Aliens vs. Predator

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Aliens vs. Predator

Postautor: rabbi » wt 24.06.2003 0:11

IMO bardzo ciekawa strzelanka, tryb single player jest fantastyczny, a multiplayer też niczego sobie (choć zawsze dostaje po pupie ;0) ). Klimat czuć zwłaszcza grając marine w nocy, ze słuchawkami na uszach i błądząc po jakimś laboratorium pełnym obcych. Co sądzicie o grze? :0)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Otorek » wt 24.06.2003 6:54

grając człowiekiem rzeczywście klimat grozy jest fenomenalny ale grając obcym (mój ulubiony) jest juz tylko klimat masakry:( a co multi player zagraj w 2 z alien lifecycle on i jako obcy będizesz startował jako Facehuger :D (dla nie zznających się :P jak ten który skacze na morde i wprowadza do organizmu obcego) wystarczy skoczyć i już masz fraga :D późnie jwychodzisz z ciała ofiary jesteś przez około 15 sekund małym gównem a później normalnym obcym i dalej wymiatasz :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » wt 24.06.2003 9:17

Ciekawa opcja :P . Do tego dochodzi jeszcze możliwosć kupienia gry z dodatkiem za 49 zł i jazda na całego. Bo oryginalna gra jest od dłuższego czasu sprzedawana po takiej cenie.... - to z informacji oferty sklepowej :wink:

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » wt 24.06.2003 10:10

Powiem szczerze, że nie grałem w jedynkę (popatrzyłem jak mój brat przechodzi i mi starczyło... tym bardziej, że 1 mieliśmy już po 2 :D). A w dwójce mogłem grać tylko Obcym. Bo tylko u Obcych nie wyskakiwali Ci zza każdego rogu Obcy grożąc palpitacją serca! :lol: Ludzie wyskakujący zza rogu nie mieli tego samego efektu :D I powiem tak: ludzie to mięso armatnie, Predator poluje, ale to Obcy jest prawdziwym drapieżnikiem... :twisted: :twisted: :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » wt 24.06.2003 10:20

obcy jest piękny wyskakuj ludzi próbuje stzrelać krzyczy aaaaaaaa lub predator wydaje jakieśryki a ty spokojnie naciskasz "Q" obcy wybija siędo przodu łapki przed siebie słychać tylko dzwięk rozrywanego ciała i cisza obcy lubi cisze
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » wt 24.06.2003 13:39

O tak - radość płynaca z gry obcym jest wielka. Czujesz swoją przewagę i czujesz jacy ci ludzie są maluczcy... możesz pozbaiwć ich głów, ale nie robisz tego... czekasz, aż zaczną krzyczeć - dopiero teraz pozbawiasz ich kory muzgowej razem z szyją...
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » wt 24.06.2003 13:41

a te chodzenie po suficie mniam!!
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » wt 24.06.2003 13:47

I cios ogonem pozbawiający głowy !!! 8)
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rabbi » wt 24.06.2003 13:50

Czasami jednak łażąć po suficie można się nieźle pogubić na starcie, ale po graniu jest lepiej.

O tak - radość płynaca z gry obcym jest wielka. Czujesz swoją przewagę i czujesz jacy ci ludzie są maluczcy... możesz pozbaiwć ich głów, ale nie robisz tego... czekasz, aż zaczną krzyczeć - dopiero teraz pozbawiasz ich kory muzgowej razem z szyją...


No można tak się pobawić, twórcy gry chyba nieprzypadkowo umieścili bezbronnych cywili w grze. :wink:
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Otorek » wt 24.06.2003 13:52

zołnierza ogłuszasz i zjadasz główke taka mini apteczka :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Yoghurt » śr 25.06.2003 0:47

Oczywiście najlepszy kilmacik, gdy gramy biednym Marine. Wtedy gra moze doprowadzić do schiz powaznych i nabawienia się chronicznej manii prześladowczej...cholera, obserwują mnie. Na pewno już się czaja... ;)

Obcym gra się najszybciej i bez stresów (wyjatkiem są wiezyczki, które czasem potrafią utrudnić żywot), szarpiemy i gryziemy a przeciwnicy nawet nie wiedzą, co ich załatwiło, a jeśli wiedzą, to i tak nie mają pojęcia, z któej strony wylazło :)

Predek? Miło siedzi się pod sufitem z któymś trybów widzenia i działkiem plazmowym a niedobitkó kasujemy włócznią... No i mój rekord dyskiem- 5 marinsów :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: Otorek » śr 25.06.2003 8:58

no właśnie Człowiek ma najgorzej :D idzie i tylko widzi swój radarek (chyba że ma noktowizor)i tylko widzi zbliżające siękropki najgorsze jest to że on ich nei widzi :D i w ostatniej chwili zaczyny się stzrelać oczywiście nie we wszystkich mapach ale jest ultra fajne doświadczenie 2 kroki do przodu i save game :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » śr 25.06.2003 16:09

W drugiej części gry człowiek staje się lekko mocniejszy, ale trzeba pamiętać, że nie może stać się równy reszcie bo co by się wtedy stało z klimatem... Granie marinem przyprawia o dreszcze... pamiętam jak w wieku dziesięciu lat grałem o 18.00 (było juz ciemno bo to zima była :wink: ) w demko AvP... grałem marinem bo tylko takie demo miałem... pamiętam, że pierwszy obcy tak mnie wystraszył, że schowałem się za krzesło i zawołałem siostrę... ona była jeszcze młodsza, ale gra we dwójkę była znośniejsza. Ja strzelałem, a ona się poruszała... wspólnie wrzeszczeliśmy...

Ten post nie do końca jest prawdziwy....no dobra.. jest prawdziwy :wink:

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » śr 25.06.2003 17:52

ja miałem troche więcej latek kiedy odpaliłęm demko AVP 1 marine demo . Szczezre mówiać nei grałem za dużo najpierw bałem się otworzyć 1 dzrwi bo wiedizałem że zaraz zgine :) A piszczenie radarku prze drzwiami skutecznie mnie przekonywało żeby ich jednak nie otwierać gdy w końcu je otworzyłem widziałem mało i krótko :P Po tym fakcie dałem jeszcze pograć bratu i skasowałem demko :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » śr 25.06.2003 18:56

Trzeba więc przyznać, ze chłopcy, którzy zrobili AvP postarali się na tle klimatu. Bo niewiele gier ma równie dobra grywalność i klimat grozy, mordu, smierci i czającej się gdzieś, sliniacej się i szczerzącej zęby obcej formie zycia... Równie dobrym klimatem moze poszczycić się tylko HL (cała seria) oraz parę innych znanych gier. Mnie nie pasuje jedynie gra Predatorem. Klimatu tutaj nie widzę na takim poziomie jak u innych postaci, a sama gra jest nudniejsza. Pretator jest zbyt silny i grając nim człowiek nie boi się za bardzo. A pod tym kątem była tworzona gra... przynajmniej moim zdaniem...
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » śr 25.06.2003 22:26

Klimat budije nie tylko gra lae także filmy o obcym które przynajmniej dla mnie były dobre i klimatyczne własnie a oba filmy o predatorze to zwykłą akcja może to właśnei dlatego ?? Choć nei ukrywam że jest on zbyt silny :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » czw 26.06.2003 10:49

Jest zbyt silny i zbyt inteligentny. W fimie korzystając z własnej mądrości i danego mu sprzętu wychodził cało prawie z każdej zastawionej na niego przez ludzi pułapki... Zmieniał tryb widzenia, leczył się, mordował z nienacka... był nieuchwytny. Zbyt silny i w grze jest tak samo... dlatego właśnie nie lubię nim grać. Bo to nie ma klimatu i radości z odnoszonych sukcesów...
Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » czw 26.06.2003 11:05

Ale tu jest jeden plus dla niego bo np. ktoś boij się chorego klimatu człowieka to zaczeni grać predatorem gdzie będzie sią śmiałz takich stworzeń jak obcy czy człowiek i będzie sobie tylko zrywał kolejne główki do kolekcji. MMoim zdaniem najprzyjemniej gra się obcym (moze dlatego że jestem jego FAnem :P) Polecam MP w AVP2 i grać różnymi gatunkami obcego spróbuj naprzykład krzyżówką obcego z predatorem :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Lord Turkey » czw 26.06.2003 11:08

W AvP 2 nie grałem... jedynie czytałem o nim sporo recenzji. Co do zastosowania gry Predatorem, jak napisałeś - jezeli ktoś się boi moze naprawde pograc nim i przejść gre. chyba lepiej jest pograc niz siedzieć pod stołem...
Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » czw 26.06.2003 11:10

Kurcze Lord załatwiaj sobie 2 tam dopiero jest klimat nie chce cię poganiać lae jak masz możłiwości spróbuj sobie załatwić warto :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: rabbi » pn 30.06.2003 1:26

Kurcze, tak gra wcišgnęła mnie tak jak Urzędnik Skrabowy pienišdze od biednej firmy. Non - stop siedzę na multiplayerze grajšc w tryb Survivor, wszystko wtedy zależy od zgrania drużynowego. Tryb polega na tym, by podtrzymać swš rasę najdłużej przy życiu, czyli przeżyć. Każdy zabity marine przekształca się w aliena albo predatora i wyrusza na zabicie swoich byłych współrasowców. W całym trybie najlepiej schować się z kilku osobowš grupkę, gdzieœ w kšcie i czekać na wypełzajšcych z różnych stron obcych. Klimat rulz. :D Polecam. :)
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: adash » pn 30.06.2003 19:26

Oj ta survivor jest naprawde super. Tylko niestety lagi dobijaja. :( Ale oglnie gra sie bardzo fajnie. Czuje sie klimat jak pozostaje na mapie 3 marinsow ukrytych w jednym miejscu i co chwila wyskakuje alien. Oczywiscie jesli jest sie w takiej sytuacji to po 30 sec jest juz sie martwym ale i tak fajnie. :) Wszystkim goraco polecam te gre i ten typ gry multiplayer.
adash
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: pt 03.01.2003 23:49
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Otorek » pn 30.06.2003 19:31

Mowa tu o AVP2 chyba tak ??? jeśli tak to ten trym musi wymiataćz ALIen lifcycle on jeśli da sięwłączyć of koz hjak widzsz jak na twojego kolege z drużyny skacze Face huger a po chwili z jego klatki piersiowej wychodzi mały bez bronny alien i to jest ta chwila kiedy tzreba go zabić bo później jest trudniej :D jeśłi ktoś chce zagrać ale zna jakiścrack albo coś na cd key-a chętnie pogram!!
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: D3vi! » ndz 06.07.2003 16:36

Tez bym chetnie pogral w siecie ale mam ten sam klopot z cd-key'em. BTB: ta gra ma w sobie klimat nawet sie troche balem jak gralem:P
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Otorek » pn 07.07.2003 9:24

kontaktujcie siez rabem on mi pomógł i moge grać wszędzie jest cacy :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Torgarn » pt 01.08.2003 20:04

AvP 2 na singlu rzeczywiście ma przytłaczający klimat (multi nie grałem, ten tryb rozgrwek od lat przeznaczam tylko i wyłącznie na CS'a i D2:)) - grając marine'sem oraz świetną grafikę. Jest wiele zalet, jednak najlepiej zagrać samemu i przekonać się.

Nie ma to jak ucieczka przez ciemne zaułki przed nadciągającymi coraz to nowymi horadmi obcych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Torgarn
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: czw 31.07.2003 9:08


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości