UFO: Kolejne Starcie/ Aftermath

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

UFO: Kolejne Starcie/ Aftermath

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 15:25

No i wreszcie trafiło w moje ręce nowe wcielenie UFO. Niecierpliwiłem się bardzo, obliczałem budżet (w tym miesiącu jestem mocno pod kreską- wymiana monitora, kilka niezapowiedzianych awarii podzespołów) i czekałem. Teraz mam je przed sobą i mam mieszane uczucia. Widać, że nowi programiści bazowali na sprawdzonych pomysłach twórców UFO. Klimat mroczny jak w pierwszej części, znajomy interfejs. Jednak całość zaczyna budzić mój niepokój pod względem architektonicznym. Pomysły dobre, ale średnie wykonanie. Graficznie czasem gra śmieszy (zwłaszcza wygląd naszych wojowników), dźwiękowo (wersja PL) też czasem męczy, choć muzyka całkiem, całkiem. Misje są zróżnicowane, ale niestety zróźnicowane czasem pod względem trudności. Zbyt zróźnicowane. Na początku możemy trafić na misje, które będą wydawać się nie do przejścia. Strasznie to irytuje. Określę to w takim obrazie: mamy doskonały pomysł, mamy na to pieniądze, mamy też dokładne plany architektoniczne, ale fachowcy z nas to nie są...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Hifidelic » czw 16.10.2003 15:37

Nie brzmi to zachęcająco... A sobie sporo po tej grze obiecywałem...
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 15:48

Myślę, że warto spróbować, ponieważ kilku moich znajomych dobrze oceniło tą grę. Kwestia gustu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » czw 16.10.2003 23:08

gram tylko w taktyki i strategie turowe - jestem poniekąd ortodoksem starego typu
:-)
ta wersja ma u mnie minusa, który skreśla z listy potencjalnych gier, w które bym zagrał: opcja gry tylko RTS...no chyba, że sie mylę?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pt 17.10.2003 8:55

Też jestem turo - ortodoxem, ale ponoć U3 nie jest klasycznym Rtsem. Ma to być rts z opcją pauzy. Dam mu szansę.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: '//iedzmin » pt 17.10.2003 13:37

mialem gre od dnia premiery:
Graj est w real time z mozliwoscia przyspieszania i spowalnainia czasu i opcja pauzy w ktorej mozesz zaprogramowac szereg rozkazow.
Gra zajebista... ale jak juz mam 15 baz to na tym etapie jest nudna. Gralem w UFO:enemy uknown i terror from the deep i to byly najlepsze gry w jakie gralem na PC. Kocham sage UFo ale czesi spaprali robote. Gra jes zajebista na pierwsze 10-15 godzin gameplay, potem jest nudna, szablonowa i nie ma urozmaicen. Caly czas denne misje i brak dreszczyku emocji ze starych UFO.
Brak rozbudowy baz uprzykrza gre jeszcze bardziej.
Moi zolnierze to juz mali komandosi ktorzy w swoich typak broni maja status GENIALNIE i gra jest nudnaaaa, a do tego bardzo bardzo latwa. Moze w pewnym momencie szaraki z plazmowkami robia wrazenie ale to juz nie jest to.

Grafika: 8/10
Miodnosc: na poczatku 9/10 potem 5/10 nudy, szablony
Dzwieki i odglosy: 3/10 - o boze, tragediaaa

Jeden wielki plus to wprowadzenie fabuly ktorej w poprzednich czesciach brakowalo.

l8r
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Alganothorn » pt 17.10.2003 13:51

wiesz Wiedźminie, ja tam pamiętam fabułę ze wszystkich trzech poprzednich części...
summa summarum wiem, że nie zagram w tę grę
dzięki za wieści o niej
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: '//iedzmin » pt 17.10.2003 14:32

bardzo prosze. ja bylem przekonany ze kupi orginal jak tylko mi sie spodoba gra... i dobrze ze nie kupilem. Jak mowilem po pierwszych kilkunastu godzinach gry - NUDY!
Mozna sciagnac trailerki z gampleya napewno po sieci to mozesz sobie zobaczyc jak wyglada gra
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Jakub Cieślak » sob 18.10.2003 9:11

Turówka to nie jest, ale też RTSem nie jest. Jest to coś zbliżonego do zastosowań z Fallout Tactics. Trochę dziwna hybryda. Też się cieszę, że w końcu nie kupiłem oryginału. Jak tam zdrowie, Algu?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » sob 18.10.2003 10:01

Widziałem przez 5 minut w Empiku, jak jakiś koleś się nad tym pastwił i pokazywał jak się w to to gra. Na pewn nie kupię sobie tego kitu. A najpewniej nawet nie pożyczę sobie od nikogo. Już wolę ściągnąć z neta UFO:EU czy TotD...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » sob 18.10.2003 15:42

Ja też chętnie bym sobie zagrał w stare dobre UFO. Tylko na czym je odpalę? Nawet na nieprędkich kompach w pracy, UFO śmiga wariacko. W końcu to gra z ery programów korzystających z pełnej mocy procków.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » sob 18.10.2003 17:45

Moge tylko powiedzieć że to kolejne przereklamowany produkt neistety. Pozostało nam czekać na Jagged Alliance 3 która jednak ma się pojawić :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » sob 18.10.2003 20:22

do takich gierek mam p75
:-)
a zdrowie - zapraszam do swojego topica...jest bardzo źle, tak w skrócie
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 19.10.2003 11:06

Oj chyba już na p75 gra śmiga jak szalona, ale pewnie jak się da wszystkie "przewijania" i animacje na very slow to chodzi w porządku. Zazdroszczę Ci, Algu...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » ndz 19.10.2003 13:00

muszę go złożyć na nowo - na aktualnym zestawie panzer general 2 nie chce chodzić - instaluje się, ładuje misja i...nic; a na p75 i pg2, i fantasy general, i alliance wszystkie, i ufa, civ2, master of magic, kolonizacja...ech, maszynka do strategii
;-)
pozdrawiam
ps. to jest coś, co powinno się nazywać 'zestaw gracza' :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 19.10.2003 14:04

tak, może powinienem sobie złożyć tzw. zestaw nostalgiczny i upchać weń procka PI z dyskiem 80mb, SVGA 1mb i szaleć w stare, dobre gry...
O i DOSa i nortona commandera sobie użytkować....hlip hlip...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: '//iedzmin » pn 20.10.2003 15:47

Prosze trzymac sie tematu.

Pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Jakub Cieślak » pn 20.10.2003 15:57

Przepraszamy, tak nam się na sentymenty zebrało. Nowe UFO rozbudziło dawne wspomnienia eksplorowania wiejskich farm w nocy, w poszukiwaniu podstępnych Szaraków uzbrojonych w Plasma Rifle. I te nerwowe podchody z niedużym patykiem do ogłuszania (tak, zawsze sobie Stun Roda wyobrażałem jako solidny drągal do walenia w łeb).
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: '//iedzmin » śr 22.10.2003 9:27

:) nic sie nie stalo... wiem co to znaczy bo sam zagrywalem sie dawwnoo temu w poprzednie czesci UFO bardzo namietnie i gram do dzis :)
hehe
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Hifidelic » śr 22.10.2003 9:48

Swego czasu spotykaliśmy się z kumplami, każdy brał po jednym żołnierzu i wspólnie ratowaliśmy świat przed zagładą... Słodkie czasy.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: bejzkik » sob 13.12.2003 22:02

hifidelic pisze:Też jestem turo - ortodoxem, ale ponoć U3 nie jest klasycznym Rtsem. Ma to być rts z opcją pauzy. Dam mu szansę.


Alganothorn pisze:gram tylko w taktyki i strategie turowe - jestem poniekąd ortodoksem starego typu
:-)
ta wersja ma u mnie minusa, który skreśla z listy potencjalnych gier, w które bym zagrał: opcja gry tylko RTS...no chyba, że sie mylę?
pozdrawiam



ja tam nie zagram bo nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia
ale tutaj panowie musze przyznac ze cos nas łączy
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości