Darmowe MMORPG

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Darmowe MMORPG

Postautor: Fett » sob 22.05.2004 16:22

W tym topiku podawajcie nazwy i adresy stron www wszystkich znanych wam (i nie wymienionych wyżej) MMORPG'ów. Ja znam:

Hellbreath- www.hbpolska.prv.pl
MU Online- www.muonline.com
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Otorek » sob 22.05.2004 21:07

Proponuje prostzre rozwiązanie unikając spamu:
www.mmorpg.com - najnowsze i najlepsze technicznie mmorpg-egi płatne i bezpłatne, bety, czy w fazie produkcji :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Fett » ndz 23.05.2004 8:09

A nie masz moze jakiejś strony na której spisane są tylko darmowe MMORPG? Bo tam to cza szukać troche. Ale wogóle dzięki za link. Przydał mi się bardzo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Otorek » ndz 23.05.2004 9:45

Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Corosion » ndz 23.05.2004 21:21

Ja gorąco polecam :

http://mir3.isp.net.pl

Jeden z najlepszych MMORPG :)
Awatar użytkownika
Corosion
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: ndz 25.04.2004 19:12
Lokalizacja: Mroczny Las

Postautor: Otorek » pn 24.05.2004 6:30

Dzięki za linka chyba siedołącze do tego mmorpg, tylko jak byś mógł go nam przybliżyć czy to H&S czy ma jednak więcej możliwości ?
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » pn 24.05.2004 15:54

No wiec ja sie wypowiem, bo co nieco poczytalem. Otóż nie znalazłem w grze nawet cienia fajdy wiekszej niez ta płynąca np. z MU-OnLine. Mało tam pomysłów na gre, bo nawet sami GMi mówią jedynie o "Polowaniach" i to wszystko. Oczywiscie mogę się mylic, ale ja nic ciekawego w tej grze nie znalazłem.

Pozdrawiam!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Wotan » pn 24.05.2004 19:07

piwo dla tego kto mi wskaze darmowego online'a ktory nie jest denną rąbanką polegającą na - wyjdz z miasta, rozwal 100 potworów, wróc, kup sobie zbroje, wyjdz itd, ktora nudzi się po 5 minutach gry.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Shizm » pn 24.05.2004 20:07

No ale są darmowe i "darmowe" mmorpgi. Chodzi o to, ze sa serwery, gdzie można grać w takie gierki bez uiszczania opłat :D To tez w pewnym sensie darmowe.

Tylko że tak po prawdzie, to dajcie mi jakiegokolwiek mmorpega, gdzie jest naprawde rozbudowan fabuła, od cholery kłestów, dowolny rozwój postaci, mnogość klas i profesji, zajebiści eNPeCe, do tego swietna grafa i genijalnie wyglądający świat, gdzie każdy element otoczenia wyglada tak, jakby byl specjalnie zaprojektowany dla tego miejsca.
Jak ktoś zna coś takiego, to ja chętnie to zobacze.

Pozdrawiam!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Otorek » wt 25.05.2004 6:13

no własnie dobre marzenie :> Musimy czekać na WOW były servy piraty do alphy na których sam grałem więc do finalnej też będa :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Fett » wt 25.05.2004 14:49

Gra Risk Your Life (RYL) jest dość fajna... Można ją ściągnąć stąd: www.ryl.com.my :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Otorek » wt 25.05.2004 15:24

To nei jest darmowe MMORPG , to tylko beta testy a za kilka tygodni, miesięcy jak będzie wersja finalna neistety płącić szmalec więc raczej nie wchodze w takie gry :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Fett » sob 29.05.2004 14:25

Ja też nie przywiązuję się do tej gry... Grałem w Lineage II i spotkał mnie olbrzymi zawód, gdy beta test y się skończyły... A teraz cza kasę bulić za serwery... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Wotan » sob 29.05.2004 15:20

podobno była kiedyś taka gra - taki jakby więzienny MMORPG - gdzie gracz wcielał się w osadzonego więźnia i musiał dać sobie radę w więzieniu - czy ktoś o tym słyszał?
bo jeśli taka gra jest itd - to wreszcie byłoby coś konkretnego a nie rozpieprzanie potworów bezsensowne
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Otorek » sob 29.05.2004 22:20

Niesłyszałem niestety :> Moim zdaniem istnieją małe szanse na znalezienie darmowego dobrego mmorpg, więc chyba tzreba sięzainteresować jakimiś Crpg-ami z możliwością gry po necie :/
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: rabbi » sob 31.07.2004 0:35

Tibia. Oprawa gry archaiczna, grafika sprzed kilku lat, o trójwymiarze możemy zapomnieć, lecz jednak cholernie wciąga. Non-stop ponad 850 ludzi na serwerze, wielki teren do eksploracji to atuty tego MMORPG'a. Klienta w wersji 7,27 można ściągnąć z www.tibia.com / www.tibia.org .
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Otorek » sob 31.07.2004 14:45

Szczerze nie polecam wyminionej wcześniej gry, bo przedstawia biedę i rozpacz tego gatunku już bardziej poelcam UO które ma lepszą grafikę i duuuuużo więcej możliwości. Wracając jeszcze do Tibi i pomijając jej prostote można jeszcze wspomnieć o jednej z najgorszych scen ze wszystkich innych gier tego typu :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: rabbi » sob 31.07.2004 18:04

Grałem w MU Online i Hellbreatha (czy jak to się nazywa), grałem także w Priston Tale (znów mogę nazwę poknocić), wszystkie te gry miały ładniejszą grafikę i zapewne więcej możliwości, ale nie wciągały tak jak Tibia. Gdyby gra była taka beznadziejna, nie grałoby w nią non-stop ponad 20 000 ludzi, nie organizowanoby konwentów jak i nikt nie kupowałby płatnych kont. Może właśnie atutem tej gry jest prostota, wolność od błędów, brak niepotrzebnego zagmatwania?
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Otorek » sob 31.07.2004 22:07

Za to ja znam bardzo dużo desperatów którzy grajaw tibie bo nic lepszego im nie pójdzie, mam znajomego który przejżał na oczy i przestał płacić za tą gre.Co do wymienionych przez ciebie tytułów jestem w stanie psotawić na Tibie bo w tamtych gierkach wieje nudą i to bardzo szybko :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Azirafal » wt 03.08.2004 17:33

Dużo nie grywał w MMORPG'i. Prawie wogóle wręcz :) Wolę mudy, które są bardziej rozbudowane pod względem fabularnym i prawdziwego RP (Role-Playing).

Dałem się skusić dwa raz. Raz: MU Online, bo zaczął w to grać mój brat, a jego wciągnął w to jego kumpel. Pomyślałem, "Czemu nie?", pograłem ze dwa tygodnie, wynudziłem się śmiertelnie i wywaliłem grę w cholerę :)

Drugi (niedawno, po postach kilku raba): Tibia. Ściągnąłem, zarejestrowaem się, wybrałem świat, włączyłem i... dupa! Zajęty cały świat!!! No to a chybcika inną postać, żeby chociaż zobaczyć jak to wygląda! Inny świat - zajęty! Jeszcze inny - zajęty! Ni cholery się nie mogłem dostać do gry. Następnego dnia z rana udało mi się podłączyć, ale byłem już tak wkurzony na grę, że o ile nie miałaby czegoś wyjątkowego do zaoferowania, to bym ją spisał na straty od razu... No i spisałem na straty :D

I tyle póki co moich przygód z MMORPG'ami. Nadzieją był jeszcze Warhammer Online,ale upadł. A na Star Wars: Galaxies mnie nie stać :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » wt 03.08.2004 18:23

no właśnie to mnie najbardziej boli - że nie ma nic ciekawego do grania. Nawet płatne MMORPG sprowadzają się do napieprzania potrworów i zbierania expa.

Choć z drugiej strony nie wierzę że jeszcze nikt nie wymyślił nic lepszego...
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Fett » wt 03.08.2004 20:49

Jeśli ktoś chce pograć w Star Wars Galaxies za darmo przez 14 dni, to jest gdzies w necie takowe demo. Ogólnie gra niezła, testowałem, ale dla mnie system rozwoju postaci jest wręcz debilny. Poszukać dla was linku do triala?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Otorek » śr 04.08.2004 16:59

Nie trzeba http://www.fileplanet.com Tam napewno gdzieś jest. Tylko kto będize specjalnie ściagał to SW jeśli nie ma kasy, a krótki okres próbny mu w tym nie pomoże :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Fett » śr 04.08.2004 22:50

Według mnie ten okres przynajmniej pozwala stwierdzić czy warto grać w ta produkcję czy nie. Ja stwierdziłem, że ze względu na comiesięczną opłatę i głupi system rozwoju postaci nie bedę nabywał tej gry. Ale innym może sie spodobać, zachęcam do testu :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Shizm » wt 28.12.2004 13:23

Tak ostatnio przez swięta zagrywałem się Lineage ][ na polskim (darmowym) serverze Allseron. Gra jest bardzo ładna graficznie, kilka ciekawych zadań do wykonania (fakt faktem H&S, ale z jakąś historią), możliwość zakładania:
- party (bardzo pomocne bo ani mag nie jest tu paker, ani wojownik)
- klanów (dodają klimatu grze i pozwalają na toczenie wojen)
- sojuszy (klany całego Lineage ][, łączmy się :P )
System wojen międzyrasowych, który wynika z historii świata. Wielkie połacie do zwiedzania, wiele mobów do zabicia.

Teraz co nieco o instalacji i serwerach:
Grę trza zassać z netu, ja to zrobiłem za pośrednictwem plików .torrent i jest git. Zainstalować, zassać ze strony serwera pacza dostosowującego naszą grę do potrzeb servera i rozpakować go w folderze SYSTEM, znajdującym się w folderze z grą. Należy pamiętać, aby nie uruchamiać gry poprzez Lineage2.exe, a przez L2.exe w folderze SYSTEM. Później tylko zakladamy konto na wybranym przez siebie serverze i pojechali.
Ja gram na Allseronie, ale inne srvery można łatwo znaleść poprzez GOOGLE.
Oto jedna z list serverów, którą znalazłem

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lilly » śr 06.07.2005 19:46

Nie chcac tworzyc nowego topiku, bo nie jestem pewna jego przyszlej popularnosci, chcialam wam zareklamowac pewnego bardzo dympatycznego mmorpga opartego na PHP.
Nazywa sie Avathar: Legenda Zielonego Smoka.
Najpierw moze zaczne od tego, dlaczego warto sobie pograc.
Po pierwsze gierka ma bardzo fajny klimat. Liczne opisy, dodatkowe miejsca w miastach, losowe zdarzenia naprawde potrafia urzec. Ponadto gra ma naprawde fajne opcje i jest co zwiedzac. No i przede wszystkim przeciwnicy :D Wyminie kilku moich ulubiencow:
- Nadopiekuncza Matka - bron: Szlaban po 22 :lol:
- Szwadron Wrozek
- Zombie - bron: Chec pozerania mozgow :lol:
W ogole w tym klimacie jest tego sporo ;-)
Gierka jest poza tym nizle zrobiona. Jako atuty podam moze kolorowanie lub wytluszczanie waznych fragmentow tekstu, czy tez mozliwosc grania klawiatura ;-)

Teraz pare uwag na tema samej gry.
Mozna wybrac 3 rasy:
Krasnolud - wiecej zlota po kazdej walce
Elf - bonus do obrony
Czlowiek - jedna tura wiecej na dzien (dzien trwa 8 godzin ;-) )
Troll - bonus do ataku

Dostepne profesje to:
Lupiestwo
Tajemne moce
Mroczne moce (nekromancja)
(moglam cos pomylic w nazwach, ale sens chyba jest wiadomy ;-) )

No to tak bardzo ogolnie.
Gra ma moim zdaniem tylko 3 wady:
- po rozpoaczeciu "dnia" ciezko sie wbic na serwer
- z racji oblegania serwera jest ograniczenie - mozna miec tylko jedna postac (sprawdzaja po IP, wiec sie za bardzo nie wykrece ... ech czasami fajnie tym, co maja neo :P )
- jesli przegapisz dzien, tury przepadaja
No ale za to jest darmowa i ma mase innych zalet.

Aha... mozliwe sa tez walki miedzy postaciami ;-)

To chyba juz wszystko, co moglam napisac. I teraz ogromna prosba z mojej strony dotyczaca linka. Otoz ten link, jaki wam podam jest specjalny (pisze o tym, bo chce byc w porzadku ;-) ). Link ten prowadzi w zasadzie prosto do tworzenia postaci (tam w trakcie wszystko jest fajnie opisane, wiec na pewno sobie poradzicie). A specjalnosc tego linka polega na tym, ze za reklame gry dostane specjalne punkty, za ktore mozna sobie cos pozniej kupic ;-) Ale tylko pod warunkiem, ze osoba, ktora przez niego stworzy postac dojdzie do 4 poziomu.

Tak wiec zapraszam do gry ;-)
Avathar: Legenda Zielonego Smoka

Zebysmy sie poznali na serwie, moja postac nazywa sie Lillith ;-) Moze pozniej sobie jakas gildie zalozymy wspolnie :) Zawsze to milo znajomych na serwie spotkac ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Lilly » czw 14.07.2005 13:05

Jesli ktos juz gra, to zapraszam do Gildii Katedra Hysterii (zbieznosc nazwy nieprzypadkowa ;-) ). Jesli nie, to zapraszam do gry (link w poscie wyzej). Mam tez prosbe, do osob, ktore beda chcialy przystapic, zeby wyslaly mojej postaci (Lillith) troche kasy, bo zbieram na Dormitorium (postac, ktora sie w nim wyloguje nie bedzie atakowana) - musze uzbierac 20000 zlota

P.S. Bylabym wdzieczna za imie postaci, ktora chcecie przystapic do gildii - poki co chce sie ograniczyc do znajomych ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Shizm » czw 14.07.2005 16:17

No więc w oczekiwaniu na prace postanowilem troche pograc. Gra jest fajna, myślę że mnie wciagnie, ostatnio zaczely mnie pociagac gry przez przegladarke :P
Podanie o przyjecie do gildii złożylem, tak ze myślę, że bedzie fajnie. Gram pod imieniem Morjar (tak dla porządku wyjaśniam).

Jak się bardziej wkręce w gre, to moze zacznę namawiać kumpli z osiedla, oni jakos też ostatnio w te przegladarkowe MMo grają.

Pozdrawiam!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lilly » czw 14.07.2005 16:27

Zgloszenie wlasnie zostalo przyjete :D
Jakbys chcial cos wiedziec na temat gry, to pytaj ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Azgheros » czw 27.09.2007 15:37

Pozwoliłem sobie odświezyć ten wątek - mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi tego za złe.

MMOG i MMORPG granych przez przeglądarki internetowe jest coraz więcej. Duża część jest oparta na konkretnym enginie jak Vallheru (przez co gry niestety są dość podobne). W większości tych gier, bardziej liczy się kontakt z innymi osobami, klimat stworzony przez bywalców niż sama gra. Jeżeli ktoś chce spróbować takich gier to proponuje odwiedzenie mojej strony, a właściwie działu z linkami - co prawda nie ma tam wszystkich stron z tego typu grami - jesli ktoś zna inne i mi je poda, to chętnie dołącze je do mojej kolekcji odnośników.
Azgheros
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 27.09.2007 15:22

-

Postautor: Cyrograf » pt 28.09.2007 15:02

You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Azgheros » pn 31.12.2007 20:20

Graliście w którąś z gier MMO które ostatnio umieścił portal WP? Chodzi mi o Delirium, Mafia1930, DarkOrbit oraz Sea Fight (w to ostanie zacząłem grać). Oczywiście gry nie są stworzone przez WP - jedynie oni jakby się podpięli na zasadach partnerski i przetłumaczyli gry na nasz rodzimy język. Gry są ładnie zrobione pod względem grafiki - choć są typowo przeglądarkowe.

Aha - zachęcem miłośników MMO a zwłaszcza MMORPG zajrzenie do działu linków Krainy Fantasy
Azgheros
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 27.09.2007 15:22

Aphelion Online

Postautor: pXn » ndz 16.03.2008 14:12

Aphelion Online jest grą MMORPG osadzoną w świecie fantasy, powstałą na zmodyfikowanym silniku Eclipse-Evolution.

W grze wcielasz się w jedną z postaci miasta dobra (Alenthar) lub zła (Endurion), między którymi trwa odwieczna walka. Poza miastami świat został opanowany przez różnego rodzaju dzikie potwory. Zwalczając je możesz doskonalić se umiejętności w walce, by w końcu stać się na tyle potężnym wojownikiem, aby stanąć w wojnie przeciw wrogiemu miastu.

Strona główna gry: http://aphelion.ovh.org/
pXn
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16.03.2008 14:11


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości