Turowki- to be continued

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Turowki- to be continued

Postautor: Detoks » pn 05.01.2004 0:22

co do HoMM3 to ostatanio troche w nią zagrywałem, ale bardzo szybko mi sie znudziła, głównie z powodu raczej srednich wyzwan strategiczno taktycznych- typu obron sie, zbieraj kase, rozwin miasta, zrób paredziesiat archaniałow - koniec, moze później jest bardziej wymagającą grą, ale jakoś nie udało mi sie zmusić
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Alganothorn » pn 05.01.2004 10:42

trywializując istotą każdej gry jest schemat 'rozwiń się i zajmij/niszcz' w kilku wariantach...
;-)
homm lubię, czasami wracam do jedynki, gdzie są cudowne różowe smoki i zupełnie inny system czarów (a przez to i walki), wracam do dwójki z jej śmieszną grafiką i często lepszymi rysunkami postaci a trójka jest na podorędziu cały czas
:-)
gram jakieś krótkie scenariusze, może niwielkie wyzwanie, ale od jakiegoś czasu na większe wyzwania czasu za bardzo nie mam
:-(
poza tym mam disciples 2, które w kilku elementach jest lepsze od homm'ów, a i warlords 4 kiedyś do mnie zawita...mam nadzieję (uwaga do jednej osoby, mam nadzieję, że czyta te słowa ;-) )
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » wt 06.01.2004 15:25

mona pociągnąć z sieci steel panters

oto link dla zainteresowanych
http://www.steelpanthersonline.com/
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Breja » pt 11.06.2004 20:49

a co sądzicie o Medieval:Total War?
ja wiem ze z fantasy ma conajmniej mało wspólnego ale jakoś ostatnio nie moge sie oderwac od kompa.
A może juz gdzies jest topic o M:TW, a ja robie Total Mess :wink:

albo M:TW to wcale nie turówka?( w sumie turówka i nieturówka)
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Otorek » wt 15.06.2004 8:01

Tryb ekonomiczno-taktyczny jest turówy, a walka odbywa sięw czasie rzeczywistym. Gra dobra spędziłem z nią trochę czasu grając Hiszpanami :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » wt 15.06.2004 8:45

zasada stara jak świat...
były gry, gdzie tryb strategiczny był w rzeczywistym, np. pierwsze UFO, były takie, gdzie strategiczny w turach, a taktyczny w rzeczywistym (jak choćby Lords of the Realm 2);
połączenie zręczne, ale ja wolę albo sztabówki strategiczne, albo turówki taktyczne
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » śr 16.06.2004 19:15

Medieval dostarczył mi wielu fantastycznych wieczorów i uważam, że jest naprawdę świetną grą (podobnie jak shogun), ale do turówek bym go mimo wszystko nie zaliczył...
Turówka - to taka gra (wg mojej definicji), w której najwięcej czasu spędzamy w trybie turowym właśnie.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Otorek » śr 16.06.2004 20:36

hmm jeśłi nie grasz na easy to raczej większość czasu spędzasz w turach :|
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Hifidelic » czw 17.06.2004 11:04

Grałem na hard, ale szkopami. Oni są dosyć łatwi, że tak nie do końca po polsku powiem. Natomiast większość czasu zajmowało mi właśnie prowadzenie bitew - zwłaszcza jak jest już tyle wojska, że kilkukrotnie przybywają posiłki...

Choć muszę przyznać, że tryb turowy w Medievalu jest bardzo przyjemny.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Breja » czw 17.06.2004 11:53

Otorek pisze:hmm jeśłi nie grasz na easy to raczej większość czasu spędzasz w turach :|

zwłaszcza ze w późniejszym okresie , gdy posiadasz kilka armii , kilka prowincji , flote , wielu emisariuszy , kilku szpiegów , assasynów , księżniczki itd . itp . wykonanie wszystkich koniecznych ruchów(jesli gramy na poważnie) zajmuje na prawde baaaaaaaardzo dużo czasu.
A ponad połowe bitew(jeśli tylko miałem jakiego zacnego dowódce) rozgrywałem w trybie automatycznym.
Nie , w Mediavealu tury zajmują zdecydowanie więcej czasu niż bitwy.


Zastanawiam sie wlasnie dlaczego grałem tylko krajami z Europy zach.(Hiszpania , Hiszpania , Hiszpania :D , NIemcy , Anglia , Polska , Polska , Polska Polska Polska 8)
Jakoś nigdy nie miałem ochoty na kraje muzłumańskie , bizancjum , czy novogród.
Dziwne...
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Otorek » czw 17.06.2004 13:58

Być może nie pociągają cię wielbłądy :D, a na serio raz grałem Arabami i udało mi się podbić płw. Iberyjski Afryke częśc Azji z Azją mniejszą włącznie :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości