Diablo III ?

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Diablo III ?

Postautor: Cyrograf » sob 30.06.2007 20:43

Ostatno czytałam w internecie, że ma się pojawić nowe Diablo. Podobno Blizzard już pracuję nad tą grą.
Chcę kupić Diablo II Lord of Destruction i nie wiem czy czekać na Diablo III, czy też może to się właśnie nie opłaca. (jeżeli ma się pojawić za pół roku?)
Wiecie coś więcej? Jeżeli tak prosze podzielić się radą/opinią.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: RaF » sob 30.06.2007 21:27

Pogłoski na temat tego, nad czym pracuje Blizzard, pojawiają się z regularnością cyklu księżyca. Czasem się potwierdzają, a czasem nie. Jeśli nie było żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to nie masz na co czekać, bo to albo bujda, albo gra jest jeszcze w tak wczesnej fazie, że do jej ukończenia daleko.

Co się LoD-a tyczy, to nie wiem o jaką opłacalność tutaj chodzi, tak prawdę powiedziawszy. Albo chcesz sobie w niego pograć, albo nie chcesz - twój wybór :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » ndz 01.07.2007 10:34

Sporo osób spodziewało się Diablo III, lecz Blizzard pracował nad Starcraftem 2 i niedawno oficjalnie to ogłosił. Może słyszałaś własnie te pogłoski - wtedy nie ma na co czekać :roll:

Co do Diablo II i LoD - jeżeli jeszcze nie masz to warto nabyć, sprzedają to teraz w bardzo atrakcyjnej cenie i dwa w jednym (zresztą już od dawna). Gra jest bardzo grywalna, a dodatek jest na poziomie.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ombre » pn 02.07.2007 15:26

Ja także polecam Diablo II i LoD. Gram w tę grę od dawna i dalej mi się nie znudziła. Nie tak trudno przejść kolejne miasta, więc zachęca nas to do dalszego grania i nie zniechęca nas bezowocnymi staraniami. A jak już skończymy grę? Można zawsze zacząć od początku, na nowym trybie trudności, a jak nie... to po prostu wybrać nową postać. To także ciekawa opcja, bo przecież każda klasa posiada inne umiejętności, które ułatwiają i wzbogacają grę. Naprawdę, serdecznie polecam, bo nie warto czekać tak długo na grę, która być może wcale nie powstanie... a jak tak? To zawsze będzie 2x więcej zabawy! :D
L'amour n'est rien, car rien est tout et tout est l'amour...
Awatar użytkownika
Ombre
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: śr 27.06.2007 22:22
Lokalizacja: Warszawa

-

Postautor: Cyrograf » sob 14.07.2007 11:14

Troche jeszcze popytałam i wkońcu kupiłam Diablo II + LoD :). (Blizzard pewnie i tak jeśli pracuje nad trójką to wypuści ją nie wcześniej niż za trzy cztery lata;) )

Dzięki i pozdrawiam.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Azgheros » ndz 30.09.2007 14:33

Ja może jestem dziwny - ale trochę boję się tego co wymyśli w temacie Diablo Blizzard. Pierwsza część dla mnie była boska - druga niestety kiepska i wciąż nie rozumiem czym przyciągnęła do siebie rzesze grających. Cóż mam przeczucie, że Diablo 3 może być do kitu.
Azgheros
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 27.09.2007 15:22

Postautor: Glaeken » wt 06.11.2007 10:06

Diablo II + dodatek osobiscie nie polecam... zanudzil mnie. Laze po jakichs piwnicach i ciach... ciach... ciach... i tak w kolko. Wydaje mi sie ze Diablo I + dodatek mialo wiekszy klimat, poza tym bylo to cos nowego, a D2 to odgrzany kotlet. Nawet grafika niewiele sie zmienila... powiedzialbym ze wrecz stanela w miejscu.

Jesli ktos lubi tego typu gry to smialo mozna kupowac, tym bardziej ze teraz D2 + dodatek kosztuje w granicach 59zeta.
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Postautor: Lilly » wt 06.11.2007 11:20

Glaeken pisze:Diablo II + dodatek osobiscie nie polecam... zanudzil mnie. Laze po jakichs piwnicach i ciach... ciach... ciach... i tak w kolko. Wydaje mi sie ze Diablo I + dodatek mialo wiekszy klimat, poza tym bylo to cos nowego, a D2 to odgrzany kotlet. Nawet grafika niewiele sie zmienila... powiedzialbym ze wrecz stanela w miejscu.

Jesli ktos lubi tego typu gry to smialo mozna kupowac, tym bardziej ze teraz D2 + dodatek kosztuje w granicach 59zeta.

Bo Diablo to jest takie coś, co włączasz sobie na trochę dla odmóżdżenia ;)

No a ja osobiście wolę D2 ... głównie dlatego, że od niego zaczęłam - potem próbowałam grać w 1, ale po przyzwyczajeniach z 2 człowiek się tylko denerwuje, że czegoś brakuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: RaF » wt 06.11.2007 11:41

No nie da się ukryć, D2 też mnie zanudził. Przeszło się raz i wystarczy, leży teraz i kurzy się na półce. Nie to co D1, w który sobie czasem pogrywam (klimat, klimat, klimat!).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lilly » wt 06.11.2007 11:46

RaF pisze:No nie da się ukryć, D2 też mnie zanudził. Przeszło się raz i wystarczy, leży teraz i kurzy się na półce. Nie to co D1, w który sobie czasem pogrywam (klimat, klimat, klimat!).

Nie wiem, ale szczerze jakoś specjalnie klimatu ani w 1 ani w 2 nie czuję... To, co mnie osobiście zawsze fascynowało w Diablo to zbieranie przedmiotów (chociaż jak się gra na singlu warto sobie moda do skrzynki zainstalować - zwiększa skrzynkę no i przede wszystkim tworzy wspólną dla wszystkich postaci, więc nie ma problemu z przekazywaniem przedmiotów między postaciami)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Glaeken » wt 06.11.2007 13:33

Lilly pisze:
RaF pisze:No nie da się ukryć, D2 też mnie zanudził. Przeszło się raz i wystarczy, leży teraz i kurzy się na półce. Nie to co D1, w który sobie czasem pogrywam (klimat, klimat, klimat!).

Nie wiem, ale szczerze jakoś specjalnie klimatu ani w 1 ani w 2 nie czuję...

Podejrzewam ze to kwestia doboru muzyki, w D1 byla znacznie lepsza... bardziej niepokojaca, mroczniejsza, przerazajaca... mozna bylo sie wczuc w gre.
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Postautor: Lilly » wt 06.11.2007 13:57

Glaeken pisze:
Lilly pisze:
RaF pisze:No nie da się ukryć, D2 też mnie zanudził. Przeszło się raz i wystarczy, leży teraz i kurzy się na półce. Nie to co D1, w który sobie czasem pogrywam (klimat, klimat, klimat!).

Nie wiem, ale szczerze jakoś specjalnie klimatu ani w 1 ani w 2 nie czuję...

Podejrzewam ze to kwestia doboru muzyki, w D1 byla znacznie lepsza... bardziej niepokojaca, mroczniejsza, przerazajaca... mozna bylo sie wczuc w gre.

Hmm... może za mało grałam w D1. Przyzwyczajenie do 12 klawiszami ze skillami i możliwość odzyskania zwłok poprzez wyjście z gry jednak zniechęciły mnie do D1 (szczególnie jak mi się zginęło z głupim miejscu i szans nie było na wskrzeszenie - trochę to deprymujące).

Ale D1 ma fajny bug z klonowaniem przedmiotów :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: RaF » wt 06.11.2007 14:04

Glaeken: otóż to - muzyka. Te cudne gitarki w Tristram (no dobrze, w D2 też jest, ale miasteczko zupełnie nieklimatyczne, bo obsiadłe przez potworki). Ale muzyka to jedno. D2 jest bardziej taki... no, epicki - chodzimy po świecie, ratujemy różne społeczności, wybijamy najpotężniejszych piekielnych władców... tia... :P D1 był bardziej zaciszny, a przez to - klimatyczniejszy (jak dla mnie). Miało się poczucie większego wyobcowania.

Co do bugów: tia, bywało ;) Na BN-ie się zresztą różne dziwne rzeczy działy ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gvynbleid » śr 30.01.2008 7:48

http://pl.youtube.com/watch?v=sAXCiUEv0ks - w razie gdyby jeszcze nie wszyscy widzieli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Lilly » śr 30.01.2008 8:49

Nie twierdzę, że to fałszywka, ale jakoś tak jeszcze nie czuję, że to na 100% jest prawdziwe...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Gvynbleid » śr 30.01.2008 18:11

No ja też nie do końca, myśle że kilka lat jeszcze poczekamy, no bo nie opłaca im się wypuszczać czegoś nowego skoro bn wrze od amatorów dwójki. Druga sprawa że blizzard ma super produkty ale głównie dlatego że to perfekcjoniści - a perfekcja trwa - pamiętacie ile sie czekało na 1.10

Myśle jednak że w końcu prędzej czy później wypuszczą trójkę. Trailer robi wrażenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Otorek » śr 30.01.2008 19:27

Ten trailer jest falszywka,video pochdzi z gry Kingdom Under Fire Circle of Doom.
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lilly » śr 30.01.2008 20:46

Poza tym niedługo wychodzi duży patch do WoWa no i Blizz już pracuje nad kolejnym dodatkiem, który pewnie jakoś w tym roku wyjdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Otorek » śr 30.01.2008 21:03

Myśle jednak, że to abrdziej Starcraft II bardziej przeszkadza ukazaniu siędiablo III, jeśli mam obstawiać to Diablo zostanie zapowiedziane po pierwszej lub nawet drugiej euforii po S II
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lilly » śr 30.01.2008 21:52

Coś w tym może być. W WoWa ludzie i tak będą grać niezależnie kiedy cokolwiek nowego się ukaże. Wręcz powiedziałabym, że większość graczy woli jeśli nowości pojawiają się wolniej, gdyż wtedy mają więcej czasu, żeby content obejrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Shizm » sob 02.02.2008 16:39

Jak by nie patrzeć, to jest już Diablo III :mrgreen: ArenaNet wypuściłą GuildWars, która (przynajmniej w moim odczuciu) dziedziczy pewne bardzo ciekawe cechy D II. Jak by nie patrzeć, to ArenaNet to ludzie "po" Blizzardzie :P Nie spodziewał bym się Diablo III również z innego powodu, H&S w wersji singlowej dawno się przejadło, a w wersji sieciowej jest tego badziewia aż nad to.

Chyba więcej kożyści Blizzard ma z gadania o D III niż miałby z jego wydania :D
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » sob 02.02.2008 23:14

Nie zgodze się, sam kult tytułu i wydania nawet średniej kontynuacji przyniesie ogromne zyski (choć po Blizzardzie nie spodziewał bym się średniego tytułu bo to raczej nie na ich poziomie), a gra któraj najbardziej czerpie z diablo i korzysta w większej cześci z trybu MP to Hellgate London (przy tym pracowali byli pracownicy Blizzardu), a Guild Wars to raczej pokraczne mmorpg. Tak więc Blizzardowi bardziej opłaca się wydać D III (zysk) niż spekulować o nim ( brak zysku ?)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » ndz 03.02.2008 12:40

No tak, czyli jak coś wyjdzie, to coś, czego ni jak nie będzie można postawić obok poprzednich części, tyle ze tytuł ten sam. Faktycznie, to może przynieść Blizzardowi kase, bo tępe H&S jakim były wcześniejsze części ni jak się ma do popgierek z obecnych czasów.

Moim zdaniem bardziej na rynku zaszaleje odmłodzony i podrasowany StarCraft, więc jak wyjdzie, to wtedy Diablo III może wróci - dalej jako temat dyskusji. Czas będzie reanimować WoW-a który ucierpi z powodu braku zainteresowania twórców w czasie powstawania StarCrafta, czyli Diablo III dalej w odstawkę, ale kiedy już się z tym uporają, to wtedy kto wie...

:mrgreen:

PS: Nie żebym nie chciał zobaczyć tego tytułu. Może nie zrąbią tego jak WoWa.

Aaaaa PS2: W ArenaNet są ludzie którzy mieli spory wkład w WarCrafta, StarCrafta, Diablo I i II a co najważniejsze w Battle.net. Małe info o zespole, no chyba że kłamią prosto w oczy.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » ndz 03.02.2008 16:12

Tak tylko obecnie Blizzard to nie jest mała firma która najpierw zrobiła całym zespołem Warcrafty po tem starcrafta, tylko ogromna firma która napewno ma kilka zespołów i jest w stanie pracować nad kilkoma projektami na raz :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lilly » ndz 03.02.2008 21:18

Shizm pisze:Czas będzie reanimować WoW-a który ucierpi z powodu braku zainteresowania twórców w czasie powstawania StarCrafta, czyli Diablo III dalej w odstawkę, ale kiedy już się z tym uporają, to wtedy kto wie...

Jakto reanimować WoWa? WoW się będzie kręcił tak czy siak i Blizz na pewno o nim nie zapomni. Zresztą, WoW jest na tyle uzależniający, że oni nawet mogą totalnie ludzi zlać a oni i tak będą grali. Niedługo wychodzi kolejny duży patch i nowa instancja a w planach jest już kolejny dodatek. A możecie mi wierzyć, że ewentualne opóźnienie dodatku wyjdzie Blizzardowi na lepsze. Po tym, jak TBC wyszło, wiele osób wręcz przestało grać, bo się wkurzyli, że nie mieli szansy zobaczyć całego kontentu. I nie ma się co dziwić, skoro TBC wyszło w parę miesięcy po ukazaniu się ostatniej instancji w starym WoWie i tylko mały % wszystkich graczy miał okazję zobaczyć ją w całości - to potrafi być deprymujące. A co by nie mówić, stary WoW napędzali mianiacy raidowania, bo pvp było tak skonstruowane, że w pewnym momencie już nie było nic więcej do osiągnięcia...
Mówiąc ogólnie graczom WoWa aż tak bardzo uwaga Blizzarda do szczęścia nie jest potrzebna. Zresztą, Blizz jak zaczyna nowy projekt to zatrudnia nowych ludzi. Kiedy najnowszy dodatek był jedynie w planach na stronach Blizza pojawiło się wiele ogłoszeń, że szukają programistów, kierowników projektu i wszystkiego, co potrzebne, żeby rozpocząć coś większego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Glaeken » sob 28.06.2008 16:56

Wyszedl oficjalny teasertrailer gry Diablo III. Enjoy ;)

http://www.gametrailers.com/player/35661.html
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron