Civilization

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Postautor: Hifidelic » pt 05.12.2003 13:38

Właśnie mam comeback Civa II... Tak to jest, jak się człowiek filmów o Chińskim Murze naogląda. Gra starzeje się wyjątkowo powoli.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: RaF » ndz 07.12.2003 14:16

Buehehehehehe ja też od tygodnia pogrywam sobie w Civ II ;) Jak mówiłem, gierka rox :>
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 07.12.2003 16:21

No stare pierniki, kocha się tą klasykę?
Ostatnio siostrę starszą wdrażałem w cywilizację III. Kiedyś grała w jedynkę. Jak się dowiedziała, że gram w nową edycję, nakazała natychmiastowo przeprowadzić instalację i szkolenie. Po nocach siedzi i esemesuje do mnie po porady. Czasem siadamy razem i przy winku kombinujemy co by tu Aztekom wybudować.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » ndz 07.12.2003 18:19

Eee, 3 nie dla mnie, jak już zresztą pisałem. 2 natomiast = cała kwintesencja dobrej gry ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » ndz 07.12.2003 18:28

przeszedłem niedawno po raz pierwszy od dawna CtP II i tradycyjnie sarkam na jej największą wadę: każda forma rządów ma swój limit miast...w najlepszym wypadku, dla ekoutopii i wirtualnej demokracji to 60 miast...
kanał, ja tyle sam zakładam, a potem nie mogę podbijać i zajmować nowych, bo mam jakieś zonki
:-(
wracam do civ 3, choć ta i tak jest taka sobie...
civ 2 mi gdzieś wcięło i chwilowo nie mam; zdobędę i znów będę się zagrywał
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » czw 11.12.2003 1:18

Kolejny bug Civa, o którym właśnie sobie przypomniałem (znaczy przypomniała mi sama Syfilizacja, przed chwilą ;)) - otóż nie wiem dokładnie kiedy, ale końcowy rating, jeśli jest zbyt wielki (zapewne większy od 255, choć głowy nie dam), przekręca się i zaczyna lecieć na minusie, co skutkuje oczywiście powrotem do rangi Worthless... Sad but true :(

<edit mode>No i jeszcze jeden: gdzieś między 300 a 400 mln populacji (nie przyglądałem się dokładnie) licznik się przekręca na 10.000 i tak już pozostaje, niewzruszony :/</edit mode>
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 17.12.2003 14:20

co do licznika, to chyba powyżej 265, z tego co pamiętam
co do ludności - irytujące, ale na szczęście punktów to nie zabiera, jedynie satysfakcję z ludnego imperium
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » śr 17.12.2003 17:46

Ano. Ale oto i kolejne bugi: przekręcił mi się licznik pieniędzy, to raz (choć nie wiem przy jakiej wartości, bo przez dłuższy czas na niego nie zerkałem), poza tym zdarzyło mi się mieć ujemny GDP... ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 17.12.2003 17:52

bug w bugu: po przekręceniu się licznika raz mogłem kupować budynki w miastach (przyspieszanie produkcji) i nic za to nie płacić...mechanizm był taki: cena była, płaciłem, po wyjściu z miasta wciąż było 10 tys (czy dokładnie 10 kilo nie pamiętam, ale chyba tak);
ujemnego GDP jeszcze nie miałem, niezłe...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lubek » śr 17.12.2003 19:27

Aż wstyd się przyznać, ale kiedyś z kumplami (a mieliśmy wtedy po około 10-11 lat) graliśmy w 'civkę' u jednego z nich wspólnie i dzieliliśmy się rolami - jeden był ministrem nauki i wybierał kolejne odkrycia, inny był ministrem wojny itp. Dla jednego zrobiliśmy nawet koronę i miał być królem ;). Był to nasz pierwszy swego rodzaju multiplayer :P.
A poza tym - kultowa gra, której poświęciłem wieeeele nocy...


Lubek
no i jestem
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Hifidelic » pn 29.12.2003 10:15

Mam od wczoraj CIII Conquest. Już widać, że parę rzeczy poprawili, troszkę dodali, ogółem - grywalność wzrosła.
Coś więcej napiszę, jak skończę.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Poprzednia

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości