Serce Lwa - RPG roku ?

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Serce Lwa - RPG roku ?

Postautor: '//iedzmin » czw 31.07.2003 8:37

LionHeart - zapowiadany od dawna RPG Black Isle ktory mial byc polaczeniem fallouta, NwN i BG.
Demo juz jest - mozna je zassac: http://www.fileplanet.com/files/120000/128335.shtml

tak tak wiem co mowie PERKI kochane z F1 i 2 powracaja do RPG :D. - czyli ROZWOJ POSTACI Z Falloutow - ouu yeah.

hehhe nobody expext.... INQUISITION.... tak tak inkwizycja bedzie jednym z najpotezniejszych ugrupowan w grze!

TIMELINE gry:

1095 - 1101 First Crusade
1119 Formation of the Knights Templar
1145 - 1147 Second Crusade - Led by King Louis VII
1188-1192 Third Crusade - Led by King Richard the Lionheart
1192-1220 The Disjunction: Ramifications in the Kingdoms of England and France
1194 - 1244 Fourth Crusade against the Storm Dragons
1204 The last known tremor settles. Ireland and Brittany are gone and England has broken into 15 separate islands.
1215 English nobles force King John to sign the Magna Carta
1231 The Inquisition is formed
1241 The Great Khan Ogedei cheats death and binds with the Fell Spirit Weichi, allowing Batu Khan to continue his Eastern European campaign.
1243 Western forces engage the Mongols after completing the Fourth Crusade.
1249 Mongols reach Italy, forcing the Holy See to move to Spain.
1250 Mongol forces finally forced to retreat by the coalition of eastern and western forces.
1251 Assassination of the Great Khan Ogedei. Batu Khan is recalled from his European campaign.
1269-1275 Reconquista against rogue Wielders
1316 Famine strikes Europe
1347 The Black Death takes root in Italy. By 1351 it would spread throughout Europe..
1336 - 1389 Fifth Crusade against the Necromancers
1429 Emergence of Jehanne D'Arc (Joan of Arc). She reunites France.
1433 Jehanne D'Arc is killed in southern France.
1449 Lord Amonsil, the last of the necromancers, is destroyed in Cairo, ending the Fifth Crusade.
1461-1464 Sixth Crusade against the Fell Spirits.
1492-1493 Columbus' first expedition to the New World followed by his second which is utterly destroyed.
1521 Cortés is defeated at Tenochitalan, ending the age of the conquistador.
1555 Nostradamus completes Centuries and is branded a heretic.
1586 Assassination of King Phillip II.
1587 Galileo imprisoned by the Inquisition for his heretical use of magic.
1588 Spanish Armada prepares to invade England.


Historyczne Fantasy polaczone z genialnym rozwojem postaci z Fallouta ? Czyzbym sie mylil jak bym powiedzial ze to moze byc WYBUCHOWO MIODNA MIESZANKA ???!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Otorek » czw 31.07.2003 9:10

na Takie RPG właśnei czekałem, Fantasy , Rozwój z Fallouta (omg czy to mzoę byćprawdziwe :P)jeszcze tylko żeby Fabuła nie była banalna i aby rozwój nie wiązał siętylko z hack &slash bo to by było samobjstwo. Wiedzminqu masz jakieś informacje o liniowości tej gry ?? czy będzie taka wolność jak w obu FAlloutach?? Przepraszam że nei zassałem jeszcze dema ale mam też następne pytanie czy walka jest prowadzona w turach czy w real time ?
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Azirafal » czw 31.07.2003 11:37

Hehe. Już od pół roku na pulpicie siedzi mi pliczek "Lionheart.txt", w którym mam parę rzeczy, jakich udało mi się w owym czasie o tej grze dowiedzieć :twisted: Ostrzę sobie na nią ząbki od dawna... Zobaczymy... Zobaczymy... :twisted: :twisted: :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Torgarn » pt 01.08.2003 19:35

Ja także czekam z niecierpliwością na dzień w którym w/w produckja wyjdzie na światło dzienne (spolszczona oczywiscie przez nasz CD-Projekt). Świetne rozwiązana, dobra fabuła, utrzymanie w układzie izometrycznym dla mnie jest szczególnie ważne, choć osobiście nie mam nic do gier 3D - także są świetne, jednak te przyzyczajenia :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Torgarn
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: czw 31.07.2003 9:08

Postautor: Otorek » sob 02.08.2003 9:20

tylko żeby ta gra nie okazała się liniopwym hack&slashem :/ Wolność powinna być taka jak przynajmniej w fallout 2 a z system postaci mógłby pójść od razu system walki co pewnie nie będize miało miejsca :/
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Angbandrider » sob 02.08.2003 11:16

Na www.cdproject.info.pl, jest już dostępna 151 megowa wersja demo. Na giere czekam z upragnieniem tak jak i reszta może być niezły hicior :D.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Otorek » sob 02.08.2003 11:27

ostatnio mi cdprojekt nei działał link więc powiem że jest dostępny równierz na http://www.gry.wp.pl i na http://www.gry-online.pl
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: '//iedzmin » sob 02.08.2003 18:16

Azi - co z tym pliczkiem txt ? wkleisz go czy nie wkleisz... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Azirafal » sob 02.08.2003 20:17

W sumie to to są dwa teksty - jeden opisujący z grubsza świat i takie tam, a drugi to rozmowa z ludźmi pracującymi przy grze o ich ulubionej rasie...

[uprzedzam - cały tekst po angielsku :D ; a druga sprawa, te info zebrałem na podstawie linku z Katedry właśnie sprzed paru miesięcy...]

Lionheart

We ask the developers at Reflexive and Black Isle to acquaint us with their favorites among the game's four races.

January 02, 2003 - During the period between 1188 and 1192, King Richard of England, know to his vassals as Lionheart, embarked on a holy mission against the infidels, the Third Crusade. Toward the end of this time, he believed his position had become strong enough to demand tribute, but the opposing leader, Saladin, refused to pay. One of Richard's advisors then suggested gathering several relics and performing a divine ritual to bless his forces and curse the enemy. However, bringing them together tore open the fabric of reality. The forces of magic surged through along with spiritkind, demons and other unnatural beings. Setting aside their differences, the two leaders fought their way to the portal and sealed it. Nonetheless, the few hours it was open, a time now known as the Disjunction, allowed the arrival of powers that changed history forever.

Reflexive Entertainment's Lionheart is an intriguing single- and multiplayer RPG that makes use of a version of the SPECIAL character development system; originally created for Fallout, it is adapted to encompass real-time action as well as magic and its practitioners. The game takes place in the alternate reality that is Europe some four centuries after the Disjunction. The world is in turmoil. Galileo has been imprisoned by the Inquisition for his heretical use of magic. King Phillip II of Spain has been assassinated, straining that country's historically unfriendly relations with England, and the Spanish Armada is preparing to set sail with an invasion force aboard. To help us learn more about this precarious environment and the title in general, we've enlisted team members at both the developer and publisher Black Isle Studios to tell us which of the races they personally favor.


--------------------------------------------------------------------------------

Jonric: Which race in Lionheart is your personal favorite and what are the main factors that contribute to this choice?

Chris Parker
Producer, Black Isle Studios
I like Demokin - which is weird. With most RPGs, I usually enjoy playing the vanilla human character, but not with Lionheart. I think that since I know my character has a spirit in them, I just want to take it all the way. I've never been one to play the brutish character, so feralkin are out, and I'm just not a big magic-using fan, so sylvants are out. Demokin are fast and agile, which I favor over strength, and of course, there's a whole sort of wicked thing with them that I think is cool.

Doug Avery
Associate Producer, Black Isle Studios
My favorite race in the game is the Feralkin. I really enjoy playing them due to the dialogue options that they get. Many of the citizens of Nueva Barcelona are tolerant of the tainted races, but not all of them. The ones that are afraid of them tend to let you know in no uncertain terms. The Feralkin also have very interesting racial traits. My personal favorite thing to do is make a stealthy Feralkin and really break the mold. This character is still tough enough to take it on the chin if he has to, but with some shrewd skill choices, you can skirt numerous troublesome spots in the game.

Ion Hardie
Lead Designer and Co-Producer, Reflexive Entertainment
Maybe I'm being boring vanilla, but humans are still my favorite race. It's not that the other three races don't have cool stuff to them. We did a bunch of work giving them unique racial traits that really set them apart from humanity and, in some cases, change basic game dynamics. It's just that untainted humans have a complete blank slate to start off the game with... nobody hates you! Well... at least not because you're human.

Lars Brubaker
Co-Producer and Programmer, Reflexive Entertainment
I don't know why really but I have always found myself drawn to playing a human. I think it just boils down to the fact that in some way, I am always trying to project myself into the character that I am playing. I want it to be me. Now clearly, I am never going to be the heroic fighter that I end up with at the end of the game, but somehow, I like to imagine that there is some way that I could become him.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Torgarn » sob 02.08.2003 20:26

Dla nieznających Angielskiego, polecam oficjalny polski serwis tej gry: lionheart.cdprojekt.com
Obrazek
Awatar użytkownika
Torgarn
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: czw 31.07.2003 9:08

Postautor: Angbandrider » śr 10.09.2003 20:05

CD Projekt poinformował, iż Lionheart wydany zostanie jako gra dwujęzyczna. Będziemy mieli do wyboru, wersję angielską, bądź polską wersję kinową, które zmieniać możemy w dowolnym momencie grania.

Gra Lionheart zostanie wydana w cenie 99.90 PLN już na początku października! W pudełku, oprócz 2 płyt CD z grą, znajdziecie także przydatną kartę pomocy podręcznej!
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Otorek » śr 10.09.2003 20:41

czyli po extra dodatkach nie ma co myśleć zostawie kase na następnego gothica. Chyba ża ta gra mnie mile zaskoczy jak kiedysfallout który zawsze ma miejsce u mnei na dysku :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Chomski » śr 10.09.2003 22:08

O grze slyszalem juz dawno temu, ale tytul mnie skutecznie zniechecal do dalszego zainteresowania. Jednak po przeczytaniu Waszych postow, bede sie musial zainteresowac :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: '//iedzmin » pt 12.09.2003 11:09

widzialem, gralem, nie spodobalo mi sie ;-)... gra jest niela ale jakas monotonna...
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Chomski » sob 13.09.2003 8:00

Gralem juz troche w demo i bardzo przypominalo mi Planescape: Torment. Sterowanie gra jest o wiele bardziej pokrecone niz w P:T, lecz chyba da sie do tego przyzwyczaic. Zobaczymy, jak wyjdzie to w praniu pelnej wersji :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Raven » sob 20.09.2003 11:08

A ja przyniose dobra nowine dla tych co ich nie stac na orginal :) Lionheart jest juz do pobrania w sieci eMule/eDonkey. Jakby kto chcial dokladne namiary na plik to niech mi da na PM albo na gg znac to mu zapodam ed2k :)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Otorek » ndz 21.09.2003 19:41

Raven od koz zapomniał dodać że wersja ściągfana z tamtych programów służy celom edukacyjnym i po 24 godzinach należy ją usunąć :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Raven » ndz 21.09.2003 23:14

Otorek pisze:Raven od koz zapomniał dodać że wersja ściągfana z tamtych programów służy celom edukacyjnym i po 24 godzinach należy ją usunąć :P

of coz jak moglem byc taki zapominalski ;)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Lechu » pn 22.09.2003 6:25

Powiem Wam szczerze że jakoś niezbyt interesowałem sie tą grą (jak zresztą innymi, bo jaka gra z tych co teraz wychodza pojdzie na moim złomie?), ale ostatnio wyczytałem, że wystarcza p300 i 64 ramu, więc myślę ze dam jej szansę :D

PS. Grał ktoś na podobnym sprzecie co moj? (p400 celeron, 256 ramu, stara riva).Icewind 2 chodzil bez problemu. Zanim sciagne demko to moze ktos mi odpowie na te zagadkę :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » pn 06.10.2003 20:06

Zacząłem grać w Lionhearta z nastawieniem, że to będzie naprawdę dobrze zrobione rpg, z bogatą fabułą i nietuzinkowymi bohaterami niezależnymi. Cóż rzeczywistość okazała się jednak nie tak różowa, jak zapowiadali autorzy.
Generalnie gra zaczyna się bardzo ciekawie, biegamy sobie po Barcelonie czasów Inkwizycji (nobody expects...;-)) i co rusz natykamy się na jakąś ciekawą postać historyczną, np Da Vinci, lub Shakespeare, dla której można wykonać questa.
Takie dość ciekawe podejście do historii spodobało mi się w tej grze, jednak wydaje mi się, że w pewnym momencie autorom zabrakło weny, ponieważ gra jest z początku ciekawa, a potem z każdą chwilą robi się po prostu nudna.
Mechanika to jak dla mnie rozwój postaci z fallouta (bardzo dobry) i walki ala moje znienawidzone Diablo. No właśnie, to jest mój głowny zarzut do tej gry - od pewnego momentu po prostu fabuła zamienia się na sieczkę z potworami, to znaczy mniej więcej po przejściu 1/3 rozgrywki kończą się jako-takie questy i zaczyna się tylko sieczka i sieczka do samego końca jak w Diablo. Dlatego Lionheart jak dla mnie jest nużący i wcale nie taki och i ach, jak wszyscy obiecywali. Do minusów można doliczyć jeszcze szaroburą i monotonną grafikę. Widać twórcy się nie przyłożyli.
Dla mnie rpg tego roku nadal pozostaje Gothic 2, nie ma innej gry w tym gatunku, któraby mnie bardziej urzekła.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Raven » wt 07.10.2003 8:55

Zgadzam sie z przedmowca. Gra na samym poczatku jest naprawde ciekawa i fajnie sie w nia gra. Ale od pewnego czasu zaczyna sie Hack&Slash wiec jesli macie kupic ta gre to nie robice tego...
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: JediMasterek » wt 06.01.2004 15:06

LionHeart mi się podobał (nawet, nawet)
Ale miałem go po angielsku :(
Awatar użytkownika
JediMasterek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: pt 02.01.2004 11:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Ahelor » sob 21.02.2004 12:55

Black Isle wydając Lionhearta miało nadzieje zrobić coś co podniesie ich z dołka finansowego. Reklamowali go jak mogli. Gdy ukazało się demo to większość graczy zakrzyknęło "Boshe". Ukazywało ono coś co w żaden sposob nie przypominało żadej z gier ktore mialo przypominac. Ani Fallouta ani NwN. Poprostu totalny upadek BiS. Jednak zaczęto tlumaczyc ze Demo to nie ostateczna wersja gry wiec nie ma na co nażekać. Gdy wreszcie wydano Lionhearta to sprzedawał się nawet niexle, ponieważ gracze nagabywaniami że niewiadomo co to ma być, kupowali bez zastanowienia.

Teraz już jednak większość przekonała się czym jest Lionheart. To poprostu gwóźdź do trumny BiS, a ja nie lubie gwoździ. Nie będę mówił czemu tak sie nie spodobało, bo nie chce mi sie. Nie mówię też że wszyscy gracze znienawidzili grę, bo są tacy co im sie podoba, lecz jest to mniejsza grupa.
Każdy kto spogląda wciąż za siebie, śmierć znajduje przed sobą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ahelor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: sob 21.02.2004 11:42
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Fett » czw 26.02.2004 19:16

Pograłem trochę i przyznam, że skończyłem szybko. Ale nie ze względu na to, że mi się nie spodobała, lecz, że miałem po angielsku. Nie chciało mi się tłumaczyć w nieskończoność tych długich dialogów itp. Może nabęde kiedyś wersję PL... Zobaczymy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości