Veto!

Forum miłośników systemów karcianych.

Veto!

Postautor: Lendil » czw 20.05.2004 13:19

Kto kupił? Kto już grał? Co o niej sadzicie? Ja jeszce nie zagrałem ale wyglada fajnie.
I niech nastanie Pax Vobiscum
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 20.05.2004 13:44

Ja wciąż czekam na swój zestaw. Pomysł miły, ale nadal nie mogłem przetestować. Mam zamiar dać recenzję zaraz po przetestowaniu. Będzie o tym artykuł.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Lendil » czw 20.05.2004 14:05

Ja to w sumie zamuwiłem z Valkirii i doszlo po trzech dniach (mój kumpel pisze tak artykuły wiec wiecie)

Moja ocena :
pomysł : 9\10 (nigdy nic takiego nie widziałem)
karty : 10/10 (ciekawe zdolnosci, brak losowosci . po Polsku)
instrukcja: 5/10 (po polsku , troche mala, drobna czcionka, brak ilustracji, mało przykladoow, troche niejasnosci)
ilustracje 8/10 ( fajne , ale nie podobaje mi sie te w powaznym stylu, lepiej żeby wszyskie były bardziej na luzie)
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 20.05.2004 14:47

Zabawne, że zwracasz uwagę na polską wersję językową gry. Spodziewałeś się innej w przypadku polskiej gry? ;-)
Już się upomniałem o moją talię i już mi wysyłają, teraz tylko poczekać.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Lendil » czw 20.05.2004 15:11

Wiem że polska gra = polska wersja jezykowa. Czy to powód żeby nie uznać tego za atut Veta!. W końcu mimo wszyskto mogła być po angielsku. Po prostu czuję że to rekompensata za to ,że np. MtG jest w Niemczech po niemiecku a u nas po angielsku.
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Yetr » czw 20.05.2004 19:02

Jako że nie miałem przez jakiś czas komputera, to za bardzo nie wiem co się wydarzyło. Więc może mi powiecie co to jest ta karcianka VETO.Na czym polega w jakim klimacie się toczy i coś o mechanice...
" Nie ma zaś prawdy większej nad tę,
że sami z siebie nie mamy nic dobrego,
nasza jest tylko nędza i nicość."

Św. Teresa z Avila
Yetr
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 20.05.2004 19:26

Przede wszystkim Ich Strona. Od tego zacznij, bo my tu nieskładnie i nieładnie w skrócie powiemy, że to pierwsza polska solidna karcianka, która ma szansę podbić ziemie polskie, ale raczej nie obce. Klimat ją skazuje na ograniczenie na polskim rynku. Walka o tron Polski toczy się pomiędzy stronami, w które wcielają się gracze. Kartami prowadzi się pojedynek o władzę w królestwie. Są karty bohaterów, którzy używają mieczy do walki z innymi, ale i nie cofają się przed działaniem podstępnym. Są karty miejsc, z których czerpać można zyski potrzebne do starania się o władzę. Są różne przedmioty, wydarzenia, które zagrywasz na podstępnego przeciwnika. Po prostu gracze toczą pojedynek rodów za czasów wolnej elekcji. Gra nie boi się czerpać z prozy Sienkiewicza i udawać, że nie korzysta z jej potęgi. Tak krótko opowiadam z pamięci, mogłem coś przeinaczyć...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Yetr » czw 20.05.2004 19:30

Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Z tego co widze to starsznie mało tych kart(ale i tak to kupie :D ).
" Nie ma zaś prawdy większej nad tę,
że sami z siebie nie mamy nic dobrego,
nasza jest tylko nędza i nicość."

Św. Teresa z Avila
Yetr
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 20.05.2004 21:49

Wyobraź sobie początki MtG, nie mogły być inne. A Veto zostało wydane przez chłopaków nam podobnych- własną ciężką pracą. Jak zaskoczy, pewnie rynek zaleją boosterami i innymi takimi- czwartą, piątą, szóstą edycją. Potem będą leżeć na Bahamach brzuchami do góry i wachlować się dolarami...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Lendil » pt 21.05.2004 7:40

Jakub Cieślak pisze:Wyobraź sobie początki MtG, nie mogły być inne. A Veto zostało wydane przez chłopaków nam podobnych- własną ciężką pracą. Jak zaskoczy, pewnie rynek zaleją boosterami i innymi takimi- czwartą, piątą, szóstą edycją. Potem będą leżeć na Bahamach brzuchami do góry i wachlować się dolarami...

A ja powiem że jusz szykuje sie "dodatek kozacki" do Veta! Wiec beda nowe postacie i mozliwie że nowa talia :D NO i oczywiscie nowe efekty. Wiec cieszmy sie
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » wt 03.08.2004 23:41

Jest sprawa, która nie cierpi zwłoki i należy ją ukazać całemu światu a zwłaszcza wam drodzy bracia atamani :D:

Oto informacja o najnowszych zamierzeniach Krakowskiej Grupy Kreatywnej:

Edit>W październiku dodatek do SGK VETO! "Mołojecka sława" – boosterowy dodatek do Veta, nowa frakcja (Kozacy), ponadto karty do już istniejących frakcji, dużo nowego moderunku, posesje, oraz nowe wersje kilku postaci!

Również w październiku niekolekcjonerska gra karciana "TROJA"
W grze będzie 80 pięknie ilustrowanych kolorowych kart, przedstawiających bohaterów, żołnierzy, mitologiczne bestie, a także zdarzenia losowe i wpływ bóstw na losy śmiertelników.
Gra będzie przeznaczona dla 2 do 4 osób.

W grudniu natomiast szykujemy dwie pozycje:
SGK VETO!
Zestaw dla 2 graczy "Ukraina w ogniu"
Rywalizacja rodu Wiśniowieckich z kozakami Chmielnickiego.

Ostatnia pozycja wydawnicza jest owiana tajemnicą, będzie coś na gwiazdkę ale jeszcze nie zdradzimy co i wcale nie dlatego że nie wiemy co to będzie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » ndz 15.08.2004 10:41

Pytanie: czy ktoś na foróm wogoole gra w Veto! bo wiecie chciałbym sie podzielić doswiadczeniami :D . Gra mi się podoba tylko mało postaci. Za to każda w jakimś tam sensie jest oryginalna. Jedyna zdolność postaci która się powtarza to nie może odmówic pojedynku ( Hańcza, Wolodyjowski, Skrzetuski). Inne karty tez są ciekawe

Ps. Dodatek, dadatek - mam nadzieje ze bedzie jakas postac do ochrony przed pojedynakami
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » ndz 15.08.2004 11:08

Ostatnio kupiłem deck awantórników (czekałem na dodatek Kozacki ale nie wytrzymałem). Gra z mechanicznego punktu widzenia bardzo mi się podoba - idea pojedynków jakby rodem z Warcry. Natomiast mam coraz poważniejsze wątpliwości co do grafiki i wystroju kart. No i najważniejszy problem nie mam z kim grać, z mojego otoczenia ortodoksyjnych Magicowców nikomu się nie podoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » ndz 15.08.2004 11:16

A co ci dokładnie niepodoba. Mi co najwyżej niektóre rysunki wyglądają tak troche nie ten tego np. nie podoba mi karta "NIe wiesz gdzie czai się zdrada" i "Szlachciec na zagrodzie". Denerwuje mnie pojedynek rewolwerowców- Bardzo częstko że w trakcie zagrywanie "wiecznego trawia" ktos juz rzucui "Precz" i dupa. Ale sama mechanika mi odpowiada- zasady nie sa trudne. Denerwuje mnie ze ze względu na małą ilośc zwyklych postaci u dworskich musze miec postacie spoza frakcji. No i wnerwia mnie samuel Łaszcz (gościa ktory go posiada także :wink: )

No ale żeby nie było ze ten kij ma jeden koniec to zapisze, że o gustach sie nie dyskutuje. To co się niektórym nie podoba dla innych moze okazać rzeczą bardziej przyjemną. Punkt widzenia zalarzy od punktu siedzenia. I najczęściej nie podobają sie te karty które nas denerwują, a lubimy te które nam robią dobrze.J eśli chodzi o tych rewolwerowców to też dobrze bo przśpiesza to gre (wazne kiedy mamy malo czasu).
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » ndz 15.08.2004 11:41

"Denerwujące" karty to smaczek każdej karcianki, np. mam taką Marię Rohatyńską która zabiera dwa razy więcej dukatów niż przeciwnik ma karmazynów w kampanii - wredne ale dzięki temu przy grze są jakieś emocje.
Co do ilustracji to nie przemawia do mnie jakieś 70%, dosłownie na palcach mógłbym wyliczyć co mi się podoba wizualnie. Tak szczerze mówiąc Veto kupiłem z pobudek patriotycznych, ciekawej mechaniki i zamysłu polskich konfliktów XVII wiecznych - to było na rynku po prostu potrzebne.
Z kart które posiadam najbardziej podoba mi się Jan Zebrzydowski (niby powszechna a jednak), nie dość że ilustracja ładna to właściwości też nie najgorsze (ranny w pojedynku umiera).
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » ndz 15.08.2004 12:03

Maria Rohatyńska- ta karta mnie wnerwia - zwłaszcza że przez większość czasu mam 4 lub wiecej karmazynów w kompani. Do pojedynku tez niezła. Z denerwujących kart to mam Dosyć ( przeciwnik nie moze zagrawywac w tej rundzie nic poza efektami) , Tyzenhauz (S 6, K 2, L 6 ) Z kiedy prezciwnik wyzywa twoje karmazyna. Tyzenhauz pojedynkuje sie zamiast niego oraz Łukasz Opaliński (R) (karmazyn, Z na początku fazy rozliczenia. połurz na nim znacznik. Zapłac 3 dukaty za kzdy znacznik wybrany przeciwnik nie dociąga kart). Pytanie - jakie miałwes rarytasy
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » pn 16.08.2004 13:38

Szczerze mówiąc nie pamiętam co było w deku a co w boosterze ale rarów narazie mam trzy - Pomstę, Stanisława Łańcuckiego i Przysięgę, karty plus minus dosyć dobre chociaż przydałoby się np. coś takiego jak w Magicu - triple cards - czyli zależność jedna od drugiej to daje świetne możliwości kombosów - tu niestety tego nie ma na tak szeroką skalę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Jakub Cieślak » pn 16.08.2004 14:45

Ja już posiadam dwa decki. Trochę grywam, ale niespecjalnie jeszcze wszystko łapię. Gra ciekawa, troszkę ograniczona tymi frakcjami. Nie można specjalnie mieszać decków. Jednak mechanika ciekawa, gra wciąga. Z czasem więcej napiszę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Lendil » pn 16.08.2004 18:27

- triple cards - czyli zależność jedna od drugiej to daje świetne możliwości kombosów - tu niestety tego nie ma na tak szeroką skalę.

Chodzi o to co wystepuje przy cesze frakcji( Jeśli masz..... to wtedy) jeśli o to chodzi to rzeczywiście mało a jeśli o co innego to wyjaśnij

Apropos tego ograniczenia to jest po to by zagwarantować danemu graczowi w pewnym stopniu wystawienie swoich najlepszych postaci które są często drogie więc nie opłaca się ich wystawienie( 2 powód to to że nie liczą się do cechy większości fakcji :) ). Znam jednego gościa co posiada postaci z z Dworskich a gra Wiśniowieckimi i bardzo denerwuje mnie kiedy wystawia Kisla bądź Gonzage ktore są jednymi z glownych moich posatci. Ja też posiadam postaci z innych frakkcji ale są to postacie przydatne (Firlej i Pijanica) dla ich cech oraz dla cechy Pan Ubalda( S 4 + 1 za każdą postać spoza frakcji w kompanii) oraz dla cechy frakcji.

Aha jesli ma ktos pytanie apropos działania jakiejs karty to napiszcie w odpowiednim temacie a ja z chęcia odpowiem

PS. denerwuje mnie to że dla części osób termin karcianka jest równaczny z "Magic: The Gathering"
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Lendil » pt 20.08.2004 10:45

Wiadomość na stronie kgk.strefa.pl pokazały się karty proxy do dodatku Mojecka Sława . Enjoy :wink: :P
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » pt 20.08.2004 13:37

Na ten dodatek czekam z niecierpliwością, ilustracje tak jak i poprzednio nie przypadły mi do gustu no ale klimat i sama idea chyba wyciągną ze mnie te parę groszy na karty :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » sob 21.08.2004 19:39

W simie według mnie postacie kozackie są zbyt przesadzone. Majie zbyt dobre cechy itd. Jednyna ich zaletą (dla grających z nimi) jest to ze postacie są baaaaardzo drogie. Najdroższa to tuhajbej (10/2). W sumie będe się ztarać unikać kozaków. Gram dworskimi, a koacy zdawają sie byc frakcjom do kapania dupy dworskim.

Ps. Znowu przegrałemz Awanturnikami mojego kuzyna ( by przegrał gdyby nie to że gramy,że można ustanawiać elekcje BVEz INICJATYWY - gdyby nie to bym go wyagitował :wink: ). Ale jedna rzecz nie ciechy - zarżżnąłem mu Stadnickiego , Pijanice,, ROhatyńśką, obu domosławskich , Skarżynskiego, Bobrowskiego i Hańcze ( gdyby nie to że gramy, że można urzywać wpływu politycznego bez inicjatywy, to też bym wygrał). Bohater gry u mnie: Stefan Potocki - odzyskiwał krocice dzieki czemu zarrznałem pare postaci ktore inacej by mnie bardzo wnerwiały :twisted:

Ps2. Jak ktos chce zobaczyc pare kombosów to zapraszam na veto.valkiria.net

Ps.3 a dyskusje to na veto.glt.pl
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » ndz 20.03.2005 12:04

Właśnie znalazłem przeglądając Valkirię nowy dodatek - "Pludracy". Jest to coś w rodzaju Dogs of War z WFB, ciekawe karty - ktoś z tego forum pogrywa jeszcze czasami w Veto :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » ndz 20.03.2005 16:56

No jak możnaby się domyślić ja robie to cały czas, a moja talia coraz silniejsza. Ale chyba poza mną niewiele osób z tego forum.
Co do Pludraków: jest parę błędów ale klimaty i kartki są fajniutkie. Wprowadzone zostały karty pozwalające na nowe warunki wzycięstwa: Kasowy oraz stricte Defensywny( chronienie postaci). Więc mamy już łącznie pięć typów talii:
Kontrolujące
Agitacyjne (wyjaśnienie co do agitcji znajdziemy w instrukcji)
Bojowe (czyli Pojedynki)
Kasowe
Defensywne (ochrona postaci)
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Browning » ndz 20.03.2005 20:05

Mam pytanko. A jak w przypadku tej karcianki jest z cenami ? Są decki i boostery ? Może by warto zacząć zbierać. :D
"Soldiers never die, they just go to hell to regroup"

Obrazek
Awatar użytkownika
Browning
Najemnik
Najemnik

Postautor: Gvynbleid » ndz 20.03.2005 20:36

No ceny nie są zbyt wygórowane - bo produkt jest polski - właściwie całość opinii graczy z Katedry masz powyżej.

A tu konkretne informacje:
http://veto.valkiria.net/
http://www.kgk.strefa.pl/veto/index.php
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Lendil » wt 22.03.2005 13:02

Natomiast forum o Veto i informacje. Wogóle nazwiększy serwis:
veto.nsf.pl
To może zapodam konkretnej;
Niedawno wystartował 2 rzut starterów. Są to startery LImitowane każdy ma 5 erek + karta frakcji + common'owa wersja Elekta + 13 N + 40 P (co do tych dwóch ostatnih to nie jestem pewien)
Dotego są jescze dostępne zestawy dla dwóch graczy "Ukraina w Ogniu" czyli KOzacy vs Wiśniowieccy, "Spisek Magnatów" czyli Radziwiłłowie vs Dworscy oraz "DO krwi Ostatniej" czyli Awanturnicy kontra Siedmiogród - dwie talie po 60 kart każda zawierająca - posesje frakcyjną, kartę frakcji, commonowego Elekta, R'kową postać do danej frakcji, jedną erkę z puli ( do trafienia Danina, Kęsim kęsim, Liberum Veto, Krócica, Słuszny Gniew, i pare innych wszystko to dobre erki), jedna erkę losową, jedną okazyjna posatć do danej frakcji, efekt frakcyjny oraz trzy commonowe posatci do danej frakcji. Cena: 89 zł

Jesli zaczynasz to o wiele lepiej
Lendil
Najemnik
Najemnik

Postautor: Ros » pt 13.04.2007 8:35

Grałem w Veto nawet dość długo. Dobrze mi szło, mistrz Podkarpacia :D Wygrałem też konkurs na osobę która zbierze najwięcej punktów z kupionych boosterków. Zaczynałem od Radziwiłłów, a skończyłem na combie pięniądze dają wygraną :D
Rysunki owszem nie które nieudane, ale całość do zaakceptowanaia.
A propos trwają właśnie beta testy do 2 edycji, wyda je Wydawnictwo Imperium.
Ja swój deck na złocie sprzedałem tydzień temu na allegro, a były tam takie kąski jak Kęsim Kęsim, Liberum veto, Dosyć, Rozbój, Spływ wiślany i inne rarytasy......
Ros
Najemnik
Najemnik

Wróć do 'Karcianki'