ADOM

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

ADOM

Postautor: Hifidelic » czw 23.10.2003 13:09

Czy ktoś z Was uczciwie, bez sejwów, ukończył ADOMA?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » czw 23.10.2003 13:43

nope;
w ADOM'a grywam sobie jakąś godzinkę i odpuszczam - jedni układają pasjanse, inni grają w sapera, a ja gustuje w trójcy Mahjongg - kulki - ADOM jako krótkotrwałym przerywniku...
nigdy nie miałem ambicji przejść całości, to tak jak z grami w zupełnie innej konwencji, czyli Doom i Heretic
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jander » czw 23.10.2003 17:45

Nigdy nawet na myśl mi nie przyszło żeby skończyć chyba najbardziej hardkorowego RPGa jaki powstał. Oczywiście mógłbym skorzystać z możliwości kopiowania saveów ale grafika 1d (przesadzam) jest zbyt extremalna jak dla mnie. Wolę Prince of Persia.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Hifidelic » czw 23.10.2003 19:00

Jak pomykam w ADOMa, to mam grafikę FHV3DR* - widzę nawet rdzę na żelaznych sprzączkach pasków zbroi...

Ale kopie save'ów są nieodzowne... Kiedyś doszedłem do 18 levelu Elven Magiem, który zginął w jakiś beznadziejnie głupi sposób i postanowiłem twardo - nigdy więcej bez sejwowania.

___
*Full Hardcore Vygrzev 3 Dimensional Render (z kamerą, która często obraca się 360 stopni wokół postaci...)[/list]
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Einar » pn 27.10.2003 8:19

Ja go nawet z sejwami nie dałem rady przejść. Nie przez grafikę. to nie przeszkadza. Jakoś tak łażenie po dandżonach mnie nudziło.
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hops » pt 21.11.2003 6:41

Skończyłem na wszystkie sposoby, nie oszukując. Ta gra to prawdziwa rewalacja, dla niej właśnie powstały komputery. Jedno z najwspanialszych dzieł wszechczasów. Coś niesamowitego.

Czekam niecierpliwie na Deluxe'a, coby powrócić do tego wspaniałego świata raz jeszcze...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Hifidelic » pt 21.11.2003 9:12

???????Na wszystkie sposoby?!?!Bez saveów!?!?! Nie brzmi to wiarygodnie...
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pt 21.11.2003 9:22

hifidelic: po tym, jak Korea okazała się trzecią siłą futbolową świata, chyba nic mnie nie zaskoczy i nic nie wyda się niemożliwe...
;-)
pozdrawiam
ps. gratulacje hopsie :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: hops » pt 21.11.2003 17:12

hifidelic pisze:???????Na wszystkie sposoby?!?!Bez saveów!?!?! Nie brzmi to wiarygodnie...

Wszystkie logi znajdują się w archiwum grupy adompl [ http://groups.yahoo.com/group/adompl/ ]. A oszukiwanie jest dla mnie taką samą zbrodnią jak morderstwo, więc proszę bez żadnych insynuacji :)

Alganothorn pisze:ps. gratulacje hopsie :)

Dziękuję, Algi :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Einar » pn 24.11.2003 8:39

Ja tam wierzę. Tym bardziej, że Korea okazała się być czwartą potęgą futbolową świata :wink:
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: SaraniX » pn 24.11.2003 11:31

wow! na wszystkie mozliwe sposoby... bez oszukiwania... tzn. bez save'ow, tak? bo to chyba tez oszukiwanie...

ja kilka razy skonczylem (z save'ami) ale tylko w jeden, najprostszy sposob: dojsc do Chaos Gate i... zamknąć ;] kiedys nawet ta cala trojce prawie mialem, ale potem wyjechalem i po powrocie juz na dysku adoma nie bylo :/

ostatecznie to ciagle lazenie z two-handed eternium sword moim Conanem jakos mnie po poltora roku znudzilo ;] za to nigdy nie moglem sie przekonac do czarowania (takie to skomlikowane i w ogole ;] jakos miecz w glowe zawsze wydawal mi sie fajniejszym rozwiazaniem...); tylko nekrusem gdzies tam daleko doszedlem, ale potem postac wcielo wiec znowu wrocilem do mojego barbarzyncy...

gra wspaniala, prawidziwe dzielo sztuki.

a deluxe to taki swietny chyba nie bedzie... ja dawno sie przestalem tym interesowac na bierzaco, czasami wejde na officiala ale z tego co wiem to trojwymiarowe literki duzo nie zmienia ;]
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hops » pn 24.11.2003 14:10

SaraniX pisze:za to nigdy nie moglem sie przekonac do czarowania (takie to skomlikowane i w ogole ;]

3/4 moich postaci to właśnie magowie :) Rain of Sorrow + dwa artefaktyczne sztyleciki w dłoniach [ewentualnie phase daggers na Molocha] czynią z czarodziejów niepokonanych wojowników :)

1/4 to złodzieje i Assasyni :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Hifidelic » pn 24.11.2003 16:30

Biję głową przed mistrzami (zwłaszcza przed Tobą, czcigodny Hopsie).
Ja pomykam przede wszystkim magami, na drugim miejscu elementaliści, na trzecim kapłani. Wojownicy są za trudni w prowadzeniu (dla mnie).
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: hops » pn 24.11.2003 16:51

hifidelic pisze:Biję głową przed mistrzami (zwłaszcza przed Tobą, czcigodny Hopsie).

Ojej, nie trzeba. Przecież to tylko gra.

hifidelic pisze:Ja pomykam przede wszystkim magami, na drugim miejscu elementaliści, na trzecim kapłani.

Dark Elven Mages i Gnomish Elementalists - świetne kombinacje, jeśli wylosuje się dobry znak zodiaku i poodpowiada na pytania w odpowiedni sposób :) Grałem raz kapłanem - gdy na 30-którymś poziomie doświadczenia zginął zadźgany w tension roomie z Mimicami, nie wróciłem do tej klasy.

hifidelic pisze:Wojownicy są za trudni w prowadzeniu (dla mnie).

Ja lubię postacie inteligentne. A granie tłukiem to jak znajomość z dresem :D

PS:Pierwszą moją postacią, którą ukończyłem ADOMa, był Trollish Mage. Bestia jadła tyle co stado świń, ale miała taką siłę przebicia zarówno w dłoniach jak i w czarach, że po 25 poziomie doświadczenia granie nim było jak oszukiwanie :) Polecam, tak w celu poeskperymentowania :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: NoName » śr 10.12.2003 22:34

Przejście bez save'ów to duża sztuka - przynajmniej dla mnie.Nigdy mi się to nie udało - przeszedłem 4 razy ale z kopiowaniem - zawsze kończyło się tragicznie - przeważnie przy bossach i przez brawure :) A moja ulubiona kombinacja to Gray Elf/Wizard/zodiak - Cup.
NoName
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 10.12.2003 22:14


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości