Helbreath (MMORPG)

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Helbreath (MMORPG)

Postautor: Ahelor » sob 21.02.2004 14:38

Od pewnego czasu zagrywam sie w dość dobrego MMORPG'a o nazwie Helbreath. Gra może nie posiada tak dobrej grafiki jak MU Online ale napewnoe nie jest zła (Tibia, ehhh, nie bede się wypowiadał :))

Co ciekawe jest serwer w pełni polski na którym grają tylko polacy więć można się poczuć dość swojsko.

Jeśli ktoś grał to proszę o wyrażanie swoich opinii.

podaje też adres www.hbpolska.prv.pl
Każdy kto spogląda wciąż za siebie, śmierć znajduje przed sobą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ahelor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: sob 21.02.2004 11:42
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Otorek » ndz 22.02.2004 1:07

Grałem jednak po dojściu do wniosku (jak przy każdym darmowym mmorpg-u) jest to zwykły hack&Slash ;] zdeinstalowałem po 2 dniach :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Wotan » ndz 22.02.2004 14:20

No właśnie to jest wkurzające.
W hellbreatha nie grałem, ale odpaliłem wczoraj MU online i co? i lipa. Takie diablo normalnie

grr czy wszystkie te rpgi sieciowe muszą być głupią młócką bez ciekawej fabuły i questów...
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: rabbi » ndz 22.02.2004 15:35

Skasowałbym od razu, gdyby nie brat. ;\
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Ahelor » śr 25.02.2004 17:35

No może i jest to Hack & Slash ale porownywac go nie mozna z Diablo. Ja tez w pierwszym momencie powiedziałem że "co to za gra, gdie tu jakieś zadania?". Grę usunąłem, ale kumpel ciągle namawiał mnie i namawiał. Wreszcie poddałem się i znowu zacząłem grać. I (nie)stety zaczęła mi się ona podobac. Cała zabawa jest w samej społeczności. Zresztą sam nie potrafie tego wytłumaczyć.

Poza tym tak się zastanowiłem trochę i doszedłem do wniosku iż nie da się zrobić prawdziwego cRPG OnLine. Przecież wszystkie gry cRPG (uważane za cudeńka) mają aktywną pauzę, której nie dało by się zastosować w grze, w którą naraz gra 300 osób. Oczywiście można by zrobić więcej zadań, coś bardziej fabularnego, ale i tak zdobywanie doświadczenia będzie głównie polegało na obijaniu twrzyczek (tudzież mord) kolejnym ogrom/orko/demonom/itd.

Wieć dla ludzi którzy nie gustują w grach typu HB pozostają tylko zwykłe cRPG. Może się mylę bo grałem dopiero w 4 gry MMORPG, więc jeśli nie mam racji i istnieje jakiś MMORPG w który nie jest Hack&Slash to prosze mnie oświecić :idea:
Każdy kto spogląda wciąż za siebie, śmierć znajduje przed sobą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ahelor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: sob 21.02.2004 11:42
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Lechu » śr 25.02.2004 18:28

To w sumie prawda, raczej trudne jest zrobienie mmorpga z questami i porządną fabułą. Nie przy takich ilościach grających na raz. Co nie znaczy że wogóle się nie da. Ot chociazby takie Final Fantasy XI - są questy, jest fabuła, plus mnóstwo bajerów. Niestety - za 12 dolców miesięcznie. Bo prawda jest taka, że rozbudowane mmorpgi wymagają ciągłej obsługi - dodawania questów, robienia eventów, rozwijania - to wymaga ludzi i czasu, a to zaś pieniędzy.
Wniosek - albo grać za darmo w proste h&s i cieszyć się możliwością spotkania w jednym miejscu ludzi z całego świata (miło jest stanąć wśród tłumu kilkudziesięciu postaci i wiedzieć że każda z nich to inny człowiek, nie tylko npc sprzedający potiony), albo bulić kasieję i mieć trochę bajerów więcej.
Ja osobiście zamiast narzekać, dla rozrywki sieciowej gram w MU, dla questów i fabuły gram w inne gry. I jest dobrze :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Fett » czw 26.02.2004 19:42

Ja w Helbreath nie grałem, bo MU mnie wciągnęło (o dziwo do Diablo czuję odrazę :twisted: ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości