Premiery gier lub w co ostatnio graliscie...

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Postautor: Jakub Cieślak » pn 13.09.2010 7:02

DOS BOX plus UFO: Enemy Unkown. Dobrze jest sobie przypomnieć jak miodne gry kiedyś robili... Choć teraz dobrze widać, że interfejs mógłby być bardziej przyjazny (brak dostępu do statystyk żołnierzy z każdego poziomu zarządzania nimi, ekwipowanie oddziału do misji za każdym razem, w ogóle słabe "okno" ekwipunku nie przypisanego). Jednak czacha dymi. Człowiek wyrywa sobie ostatnie włosy z głowy po kolejnej nieudanej potyczce z mutonami czy eterealami, ma nieziemską satysfakcję jak z misji wraca z nieuszkodzonym statkiem obcych (masa surowców) i kilkoma żywymi okazami, które będą cennymi źródłami wiedzy. Ech, no cudo.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

-

Postautor: Cyrograf » śr 15.09.2010 16:28

Jeej! Ostatnio przypominałam siebie słodkie dzieciństwo. Ściągnęłam The Lion King - i nie, nie jest to gra dla dzieci. Doszłam do poziomu, gdzie Simba jest dorosły a dalej za cholerę nie da się przejść! Naprawdę! Niemożliwym jest żeby z sukcesem grały w nią pięcio latki. To se ne da.
No i jeszcze Jazz Jack Rabbit 2. A tak dla zabicia nudy.
Próbowałam też sciągnąć The Clash, ale męczenie się z dostosowaniem go na nowsze systemy mnie załamuje. Jak dla mnie zbyt dużo roboty ;).
Chciałam zagrać ostatnio na konwencie w Wrocławiu w Call of Duty bodajże 4. No ale oczywiście komputery były ciągle zajęte! Wrr... Eh.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: RaF » śr 15.09.2010 20:34

Ja ostatnio załapałem fazę na Prince of Persia 1 i 2. Związku z filmem nie ma :P Ech, to było coś.

Fajnie, że przypomniałaś mi o The Lion King, też sobie poskaczę w rytm Hakuny Mataty :) I jeszcze Rayman, i Aladdin... Kiedyś to się robiło gry :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.09.2010 6:21

Widzę, że staruchy przeżywają drugą młodość. Skąd ta kumulacja?

I mówię o grach, nie ludziach. ;)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » czw 16.09.2010 8:40

Sentyment :)

A propos starych gier: fajną stronką, na której można legalnie nabyć (za małe pieniądze) oldschoolowe produkcje już przystosowane do odpalenia na współczesnych systemach, jest prowadzona przez CDProjekt Good Old Games (http://gog.com).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » pt 17.09.2010 11:25

Stare gry nie są złe, ale ostatnio połączyłem przyjemne z przyjemnym i w wolnych chwilach pogrywam w nową odsłonę klasycznej, niezwykle grywalenj i znanej na całym świecie gry - w StarCrafta II.

Wiele osób może narzekać na przejście do trójwymiarowej grafiki (tak było przy Warcrafcie III), ale mamy 2010 rok i gry bez atrakcyjnej szaty graficznej będą ustępować produkcjom cieszącym oko. Chyba że mówimy o cywilizacji itp.

Dwójka została ładnie spolszczona, przerywniki filmowe robią wrażenie, a kampania to połączenie RTS z RPG, które wyszło naprawdę fajnie. Do tego dochodzi BN wolny od oszustów i z systemem rzeczywistego ID, który gwarantuje, że będziemy grali tylko z osobami, które są na naszym poziomie - biorąc pod uwagę wszelkie statystyki. Póki co nie wyszedłem poza ligę treningową (trzeba rozegrać 50 gier), ale już zabawa jest przednia i daje wiele satysfakcji.

Zmienione jednostki pociągnęły za sobą konieczność wypracowania nowych taktyk - dlatego nawet nowi gracze dadzą radę szybko wyrównać poziom.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » pt 17.09.2010 12:56

Jak SC2 będzie kosztował połowę tego, co obecnie, to może się skuszę. Póki co - nie ma bata.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pt 17.09.2010 13:05

To tak jak z Mafią II. Cena o pół w dół i kupię.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

-

Postautor: Cyrograf » ndz 19.09.2010 11:02

E tam szata graficzna. Nie podobają mi się gry w 3D. Diablo 3 ma być takie, widziałam juz screeny, ale jakoś tradycyjny wygląd bardziej do mnie przemawia.
Też chciałam sobie kupić mafię, ale znajomy się w nia zaopatrza więc potem od niego pożyczę, młahaha.
Stare ale jare, można rzecz, ale nie da się odpalic na nowym systemach. Lomax jeszcze pójdzie, ale torment juz nie. Bylabym niezmiernie wdzięczka jakby ktoś napisal, czy są sposoby, żeby je odpalać na viście. Teoretyznie mam jeszcze dysk z windowsami 96 i 98 ale wolałabym na moim grać :).
Ale ostatnio też szalałam i grałam w gta I. Ehh, to było piękne XD.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 19.09.2010 19:29

Jak gra stworzona w czasach DOSa to nie powinno być kłopotu dzięki programikowi "DOS BOX", który świetnie emuluje starsze komputery i jest prosty jak budowa cepa.
Co do szaty- nie szata zdobi grę. Ani nie potrzebuję najnowszych wodotrysków, ani też nie jestem konserwatorem konserwatystą - zmiana zgodnie z duchem na nowe rozwiązania graficzne nie wpływa na moje odczucia. O ile nie grzebie się w samej idei rozgrywki i nie przekombinowuje pomysłu, albo nie upraszcza się całości do poziomu amerykańskiego przygłupa (niestety teraz to modne) to ja jestem szczęśliwy. Ale gry, które same się przechodzą, zagadki na poziomie siedmiolatka, wszędzie walące po oczach strzałki "naciśnij to" to już przesada. Kiedyś Tomb Raidera porzucałem na całe tygodnie zniechęcony jakąś zagadką, ale jak potem wracałem i rozgryzałem wątek, byłem dumny jak cholera. No i wkurza mnie to, że ulegam pewnym trendom i na przykład jak w grze jest dużo tekstu do czytania, niestety lubię go kompletnie olewać, albo przeglądam go na wyrywki, często tracąc przy tym albo część przyjemności z grania, albo gubiąc istotne informacje. Takie czasy, że mi się w grach czytać nie chce...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

-

Postautor: Cyrograf » pn 20.09.2010 7:04

No tak. Też tak mam. Często czytam wszystkie dialogi, czy nawet słucham na początku gry, ale potem to człowieka nudzi. Za duzo traci się na to czasu. Oczywiście zależy jaka gra. Pamiętam, że w Flojdzie dialogi zawsze były interesujące i słuchałam ich z przyjemnością. Ale w Morrowindzie, już nie.
Spróbuję z tym Dosem, ale przeraża mnie wizja grzebania po komputerze... ;)
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: RaF » pn 20.09.2010 9:27

Hm, o jakim Tormencie mowa? Planescape może?

A ja się trochę wyłamię z tego starozgredowego wspominania i pochwalę się, że ostatnimi czasy zajmowałem się też Final Fantasy 13. Była to moja pierwsza poważna styczność z tym cyklem, tak kultowym przecież, więc dużo sobie obiecywałem. I rzeczywiście, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, filmowe wstawki niesamowite, muzyka też nie od parady, pierwsze kilka godzin gry również całkiem przyjemne, ale później - narastające poczucie nudy. Zero wolności, cały czas idzie się ustaloną z góry drogą, ciapając kolejne potwory i co najwyżej podziwiając krajobrazy. Same walki może i ładnie wyglądające, ale na dłuższą metę niesamowicie nużące, często zresztą sprowadzające się do klepania ciągle w jeden przycisk na dżojpadzie. Ogólnie gra to zmarnowany potencjał.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: muad » pn 20.09.2010 10:51

Ostatnio bawiłem się w NFS Shift i gra całkiem całkiem. Pierwsza wyścigówka w którą grałem mając kierownicę - zupełnie inne doznania. Ważne jest aby odpowiednio ustawić parametry kierownicy, wówczas mamy wiele frajdy. W sumie to nie jest symulator ale teraz wiem dlaczego choćby w F1 nie jest tak łatwo wyprzedzać. W grze na najwyższym poziomie trudności przy takich samych autach wyprzedzenie a dokładniej przyjechanie na 1 miejscu jest (jak dla mnie) dość trudne - zważywszy że startujemy z ok 10-12 miejsca.

Ostatnio trochę bawiłem się w Far Cry 2 i neistety nie polecam, mimo iż bardziej realistycza ale klimat jakiś inny i w sumie trochę nudna. Z tego typu gier to Quake i Unreal zawsze będzie dla mnie the best, w unreala od czasu do czasu (1 h w miesiacu) gram w sieci.

Jak zagorzały fan serii Heroes kupilem niedawno Knighs Bounty bardzo podobną grę. Całkiem fajna.

Drugą najlepsza gra jak dala mnie (obok Heroes) to Cywilizacja - zabwę rozpocząłem od IV i od czasu do czasu wciąż w nią pogrywam, V też oczywiście kupię ale jak stanieje.
muad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 43
Rejestracja: pn 02.08.2010 14:56

Postautor: Alganothorn » pn 20.09.2010 11:13

King's Bounty to pierwowzór serii Heroes, wydany chyba w ubiegłym roku w odświeżonej formie (i nieco zmieniony); ma nawet sequel z księżniczką w roli głównej, ale jakoś mnie nie zachęciła do gry (wolę system z KB);

Czuję się strasznie staro czytając deklaracje, że przygoda z Civ rozpoczęła się od IV: ja zacząłem od "Civilization for Windows" (bo była i pod DOSa), w przypadku Heroes zacząłem od edycji na Win95 (jedynka), a skończyłem na III;
może odświeżę serię i zanabędę V, czas pokażę;
Civ V kupię, jak wyjdzie na Maca
;-)

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: muad » pn 20.09.2010 12:01

W sumie to nie wiem dlaczego przygodę z cywilizacją zacząłem dopiero od IV części. Pamiętam, że w latach 90-tych Kazimierz Kaczor w programie o grach komputerowych bardzo ją zachwalał. Niemniej wówczas po nią nie sięgnąłem - wydawała mi się wtedy jakoś mało atrakcyjna graficznnie.

Z tamtych czasów utkwiła mi w pamięci DUNE na Amidze 500 (miałem dokupioną 0,5 MB pamięć :D ), wówczas przełomowy RTS. Właśnie dzięki tej grze przeczytałem powieść Franka Herberta (bardzo polecam) i z Dune zapożyczyłem choćby mój nick - muad.
muad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 43
Rejestracja: pn 02.08.2010 14:56

-

Postautor: Cyrograf » ndz 26.09.2010 14:36

Ej Diuna, dobra rzecz :). W sensie ksiażka.
A do civilisation to jakoś nie miałam przyjemności. Brałam przez sieć z bratem z Rise of Nations, nawet pare razy udało mi się wygrać. Muhaha. Ale ostatnio jakos nie grywam. Przynajmniej nie tyle co kiedyś. Nie mam dostaw nowych produkcji (nie ma brata) a samemu jakoś nie chce się kupować. Czasem ściągnę jakiegoś MMORPG z internetu, ale to tylko na kilka dni max kilka tygodni. Potem się nudzi.
A możecie polecić jakąś fajną strzelankę przez neta coś właśnie a atylu MMORPG. Bo chciałam kiedyś ściągnąć Gunz, ale nie ma już ich strony. Splajtowali, czy co? A słyszałam, że gra świetna.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Poprzednia

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron