PES 2008

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

PES 2008

Postautor: Usagi » śr 28.11.2007 19:04

Od dwóch dni gram sobie trochę w PES 2008, ale gra jest jakaś dziwna. Wcześniejszy PES 6 był bardzo dobrą grą (nie mówię, że ta jest zła) ta natomiast jest...inna. Nie wiem czy nie mogę tego ustawić, ale mam lipne sterowanie. Zupełnie inne niż wcześniej, przez co często się mylę. Są jakieś wybory ustawień, ale nie mogę przypisać poszczególnych przycisków do zagrań (gram na padzie). Wydaje mi się także, że jest mniej lig. Menu też nie jest najlepsze z tym przesuwanym wyborem. Kolejną dziwną rzeczą jest animacja piłkarzy - czasem przebierają nogami jak postacie w kreskówkach :wink: I do tego marne replay'e - słabe ujęcia, mało zwolnień.
Prawdopodobnie i tak z czasem przyzwyczaję się do tych rzeczy, ale nie zauważyłem od razu jakichś zmian na plus, jak w przypadku przejścia z PES 5 na PES 6. Są to oczywiście pierwsze odczucia, a jak wiadomo PES jest wymagającą serią i nawet po miesiącu grania można powiedzieć, że nic się nie widziało :wink:
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: Jander » śr 28.11.2007 23:05

Ja gram w wersję na PS2, a z wersja na pc chyba nieco się różni.
Poza tym, że bramkarze miewają dramatycznie kiepskie obrony i można przejść jednym gościem od środka i strzelić bramkę to jest bardzo dobrze. No i świetny tryb community, możemy z bratem porównywać ile bramek strzeliliśmy, kto częściej i jaką drużyną wygrywał itp.
Przesuwany wybór to kompletne klęska.
Za to world tour fajny, można nieźle podszlifować umiejętności.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Cascad » sob 26.01.2008 20:26

Bawię się na X360, i wszytsko wypada naprawdę b.dobrze (poza online niestety), niestety seria cały czas topi się w swej 'randomowości', która staje się coraz gorsza do zniesienia (choć i tak jest tu o niebo lepiej niż w PES6), fajnie by bylo powrócić do bardziej skillowego silnika z 'trójki'.


Najważniejsze, że jednak cąły czas tak samo bawi, dostarczając skrajnych doznań- uwielbiam ta serie, i nie wyobrazam sobie jakby to było się z nią nie zapoznać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cascad
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 26.01.2008 19:53

Postautor: Usagi » sob 26.01.2008 22:27

Ja do gry wrócę jak się zacznie Euro :lol:
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: Otorek » ndz 27.01.2008 22:37

Jako odwieczny gracz kopanek serii Fifa musze przyznać że akurat ten nowy PES mnie zaskoczył i przynajmniej w tej edycji pobił Fife (moze dlatego, że na pc w dlaszym ciągu wychodza jakieś odgrzewane kotlety w przeciwieństwie do konsol next gen). Po zmianie kontrolek na identyczne z fify gra się przyjemnie, z komputerem mecze wyglądają podbnie jak u konkurencji, nie widać większej róznicy jednak w moim odczuciu mecze z żywym człowiekiem już są o wiele ciekawsze i o wiele bardziej wyrównanie i chyba bardziej realne niż w fifie:> Generalnie polecam tą gre jedne wady to chyba tylko słaby komentarz i brak większości licencji.
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości