Turówki

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Turówki

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 14.12.2003 10:30

Chciałbym rozpocząć dyskusję o tych odchodzących strategiach. Niestety coraz mniej producentów decyduje się na wykonanie strategii w formie turowej. Wszyscy teraz preferują RTSy (które moim zdaniem zdecydowanie bardziej przypominają zręcznościówki), bądź jakieś dziwne kombinacje pokroju UFO: Aftermath. Tymczasem jest pośród nas grupa ludzi, którzy wciąż przypominają sobie starych dobrych Warlordsów, Serie Battle Isle, History Line.
Podobno też najnowszy Warlords jest turówką (tak wynika z opisu na pudełku). Czy jest to możliwe? Czy turówki zawojują jeszcze świat?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Wotan » ndz 14.12.2003 12:10

ja ogólnie czasem wolę tiró... turówki znaczy się od zwykłych rtsów. W grach turowych mogę spokojnie zanalizować sytuację, pomyśleć, a nie pędzić myszką po ekranie non stop.
teraz z utęsknieniem czekam aż w moje ręce wpadnie nowy Warlords IV a wpadnie pewnie już w poniedziałek. Jak przetestuje to napiszę wszystko co i jak
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 14.12.2003 12:27

No to informuj na bieżąco. W razie co będę też zdobywał tą grę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Hifidelic » pn 15.12.2003 10:23

Turówki - moja miłość... Ech, przy tych riltajmach, to nawet dymkiem zaciągnąć się nie było czasu. Teraz nie palę już od lat (3), ale niechęć do strategii czasu rzeczywistego pozostała.
Nowy Warlords turowy?!??!!
Super... Ten Rtsowy był niegrywalny.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » pn 15.12.2003 11:06

Kompletnie niegrywalny, nieczytelny, chaotyczny i bez polotu. Tym bardziej ostrzę sobie zęby na nowego.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » wt 16.12.2003 14:50

Jestem fanem turówek oczywiście z kilku względą najczęściej są bardziej skomplikowane co daje większe pole do popisu, często dają możliwośc gry na 1 kompie z kilkoma ludźmi. Ja grałem tylko w Warlords 2 Delux bo nowsze byłu jużRTS-ami co raczej mi nie podchodziło. Kultową dla mnei serią jest Jagged Alliance i Heroes.
Ma wyjść nowy dodatek do JA 2 :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Hifidelic » wt 16.12.2003 14:52

Świetna wiadomość! To jedna z moich ukochanych gier. Możesz zarzucić jakieś linki, albo dać krótki opis?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » wt 16.12.2003 15:08

o zaletach turówek pisałem już na łamach tego forum kilka razy, najważniejszy atut to ten, że istnieje na świecie żadna gra czasu rzeczywistego będąca strategią;
nie ma i szczerze wątpię, żeby kiedykolwiek powstała...
są za to hybrydy z turową strategią i taktyką wczasie rzeczywistym, ale mnie nie bawi zręcznościówka - jak będą kompy kierowane głosem, wtedy może się przekonam do takich gier...
chwilowo wolę sztabówki z zerową, symboliczną grafiką i zasadami tak pokomplikowanymi, że tydzień czasu się je rozgryza mają manual
:-)
albo worldbuildery...
albo taktyki...
warlords battlecry to chyba była najboleśniejsza pomyłka - po niezłej trójce, którą mam ciągle na dyskietkach taka wpadka...jeśli IV (a właściwie patrząc chronologicznie - piątka) będzie znów turowa, na 80% kupię
pozdrawiam
ps. mogą już nie produkować żadnej nowej gry - mi w sumie wystarczają stare :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Wotan » wt 16.12.2003 23:57

ano jest Warlords IV turowe:)

w zasadzie niewiele się zmieniło od Warlords II Deluxe w który poprzednio grałem w tej serii.
Najpierw napiszę o zaletach - fajny klimat i wciąga:) no i to turówka a nie rts, no i w ogóle niezla gra po prostu, nie ma co się nad tym rozwodzić
wady - 'poprawiona' grafika, która jest faktycznie poprawiona w stosunku do poprzednich części, ale np takie jednostki są o wiele gorzej zrobione niż np w Heroes of Might & Magic 3 (!!). Taki stan rzeczy w grze wydanej w 2003 roku ( w XXI wieku) uważam za dużą wadę. Oczywiście można powiedzieć, że przecież nie grafika czyni dobrą grę ale grywalność i po części się zgodzę, jednak tylko po częsci gdyż jestem estetą i lubie sobie na ładne obrazki popatrzeć. Dlatego taka kiepska grafika niezbyt mnie napawa do dłuższego grania.
Ale fanom turówek poleciłbym na pewno
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Jakub Cieślak » śr 17.12.2003 0:06

A co z grywalnością?
Aha, przy okazji, traktujmy ten topic jako ogólną możliwość pogadania o turówkach i o wszelkich ich aspektach, o konkretnych grach i z nimi powiązanych sprawach. Żadnego naczelnego nurtu nie chcę nadawać temu topicowi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » śr 17.12.2003 7:29

Oto trochę wiadomości o nowy dodatku do JA 2 :)
http://www.homelanfed.com/index.php?id=18524
http://www.strategyfirst.com/games/GameInfo.asp?sLanguageCode=EN&iGameID=110&sSection=Overview

To dla leniwych ale w po Angielsku (lista zmian:)
Improvements to all structures within the game to closer match real-life facilities.
Over 90% of the maps have been modified to create a whole new game experience.
Added tall grass, bushes, stones, and trees to sections of the map which were barren, allowing for better coverage for units and new combat tactics.
All military facilities have increased their defensive capabilities. They have added mine fields, fences, watchtowers, perimeter lighting and alarms.
All weapons have been rebalanced to better reflect real-life weapon characteristics.
New weapons have been added: USP, Uzi, UMP, MP5A3, Mini-30, HK33, G36, MP7, MSG90, AN-94, RPK, V-94, VAL, VSS.
All existing weapons’ graphics and sounds have been replaced to make them more realistic.
The importance of sub-quests has been increased and now plays a major role in the game’s overall flow.
The Mafia has taken on a new role and is now part of the Arulcan order.
The number of enemies has increased and they are a lot smarter and more ruthless this time around.
Includes the original Jagged Alliance 2.

http://quarantine.w.interia.pl/ tu jeszcze link do dobre polskiej strony o JA 2
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Hifidelic » śr 17.12.2003 9:17

No nie, to brzmi po prostu super... Doczekać się już nie mogę. Choć nie ukrywam, że grając w JA2 odczuwam potrzebę upajania się nikotyną - wyrobił mi się już odruch Pawłowa. Tury, w których samoobrona wspomagała moich ludzi i mnie były wręcz stworzone, żeby zaciągnąć się dymkiem... A kysz, a kysz siło nieczysta, zgiń przepadnij! Co za cholerny nałóg jakiś!
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » śr 17.12.2003 10:07

Nie gadaj o tym i nie myśl. Swoją drogą jak mi się zdarzyło spróbować peta po dłuższej przerwie to myślałem, że wypluję płuca. Organizm na szczęście zapomniał, co to jest palenie.
Jagged Alliance nigdy mnie nie pociągał. Fabuła i cała oprawa zdawały się być mocno przerysowanymi i banalnymi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » śr 17.12.2003 10:11

no to czekają mnie dwa zakupy
:-)
grafika - traktuję jedynie symbolicznie, za długo gram w sztabówki, żeby miała dla mnie inne znaczenie, niż pomoc w odróżnianiu jednostek (dlatego gra w MoM na monitorze powyżej 14" to mission: impossible z racji praktycznie niemożliwej identyfikacji oddziałów), więc jeśli IV ma lepszą grafikę od III, to mi w zupełności wystarczy...
cieszy, że razem z dodatkiem będzie i podstawka JA 2 - moje przepadło gdzieś pożyczone, miło będzie nabyć nowe za jednym zamachem z dodatkiem;
napuszone słowa o rozróżnieniu typów broni słyszałem już nie raz i z racji np. indolencji anglosaskich 'specjalistów' w sprawie osiągnięć broni rosyjskiej obawiam się, że taki VAL (mam nadzieję, że chodzi o wersję BA) może mieć w tej grze kiepskie osiągi, choć w rzeczywistości nabój do tej broni jest bardzo zacny...no nic - obaczymy
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » śr 17.12.2003 11:19

JA2 dostałem w prezencie od firmy Topware - recenzowałem tą grę dla nieistniejącego już magazynu muzycznego XL - może ktoś go pamięta?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » śr 17.12.2003 11:25

wow, pamiętam, a jakże...
moje 'wow' związane jest z Twoja aktywnością recenzenta
;-)
a żeby nie było OT: znów zagrywam się w kolonizację, wszelkie głosy, że to niewypał są chybione poza tym, że irytuje, że w czasie wojny o niepodległość nie mogę:
- atakować innych Europejczyków
- zakładać miast
poza tym - faaaajna jest...
btw, ktoś wie dlaczemu PG2 nie chce pomykać na win2000? znaczy: wiesza się w momencie zaczynania misji (znaczy: wyłącza się i wracamy na pulpit z niczym)
pozdrawiam
ps. mam najnowsze sterowniki do grafiki, to raczej nie to...a patche namierzone zainstalowałem i nic nie dało
:-(
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » śr 17.12.2003 23:15

JA może i ma banalną fabułę lecz po co zawijać sięw wielkie konflikty jeśli tu fabułą jest nei najważniejsza?? Fabuła jednak rozwija siepodczas gry i bez zagrania nie można powiedizeć że jest aż tak banalna to po prostu powód do wojny :) To nei jest zwykła gra gdzie masz człowieka bez charakteru który jest jak maszyna tu każdy najemnik ma inny głos inne charakterystyki i inne zachowania co umożliwia stwozrenie oddziału śmierci. Kapitalne jest równeirz użycie taktyki w zależności od walki w otwartym polu lub walki urbanistycznej :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » czw 18.12.2003 10:04

Otorek pisze:walki urbanistycznej

nie słyszałem takiego określenia, Łysiak opkreśliłby tym mianem chyba architekturę socrealną
;-)
oddzielne głosy są mi zupełnie niepotrzebne akurat, oddzielne charakterystyki i wynikające z tego inne zachowania to standard w tego typu grach (Od choćby serii X-Com, po F:Tactics) - to nie są jakieś specjalnie wybitne atuty, ale też użycie powszechnie używanych środków nie zmienia faktu, że gra jest niezła i potrafi wciągnąć
pozdrawiam
ps. a fabułę można ocenić, choć jedynie z grubsza, po jej początku i po komentarzach osób grających
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » czw 18.12.2003 10:19

Hahaha!!!! Dobre!! Walka urbanistyczna = architektura tworzona pod wpływem tetris (które było jendak realtimem).
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Detoks » wt 23.12.2003 11:22

najlepiej z turowek taktycznych(powiedzmy) najlepiej wspominam PG2, niestety chyba gdzies mi sie straciło albo juz nie chce chodzic :(, niezapomniane rajdy pancerne w kierunku moskwy, ataki oddziałem tygrysow na okopane w miesice działa przeciw pancerne ruskich, aach to były czasy.
ze strategicznych: civilizacja jedynka, do tej pory pamietam wszystkie specjale i co robiły(przynajmniej tak mi sie wydaje) a nie grałem ładnych kilka lat, civ2 jakos mnie odrzucił

oczywiscie Alpha Centaurii wygrał wyscig do mojego serca, dlatego nawet sie o niej nie bede wypowiadac:)
Ostatnio zmieniony wt 23.12.2003 11:31 przez Detoks, łącznie zmieniany 1 raz
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Alganothorn » wt 23.12.2003 11:26

znam ten ból detoksie, moje pg2 pod win2k też nie chce pomykać...
teraz mam na tapecie Warlords II - tak, nie pomyłka, numer 2 z serii...
2 dyskietki instalacyjne i śmigam, co 3 tury wiesza sie z powodu grafiki, ale save co dwie tury i jakoś do przodu się idzie
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Detoks » wt 23.12.2003 11:34

ah, pomyłka, pomyłka, nie dwa a jeden PG, sory wielkie, w dwojke nawet nie grałem :(
ale jedynka mi chodzi :)
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Alganothorn » wt 23.12.2003 11:38

a mi pg2 z powodu grafiki krzaczącej się nie łazi...
jedynkę 'przerobiłem' wieki temu, jakoś nie ciągnie do powrotu
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » wt 23.12.2003 12:18

Ja grałem próćz tych PG jeszcze w pacific i Peoples General no i nie wypał w trójwymiarze oczywiście
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: bejzkik » pt 26.12.2003 15:21

Alganothorn pisze:btw, ktoś wie dlaczemu PG2 nie chce pomykać na win2000? znaczy: wiesza się w momencie zaczynania misji (znaczy: wyłącza się i wracamy na pulpit z niczym)


niestety nie zagrasz sobie pod win2k (jedyny znośny system m$ chociaz testuje 2003 i musze przyznac ze milo mnie rozczarował, jezu co ja mowie) ta ga nie chodzi pod nt-pochodnymi
zeby pograc sobie w takie gry jak pg, final liberation czy ss2 musiałem sobie złożyć drugiego kompa z 98

co do turowek to ze strategii gram tylko i wyłącznie w turówki bo wszystkie rtsy to poprostu zręcznościówki wiec nie ma tam co używać słowa strategia

poza tym jestem za wolny na rtsy ;)


no i paietajcie ze zadna gra na komputerze nie zastąpi bitewniaka na stole

tym bardzie ze mam już w łapkach mein panzer 2 pozwalający rozegrać dowolny konflikt XX wieku

smakowite

rozegeam sie i napisze recenzje w dziale mini bitewniakow moze was wciągne ;)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Otorek » pt 26.12.2003 23:26

Don't be so sure
wszystkie rtsy to poprostu zręcznościówki wiec nie ma tam co używać słowa strategia


Nie sądze śa także wybitne gry rozgrywane w czasie rzeczywistym choćby Close Combat :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: bejzkik » sob 27.12.2003 1:21

Otorek pisze:Nie sądze śa także wybitne gry rozgrywane w czasie rzeczywistym choćby Close Combat :)


no nie zgodze sie z toba. to tylko zrecznosciowka lepiej udajaca stategie
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Otorek » sob 27.12.2003 15:32

Ja się znowu nei zgodze bo samym kilkaniem nic się nie zrobi, trzeba z pomysłem rozstawicwojsko, zaplanować uderzenie lub obrone, a podczas walki klikanie dużo nie da, zresztą dynamika Close Combat nie przypomina gier typu C&C
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » sob 27.12.2003 23:41

a ja bym chciał tylko zapytać, czy zdajecie sobie sprawę z rozróżnienia strategia - taktyka
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » ndz 28.12.2003 0:13

a i owszem ale zakładam też rozróżnienie strategia - zręcznościówka jako opisy gatunku :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » ndz 28.12.2003 20:58

to chciałbym zauważyć, że są i gry hybrydowe, łączące oba elementy potraktowania czasu w grze, albo w jedną stronę (strategia w real time, a taktyka w turach - np. UFO), albo w drugą (strategia turowa, taktyka w real time - np. Lords of the Realms), w żaden jednak sposób nie ma strategii stricte w czasie rzeczywistym - tłumaczenie dosłowne RTS'a to nadużycie
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » ndz 28.12.2003 22:25

no to przynajmniej tutuaj sie zgadzamy
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Otorek » pn 29.12.2003 1:15

To może gra taktyczna w czasie rzeczywistym ??
Jeśli chodzi o hybrydy to jednym z najlepsazych przykładów jest równierz JA 2
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: bejzkik » pn 29.12.2003 3:44

hmm ja2 to raczej przygodówka z elementami strategii
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Alganothorn » pn 29.12.2003 10:06

jeśli o mnie chodzi, to ja2 ma w większym stopniu elementy taktyczne, niż strategiczne...
:-)
a w kwestii zgadzania się grim - zgadzamy się znacznie częściej
;-)
a w kwestii ogólnie turówek: nabyłem drogą kupna Disciples II: Mroczne Dziedzictwo; po poprzedniej części spodziewałem się wiele nowego - nowego newiele, na dobrą sprawę jedynie lifting, ale i tak wrażenia miłe, polecam
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Następna

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron