Sacred... nowe Diablo?

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Sacred... nowe Diablo?

Postautor: Lilly » ndz 28.03.2004 1:08

Niedawno odkrylismy nowa gierke - Sacred. Milosnicy Diablo 2 szybka zauwaza podobienstwa :wink: - moze dlatego tak mnie ta gierka wciagnela. Jednak w przeciwienstwie do D2 jest to typowy RPG.

Do wyboru ma sie nastepujace postacie:
:arrow: gladiator (taki barbarzynca)
:arrow: serafin (powiedzialabym, ze odpowiednik palladyna - tyle, ze w spodnicy i ze skrzydlami)
:arrow: lesna elfka (amazonka)
:arrow: dark elf (hmm... zabijczyni :?:)
:arrow: mag biteny (chyba oczywiste :D)
:arrow: wampirzyca (zupelnie jak druid - tyle, ze zamienia sie w wampirka, bo nie jest nim caly czas)

Gra dzieli sie na kilka aktow, jednak fabula jest zdecydowani bardziej skomplikowana niz w D2. Idac za questami glownymi mozna napotkac na rozne questy poboczne - niektore z nich sa losowa. Dodatkowo, kazda postac ma innych poaczatek gry. Rozwoj postaci jest zblizony, do zwyklych rpg'ow.

Wada gry jest niestety duza ilosc bugow (chociazby taki, ze po dluzszym czasie grania, zaczyna skakac), dlatego czekamy na patch'a. Jednak ma naprawde dobra grafike i nie jest tak bardzo wymagajaca.

Czekam na opinie... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Otorek » ndz 28.03.2004 8:37

duza ilosc bugow (chociazby taki, ze po dluzszym czasie grania, zaczyna skakac),

To raczej nei jest bug a wysokie wymagania sprzętowe :| Możliwe że po wyżerce ramu gra zaczyna skakać :>
Dla mnie Bug to błąd gry np. H&D2 nieraz kłopoty z przejściem przez drzwi bo mnie cofa itp. itd
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Gvynbleid » ndz 28.03.2004 9:14

Małe pytanie co do kosmetyki - jak wygląda interface, muzyczka, czcionka :D - jak dla mnie to jest bardzo ważne - nie koniecznie musicie dawać linki wystarczy żetelny opis w odniesieniu o Diablo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Otorek » ndz 28.03.2004 9:35

[url]gry.wp.pl[/url] Tam masz wszystko plus link do oficjalnej strony gry
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lilly » ndz 28.03.2004 11:27

Otorek pisze:
duza ilosc bugow (chociazby taki, ze po dluzszym czasie grania, zaczyna skakac),

To raczej nei jest bug a wysokie wymagania sprzętowe :| Możliwe że po wyżerce ramu gra zaczyna skakać :>
Dla mnie Bug to błąd gry np. H&D2 nieraz kłopoty z przejściem przez drzwi bo mnie cofa itp. itd


Nadal stawiam na bug, gdyz objawia sie to dokladnie na wszystkich komputerach - niezaleznie od ich mozliwosci (a mamy u nas dosc dobry przedzial). Roznica byla tylko taka, ze na mocnijeszym komputerze objawialo sie to pozniej. Program nie powinien "wyzerac" ramu - to jest blad w kodzie (czyli bug). Dokladnie ten sam bug byl w Heroes 4 na samym poczatku (tylko troszke bardziej uciazliwy) - zlikwidowany po pierwszym patchu.

A poza tym sa tez bugi w stylu: nie mozna znalesc przedmiotu do questu, quest nie pojawia sie na mapie, jak wsiadasz na konia, to czasami znajdujesz sie w efekcie gdzie indziej niz pierwotni (tylko przy przywolywaniu konia)...

Co do interfejsu, to rozni sie on od D2 - przynajmniej w kwestii graficznej (jest ladniejszy :wink:). Ale jak pojawil sie ekran z wyborem postaci, to caly diabelek :D Zapomnialam dodac, ze jest tez multiplayer - closed i open :) No a muzyczka jest genialna - szczegolnie ta w menu (klimatem przypomina troche Alicje - te dzwoneczki...). No i oczywiscie filmik, na ktorym pojawia sie pewien demon - zgadnijcie do kogo jest podobny :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: RagingPhantom » pn 29.03.2004 19:41

Ekhm... niecierpię gdy ktoś porównuje H&S'y do D1,D2,D2x... Pod otoczką typowej rąbanki, która swoją drogą niektórym po przejściu gry znudzić się może, Diablo kryje genialny PVP (teraz nie tak jak w wersji 1.09...) który spowodował i nadal powoduje że dziesiątki tysięcy przesiadują godzinami przed monitorami swoich PC duelując (choć czasy D2CL czy chociażby BOS minęły bezpowrotnie). Pozostaje nam przykładowo profesjonalna liga Euro-PVP. Więcej się nie rozpisuję i sorki za OT.

PS. Oczywiscie na nikogo zly nie jestem ;p
Famed is my name in all realms, destruction follows me... and threat. Beware of the Evil, i will slain them.
Awatar użytkownika
RagingPhantom
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: ndz 28.03.2004 18:57
Lokalizacja: Plains of Despair

Postautor: Lilly » sob 03.04.2004 12:07

Ostatnio natknelam sie na motyw, ktory mnie rozwalil. Otoz, jak otwiera sie groby, to jest zawsze cos na nich napisane - przewaznie cos smiesznego...
Wiec otwieram sobie taki grob, a tu:
"Press CTRL+ALT+DEL to get super sword" :lol:
(moglam cos troszke przekrecic, ale sens jest zachowany)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Wampir » sob 23.10.2004 19:27

Gra jest genialna ze wszystkich względów, choćby z fabółyjest wciągająca i jest dużo kłestów pobocznych, grafika jest pzrecudnista nawet najmniejsze szczegóły widac, a postacie są zróżnicowane i każda ma swoje wady i zalety, ale jest jeden bardzo wielki ------- (minus) Bugi jest ich co nie miara na każdym kroku cos sie zepsuje nawet główny kłest jest jeden zepsuty. to tyle na mój temat gry.
Awatar użytkownika
Wampir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 10.10.2004 18:03
Lokalizacja: nr. 7

Postautor: Lilly » sob 23.10.2004 21:57

Wampir pisze: nawet główny kłest jest jeden zepsuty. to tyle na mój temat gry.


Dla tych, co sie nad nim meczyli... Jak dojedzie sie od tej wody na pustyni, to jest tam takie migajace cos kolo wody. Trzeba tam stanac, otworzyc konsole (~ bodajze) i wpisac wasser. Pojawi sie wowczas poszukiwana buteleczka z woda ;-)

A potrafi wkurzyc...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Wampir » ndz 24.10.2004 14:57

wiem że tak trzeba zrobic ale jak ja doszedłem do tego to nie musiałem nic wpisywac poprostu już tam była
he
Awatar użytkownika
Wampir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 10.10.2004 18:03
Lokalizacja: nr. 7


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości