Przygodówki

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Przygodówki

Postautor: Azirafal » sob 25.01.2003 14:50

Moment... Ja też uwielbiam RPG'i, ale nie uwłaczajmy przygodówkom! O nich też trzeba wspomnieć. Ha! Jest kilka przygodówek cholernie klimatycznych, o genialnej wprost fabule, o niebo lepszych od niejednego przereklamowanego RPG'a, a tak strasznie niedocenionych! Dla przykładu: Bioforge. Pamięta ktoś jeszcze? Przygodówka z elementami nawalanki (niestety, ale na szczęście nie psującymi zabawy) w klimatycznej otoczce sf. To było boskie/genialne/wspaniałe (niepotrzebne skreślić)! Fabuła, postaci, grafika (jak na tamte czasy! boska), pomysły, dzwięki i muzyka (ktoś w to grał? pamiętacie wrażenie jakie robiło zagranie na flecie w świątyni obcych? ja przez pół godziny siedziałem i tylko naciskałem spację, żeby dalej grał! :D ) Ech, wszystko psuło tylko niedopowiedzenie (końcówka) i zapowiedź części drugiej, o której (niestety!) słuch zaginął... Sniff... Rozczuliłem się, cholera. :wink:
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » pn 27.01.2003 16:55

Mało ostatnio gram. Przygodówki jakoś nigdy na poważniej mnie nie zainteresowały (z jednym wyjątkiem w postaci The Lognest Journey jakiś czas temu), bo jakoś nie mam specjalnie cierpliwości do nich. Może to trochę dziwne, bo do wielu innych "powolnych" gierek cierpliwość jednak mam, ale jakoś tak... W każdym bądź razie TLJ to ostatnia chyba przygodówka, w jaką grałem (ze 2 (?) lata temu chyba), i jakoś nie szykuje się na to, by sytuacja się zmieniła ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ynst » pn 27.01.2003 19:00

Blade Runner (pomimo angielskiej trudnej wersji) - ale to zboczenie, bo lubie ksiazke i film.

Sanitarium - ekstra klimatyczne, po prostu kazdy musi to zobaczyc.

Ze starszych Realms of Arkania (gralem to jeszcze na amidze :lol: )

Hellboy - przygodowka horror z ciekawym klimatem i zagadakami. Mozna takze powalczyc.

Necronomicon - pomimo, ze wielu narzeka mnie sie podobala.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Zuhar » wt 28.01.2003 14:09

1. The Longest Journey (Najdłuższa Podróż) 10/10
2. Broken Sword II 9,5/10
2. Final Fantasy VII 9,5 /10 (choć to już raczej cRPG)
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Azirafal » wt 28.01.2003 14:19

A takie perełki jak Myst, czy Riven? Przecież Myst jest najlepiej sprzedającą się przygodówką wszechczasów! (o ile mnie pamięć nie myli to w chyba '95 cz '96 został najlepszą grą na PC!)
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » śr 29.01.2003 13:06

Ja powiem tylko tyle:
ICO
na ps2 tylko szkoda, ze trwa tak krotko (4 h) ale te widoki :!: ehh
ale niestety slabo sie sprzedala.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: rabbi » śr 29.01.2003 16:17

W zasadzie w przygodówki gram rzadko, ale pamiętam taką gierkę Wacki: cośtam z kosmosu. Heheh, autorzy mieli fajne poczucie humoru :wink:
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Lechu » śr 29.01.2003 18:24

Jander pisze:Ja powiem tylko tyle:
ICO
na ps2 tylko szkoda, ze trwa tak krotko (4 h) ale te widoki :!: ehh
ale niestety slabo sie sprzedala.


Ja zamierzałem sobie ICO sprawić ale ponieważ gry na psa2 kupuje co kilka ładnych miesiecy to muszą to byc tytuły które mi na ten okres czasu wystarczą, a że ICO jest tak krótkie to i do tej pory nie grałem. Takie gry najlepiej dostawać w prezencie :P

Co do topica, to w przygodówki mało grywam, jakoś odstrasza mnie ślęczenie nad zagadkami, chociaż muszę przyznać że The Longest Journey przeszedłem i mi się podobało :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości