StarCraft

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

StarCraft

Postautor: rabbi » pn 19.01.2004 2:39

Dla mnie RTS wszechczasów. Ktoś pyka? Ktoś popyka przez net? :]
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Ryan O'Connell » pn 19.01.2004 3:08

Chętnych na stara na sieci znajdziesz zawsze. :) Już nie gram, ale kiedyś robiłem to nałogowo (choć poziom prezentowałem niski :lol:). To gra wszechczasów wśród strategii czasu rzeczywistego. Ile ona ma lat? Z siedem? A grają w to ludzie nadal... Fenomen i tytuł kultowy. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Otorek » pn 19.01.2004 7:40

Rab jak dasz mi link na cracki na polski battel net to nei ma problemu bo mam płytki w domu nawet z dodatkiem
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: '//iedzmin » pn 19.01.2004 10:47

Przeciez my otorek smigalismy ;] Pamietasz hyhyhyhhyhyhyhyhy no comment :P
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Otorek » pn 19.01.2004 14:01

MUHAHAHA pamiętam nawet wspomoagacze nam nie pomogły :P(wspomogacz to TS 2 :D)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Detoks » pn 19.01.2004 18:01

pykałem, pykam, i pykac bede, z duzymi przerwami oczywiscie, jakis czas na battel necie, z bracikiem, kumplem po lanie po null modemie(rzecz nieslychana, nie spotkałem sie z inna gra ktora obslugiwałaby nullmodem),
poziom prezentuje raczej niski
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Detoks » sob 24.01.2004 1:29

dobra nie dam temu tematowi umrzec, po moim trupie!!!

jakie sa wasze ulubione rasy?
wiem, wiem wyboru nie ma za duzego, ale roznice miedzy nimi sa przynajmniej ogromne.
Najczesciej gram zergami, bo jest ciezko nimi grac.
nastepna ulubiona rasa to protosi, ktorzy maja chyba najciezsze do zdjecia jednostki
na koncu terrani, ktorymi gra sie najlatwie, bronie najlatwiej, maja najlepsze jednostki i wlasciwie jak zaczna robic battelcruisery to juz nikt im nie podskoczy.

jakie jest wasze zdanie?
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: rabbi » sob 24.01.2004 3:23

Gram najczęściej protossami i zergami. Zergami się cool rushy robi, gdy przeciwnik nie ma jeszcze żadnej jednostki ofensywnej, a jak się nie da to inwestuję w mutaliski. Przeciwnik nie ma szans, gdy zerg załozy kilka expów...może wtedy w sumie produkować nie kończące się hordy "robaczków". Protossami to zealoty, potem dragoony, jak się zrobi mocną obronnę można pokusić się o stadko carrierów. Terrki jakoś mi do gustu nie przypadły, a zanim zacznie się robić battlecruisery, to terrek leży.
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Otorek » ndz 25.01.2004 9:21

Protosi :D
Wbrew pozorom dla ich istnije tyakże taktyka błyskawicznego ataku która jedynie nei działa na zerga i człowieka który ma już wiezyczke na samym początku budujemy budynki do templara później jego i niszczym przeciwnika już nie raz to zadziałało :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: '//iedzmin » ndz 25.01.2004 11:58

Terranie - ale ja gralem tylko w sojuszach z otorkiem :D
Nawzajem sie ubezpieczalismy a potem on atak Carrierami a a ja Czolgami.
nie ma mocnych.. chyba ze ktos gra jak Wizard :P
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Otorek » ndz 25.01.2004 23:21

albo jak ten kolo co nasrał lotniskowców że po 30 straciłem rachube :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Ahelor » sob 21.02.2004 14:50

Ehhh, StarCraft, to jest wg mnie gra bardziej kultowa niz WarCraft. To dzięki niemu zrozumiałem co to RTS.

Co do grania to najczesciej gram Protosami. Moja taktyka jest prosta - buduje (juz nie pamietam jak to sie nazywa) te latajace cygara i ten samolocik co powoduje niewidzialnosc otaczajacych je jednoski. Tak z 10 cygarek i 2 te drogie i bazy wroga nie ma :)

To mi sie jednak podoba ze kazda rasa ma swoje swietne jednostki.
Ludzie - czolgi
Zrergowie - Te byki (ehh ta moja pamiec do nazw)
Protosi - Oni maja kilka fajnych jednostek - tez czolgi, cygara...

Gdyby powstał StarCraft 2 to pierwszy ide do sklepu.

A tak wogole to gdzies slyszalem ze Blizzard coś myslalo/mysli nad SC2. Widzialem nawet juz jakies zdjecie :)

Ale to pewnie tak jak z Hom&m V i z Falloutem III - dużo gadania i nic wiecej.

Pozostaje czekać, a w miedzy czasie polecam też ciekawą strategie - Stronghold Crusade.
Każdy kto spogląda wciąż za siebie, śmierć znajduje przed sobą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ahelor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: sob 21.02.2004 11:42
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Otorek » ndz 22.02.2004 1:12

Co do SC2 nigdy ne słyszałem planów czy czy jakich kolwiek zapowiedzi, prędzej bliższe starcraftowi jest Starcraft Ghost który będzie konsolową srzelanką osadząną w tym świecie ;](Angielska wersja :D StarCraft®: Ghost™, Blizzard Entertainment’s upcoming tactical-action console game)

Co do "gier kultowych" to Warcraft i starcraft należą do nich napewno jednak jak dla mnie gra jest kultowa to zapmietam największe pierdoły jak choćby nazwy jednostek czy do ze starcrafta 2 czy lepszego dla mnie Warcrafta II :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Ahelor » śr 25.02.2004 18:14

Ja tam mam problemy z pamięciom, a po ponadto w SC grałem ponad 2 lata temu więc mogę nie pamiętać nazw jednostek. Coś sobie przypominałem, ale nie byłem pewien czy "ta krowa u zerków" to Chydralisk czy nie.

Pamiętam też doskonale gdy dostałem dodatek do SC i grałem ciągle Zerkami bo mieli zejefajną jednostke - Lurker. Ten kto grał będzie wiedział co ona robi.
Każdy kto spogląda wciąż za siebie, śmierć znajduje przed sobą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ahelor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: sob 21.02.2004 11:42
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Fett » czw 26.02.2004 19:20

Ja jakoś nie miałem (nie)przyjemności grać w tę produkcję. Czy mimo, że jest stara, warto?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vissim » ndz 11.04.2004 16:13

HMm warto warto .. ja gram tylko teraz nie .. bo nie mam rginalnej wersji a mnie banuje na netcrafnie :/ :( ...mowiac szczerze i z nutka przechwalania sie (znam paru czołowych zawodnikow z mistrzostw polski ;))
Awatar użytkownika
Vissim
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 13.01.2004 9:27
Lokalizacja: Skarżysko

Postautor: Otorek » ndz 11.04.2004 23:21

JA chodze do kalsy z wicemistzrem Polski ;]
W starcrafta zagrać warto bo pomimo że gra jest stara, grafiak nei ejst jeszcze tak zła żeby odpychała, więc zachęcam ;]
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Crazy_Switch » ndz 24.07.2005 21:22

; ) Gra ktoś ?? 1vs1 [; btw Starcraft był jest i będzie ; )) To sie poprostu nie nudzi ;))

_____________________________________________________________
Mój pierwszy post Więc krótkim słowem : Elo! [;
Kocham Kaje !!! ;*;*;*
Awatar użytkownika
Crazy_Switch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 24.07.2005 21:06
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Jakub Cieślak » pn 25.07.2005 9:47

Mój Boże, a więc są jeszcze zboczeńcy SC na tym świecie... Jakbym miał czas, to bym chętnie pociął. Niestety, w najbliższym czasie nic a nic nie wykukam.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Crazy_Switch » pn 25.07.2005 14:05

Ojj... Zboczeńców jest Bardzo dużo :)) i myśle że ich liczba Teraz nagle wzrośnie, co jak co zbliża się wielkimi krokami WCG :))
Kocham Kaje !!! ;*;*;*
Awatar użytkownika
Crazy_Switch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 24.07.2005 21:06
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Grzeniu » wt 26.07.2005 23:18

Ostatnio zaczalem znowu pykac troche. Tym razem glownie mapy typu "fastest posible map ever" Ciekawie sie nawet gra i nacisk bardziej na macro polozony w rozgrywkach niz na micro jak jest na LT zazwyczaj.
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: Crazy_Switch » śr 27.07.2005 4:45

Mapki tego typu Sux .. dla statsiarzy.. szczerze nie widzę przyjemności Grania na takich mapach : ( Tam liczy sie tylko macro i masa : / ..
Kocham Kaje !!! ;*;*;*
Awatar użytkownika
Crazy_Switch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 24.07.2005 21:06
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Grzeniu » śr 27.07.2005 20:17

Co maja statsy do takich mapek? Liczy sie amcro czyli to co powinno :D Jakbym chcial micro tobym w w3 zaczal grac.
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: Crazy_Switch » śr 27.07.2005 21:35

lol micro jest najważniejsze w sc... :P obejrzyj sobie jakis filmik koreańczyków to zrozumiesz o co mi chodzi tam gościu (nada bodajrze) 29 psow 1 faierbatkiem rozpieprzył i 2 medyczkami :P Macro możesz mieć opanowane good ale jak puszczasz wojo z atakiem na przeciwnika to ci nawet moge 4x mniejsza grupką to wojo zjeść :)) i wtedy gg jest.
Kocham Kaje !!! ;*;*;*
Awatar użytkownika
Crazy_Switch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 24.07.2005 21:06
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Grzeniu » czw 28.07.2005 20:35

Ogladalem wiele takich filmikow i wiem ze micro jest wazne ale ja lubie macro i dlatego gram na mapkach do tego przystosowanych....Jak ktos lubi micro niech gra 1v1 na Lt niebronie, kazdy gra to co lubi
Grzeniu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: pt 27.06.2003 10:55

Postautor: Crazy_Switch » pt 29.07.2005 6:50

Oczywiście nie bronie Ci Grać na Fastestach ale jakoś nie mogę strawić tego zdania że one wyrabiają dobrze makro.Przeciez tam $ leci jak szalony.0 Techniki , budujesz co chcesz a nie na co Ci $ pozwala...
Kocham Kaje !!! ;*;*;*
Awatar użytkownika
Crazy_Switch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 24.07.2005 21:06
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Dobrusia ;) » pn 15.05.2006 10:01

ja trochę gram.
ale nie na necie tylko kompie.
jak się ma takich znajomych,
a zwłaszcza jednego,
z którym na drugi koniec Polski się jedzie,
żeby w Stara mógł pograć z ludkami.
pierwszy raz na oczy zobaczyłam ją ponad 500 km od domu.
pierwsze wrażenie, grafika?? blee!!
jestem bardzo wybredna.
tydzień w terenie z grupą nieznajomych i dwoma qmplami.
sporo kompów, kafeje.
na lekach, przeciwbólowe jakies żele, ketonale.
chora byłam bardzo, no, ale po powrocie
nie dało się w to nie zagrać :D
aha... a dzwięk tej gry koi nerwy :]
Koń zdechł!!
Awatar użytkownika
Dobrusia ;)
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pt 17.03.2006 13:05

Postautor: calushia » wt 06.02.2007 14:32

Kocham Starcraft, ale jest dla mnie strasznie pechowy. Jeszcze ani razu nie udało mi się go skończyć. Za każdym razem, kiedy się do niego zbieram albo załapuję jakiegoś wirusa, albo coś mi się w kompie wali, albo bomba atomowa wybucha... Co nie zmienia faktu, że to jedna z najlepszych gier, w jakie grałam. Uwielbiam protossów i było mi żal, kiedy Phoenix zszedł, ale na szczęście triumfalnie wrócił jako dragoon! A jeśli chodzi o ataki błyskawiczne, kiedy przeciwnik dopiero zabiera się do budowy bazy, nie ma to jaki stadko zergów.
calushia
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: wt 06.02.2007 14:15
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Ros » pt 25.05.2007 7:50

Jak wszyscy już wiedzą będzie StarCraft 2:

http://www.gram.pl/news_9wjiHu0_Bedzie_StarCraft_2.html

Najlepsza rasa: oczywiście PROTOSI !!!
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

Postautor: Lord Turkey » ndz 03.06.2007 20:07

Zapowiada się nieźle, chociaż mam pewne wątpliwości co do oprawy graficznej - te wszystkie efekty świetlne grożą "cukierkowością". Pozostaje miec nadzieję, że Blizzard wszystko zrównoważy.

Ciekawe czy będzie więcej jednostek i czy zlikwidują (a przynajmniej zwiększą) ich limit. Czy będzie to zwykłe przeniesienie jedynki w 3D, czy jakieś zmiany w mechanice, formie rozgrywki. Pożyjemy, zobaczymy - ale nie w tym roku (to już pewne).
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » ndz 03.06.2007 20:11

Mnie to zalatuje Warcraftem III - grafika 3D z makabrycznie kanciastymi modelami i szpetnymi teksturami. Ech.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » pn 04.06.2007 7:20

No cóż... Warcraft III odniósł sukces, a był przecież takim przeniesieniem W II w inny wymiar :roll: Może panowie z Blizzarda wpadli na pomysł takiego samego rozwiązania w kwestii Starcrafta, jedynego z trójcy ich najlepszych produkcji, który do tej pory nie doczekał się kontynuacji. Jakkolwiek gra bedzie się prezentowac - na pewno sprzeda się w milionach egzemplarzy. Tak to już jest z wypróbowaną marką :P

Ja na pewno kupię - nawet tylko po to, żeby zweryfikowac i samemu ocenic. Zawsze pozostanie mi kampania i nowi bohaterowie zakręconego świata SC - a to wystarczy, żeby bawic się przez wiele godzin.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » pn 04.06.2007 9:45

Lord Turkey pisze:Warcraft III odniósł sukces, a był przecież takim przeniesieniem W II w inny wymiar

WIII z WII wspólny miał jedynie świat i stwory (niektóre), cała reszta, od nowych ras poczynając, na elementach RPG-owych kończąc, jest już udziwnieniem typowym dla WIII.

Że odniósł sukces - cóż, nie da się ukryć. Tyle że to mnie akurat najmniej obchodzi w grze ;)

Co do SC - mam nadzieję, że da się go w ogóle płynnie uruchomić na moim komputerze...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » pt 15.06.2007 8:39

RaF, pewnie uruchomisz. Jedyne przegięcie jakie ostatnio widziałem dotyczące wymagań, to Supreme Commander, który wymaga chyba HALa9000 do płynnej gry z więcej niż jednym komputerowym przeciwnikiem.

Widziałem filmik z gry i wygląda to ciekawie, bardzo ciekawie. Grafika 3d nie przypadłą mi do gustu, bo cały czas liczba detali jest mniejsza niż przy grafice opartej na przygotowanych animacjach. Mam nadzieję, że tym razem gra będzie niewyważona (sic!), bo jak do tej pory to we wszystkich strategiach Blizzarda strony różniły się głównie wyglądem jednostek co minimalizowało nakład intelektualny potrzebny na grę.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości