Sim City(1-4)

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Sim City(1-4)

Postautor: Sorden » śr 29.10.2003 0:44

Tak sie zastanawiam... Czy sa tu jacys fani tejze girki ?!
mam nadzieje ze tak, bo chcialbym o niej podyskutowac :P
Jestem fanem tej serii praktycznie od pierwszej czesci tej gry... Potrafie przy niej usiedzie godzinami !
Tearaz siedze przy Sim City 4 i musze stwierdzic, ze sie zakochalem ! No poprostu cudo... Teraz to dopiero sie trzeba naglowkowac zeby wybudowac miasto... nie da sie juz grac sposobem...
No wlasnie, CZY MIELISCIE JAKIES SPOSOBY NA TA GRE ? Ja mialem ich wiele, ale zanim je wymienie, poczekam na wasze wypowiedzi... :P
Pzdr.
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » śr 29.10.2003 9:54

grałem w simcity naście razy, może dzieścia;
głównie, jeśli dobrze pamiętam, w wersję 2000, ale, rzecz jasna, mogę się mylić (może się okazać, że takowej nie było i jestem skłonny się zgodzić, że w takim wypadku w nią nie grałem :-) );
muszę przyznać, że nigdy nie wciągnęła mnie tak, jak to zrobiły world buildery z rodziny 'civilisationlike', dlatego grałem stosunkowo krótko;
gra ciekawa, wciągająca, ale nigdy nie zrobiła na mnie wystarczającego wrażenia, żebym poświęcił się jej bez reszty;
sposobu na rozbudowę miasta chyba nie miałem - grałem na logikę i w sumie wychodziło za każdym razem
:-)
lubiłem też zsyłać na swoja metropolię klęski żywiołowe i takie pająkokształtne ufo - miło było popatrzeć, jak się wszystko potem odbudowuje...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » śr 29.10.2003 11:37

Hmm... byla wersja 2000 :D Jednak ja to okreslam jako 2 :) W kazdym razie jesli chodzi o ta gre, polecam szczegolnie Sim City 3000 i Sim City 4
Nie jest to juz takie proste ! Czesto trzeba sie tu borykac z problemami finansowymi :D Choc szczeze, to takie trodne tez nie jest, ale tylko pod warunkim jak sie wszystko kontroluje !

P.s. Jesli chodzi o gry Civilization to tez jestem fanem ! Gralem w nie wiele razy :D Nawet kilka sprawdzianow przez nie zarwalem :D
Pzdr.
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » śr 29.10.2003 11:41

problemy finansowe to ja miałem już i w 2000
;-)
swoją drogą cieszę się, że jednak dobrze zapamiętałem wersję gry - to przywraca mi wiarę w swoją pamięć...
:-)
a civy dorobiły się własnego tematu chwilę wcześniej - kto wie, może w końcu sam założę temat o jeszcze jakiejś grze, którą lubię...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Einar » śr 29.10.2003 13:25

Ojoj. Grałem tylko w 2000. Ale miałem frajdę patrząc jak mój Elbląg się rozwijał. Trochę lepiej od tego prawdziwego :?
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Hifidelic » śr 29.10.2003 13:48

Simcity traktowałem tak jak Algi. Mam tylko uwagę co do 4 - świetna muzyka. Choć w grę nie gram już od dawna, to do soundtracku chętnie wracam.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: RaF » śr 29.10.2003 18:51

Namiętnie zagrywałem się w Sim City 1, jeszcze u matki w robocie, bo własnego PeCeta wtedy nie miałem ;) Czy miałem strategie, raczej nie pamiętam :P W SC2000 grałem bardzo mało, więcej już w SC3000, chociaż tu mnie irytowały te pseudo-humorzaste teksty. SC4 gram od czasu do czasu. Bardziej dla relaksu niż dla testowania nowych strategii, jakoś długofalowe planowanie rozwoju miasta mnie nie wciąga tak jak to ma miejsce z państwem w syfilizacji ;) Jak Algi powiedział, a ja splagiatowałem :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości