Polyhedron - Nowa Internetowa gra przez przeglądarkę z ...

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Polyhedron - Nowa Internetowa gra przez przeglądarkę z ...

Postautor: JAWS » wt 11.11.2008 16:45

...z możliwością wyboru 1 z 2 cywilizacji.

Obrazek


Witam !

Od jakiegoś czasu zajmuję się tworzeniem internetowej gry o nazwie Polyhedron, co znaczy Wielościan. Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, a dokładnie w drugiej połowie 22-ego wieku. Gracz staje na czele 1 z dwóch cywilizacji dostępnych w grze. Pierwsza cywilizacja jest to cywilizacja ludzi - taka jak nasza, w ich skład wchodzą najróżniejsze jednostki piechoty takie jak komandosi, dragoni uzbrojeni w miotacze ognia, sanitariusze i grenadierzy. Oprócz jednostek piechoty dostępne są roboty(grizzly z kołowrotkami laserowymi i temidia - olbrzymi robot na 4 nogach, posiadający potężną broń dziesiątkującą oddziały wroga). Oczywiście w każdej walce niezastąpione są pojazdy - na ich czele wyróżnia się czołg hades najlepiej sprawdzający się w porządkowaniu linii wrogich jednostek.

Jak wiadomo przyszłość kojarzy się z statkami kosmicznymi, dlatego w grze nie zabraknie także ich, na razie dostępne są 4 lekkie pojazdy latające, które mogą podróżować pomiędzy innymi planetami, a także regionami na planecie. W przyszłości zostaną wprowadzone inne pojazdy, które nie będą potrafiły wlatywać na planetę, tylko będą mogły stacjonować i poruszać się tylko w kosmosie.

Jednak aby móc konstruować jednostki najpierw należy zadbać o swoją bazę regionalną. Nieodzownym elementem każdej bazy są mieszkańcy planety, których najlepiej przyciągnąć do swojej bazy rozbudowując parki rozrywki.

Oczywiście grając w grę nie zostaniemy sami, możemy utworzyć sojusz lub przyłączyć się do już istniejącego. Oprócz sojuszy możemy przyłączyć się do korporacji, które mają własne cele i zlecają nam misję. W korporacjach możemy również pracować otrzymując za pracę wynagrodzenie w postaci surowców.

Nawije - jest to druga cywilizacja w grze, powstała w oparciu o mikroorganizmy, które rozwineły się do tego stopnia, że zawładneły kosmicznymi stworzeniami. Nawije mimo iż są zwierzętami nie są bezbronne w grze. Grając nimi gracz może sterować dwunogami, wielonogami i pełzaczami. Każda z tych grup posiada kilka rodzajów wszelkiego rodzaju robactwa takich jak karakul(olbrzymi pająk uzbrojony w pajęczynę do atakowania samolotów), jamokwasy(ich ulubionym zajęciem jest pluć kwasem na wrogie jednostki), skorpiony, miazgarule(posiadają wielometrowe macki, które służą im jako bicze do chłostania), kraken(olbrzymi robak, którego aby móc mutować trzeba najpierw ewoluować na drzewku postępu).

Tutaj umieszczam przykładowe zdjęcia z gry:

Zakładka Imperium:

http://img232.imageshack.us/img232/6749/imperiumlg3.png

Zakładka Kolonia planetarna - widok na budynki typu Nauka:

http://img219.imageshack.us/img219/2695/koloniahe6.png

Zakładka galaktyka:

http://img222.imageshack.us/img222/1802/galacticck1.png

Zakładka układ słoneczny:

http://img76.imageshack.us/img76/527/sslo6.png

Zapraszam również do przedstawiania swoich pomysłów nowych możliwości, które można by wprowadzić w grę.

Link do gry: http://polyhedron.aspnet.pl

pozdrawiam
JAWS
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 11.11.2008 16:41

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron