Wspolne granie

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

W co gramy???

Hellbreath- www.hbpolska.prv.pl
1
20%
MU Online- www.muonline.com
4
80%
PlaneShift- www.planeshift.it
0
Brak głosów
Project Entropia- www.project-entropia.com/Index.ajp
0
Brak głosów
Priston Tale- http://eng.pristontale.com
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 5

Wspolne granie

Postautor: Shizm » ndz 23.05.2004 11:06

Moze sie zgadamy i razem zaatakujemy jakiegos free MMOH&Sa?
Gildie Katedry by sie zalozylo i takie tam. No tylko trza by sie sprezyc i ludzi naznajdywac. Fajnie by bylo miec jakiegos forumowego H&Sa.

Ile osob by sie na cos takiego pisali????

Wyboru mozna dokonac z pomiedzy H&Sów wymienionych tutaj -->http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=3479

Co wy na to?

Pozdrawiam!!!

JAK COS TO BEDE DODAWAL KOLEJNE, TYLKO MUSZE WIEDZIEC CO, WIEC PODRZUCAC POMYSLY
Ostatnio zmieniony ndz 30.05.2004 8:48 przez Shizm, łącznie zmieniany 4 razy
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » ndz 23.05.2004 12:31

Pomysł ciekawy, acz nad realizacją radziłbym poczekać do wakacji, a w każdym bądź razie do "po sesji" ;) (posesji? ;))
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » ndz 23.05.2004 12:55

Może Ultimę Online na jednym konkretnym, polskim, darmowym shardzie?
Wymagania malutkie (grafa 2d), jedynie trzeba zdobyć grę.
W proste hack&slashe nie mam ochoty grać jakby co :)
Kiedyś graliśmy w Diablo 2 ale lagi wystarczająco nas zniechęciły :?
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Vissim » ndz 23.05.2004 14:14

JAnder widze ze nie mozesz juz sie doczekac ;) ... cuż ja prponuje nasz shard .. oczywiscie nev załatwia serva i chyba mu sie uda ;) ... moze on wiecej sie wypowie..chodz takze muze zauwazyc ze natrafilismy na kolejna gore lodowa :/ .. stosunki miedzy ekipa :/ .. cuz .. ludzie nie sa stworzeni do tego by wspolpracowac ze soba w harmoni :/
Czym jest śmierc dla zwykłego człowieka??
Awatar użytkownika
Vissim
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 13.01.2004 9:27
Lokalizacja: Skarżysko

Postautor: Otorek » pn 24.05.2004 6:27

Dobry pomysł ale na wstępie tibia odpada :P Jestem już bardziej za UO
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » pn 24.05.2004 7:53

A moze cos ze swierzo wchodzacych, darmowych!? Owszem UO jest moze i swietna gra, ale moze pójść z dychem czasu? No na H&S tez oczywiscie nie mam ochoty, bo do tego to i TIM nie potrzebny. Treba by przejżeć te mniej znane pozycje i możliwe, że tam coś sie wynajdzie. Coś co nie bedzie przeludnione i namiętnie hakowane :P .

Co do koncowej decyzji, to RaF jak najbardziej w błędzie nie jest. Posesyjny (jako przymiotnik to razem :P - chodziło mi o skojarzenie ze słowem "posesja" :P - dop. Raf ) start to konieczność. Ja za kilka dni wysiade od tej kawy tylko sie bede trząsł :scrambleup: wiec grać mi się nie uda.

Pozdrawiam!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » pn 24.05.2004 11:43

Tylko jest problem nie ma darmowcyh MMORPG nie H&S:>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » pn 24.05.2004 14:50

Nielegalne serwery tez wchodza w gre :P Chodzi o to, zeby sie dobrze bawic, a jedynym kosztem bedzie uciekajacy czas 8)

Ja dzisiaj postaram sie przysiasc i wypatrzec co ciekawsze kąski i podam adresy do hołm pejdzów, w ankietce jakiejs zamieszcze. Narazie ide z psem, a poźniej się pomyśli :)

Pozdrawiam!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » wt 25.05.2004 6:11

Pierwsze 2 to typowe H&S w które juz grałem, w PE jest obrót normalną gotówką więc też chyba nie trafiony pomysł , a Planeshoft jest póki co w bardzo wczesnej fazie już od kilku misięcy :/
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Raven » wt 25.05.2004 12:18

Risk Your Life - open Beta - wiec narazie darmowe http://www.ryl.com.my

Calkiem przyjemna gra z troche innym podjesciem do walki - nie ma tutaj point and click - sterowanie jest na WSAD - widok TPP. Sa dwie rasy ktore sie zwalczaja - Ludzie i Demon (na www wiecej info).
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Lechu » wt 25.05.2004 13:57

Hmm trudno coś wybrać, bo większość z tych gier to raczej nic dla mnie, byłbym najwyżej za MU, ale tylko dlatego że trochę w to grałem.
A myślę że cięzko będzie znaleźć grę w którą więcej osób z naszego grona by chciało grać :?
Zresztą, mi wszystko jedno dopóki gra będzie chodzić na mym złomie, i na mym łączu nie będzie lagować za ostro, no i najważniejsze - jak będą chętni do grania.


PS Poza tym narazie to sesja się zbliża :(
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Otorek » wt 25.05.2004 15:22

Raven wszystko fajnei tylko mi chodzi o gre w którą będe grał jakis czas a nei dopóki gra nie bedzie płatna więc nie gram w jakieś open bety itp.
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Raven » śr 26.05.2004 9:40

CHcialem zauwazyc ze MU Online tez jest open beta to po pierwsze. Natomiast po 2 nie ma darmowych MMORPG. Takbylo jest i bedzie. Mozliwe ze kiedy wyjdzie WoW to znajda sie jakies pirackie servery - mozliwe chodz malo prawdopobone. Jedyna nadzieje na pogranie w darmowego MMORPG jest Gulid Wars ktore rzekomo bedzie bez P2P miesiecznego.

ps. jesli znajdzie sie czasem jakis darmowy MMORPG to zregoly jest tak tragiczny ze lepiej dac sobie spokoj, a open bety trwaja zregoly okolo 3-4 miesiecy wiec zanim gra bedzie P2P zdarzy ci sie znudzic.
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Lechu » śr 26.05.2004 9:59

MU jest open betą oficjalnie w angielskiej wersji, i na globalu. Koreańczyki dawno grają w full.
Sęk w tym że i my w full możemy, wystarczy znależć jakiś "prywatny" serwer. Na takowych nie dość że masz full wersje po angielsku to jeszcze kupę dodatkowych bajerów.

W WoWa pirackego jakoś trudno mi uwierzyć. Jeśli WoW będzie tak rozbudowany jak FF11, to mało prawdopodobne że powstaną pirackie serwy. Nikogo nie stać żeby postawić kilkanaście potężnych kompów po to żeby ludzie sobie mogli za darmo pograć. Prędzej uwierzę że Blizz zrobi WoWa bezpłatnego, jak inne gry na b-necie.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Otorek » śr 26.05.2004 14:59

Wow Napewno nie będzie za friko o tym mozemy wszyscy zapomnieć a co do pełnych pirackich servów jest to bardzo prawdopodobne wiem że alpha nie miała dużo możliwiości ale było kilkanaście pirackich serverów na których miałem przyjemność zagrać w bete tej gierki, więc nie bądźmy takimi pesymistami. Zresztą jest jesze kilka gierek płatnych które majądarmowe shardy jak HB, UO, Legend of Mir 3
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lechu » śr 26.05.2004 15:52

No cóż, nie wiem aż tyle na temat WoW żeby móc coś powiedzieć na pewno.... Anyway, a ilu ludzi na raz grało na takim serwerze w betę? Patrz że więcej ludzi = lepszy serwer = więcej zabawy, nie wiem jak jest dokładnie, ale chyba słabo by się grało w 20 osób, w grę w której jednym z celów jest życie w świecie pełnym postaci.

Do tego inna kwestia - znów pomogę sobie FF11 (bo ten mmorpg już jest, w przeciwieństwie do WoWa), popatrz sobie na oficjalce FF11 - ta gra ciągle się rozwija, non stop urządzane są różne eventy, czy to na święta, czy dodawane nowe questy, przedmioty, ciagle jakieś zawody, wydawana jest gazeta, urządzane są aukcje. Bo za tę grę płacisz, a twórcy mogą za kasę z opłat spokojnie tę grę nie dość że utrzymywać i polepszać, to jeszcze rozwijąc i ciągle sią nią opiekować. Do tego cały FF11 chodzi bodajrze na 20 czy 30 serwerach.

Nie twierdzę więc że granie w WoW na piratach nie będzie możliwe, ale nie będzie to to samo co na oficjalnym. Zresztą, pożyjemy - zobaczymy, jak to się mówi, niech gra najpierw wyjdzie :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » śr 26.05.2004 16:02

minus jest taki że to wciąż rozpierducha... -> chodzi jedynie o zdobywanie kolejnych leveli i rozpieprzanie potworów - nawet we wciąż rozwijającej się final XI - poczytałem sporo postów na różnych forach dyskusyjnych ale chodzi o jedno i to samo:
"dziś chłopaki umawiamy się i idziemy w miejsce x zabić potwora y"
a questy polegają głównie na: "idź do miejsca x zabij potwora y i przynieś mi przedmiot z który z niego wypadnie"

jeśli się mylę niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, ale jak na razie może poza UO nie widzę MMORPG który nie byłby nudną wyżynanką
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Shizm » śr 26.05.2004 16:11

Guild Wars to na bank darmocha
Ktoś madry w faq'u gierki pisze:Will there be a monthly fee for Guild Wars?
No, there will not be a monthly subscription fee of any kind, anywhere.

Tak wiec ta opcja jest bardziej niz prawdopodobna.
w innym miejscu, ale chyba ten sam czlowiek pisze:What are the system requirements for Guild Wars?

The final system requirements have not yet been determined, but currently we have set the following as minimum system specifications for those involved in our Guild Wars Alpha Test:
    Windows 98/ME/2000/XP
    800 MHz Pentium 3 or equivalent
    256 MB RAM
    GeForce 2 class video card with 32MB RAM
    (Recommend: GeForce 3 class video card with 64MB RAM)
    250 MB hard drive space
    Internet connection

Dla wiekszych parti informacji wymagane jest odwiedzenie Oficjalnej strony Guild Warsi poczytanie samodzoelnie :P
Ja osobiscie czekam na tą grę i byłoby fajnie poczekać razem :mrgreen: no i oczywiście pograć.

Pozdrawiam!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Raven » czw 27.05.2004 11:29

Co do Gulid Wars mialem okazje pograc w OpenBeta for E3. Grac mozna bylo tylko 3 dni ale zabawa byla przednia. Natomiast to tez jest MMORPG typu Hack & Slash. Aczkolwiek ma troche inny typ podejscia do gry - Polaga ona no robieniu misji - gdy zbierze sie druzyna (od 4 do 8 graczy zalezno od misji) zostaja oni przeniesieni do zamkniejtej strefy samej misji. Niektorzy smieja sie ze jest to Diablo 3 (ci sami tworcy ktorzy robili dialbo - teraz nazywaja sie Arena.NET). Niestety z tego co wiem open beta datowana jest na 01.10.2004 wiec pozostaje sporo czasu do czekania. Natomiast chcialbym was zainteresowac nadchodzacym produktem o ktorym nikt jeszcze nie napisal - WARHAMMER Online - tak to prawda. Produkt ten powstaja juz od jakiegos czasu i w lipcu ma zaczac sie faza otwartych beta testow, zainteresowanych zapraszam na ich www http://www.warhammeronline.com/.

[EDIT] wlasnie zauwazylem topica o warhammer online :) dawno mnie tu poprostu nie bylo ale tak czy siak polecam sie tym zainteresowac ;)
[/EDiT]

A nawiazujac do tematu ze MMORPG to h&s to owszem to prawda chociaz zdarzaja sie ambitniejsze pomysly (Anarhy Online - uznawana za jedna z najlepszych jesli chodzi o to).

Trzecia sprawa to ,to ze MMORPG byly platne sa i beda. Co do WoW to nie wiem czy Blizzard da darmowe granie poniwaz i tak zainteresowanie bedzie ogromna wiec judzie beda placic. NIestety dla zmartwienia wszystki srednia cena gry w MMORPG to 10$ do 15$., a wiec calkiem sporo jak na nasze realia.

Pozdrawiam
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Otorek » czw 27.05.2004 12:56

ee Raven przykro mi to mówić ale szczerze to ty jesteś ostatni chyba na tym forum który zauważył tą gre:P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Raven » czw 27.05.2004 13:02

Otorek pisze:ee Raven przykro mi to mówić ale szczerze to ty jesteś ostatni chyba na tym forum który zauważył tą gre:P


tzn ktora ? bo o warhammer online interesuje sie od kilku miesiecy (3-4 moze) natomiast bardzo bardzo dawno nie zagladalem na forum - totez napisalem ze topica nie zauwazylem a nie bede go przerabial bo chyba nie ma sensu z tad EDIT i tyle...
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Xurt » pt 28.05.2004 6:17

Ja wraz z kilkoma osobami przygotowujemy shard do Ultimy Online, ktory bedzie opieral sie na swiecie Dragon Lance (cos o tym chyba pisalem, ale teraz dam troche wiecej informacji zeby wam podsycic apetyty :D ). Mapka jest gotowa (Krynn, jednak jest kilka niescislosci - istnieje zarowno swiatynia w Nerace jak i piekne Solace w koronach drzew :P - ale to dlatego, ze mapka zostala 'pozyczona' z wloskiego sharda na opartego DLce, ktory zreszta zdaje sie juz nie istnieje :). Mysle jednak, ze niescislosci w mapce jakos przelkniecie, bedzie to 'lekko alternatywna historia DLki'. Oferowac bedziemy oczywiscie dokladny podzial na rasy (np. Elfy z podzialem na Silvanesti, Qualinesti, Kaganesti), probujemy utrzymac jak najwieksza zgodnosc ze swiatem ksiazkowym DL, ale niestety niektorych roznic miedzy UO a DL nie da sie rozwiazac, takze bedzie kilka odskokow - to jednak zdaje sie doda grze smaku, bo bedzie cos do odkrywania, a nie tylko to co juz znamy po przeczytaniu serii ksiazek. Oczywiscie dostep do shardu bedzie elitaryzowany - ta elita to ludzie, ktorzy znaja swiat DL (oczywiste). Bedzie to dokonane poprzez formularz zgloszenia o konto, przy ktorym bedzie kilka pytan, z ktorymi osoby, ktore DL czytaly nie beda mialy wiekszych trudnosci.
Gra krasnoludem zlebowym nie wchodzi w rachube z przyczyn oczywistych :)
O postepie prac bede was co jakis czas informowal.
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 26
Rejestracja: sob 10.01.2004 16:14
Lokalizacja: Swinoujscie

Postautor: Otorek » pt 28.05.2004 6:41

No to ja odpadam nie wiem nic o DL :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » pt 28.05.2004 7:22

No ja niestety DragonLance znam jedynie z netu, bo: ani nie miałem okazji w nim zagrać, ani książek nie czytałem. A obkówać sie specjalnie na potzreby gry nie mam zamiaru, ponieważ jak narazie, to mi sesja w głowie, a ppóźniej szukanie jakiejś roboty :P .
Jednak jeżeli w drodze wyjątku drogi kolega Xurt przymknie oko na takowe niedociągnięcia i wpuści swych (również jakże drogich) kolegów na serwer, to mniemam że Ultima OnLine bedzie wspólnym erpegiem braci forumowej :mrgreen:

No a jezeli juz bedzie naprawde kruch z ta nieznajomością DL, to pozostaje nam H&S, tylko w dobrym wydaniu. Jak sie bedzie razem grało, to i tak bedzie fajnie nawet jeżeli sama gra będzie nieco tempawa. Na taką okoliczność proponuje MU Online na jednym z prywatnych serwerów, bo na "globalu" to naprawdze szybko sie nudzi.

Pozdrawiam!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Wotan » pt 28.05.2004 8:53

co do anarchy online to przeczytałem sporo postów na forach poświęconych tej grze

i wszystkie w stylu -> hej koledzy mam poziom juz doswiadczenia x. chodźmy dzisiaj gdzies rozpieprzac potwory

sorry ale że ta gra jest czymś więcej to nie wierze
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Shizm » pt 28.05.2004 13:56

Nawet w prostym H&S, jeżeli jest przeznaczone do MMO, można znaleśc parę fajnych elemenów; np. w MU:
+ gramy z żywymi ludzmi, NPC to rzadkość
+ każdy taki projekt ma swoją gospodarkę - sa pewne ustalone ceny dla pewnych itemów, ale zawsze popyt i podaż sie zmienia dla danego towaru, wiec jak się trafi dobrze, to mozna nawet nieżle zarobić.
+ wspólne siekanie też może być fajne
+ w gildii można użądzać zawody - Guild Master może np. ogłosić turniej, polowanie, bój z inna gildią
+ mamy do wykonania dwa kłesty:
1) znalezienie księgi i miecza - czysta klepanka, bo itemy z potworów wypadają, ale zawsze jakiś tam cel jest
2) "Blood Castle" - należy przejść przez most zabijając 40 potworków; rozwalic bramę (będąc non stop klepanym); wleśc do środka, zabić ileś tak monsterów, zabrać itema ze skrzyni i przebić sie przez tą cała kałabanie spowrotem; na wszystko jest 15 min
+ "Devil square" - napieprzanie się na arenie z potworkami przez 15 min i przeżycie; na koniec są podliczane punkty, a wygrany zgarnia nagrodę.
+ ładnie gierka wygląda i jest sporo itemów fajnych
+ można się bawić w tworzenie nowych itemów
+ dodatkowa postać odblokowuje się po zdobyciu 220 lvl (chyba 220 :P ) - Magic Gladiator, która łączy w sobie możliwości Wizzard'a i Knight'a
+ można ciągle ulepszać swoje itemy, chociaż znalesienie komponentów jest cieżkie
+ exp na prywatnych serwerach jest zwiększone, tak że nabijanie leveli nie jest takie ciężkie jak na "globalu"

Minusami są natomiast:
- brak sensownej fabuły
- gra się nie rozwija
- w pewnym momencie ciężko jest zdobyć lepsze itemy, ale to również po części można uznać z plus
- po jakimś czasie lokacje i monstra się nudzą, a bez wyżej wymienionych itemów w nowe miejsce ciężko się udać :)
- tylko trzy rasoprofesje: Dark Knight :arrow: Blood Knight; Dark Wizzard :arrow: Soul Master; Elf :arrow: coś tam :P (to po " :arrow: " to profesja uzyskana po wykonaniu kłesta z książką i mieczem)
- no i wszystko rozbija się o kacenie potworów; bo cokolwiek byś nie chciał zrobić, to najpierw i tak trza bić :(

No to własnie jakoś tak wygląda MU od strony gracza. Jeżeli (a napewno tak bedzie) trzeba wybrać mniejsze zło, to MU może być jak dla mnie.
Jeżeli jednak chcemy ambiniejszej gry, to zrezygnujemy z grafiki i ogólnie wyglądu i pogramy w UO, co mi się bardziej "uśmiecha" ale niestety mechaniki tam rządzącej nie znam.

Pozdrawiam!!!!!!!
PS: Jak ktoś chce to może coś podobnego jak ja skrobnąć (+ i -) do innego rpg'a. Dla mnie napewno to bedzie pomocne, bo nie mam w tej chwili czasu na wertowanie netu w poszukiwaniu informacji.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Xurt » pt 28.05.2004 15:32

Coz, raczej wymagana bedzie znajomosc DL, chocby zalozen tego swiata - A praktycznie obowiazkowa lektura to "Kroniki Krynnu" - trzy pierwsze ksiazki z tej tetralogii. Polecam wogole cykl Dragon Lance nie tylko ze wzgledu na shard, ale wogole do czytania - uwazam ze to jeden z najlepszych cykli fantasy jakie kiedykolwiek powstaly, ale nie mysle tu dyskutowac o ksiazkach, bo od tego jest inne forum. Jednak polecam :)
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 26
Rejestracja: sob 10.01.2004 16:14
Lokalizacja: Swinoujscie

Postautor: Raven » sob 29.05.2004 9:58

No coz pozostaje nam jednak inna alternatywa niz UO. (niestety ale nie mam na tyle czasu zeby specjalnie poznawac DL zeby pograc).

Natomiast najlepiej to poczekac na jakas open bete - raz ze za darmo dwa jak sie znudzi to zadna strata
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Otorek » sob 29.05.2004 22:17

Raven beznadziejne podejście nie licz na mnie w tym wpypadku. Jak chce w coś grać za darmo to ma być za darmo , a nie w połowie rozrywki dowalą 10 % kompletna bzdura...
Co do gier typu H&S to strata czasu sieczka prędzej czy póxniej i tak się znudzi :/
Niestety aby pograć w coś dobrego tzreba albo płacić albo znaleźć shard, z tego co syłszałem to GW to trochę mniej bezmyślny H&S , więc też nie ma się na co napalać :(
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » ndz 30.05.2004 8:46

Kurwa mać, Otorek Ty piprzysz jak stara baba. Nie masz ochoty grac w istniejące MMORPG, to sie nie udzielaj w tym topiku, a nie zrzędzisz tylko.
już 24.V.04r. Otorek pisze:Tylko jest problem nie ma darmowcyh MMORPG nie H&S:>
Wiec po co sie dusisz? Może są ludzie, którym nie bedzie przeszkadzało że to H&S, i że wszystkie darmowe są do dupy i właśnie do nich jest skierowany ten topik. Po prostu piszesz nie na temat i tyle.

Jak jeszcze komuś nie pasuje, ze wszystkie darmowe MMORPG to H&S to niech idzie i powie o tym gdzie indziej.

Pozdrawiam!!!!!!!!

PS: Zmieniam temat, wiec bedzie wszystko jasne.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Xurt » ndz 30.05.2004 10:16

Panowie, ale UO nie jest H&S a jest free - jedyne co trzeba zrobić (w przypadku shardu który ma powstać z mojej ręki) to poznanie świata DL, co w waszym przypadku, drodzy RPG-owcy, myślę że nie jest specjalnie wielką trudnością. Jeśli jednak jest to zapraszam na inne shardy - na przykład Moongate (http://www.moongate.pl) - shard świetnie oskryptowany, ale bez klimatu (na porządku dziennym słowa typu 'siema', 'lol', etc), albo któryś z klimatycznych shardów - ZS, DM, CL, itd, itp - jest tego od groma.
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 26
Rejestracja: sob 10.01.2004 16:14
Lokalizacja: Swinoujscie

Postautor: Vissim » ndz 30.05.2004 16:35

Hmm.. taktez myslałem że graczy bedzie odstraszać mysl grania dopiero wtedy gdy przeczytaja 4 kroniki :/
Czym jest śmierc dla zwykłego człowieka??
Awatar użytkownika
Vissim
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 13.01.2004 9:27
Lokalizacja: Skarżysko

Postautor: Otorek » ndz 30.05.2004 19:26

Równierz zapraszam na moongate gdzie sam gram :>
Shard zaczyna doganiać najpopularniejszy obecnie shard czyli CL.
Jeśli ktoś ma problem ze zdobyciem UO niech wali na PM na pewno jakoś pomoge, bo to obecnie jedyny warty polecenia mmorpg który jak powiedział Shizm :> nie jest H&S
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » pn 31.05.2004 15:41

Jeżeli shard związany z DL bedzie chodził (bo o postepach mało słychać) to ja jak najbardziej bede chciał pograć, a to żem
wcześniej pisze:No ja niestety DragonLance znam jedynie z netu, bo: ani nie miałem okazji w nim zagrać, ani książek nie czytałem. A obkówać sie specjalnie na potzreby gry nie mam zamiaru, ponieważ jak narazie, to mi sesja w głowie, a ppóźniej szukanie jakiejś roboty .

To znaczyło jedynie tyle, że byłem przekonany, iż shard bedzie gotów do wakacji. Jeżeli natomiast chodzi o czasy późniejsze to ja z miłą chęcią zagram sobie pare sesji w D&D z wykożystaniem swiata DL i bede wiedział co trza 8)

A tera pytanie:
TO W CO GRAMY DO CZASU SHARDU DL????????
KTO W KOŃCU PISZE SIE NP. NA MU_ONLINE?????????????
KTO MA OCHOTĘ ŻEBY ULTIMA ONLINE BYŁA NASZYM FORUMOWYM MMORPG????????????????????


Pozdrawiam!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » pn 31.05.2004 16:09

Ja narazie gram w UO na shardzie MOONGATE
Czekam na GW
Gram również w legend of mir na pl shardzie :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Następna

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości