Twierdza

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Twierdza

Postautor: Orthank » czw 14.08.2003 19:36

Graliscie w gre Twierdze ? ? lub Twiardze Krucjata (Jak kto woli po eng Stronghold) co sadzicie o tej grze ? dlamnie jest chyba najfajniejsza strategia a dlawas ?

Pozdr.Orth
Bez podpisu (chyba) :D
Awatar użytkownika
Orthank
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 14.08.2003 19:00
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Otorek » czw 14.08.2003 20:08

Prawde mówiąć dla mnei strasznie średnia grafa nie najlepsza przy większei ilości jednostek w dziera sięchaos i trudno zaponować nad wszystkim. (To są odczucia moje i nei msuzą siępokrywać z waszymi :P)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Orthank » pt 15.08.2003 8:14

Masz racje ... np polska wersja kompletnie sie nie udala glosy kobiet sa jak mojego dziadka no sa bledy w grze ale ogolnie jak dlamnie mozna popykac :D
Bez podpisu (chyba) :D
Awatar użytkownika
Orthank
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 14.08.2003 19:00
Lokalizacja: Lublin

Postautor: D3vi! » pt 15.08.2003 20:48

tutaj z Wami sie nie zgodze w porownaniu do innych gier spolszczanie Twierdzy bardzo mi sie podoba a tak btbw to swietna gierka tylko szybko sie nudzi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Otorek » sob 16.08.2003 8:05

Może gre uratowało by bardziej poważne podejście do fabuły bo w samej grze jest dobrze wygląda to dość dobrze ale poza misją fabuła jest banalna i bardzo śmieszna :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: D3vi! » sob 16.08.2003 10:03

a moze cos takiego jak MultiPlayer ? albo przynajmniej skirmish...
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Otorek » sob 16.08.2003 21:33

kilka razy i dopada nuda jest wiele dużo lepszych gier strategicznych choć może nie takiego typu
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: D3vi! » sob 16.08.2003 21:47

tak to jest
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Jakub Cieślak » pn 08.09.2003 9:32

A ja pokochałem tą grę od pierwszego zagrania. Taki styl rozwoju i prowadzenia strategii lubię najbardziej. Żadnej nerwówki, żadnej zręcznościowej formy RTSu. Spokojne, mozolne rozbudowywanie się, przyjemna dla oka grafika (mnie wystarcza taki rzut izometryczny, rozumiem, że koledzy woleliby 3D), muzyczka i odgłosy życia mojej społeczności. Bardzo dowcipnie opowiedziana fabuła i w ogóle takie przymróżenie oka świetnie zrobiły tej grze. Uwielbiam grać z bratem na multiplayer'ze. Niestety nigdzie nie dopatrzyłem się dodatku do Twierdzy, choć swego czasu było o nim głośno.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » pn 08.09.2003 13:52

mnie wystarcza taki rzut izometryczny, rozumiem, że koledzy woleliby 3D

Akurat ja nie wymagam 3 wymiarowej grafiki nie raz dla mnie cała gra traci urok a najlepszym dowodem jest to że w dalszym ciągu gram w Jagged Alliance 2 który ma jużna dzisiejsze czasy grafikę zabytkową :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: RaF » pn 08.09.2003 19:14

Twierdza bardzo mi przypadła do gustu, przypomina mi nieco stare czasy i niegdysiejsze gierki - stawiające na grywalność, nie technikę, robione z pasją. No i podobnie jak Jakubowi, bardzo podoba mi się styl samej rozgrywki - budowanie, budowanie, dopiero potem walka. Też to lubię :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 09.09.2003 8:57

Dlatego nie cierpię Warcrafta 3 w wersji Skirmish, albo MP. To bardziej zręcznościówka niż gra strategiczna. W Twierdzy pośpiech nikomu niepotrzebny, choć czasem się przydaje. No i nie samą walką człowiek żyje.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: '//iedzmin » wt 09.09.2003 10:43

yeah Stronghold rzadzi - zwlaszca pierwszorzedne ataki dzidami na mury obronne tak, urzekla mnie twoja historia!
Swietna gra - mozna z dzidyy i z luku mury rozwalac i w ogole AI kompa jest tak beznadziejne ze wreszcie umiem wygrywac. Dzieki Bogu nikt nie zapomnial wstawic do gry masy burakow.. no i nie zapomnijmy ze gra ma strasznie zrypana grafike a na moim p4 2,2 i 512mb ddr potrafi sobie ostro przyciac!
tak naprawde gra godna uwagi.....


(to byl sarkazm - dziekuje :-) )
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: RaF » wt 09.09.2003 14:38

Ihaa wreszcie super strategia z czadową grafiką 3D, która nawet jak na moje p58 123THz i 5GB RAMu jest za wymagająca, ale co tam, wymienię kompa i pójdzie jak marzenie - wreszcie będę mógł pograć z komputerem, który wie gdzie są moje jednostki, dlatego łatwo pobić się nie da - a może nie da w ogóle! Haha! Wreszcie będą te bitwy z Wielkimi Robotami i Statkami Kosmicznymi, co to całą planszę potrafią rozwalić jednym strzałem. A no i jeszcze myszkę muszę wymienić, żeby była mocna, bo jak zacznę władać 5349803 żołnierzami z Laser Blasterami i budować bazę z 50 budynków w 5 minut, to może się rozwalić. Ale co tam. New age rulez!

(to był sarkazm - również dziękuję... :P)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 09.09.2003 15:43

Cóż, istnieją patche naprawiające różne błędy programistów, dzięki którym na przykład nie da się ubić pikami murów.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Wotan » ndz 08.08.2004 20:04

ostatnio okopałem tą grę z mojej szafy no i gram:-)

naprawdę mi się podoba - fakt sporo niedociągnieć i błędów - ale ten miejscami nawet prachettowsko-średniowieczny styl jakoś bardzo mi się podoba

niedługo będę miał twierdzę krzyżowców to też nie omieszkam przetestować

może ktoś byłby chętny na pogranie w multiplayer:-)?
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Niuniaszek » śr 18.08.2004 23:56

W Twierdze gram teraz namietnie, bo nie jest to zla gra ale ma pare wad - miedzy innymi to ze jest to szowinistyczna gra dla facetow :wink: i mozna byc jedynie Lord a nie Lady :x .

Dobrym pomysłem było wprowadzenie do Krzyzowca mozliwosci wywolywania zdarzen w free build (F1) - szkoda ze nie ma tego w Twierdzy (a moze ja o czyms nie wiem :?: ) Zreszta kampanie w Krzyzowcu sa ciekawsze, choc mialam nadzieje ze zmienia cos wiecej niz li tylko grafike i fabule :(

Polska wersja (przynajmniej ta moja) jest o tyle przyjemna ze SIR przetłumaczono na 'proszę pana' (Bandyci nadciągają, proszę pana!) a do miasta w pewnym momencie przybywa SPRAWIEDLIWA PODROZ :shock: (traveling fair - jakby ktoś się nie domyślił). I inne....

Ale poza tym gra świetna - nawet moja mamę wciągnęła (choć od 4 lat nie udalo mi sie jej niczym odciagnac od settlersow :? )
Awatar użytkownika
Niuniaszek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 19.06.2004 21:33
Lokalizacja: Cambridge

Postautor: RaF » czw 19.08.2004 0:13

swoją drogą, skoro juz o spolszczeniu mowa, to bardzo fajny jest głos kobiecy w tej grze... ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » czw 19.08.2004 8:05

Niuniaszku kochanie napisalas wreszcie posta na naszym forum :-)

jak fajowo:-)

wracajac do Twierdzy - wczoraj przeszedlem - smieszne zakonczenie

i teraz zabieram sie za Crusadera
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: RaF » czw 19.08.2004 11:56

Ach, więc to jest Niuniaszek. Kłaniam się ;) A ty Wotan spójrz sobie na jej profil i zmień sobie własny, niewdzięczniku :P

Co do zakończenia Twierdzy, to największe kłopoty sprawiła mi chyba misja z drugim zdobywaniem zamku wieprza, bodajze 11 albo 13 (numeracja mi się miesza). Przez dłuuuugi czas nie mogłem jej przejść. Nawet zdobywanie twierdzy Wilka tak mi w kość nie dało.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lendil » czw 19.08.2004 18:25

CZy ta gierka jest jescze w sprzedaży, bo nadeszła mnie ochota kupna
I niech nastanie Pax Vobiscum
Lendil
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: sob 12.07.2003 17:14

Postautor: RaF » czw 19.08.2004 19:13

Powinna być. Chyba teraz jest w wersji Twierdza + dodatek, ale głowy nie dam, bo jakoś się nie interesowałem ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: =[SŁ]= DonKAmillo » śr 20.09.2006 16:17

Witam wszystkich. A więc Twierdza to według mnie najlepsza strategia... Twierdza1 ma fajną fabułe a Twierdza Krzyżowiec bardzo ciekawego multiplayera... Jestem szefem klanu SŁi zapraszam na naszą stronke (niestety nie dopracowana jeszcze) www.santos-los.webpages.pl i do rejestrowania się na forum i pisania. <proszę nie kasować tego posta bo niechce robić konkurencji temu forum tylko informuje że istnieje klan w tą gre i zapraszam do niego bo rekrutacja jest otwarta.
"I kiedy wróg poszedł do nieba ja zostałem w piekle..."
=[SŁ]= DonKAmillo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 20.09.2006 16:11

Postautor: RaF » śr 20.09.2006 16:59

Skoro kolega już odgrzebał ten temat, to jakiś czas temu wyszedł sequel Twierdzy. Większego rozgłosu przy tym nie było, w każdym razie jakoś do mnie nic nie dotarło. Cóż, załamałem się. Grafika - OCZYWIŚCIE! - w 3D, bo jakże by inaczej. Poza tym totalna kicha, jeżeli chodzi o rozgrywkę. Wieje taką nudą, że pożal się Boże. Po jednym dniu męczarni skasowałem to ustrojstwo z dysku i nie zamierzam instalować ponownie. Ktoś też ma podobne wrażenia?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 20.09.2006 17:35

Ja straciłem zainteresowanie tą grą po druzgocących recenzjach. Podobno gra jest tak dziadowa, że aż boli. Ogromna szkoda. Wolę sobie przypomnieć starą twierdzę. Mi 3D jest potrzebne w D...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Krzysieks » sob 02.12.2006 13:16

NAJPIERW NAUCZ SIĘ PISAĆ PO POLSKU
Administrator


a może ktoś chce być w takim kalnie twierdzu krzyżowca jeśli tak to prosze pisac na gg : 2574094 albo prosze napisać na forum http://bibek.mojeforum.net/index.php tutaj jest link :D

pozdrawiam
Krzysieks
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 02.12.2006 13:07


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości