Thief

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Thief

Postautor: Azirafal » ndz 26.10.2003 11:50

No cóż. Teoretycznie piszę tylko na podstawie pierwszej części gry, ale trochę wiedzy na temat pozostałych 2 części (w tym, Thief 3, który ma się ukazać ponoć w listopadzie) posiadam.

Świetna gra, ze wspaniałym klimatem, ciekawym skomplikowanym światem, w którym mechanika, elektryczność i technika parowa walczą o lepsze z magią, kapłanami i wyznawcami "starej wiary". Miasto - miejsce, gdzie dobry złodziej znajdzie wszystko, co mu potrzebne do życia. Miejsce, gdzie bogaci bogacą się, a biedni gniją w więzieniach. Gdzie w nocy, nieumarli chodzą ulicami przeklętych dzielnic, a stare rozsypujące się ruiny kryją nie tylko dawno zapomniane wspaniałe skarby, ale też dawno zapomniane straszne niebezpieczeństwa. Oto świat, do którego trafia gracz, wcelający się w postać niebywale zdolnego cynicznego złodzieja - Garretta.

Gra z niesamowitym klimatem, świetnym głównym bohaterem, o skomplikowanej i ciekawej (choć liniowej) fabule. Jedna z najlepszych pozycji w "nieklasycznych" FPS'ach (opok takich rzeczy jak, Deus Ex, czy System Shock). Po prostu legenda i klasyka! Z doskonałymi dźwiękami (tzw. ambient), muzyką, stylem, wykonaniem, klimatem... Aaaaaaaargh! Nie mogę się doczekać 3-ki!!! Ani przestać wyklinać, że 2-giej części znikąd nie mogę ściągnąć!!! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » ndz 26.10.2003 13:46

http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Einar » pn 27.10.2003 8:17

Co za przypadek. Wczoraj wygrzebałem gdzieś jedynkę. Nie wiem jakim cudem jeszcze ja miałem. Powalająca!
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » pn 27.10.2003 21:47

Pamiętam, że kiedy te ładnych parę lat temu zapuściłem sobie demo Thiefa, szczena wylądowała mi na dywanie. Klimat był wprost rozbrajający. Była to pierwsza misja, w której trzeba było okraść tego śmiesznego arystokratę i zwinąć mu berło ;) Ale zagrywałem się w to, że hej!
Kiedy jakiś czas temu w (znów upadłym :P) Top Secrecie dali na cedeku pełną wersję jedynki, zainstalowałem bez namysłu i bynajmniej się nie zawiodłem. Nawet ta siermiężna grafika w 256 kolorach sprzyja w moim odczuciu całości, miast przeszkadzać.
Miodzio
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sztickin » śr 29.10.2003 8:25

O! Bardzo ciekawa gra, "inna" od reszty. Swego czasu się dość sporo zagrywałem. Klimacik, i wogóle fajna, nietypowa atmosfera. A to w grach cenię ponad wszystko. W panteonie moich ulubionych gier na pewno znajdzie dla siebie miejsce ;)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » śr 29.10.2003 9:05

Ja tak się rozmiłowałem w klimatach Thiefa, aż musiałem sobie oryginały kupić. Sama linia fabularna jest koniem napędowym całej gry, do tego dochodzi całkiem ciekawie rozwiązana rozgrywka (te wszystkie narzędzia złodzieja, to poruszanie się w cieniu i przekradanie za plecami strażników). Oczywiście szybko człowiek uczy się zachowania strażników i umie wykorzystywać ograniczenia programu, ale i tak frajda pozostaje. Nie mogę doczekać się trzeciej części. Jednak ostrożnie po nią sięgnę, ponieważ zmienił się producent gry.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 29.10.2003 9:30

Producent się zmienił, bo poprzedni zbankrutował. Ale zespół tworzący est praktycznie bez zmian - jak dla mnie to wystarczający powód, by zaufać nowemu producentowi.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 29.10.2003 12:44

Pozostanę jednak przy swoim ostrożnym podejściu do tytułu. Producent trzyma łapki na funduszach, które ograniczają naszych mistrzów.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lechu » czw 13.11.2003 14:09

Azi pisze: Ani przestać wyklinać, że 2-giej części znikąd nie mogę ściągnąć!!


Ja ostatnio Thiefa II widziałem w moim kochanym Owszomie, za niecałe 30 zyli, seria Kolekcja Klasyki Komputerowej z Cenegi. Nie kupiłem, bo wcześniej z tej samej serii nabyłem w końcu, po latach, oryginał Deus Ex'a. Ale jak tylko skończę po raz n-ty go przechodzić, kupuję Thiefa :P
DX zmienił zupełnie mój pogląd na FPSy, tak, że rozkochałem się we wszelkiego rodzaju skradankach. Te gry chyba mają najbardziej wciągające gracza światy, bo musi człowiek się praktycznie z nimi stopić, poznać każdy zakamarek, wsłuchać w każdy dźwięk. Uwielbiam to :mrgreen:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości