Soul Reaver...

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Soul Reaver...

Postautor: Azirafal » pt 04.07.2003 21:24

Naprawdę świetna gra. Tak samo jak i druga część... i prequel (Legacy of Kain: Blood Omen)... Niesamowity klimat, świetne pomysły, ekstra grafika (w każdej z części - jak na swoje czasy :P ), boska grywalność! No i sam Raziel... Uwielbiam go! Mój ulubiony bohater z gry :D Kain też może być, ale jest nędzniejszy :P Nie wiem jak opisać samą fabułę tak, żeby nie zdradzić czegoś bardzo ważnego - bo fabułka jest tu świetna i cały czas zmieniają się postaci z pierwszego planu... W miarę zdobywania kolejnych informacji i odkrywania nwych tajemnic dowiadujesz się kto tak naprawdę jest twoim sprzymierzeńcem, a kto cię oszukuje... Dobra, bo rozwodzę się nad tym jak nie wiadomo kto :P Kto zna grę - niech włazi na topic i pisze coś dobrego o grze (nie sądzę, żeby jakiekolwiek złe opinie się o niej mogły pojawić :twisted: ), a kto nie zna i chce się dowiedzieć, to niech pisze posta, a ja lub CHaon na pewno coś skrobniemy - jestem pewien, że będziesz pierwszą osobą która tu zajrzy, Chaon :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chaon » pt 04.07.2003 21:35

No, jestem :) Rzeczywiście świetna gra - świetne lokacje, dualizm świata. Niesamowite głosy, tajemnica, czasami wręcz poetyckość i mistycyzm, a to wszystko dopieszczone wypełnianiem przeznaczenia. Świetna fabuła, świetna grywalność, świetna grafika - jednym słowem - seria kultowa! :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Hifidelic » ndz 03.08.2003 14:59

drogi chaonie! cóż to za bełkot spływa spod palców Twych poprzez klawiaturę na listy nasze?
Rzeczywiście świetna gra - świetne lokacje, dualizm świata.

Co przez to rozumiesz?
Czy chodzi Ci o to, że w tym świecie istnieje dobro obok zła, czy śmierć obok życia? Temu kto czyta twój post nic to nie mówi - to może oznaczać wszystko. W języku redakcyjnym określamy to jako "kontakt wyłącznie z własną myślą".
Gdybym pie$$^ coś takiego w artykule, to naczelny pękłby ze śmiechu.
Ps. Nie bocz się i nie obrażaj... Każdemu się może coś takiego zdarzyć :). nawet ja nie jestem nieomylny (chociaż wydaje mi się, że jestem :D).
Ps II. SR naprawdę super... szkoda, że dwójeczka nie chodzi z moją nvidią :(
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Scorpion » wt 12.08.2003 0:14

Cze all!! Niewspomnieliscie o jednej jakze ważnej zalecie tej wspaniałej gry. Mam na mysli scieżkę dźwiękową którą uważam za majstersztyk. Niewątpliwa zaletą jest równiez animacja ruchów postaci, naprawde miodzik.Pozdro dla all :roll:
Scopi:)
Awatar użytkownika
Scorpion
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: pt 27.06.2003 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » wt 12.08.2003 0:52

Jak nie?! Nie wspomnieliśy?!?!?! Niemożliwe!!!! :shock: Chaon!!! NIe wspomnieliśmy o muzyce, ale z nas ciołki :lol:

Już na niejednym temacie o niej pisaliśmy (Recenzje...; Muzyka z gier...; itp.) i niejeden dzień i noc spędziliśmy gadając na temat boskości i ogólnego geniuszu muzyki z SR 1 i 2... Ech... Ozar Midrashim rulez! ;)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » wt 12.08.2003 10:03

ja sprzeszedłem całą serię łącznie z blood omenem od którego przecież wszystko się zaczęło. Ta gra była naprawdę niesamowita jak na swoje czasy. Może nie zachwycała grafiką ale klimat miała jak mało która. Polecam wam również Blood Omen 2 - akcja rozgrywa się sto lat po zwycięstwie Kaina w Blood Omen, a setki lat przed tym jak Kain zrzucił Raziela w otchłań. Wcielamy się również w Kaina, aby odkryć tajemnice i prawdziwe oblicze zakonu Serafan. Tak jak inne gry z tej serii Blood Omen 2 trzyma klimat i wciąż odkrywamy nowe tajemnice. Właściwie warto przejść wszystkie cztery gry bo one się nawzajem uzupełniają i np to co widziałem w Blood Omen 2 pozwoliło mi na dostrzeżenie wiecej w fabułe Soul Reaver 2 (którą to grę mimo wszystko uważam za najbardziej udaną z serii). Teraz pozostaje mieć nadzieję, że twórcy nie spoczną na laurach tylko zrobią coś jeszcze. Fajnie byłoby znaleźć się w Nosgoth raz jeszcze
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Hifidelic » ndz 28.09.2003 23:41

Cain refuses the sacrifice
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Azirafal » pn 13.10.2003 19:15

hifidelic pisze:Cain refuses the sacrifice


O ile się nie mylę, to tekst brzmi: "Kain refused his sacrifice" (odnosi się to do pierwszej części BO, o ile się nie mylę [nie przeszedłem jej ani BO2 jeszcze, więc mówię na podstawie SR 1 i 2], kiedy to Kain nie zgodził się na ofiarę dla dobra Pillars...)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Hifidelic » czw 23.10.2003 11:36

Możliwe... po prostu dźvvięczy mi w uszach ten tekst... szeptany przez kobiecy głos i wpleciony w hipnotyzujący rytm muzyki...

Niniejszym chciałbym przeprosić Kaina, za to przeinaczenie ;)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Azirafal » pt 24.10.2003 11:45

Wotan pisze: Teraz pozostaje mieć nadzieję, że twórcy nie spoczną na laurach tylko zrobią coś jeszcze. Fajnie byłoby znaleźć się w Nosgoth raz jeszcze


Z mojej wiedzy wynika (Chaon potwierdzi, jakby co :) ), że spodziewamy się już kolejnej części LoK z podtytułem Defiance. Widziałem trailer (mam na kompie, ale nie pamiętam skąd ściągałem, Chaon wie), ale nie wiem jak to wszystko w grze będzie. Na pewno: grafika podobna (ale chyba trochę lepsza) do SR2; będzie można grać Kainem i/lub Razielem (nie wiem czy obydwoma, czy tylko jednym do wyboru, ale obaj pojawiają się w trailerze jako bohaterowie); będzie dużo czarów :D (to dla tych, którym po siermiężnym pod tym względem SR, chciałoby się poczarować jak w BO :twisted: )... Niewiele więcej wiem. O informacje proszę zgłaszać się do Chaona... on wie :D

P.S. Rzeczywiście, Chaon! Wstydziłbyś się! Tak się rozwodzisz nad LoK na gg, a tutaj ledwo żeś jednego posta wymęczył!!! :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chaon » pt 24.10.2003 22:04

Ale wygodny! Wszystko na mnie zwala :wink:
No ale po kolei - Hifi, może i do gazety pisać trzeba lepiej, ale to nie gazeta i moje uznanie dla tej serii wspaniałej gry wypaczyło posta. Dualizm świata gry - jest wymiar rzeczywisty i spektralny.
W piątej grze z serii - Legacy of Kain: Defiance gracz będzie się wcielał zarówno w Kaina jak i Raziela - po prostu kilka etapów będzie tym, a kilka tym. O fabule dokładnie nic nie wiadomo, prócz tego, że nadciąga jakiś potężny wróg którego tylko Kain i Raziel mogą pokonać. W grze będzie dużo akcji, dużo czarów, będzie można lać przeciwników w powietrzu... Ogólnie rzecz biorąc będzie więcej akcji, ale jak zapewniają producenci fabuła na tym nie ucierpi.
Oto oficjalna strona LOK, gdzie jest dość sporo informacji o Defiance
http://www.legacyofkain.com/ (no proszę, kto by się spodziewał takiego adresu :P :wink: )
Można obejrzeć screeny, dowiedzieć się więcej o grze, oraz ściągąć trailery. Jeżeliby się nie dało ściągnąć trailerów, możecie spróbować pod tym adresem:
http://mediaviewer.ign.com/ignMediaPage.jsp?channel_id=73&object_id=566683&adtag=network=ign&site=xbox&genre=action&genre=adventure&object1=566683&object2=25024&pagetype=medialist&page_title=Legacy+of+Kain%3A+Hands-on
Mi się jakoś nie chciało ściągnąć, ale może wam lepiej pójdzie ;)
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » sob 01.11.2003 18:28

Jeżeli chodzi o informacje dotyczące Defiance, to polecam tę stronkę:
http://www.nosgoth.net./Defiance/index.html
Wiele, bardzo wiele nowości, ciekawych informacji i rozwianych wątpliwości!
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » wt 02.12.2003 19:41

czy mi się wydaje, czy w sklepach (czytaj w necie) dostępna jest wersja tylko na ps2 i xboxa ??
czy ktoś posiada jakieś info czy w ogóle będzie wersja na PC Defiance?
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Avathar » ndz 18.01.2004 0:29

Ja właśnie dorwałem Defiance na mojego cundego blaszaka. Kochany Kain i wyrąbisty Raziel nareszcie razem !! Mój Ssssskarbie !!
Gierka ma super grafe , chodzi na nawet kiepskim sprzęcie (bo taki jest mój :P). Ten klimat , ta muzyka ... ech ... narazie gram 3h a historia dopiero sie zaczyna !!
Postacie świetnie sie poruszają i fantastyczne akrobacje wykonują. Miodzio.
Serdecznie polecam.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: SaraniX » ndz 18.01.2004 9:17

whoa! mimo wszystkich zalet te gry maile jedna podstawowa wade w postaci czasu gry! byla krotka, za malo wg mnie umiejetnosci i sposobow urwania glowki ;]
a Raziel to jak juz ktos wspomnial rzeczywiscie jedna z najlepszych postaci z gier komputerowych...

nowa wersja... gee, dlaczego nic nie wiedzialem? :> trzeba zrobic miejsce na hadeku :)))
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości