Sport?

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Sport?

Postautor: EmpE Lathspell » wt 21.01.2003 15:27

Zauważyłem zmianę (już dawno :wink: ) nazwy tej części forum. I jest to dobre rozwiązanie. Głównie cRPG, ale tematy związane z innymi gatunkami też.

No więc ja proponuję temat gier sportowych roku 2003 i nie tylko. Jak dla mnie w czołówce siedzi F2003. Za realizm (niesamowity), idealną grafikę i... zmianę Andy'ego :D . Odgłosy stadionu i wszystko na boisku w porządku (do tego niewypasiony sprzęt, aby wszystko było OK). Ale na minus są menusy (zaraza), muzyka w grze (co to za syff?!) no i... i już nic więcej. NBA z tego roku też zasługuje na pochwały. A NHL chyba nie wiele wniosło innowacji, ale za to zawsze jest dobre (nie to co Fifa).

A co wy sądzicie?

PS Jeżeli mam takich tematów nie podsówać to Wiedźmaku i Chomski - jedno słowo :) .
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Sorden » śr 22.01.2003 1:40

hmm... Ja mam do takich gier jedno zastrzezenie...
SZYBKO SIE NUDZA !!!
Nigdy mnie to specjalnie do siebie nie ciagnelo... Wole juz pograc w gry FPP :D... Sa dla mnie ciekawsze !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: '//iedzmin » śr 22.01.2003 12:36

Empe - temat jak najbardziej na miejscu! ;)

IMO: fifa wg mnie to ma tyle realizmu co (...). Jak chcesz pograc w swietna pile nozna i miec realizm to proponuje ISS PRO na PS2! - Cos wspanialego!

Ogolnie gry "sportowe" interesuja mnie tylko w kategorii pilki noznej - ale niestety na PC nie znalazlem dla siebie odpowiedniego tytulu :(
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: EmpE Lathspell » śr 22.01.2003 17:48

Heh. Ja giercuje na PieCyku, a jedyna gra sportowa w jaką grałem na konsoli (jeszcze na PS I) to była piłka nożna. Nie pamiętam jak się nazywała. Wiem, że menusy były po chińsku (albo po koreańsku - mój kuzyn się w tym łapał), a jak piłka wypadła na "ałt" to komentator mówił "srołindys" (serio!). Tyle o tej grze pamiętam. Więc nie dziw mi się Biały Wilku, że dla mnie F2003 jest realistyczna, bo na PCeta lepszej symulacji Nogi nie ma i już! Ale chyba będę musiał zagrać na tym PS2 w piłe bo mi apetytu narobiłeś ;). Tylko skąd wytrzasnę konsole!!! :)
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: hops » śr 22.01.2003 20:32

Grałeś właśnie w którąś z części Winning Eleven [znaną w Europie pod nazwą International Superstar Soccer Pro]. Powiem tak: fifa w porównaniu z tą grą wypada jak szkice upośledzonego dziecka w porównaniu do szkiców Piranezziego. Ta seria, w przeciwieństwie do fif cały czas ewoluuje i z każdą kolejną częścią staje się coraz lepsza. Cały poprzedni rok grałem w Winning Eleven 6 [ISS PRO Evolution 2]. Ta gra się po prostu nie nudzi. A od niedawna mam Winning Eleven 6 Final Evolution... I to jest jeszcze lepsze, jeszcze ładniejsze i jeszcze bardziej realistyczne od poprzedniczki. A komentatorzy z Fify mogą się schować przy komentarzach mojego ulubionego japońskiego komentatora :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jander » pt 24.01.2003 14:02

Ja nie lubie pilki noznej ale Winning Eleven 6 to jest jedyny wyjatek. Szkoda ,ze mam japonca a chcialbym w master league pograc. Przydalby sie WE6:Final Evoulution po ang. A fifa to jest prosta arcadowka-kiedys w nia gralem (98)i dzis sie smieje z tego (podbiegasz do bramki i 100% gol :D .
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: EmpE Lathspell » pt 24.01.2003 17:43

Heh - a ja nadal będę bronił mej fify (w końcu 12 zł to dużo :wink:). Jeżeli uważacie, że fifa nie ewoluuje to się grubo mylicie. Tak było. 2002 wnisła trochę innowacji, ale 03 to nowość w każdym calu (tylko Motson zawsze ten sam :) ). W większości recenzji redaktorzy chwalą ją bo jest inna. A ja się pod to podpinam (Eld z CDA wie co pisze).

PS Czy tu wszyscy w noge tylko na konsolach grają?!
PS 2 To właśnie taka konsola :D
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Jander » pt 24.01.2003 18:01

FIFA ewoluowala ale tylko z 2k2 na 2k3. Wczesniej ulepszali grafe, dodawali pare zagran, uaktualniali sklady (same nieduze zmiany).
Tylko fifa 2003 jest nawet niezla ale jest zbyt arcadowa (przy strzelaniu z wolnych chocby liczy sie refleks a w ISS lub Pro evoulution soccer nie ma zadnych strzalek lub znacznikow [tylko przy locie pilki widac gdzie spadnie ale to pilkarz wie] ) a i w ISS PES przewrotki (lub przerzutki :D )
zdazaja sie baaardzo rzadko. FIFA to najlepsza pilka na pc bo nie ma ISS PES . Proste.
PS Ja w noge gram tez na dworze ale bardzo rzadzko.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: ynst » pt 24.01.2003 20:03

Do sportu zaliczamy rowniez wyscigi samochodowe, wiec oddaje glos na Need For Speed
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: '//iedzmin » ndz 26.01.2003 23:44

EmpE- CDA to takie pismo... ktore sie juz dawno temu sprzedalo. Firmowe gierki oraz spolszczenia przewaznie maja wysokie oceny... (firmowe w sensie - duza firma dobrze placa) - porownaj sobie recenzje w innych gazetkach
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: EmpE Lathspell » pn 27.01.2003 10:22

Wiedźmin - Czytujesz? Bo ja tak. I owszem - sami piszą, że następuje recesja i że się sprzedają. Ale kto się nie sprzedaje? Jedyne pismo jakie dla mnie ma klimat, dobre recenzje, dobry Cover CD itp. Ale to nie ma być chyba dyskusja o CDA? Bo ja zawsze go będę bronił, nawet jeżeli czasem zawodzi, a niektórzy zawsze będą psioczyć i to pozostanie nie zmienne.

Jander - ja gram w piłe na dworze czy lato, czy zima i to co najmniej dwie godzinki. Teraz jednak coraz mniej, ale kiedy grywałem po sześć godzin dziennie. To były czasy...

Ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje. Need for speed - hp II. Nie lubie samochodówek, ale ta jest dobra.
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Azirafal » pn 27.01.2003 14:41

Ha! Kiedyś, jak byłem młody i piękny ("dawno i nieprawda"), to grywałem na boisku całymi dniami (obrońca, i to niezły :twisted: ). Ale rozwaliłem sobie nogi i już gram baaaaaardzo żadko :cry: Co do Fify, to ostatnia w jaką grałem była 2002 i była O.K. (i tak moja ulubiona Fifa to '98, a najlepsza piłka nożna na PC to Sensible WoS i Striker! :wink: ). A co do pism komputerowych, to było jedno jedyne naprawdę dobre - Gambler, ale niestety upadło (konkurencja ich wyżarła) :(
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » wt 28.01.2003 14:08

Co do Cda to mi sie nie chce bluzgac na nich bo :
1. Zepsuli mi pc
2. Traktuja ludzi jak Wojewodzki w Idolu.
3. Duzej ilosci gier daja bardzo wysokie oceny: szachom 9? dziesiatki nawet tylko dobrym grom? 10/10 jest dla gier przelomowych.
Kiedys ich lubilem, ale "Tylko swinia nie zmienia pogladow".
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości