ARENAnet i GUILD WARS

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

ARENAnet i GUILD WARS

Postautor: -WasyL- » sob 21.08.2004 12:55

Odkad powstalo ArenaNet widomo bylo ze musza wyskoczyc z czyms naprawde dobrym bo po pierwsze sa to ludzie znani z takich projektow jak Warcraft i Diablo (niektorym moze mowi cos nazwisko Patrick Wyatt - czlowieka zwiazanego scisle z Battlenet'em)
po drugie ,nowa firma musi zaistniec i swym pierwszym projektem pokazac sie z jak najleprzej strony... tak wiec we wspolpracy z Ncsoft'em robia wlasnie Guild Wars - moim zdaniem jedyna konkurencje dla WoW ktore bedac na etapie europejskich beta-testow ma juz spora rzesze fanow.
Z tego co wiem ,a interesuje sie Guild wars juz od kilku miechow od reszty wyroznia je wiele szczegulow z czego najwazniejsze to chyba ,brak duzych patchy - wszystko bedzie aktualizowane na bierzaca czyli z kazdym wlaczeniem gry mamy pewnosc ze nic juz nie trzeba sciagac lub czekac na auto-update ,zawsze mamy aktualna wersje poniewaz program uaktualnia sie caly czas o nowe elementy na bierzaco ,sa one wiec tak male ze w czasie prawie niezalwazalne a przy tym to wszystko bez miesiecznej oplaty ! (co w takim kraju jak nasz jest spora zaleta ,i nie chodzi mi o sam brak abonamentu ale o to ze i bez niego mamy wszystko to co potzrebne ,przynajmniej tak zapewnia Arena)
Ja sam duzych doswiadczen z gry nie mam poniewaz spuznilem sie na alfa-DEMKO 2 dni i juz nie dalo sie pograc :cry: (niewtajemniczonym musze powiedziec ze dalo sie grac tylko podczas targow E3 przez 3dni piatek-niedziela) ale mam troche wiedzy teoretycznej i na zagranicznych forach czytalem wypowiedzi tych ktorym udalo sie pograc i wiem jedno NA 100% KUPUJE TA GRE 8) i byc moze bede gral dluzej niz w CS'a (mniej wiecej 2lata non-stop ,no z przerwa na wakacje)
Ostatnio tez trafilem na kilka filmikow nagranych przez niemcow grajacych w ta alfe (sa do pobrania TU :twisted:

Najbardziej jednak ciekawi mnie kwestia gildii ktore jak tytul wskazuje sa "oczkiem w glowie" tworcow czytalem gdzies nawet o elemantach ekonomicznych zwiazanych z gildia ktora ma w posiadaniu jakies tereny (np.podatki) ale to raczej zwykle plotki
Zalwazylem jednak ze gra ta nie budzi jakiegos wiekszego zainteresowania w polsce (tylko jeden "fansajt" ,malo informacji)

Co wy myslicie o tym projekcie ??
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » sob 21.08.2004 14:28

Moim zdaniem kolejny H&S z dobrą oprawą, a porówannia z WOW raczej nei mają sensu, słyszałem też wypowiedzi PL graczy którzy twierdzili, ze ta gra to klasyczny H&S. Co do abonamentu to super sprawa, tylko że brak dużych patchy będzie zaminiony w "opcjonalne" dodatki do gry, więc będą mieli na czym zbijać dalsza kase. Grafike widziałem tylko i wyłącznie na screenach i zrobiłą na mnie pozytywne wrażenie, jednak nei wiem czy tylko mi się to wydaje ale te zrzuty wyglądają na "lekko" poprawiane :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: -WasyL- » wt 31.08.2004 18:48

ArenaNet and NCsoft are proud to announce the second Guild Wars World Preview Event! During the last three days of October, players from around the world are invited to play Guild Wars and enjoy a completely new Guild Wars experience. The World Preview event offers two new regions, new cooperative quests, a new strategic battlefield for arena combat, new items and monsters, the ability to level-up your character, and for the first time you can start forming guilds, experiencing guild warfare and building your guild rank. And of course, with our streaming technology, we have a few ideas we intend to share with you during the event...
Taak wreszcie ,kolejna mozliwosc aktywnego przyjeznia sie blizej Guild wars tym razem wersja jest owiele bardziej zblizona do oryginalu ktorego beta-testy wchodza w faze koncowa...
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » wt 31.08.2004 22:10

Trzeba bezie to zobaczyć choć z zapowiedzi nie widać nic innego jak jednak H&S :/
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » śr 08.09.2004 10:48

Sorry, ale jestem nieco zacofany przez sesje iczasu mi na wszystko ciagle brakuje, wiec jezeli byś mógł Wasyl napisać cos więcej o betatestach to byłbym bardzo zadowolony. Gra mnie zainteresowała już jakiś czas temu, ale zawsze coś stawało mi na przeszkodzie, aby więcej o niej poczytać. Narazie na plus jest to, iż gra wygląda swietnie, jest za darmo i ma sie rozwijać. Na minus natomiast jest fakt, że faktycznie zapowiada się na H&S. No ale ten minius jest niwelowany prawie całkowicie przez to, że większośc MMORPG to H&S. Diablo czy Sacred to też H&S, ale je lubie, wiec czekam na oficjalne oddanie gry do użytku publicznego. Mam nadzieję, że gra nie bedzie wymagała zbyt potężnego łącza, bo każdy wie jak w polsce z tym jest. Pieprzona TePSA :evil:

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » śr 08.09.2004 13:03

Jeśli chodzi o te rozwijanie to nie jest zaciekawie, po zakupie gry będą pewnei tylko patche techniczne a wszelkie nowości w płatnych "dodatkach" :/
Co do infa o becie najlepiej chyba śledzić informacje na tych stronach:
http://www.guildwars.com/default.html
http://www.mmorpg.com
http://www.mpogd.com/
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: -WasyL- » wt 12.10.2004 19:03

Jezeli ktos sie interesuje od jakiegos czasu to ten wywiad niczego nie wnosi ale jezeli ktos nie jest na bierzaco warto posluchac
http://www.gamespot.com/pc/rpg/guildwar ... htop_media

Shizm niewiem jakim cudem ale niezalwazylem wczesniej twojego posta :?
Co do lacza to slyszalem ze nie bedzie ono bardzo obciazane - niektozy porownuja do WIII ale niewiem czy slusznie.
Guild wars bedzie H&S z elementami RPG ale moim zdaniem nie da sie zrobic MMORPG ktory niebylby w jakims stopniu H&S - w koncu to nie Baldur's czy Planescape ,tu potrzeba dynamiki rodem z Diablo ,a ze jak tytul wskazuje gra w sporym stopniu stawia na oddzialywania pomiedzy graczami(a tym samym organizacjami w jakie sie zrzeszaja) to musi miec duzo z H&S'a w koncu musi byc dynamika rozgrywki i z tego co mowia programisci to nie jest gra w ktorej wiekszosc zalezy od lego jak rozwinelismy postac tylko od tego czy potrafimy nia grac czyli dobry gracz nawet slaba postacia pokona noob'a z wiekszym lvl'em
Co do rozwijania to ,troche optymizmu panowie - Arena net jest nowa musi sie pokazac z jaknajleprzej strony zeby zdobyc respekt i graczy ,wszystkie inne gry tego typu beda platne wiec beda mialy duze i czeste upgrady i stala opieke "gory" ale wystarczy przeczytac faq na guildwars.com zeby dowiedziec sie ze i tu beda czeste updaty - oni poprostu chca pozyskac klientow. Moim zdaniem to moze wygladac jak w WIII sa platne dodatki ale w patchach tez sa duze i potrzebne zmiany w ostatnich z tego co wiem dochodza nawet bohaterowie a to juz nie jest jakis tam fix ,a jakby nie patrzec za free

Ps. swoja droga zastanawiam sie nad zalozeniem klanu w GW ale ostateczna decyzje podejme po World preview event...
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » wt 26.07.2005 22:20

Guild Wars już od pewnego czasu jest w sprzedaży. Czy gra ktoś? Jeśli tak, serdecznie zapraszam do mojej gildii (dopiero co założonej). Po szczegóły zapraszam przez PW lub e-mail :wink:

No i oczywiście pytanie: jak się Wam podoba ta gra? Mnie pochłonęła od początku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Grzeniu » ndz 31.07.2005 23:40

A ja mam pytanie o grywalnosc po dluzszym czasie. Wiadomo ze napoczatku wszytko rewelacja itd ale jak sie juz raz przejdzie misje singlowe to czy sie nienudzi? Wiadomo ze chodzi o PvP ale jak sie wlasnie pogra dluzej czy sie nienudzi? Czy dalej ciagnie do gry?
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: -WasyL- » pn 01.08.2005 8:30

Ja moge powiedziec tak : na WPE gralem po 10h dziennie, wyrobilem prawie wszystkie limity i pozniej gra zaczela nabierac schematu diablo ale z tym ze miala tylko najlepsze cechy tego schematu :D
Po pierwsze nie ma misji singlowych, wszystko robisz z druzyna ktora zbiera sie przed brama a ze mozliwosci stworzenia postaci jest duzo przejscie tej samej misji za kazdym razem wyglada inaczej...
Czasem zaliczenie wszystkich pobocznych czesci czasem misji bywa latwe, czasem niemozliwe itp. ja tak mialem z zabiciem drakolicza :P
Jak we wszystkich tego typu grach trzeba 'expowac' ale u nie musisz tego robic na misjach - mozna sie wybrac w plener z kilkoma ludzmi i zrobic swobodna rozwalke, mozliwosci jest wiele wiec nawet nie biorac pod uwage pvp szybko sie nie bedziesz nudzic.
Pvp wedlug mnie moglo byc duzo leprze, chociaz jest spoko, brakuje tu tylko troche dynamiki... ale jak kazda rzecz w ktorej sie rywalizuje z innymi jest wciagajaca, dalczego na przyklad ludziom nie nudza sie duele w D2, po czasie wszystkie robia sie podobne, albo dlaczego ludzie potrafia grac w CS na 2-3 mapkach w kolko, jezeli tulko trub gry pozwala na pozadna rywalizacje gra nie nudzi sie szybko.
Osobiscie nie kupuje narazie GW bo wlasnie zdalem do klasy maturalnej a zanajc siebie jak chce osiagnac to co chce :P nie moge dac sie zabardzo wciagnac, wiec taktycznie pomysle o zakupie kolo kwietnia
Greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Grzeniu » pn 15.08.2005 15:25

Zdecydowalem sie i niezaluje przynajmniej narazie. Grafika jest cudowna poprostu a sama gra wciagajaca. Mimo ze dopiero koncze 1 raz postac rpg to juz niezaluje wydanych pieniedzy, gra dostarczyla mi wiele radosci a to najwazniejsze.
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: Shizm » pn 29.08.2005 11:30

Ja też zamierza kupić GW, gdyż jest to jeden z najpężniej działających MMO i nie trzeba za niego placić co miesiąc :) Do tego podoba mi się to, że można stworzyć dwa rodzaje postaci ( do questów i do walk na arenie).
Troche przytłacza mnie mnogość skilli dostępnych dla każdej z profesji, ale parę godzin myślenia i można wykombinować całkiem niezły zestawik, zwłaszcza że mozna kożystać ze skilli dwóch klas.
Kolejnym ZA jest grafika w bajkowo-fantasy klimacie.

Teraz tylko do pracy, wypłata i zaczynam grę :P

Pozdrawiam!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Shizm » wt 10.01.2006 0:10

Mam narazie porzyczone GW i musze przyznać, że grajest niezmiernie ciekawa dla miłośników MMO. Oczywiście specjalnie nie dodaje tutaj RPG, bo faktycznie tym RPG niebardzo jest, chociaż ze wszystkich znanych mi pozycji, to własnie GW najblizej do tego miana.

Jeżeli chodzi o grafikę, to każdy obejrzy sceeny i oceni sam, ponieważ każdy lubi cos innego.
Grywalność jest najmozniejszą stroną tej gry, gdyż pozwala nam na podobne do Diablo samotne przemierzanie terenów (możemy sobie wynająć najemników). Jeżeli jesteśmy bardziej złaknieni gry z "zywym" kompanem możemy bez problemu skompletować drużynkę i ruszyć wszędzie, gdzie nam sie podoba.
Na poczatku troche denerwował mnie sposób poruszania się i walki; z racji że lubie grać lucznikami, musze mieć możliwość zgrabnego Hit & Run, ale jak się przekonałem, wystarczy trochę poćwiczyć.

Zajefajną rzeczą są skille i atrybuty jakimi dysponujemy w grze. Każda Klasa ma masę umiejetności opartych na 4 podstawowych atrybutach, a biorąc pod uwagę, że możemy wyjść z miasta tylko z 8 skillami daje nam zabawe taktyczną. Jeżli dodać, że praktycznie od razu możemy sobie dobrać subklase powoduje, że zanim gdziekolwiek ruszymy, spedzimy sporo czasu na samych rozważaniach "co nam sie przyda". jednych to może draznić, innych to pobudza, ja naleze do tych drugich, co tworzy ze mnie coraz wiekszego napaleńca.

Dalej mamy cztery typy gry
PvE - czyli granie dla wykonywania questów
TvT - mozliwość walczenia druzynowo na arenie
GvG - na ubitej ziemi staja dwie gildie i piora sie po pyskach
PvP - rozmyslnie zostawiony na koniec, gdyż tej rozrywce twórcy specjalnie poświęcili oddzielny schemat tworzenia postaci (tylko do PvP), choć oczywiście zwykłą postacią też możemy powalczyć z innymi graczami
Z tego co mi jeszcze wiadomo, to w nadchodzącym dodatku pojawi sie tryb walki pomiedzy sojuszami, którego celem bedzie dominacja nad poszczególnymi terytoriami.

Dodam na koniec, że cała gra jest okraszona doś klimatyczną muzyką; w grze można spotkac dużo Polaków (są polskie gildie).

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Shizm » pt 19.05.2006 20:50

No więc teraz mam juz stałe konto w GW i przyznam, że jest ciekawie.
Wraz z Lechem i Dzikiem (kumpel z osiedla) jesteśmy założycielami polskiej gildii PvE o wdzięcznej nazwie Najeźdźcy z Marsa [MARS]. Nadal podtrzymuje twierdzenie, że GW jest naj MMO, chociaż co do RPGowości, to ustepuje miejsca WoWowi, z powody prywatnych WoWoskich serwerów, które często dodatkowo wymuszają klimat fantasy (w sensie mowa, zachowanie w stosunku do innych ras) na graczach.

Jeżeli są wśród Forumowiczów inni gracze GW, to proszę o kontakt

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lord Turkey » ndz 03.06.2007 20:03

Minął rok od ostatniego posta, a GW wciąż żyje i ma się dobrze. Mamy Factions i Nightfalla, a zbliża się dodatek Eye of The North i GW 2 :D

Czy ktokolwiek jeszcze gra? Ja posiadam ostatnie dwie części od 2 tygodni i dopiero zaczynam poznawac ten wspaniały świat. Zwłaszcza, że teraz wszystkie GW są po polsku! Derwisz rządzi :P , a świat Elony jest tak barwny i rozległy, że nieraz przystaję i podziwiam widoki. Wodospady na wyspach Isznur, miasto Fahranur... - nie wyszedłem jeszcze z Istan.

Jeżeli gracie - to piszcie!
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » wt 05.06.2007 19:16

Komenda /age pokazuje mi:

Across all characters you have been playing for 2172 hours and 37 minutes for 16 months.


Pozdrawiam :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: RaF » wt 05.06.2007 19:18

Ha! Lechu! Wreszcie coś napisałeś, a nie tylko się przyglądałeś jak inni postują (tak jest, przydybałem cię parokrotnie :P).

Postuj dalej! :D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » wt 05.06.2007 20:34

Widzę, że jesteś doświadczony (to brzmi strasznie delikatnie wobec tego, co wskazuje Twój licznik "wieku" postaci :wink: ) - mam wobec tego pytanie - jak jest z zadaniami w GW? Czy odblokowują się w miarę postępów w grze (wykonywania innych zadań) czy zależnie od poziomu postaci? Czy jeżeli zrobię wszystkie zadania w danej prowincji, opuszczę ją i później wrócę - będą jakieś nowe? Mam na myśli to, czy twórcy zastrzegli coś na taki wariant, czy po prostu panuje posucha i nie ma nic do roboty w spenetrowanych uprzednio krainach?

Jest okazja do kolejnego ujawnienia się i postowania ;)
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości