Half Life 2 - oczekiwanie na wielka gre

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Postautor: Hifidelic » pn 02.08.2004 17:43

Nadzwyczaj dobry??? Dla mnie to jest arcydzieło - spełnienie moich jawnych i ukrytych fantazji o obudowie marzeń... :rainbow1:
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Otorek » pn 02.08.2004 19:28

OMG ten tuning jest boski... NAjszczersze gratulacja, chciałbym takątylko edycje falloutową choć starczyła by zwykła obudowa od AlienWare :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

OCZEKIWANIE DOBIEGA KOŃCA

Postautor: Hifidelic » pt 27.08.2004 12:51

Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Otorek » wt 31.08.2004 7:46

Podobno HL2 miał wejść w faze gold wczoraj, ale czy to prawda wiedzą chyba tylko twórcy :> Jeśli natomaist chodzi o steam to jest to prawdopodbnie dopiero część gry i nie będzie można sobie na niej pochulać przynajmniej mi się tak wydaje :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Jakub Cieślak » pn 03.01.2005 14:43

No dobra, koleżanki i kolegi. Czas nastał, H-L 2 już od dawna na półkach sklepowych. Już się zwiększa grono szczęśliwych posiadaczy. No i jakie są opinie? Jakie wrażenia?
Tak, tak, ja już mogę coś powiedzieć. U brata walczyłem z nowatorskim systemem rejestracji i "zabezpieczania" gry (Wymyślili sobie, że trzeba założyć konto na serwerze "Steam", żeby móc grać na legalu, czyli oryginalna gra trudno dostępna dla ludków nie posiadających neta). Brat mój coś nabroił no i musiałem odkręcać. Generalnie uważam to zabezpieczenie za niepotrzebne motanie, bo hakerzy i tak się znajdą, a pieniędzy to więcej przyniesie piratom, niż producentom. Czy ktoś bez neta zdecyduje się na oryginał, czy na shakowanego pirata?
Jednak jak zobaczyłem grafikę, jak pojawiły się znajome postacie. Ech, człowiek po prostu rozpływa się z radości. Ten świat, ta fizyka, to naprawdę jest dopieszczone dziecko.
O akcji dowiecie się z gry. To naprawdę dobrze opowiedziana historia, uzupełniona piękną szatą graficzną, osadzona w niesamowitym świecie. Do tego ciekawy wybór broni, sympatyczne woziki, którymi można sobie pobrykać. To jednak nie stanowi o sukcesie gry. My wiemy, że twórcom przyświęcały takie hasła jak: klimat, rozgrywka sieciowa i silnik dla domorosłych twórców. Klimat jest. I jest świetny. Rozgrywka sieciowa niestety kuleje. Dano nam na dzień dobry CS: Source, czyli stary dobry CS w nowej szacie. Żadne to novum, brak nowych map, taki tylko lifting. Do tego HL: Deathmatch. Niby sympatyczna odmiana zabawy MP, ale ma okropne wady. Bardzo okrojone opcje tworzenia gry, wybierania sposobu połączenia z innymi graczami. Próbowałem się jakoś połączyć z bratem, ale gra w podstawowej wersji w ogóle nie daje szansy bezpośredniego połączenia, albo ustawienia jakiegoś chronionego serwera. Czekam zatem lekko poirytowany na jakieś rozbudowane opcje.
A do tego goryczy dodał mi tu pewien konflikt sprzętowy. Otóż, uważajcie posiadacze niektórych kart dźwiękowych 5.1 i płyt gł. na chipsecie Nvidia. Okazuje się, że gra z niektórymi nie współpracuje. Objawia się to tym, że dźwięk macie tylko, kiedy ustawione są "2 głośniki stereo", jeżeli spróbujecie poczuć radość dźwięku 5.1, dźwięk zaniknie ku waszemu przerażeniu. Kontaktowałem się z polskim dystrybutorem, pisałem do Supportów wszelakich. Póki jednak nie pokażą się stosowne łatki, albo nowe sterowniki, póty będę musiał siedzieć na dwóch głośnikach. Nie powiem, wkurza mnie to totalnie!
Dzięki temu, gra, która miałaby u mnie 10/10, ma u mnie 7/10.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: -WasyL- » pn 03.01.2005 16:36

Ja napisze krotko ocena ogolna 8/10 (ale wszystko chodzi jak nalezy)
Fizyka naprawde dopieszczona i jest moim zdaniem najmocniejsza strona gry ,musze dodac ze poza zwyklym przejsciem gry robilem mase experymentow w roznych miejscach zeby sie taze fizyka nacieszyc lub wykryc ewentualne bugi graficzne ,kilka takowych znalazlem ale sa na tyle male ze nie wplynely zbytnio na moja ocene gry. Jedyne co mogli by zrobic to reakcje ludzi na nasze zachowania wymierzone przeciw nim ,np. rzucajac telewizorem w twarz policjanta zacznie san gonic - bardzo ladnie ,ale jak juz przylozymy naszemu sprzymierzencowi (mozna nawet czasem zec "wyznawcy" :P bo wszyscy nas tu znaja i podziwiaja a i bardzo czesto oddaja za nas i za sprawe dla ktorej walczymy zycie) to najwyzej skarci nas uwaga lub czyms w tym stylu a tele pudlo odbije sie od niego jak od sciany :P
Lokacje bardzo duze i ladne ,duzy stopien interaktywnosci ,sporo miejsc "sekretnych" (chociaz mogli by dodac 3x tyle)
Grafika sama w sobie czyli ,oswietlenie ,tekstury ,animacje itp. na wysokim poziomie chociaz D00M III zrobil na mnie wieksze wrazenie jednak Valve to nie ID 8) modele postaci od stony fizycznej nie maja sobie rownych ale jezeli chodzi o sam model to mozna bylo zrobic go jeszcze lepiej...
Fabula ,konczy sie kiepawo ,nie tego sie spodziewalem po tych wszystkich godzinach grania... a na dodatek GRA JEST ZA krotka :P :P wolalbym czekac jeszcze pol roku na HL zeby tylko byl o godzine grania dluzszy :)
niewiem ile zajelo mi dokladnie skonczenie go ale zagladalem w rozne miejsca i wlazilem w wiele kontow (nie spieszylem sie poprostu) a przejscie zajelo mi ja wiem ,kolo 14h
dobra to narazie bylo by na tyle , :wink: CS:S zjade pozniej poniewaz rozpisalem sie a nie mam tyle czasu

Greteengs :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: athelas » śr 23.03.2005 17:12

Ja powiem szczerze. Dla HL2 i CSS zakupiłem sobie nowy sprzęt. Ojej przez 3 dni to ja miałem radoche jak chyba nigdy... Na samym początku, gdy zobaczyłem filmik zaliczyłem szczękospad. Później gdy zobaczyłem grafike i usłyszałem ałdio to mnie normalnie łomem by nie oderwali od kompa... A więc giercowało się i szczerze mówiąc powoli zapominałem o funkcjach życiowych. Kolejny dzień, i następny wyglądał bliźniacoz podobnie do pierwszego spędzonego na zmiene nad HL2 i CSS...

aż tu nagle w środe tragedia... włamanie do chaty i jakieś sukinkoty popsuły mi radość... Miałem już z bloku skoczyć, ale w porę zorientowałem się że w realu nie ma save'u i new game'a...

więc teraz na powrót katuje w zwykłego CS, na starym kompie i śnię o chwili gdy znów dane mi bedzie pławić się we wspaniałości HL2 i CSS.
To że nie mam dresu
Jest powodem wielkiego stresu
Mojego superego, ale też mojego id... :lol:
Awatar użytkownika
athelas
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: pn 23.02.2004 15:11
Lokalizacja:

Postautor: bejzkik » śr 20.04.2005 16:45

no powiem ze takie wyowiedzi to mnie na duchu trzymaja (no czesc)
sam jeszcze nie gralem ale sypiam usliniony na sama mysl
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » pt 11.11.2005 0:47

No i w końcu zagrałeś?
Ja właśnie znowu sobie postawiłem i przypominam sobie akcję, przy okazji chcę zobaczyć, jak tam z dodatkami do gry- w końcu to dość istotny atrybut tej gry. Macie coś do powiedzenia na ten temat?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » pt 11.11.2005 9:46

skonczylem jakis czas temu
powiedzialbym nieco rozczarowywujaca. solidny kawal roboty ale nic szokujacego
koniec sympatyczny
opowiedziec? :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » pt 11.11.2005 11:03

Przede wszystkim gra dość krótka. Liczę na to, żeby się sprawdziły pogłoski, jakoby to tylko początek dłuższej serii. Ogromne wrażenie na pewno robi wykreowany świat, nam polakom w sumie dość bliski :D (szare blokowiska, zruinowane obiekty przemysłowe).
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: bejzkik » pt 11.11.2005 11:27

no tak ale ilez mozna plywac lodka albo jezdzic
i do tego te irytujace posilki na koncu
wiecej czasu zajelo mi chronienie tych ludzi niz sama walka
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Glaeken » pn 05.11.2007 23:52

Swoje wrazenia o HL2 zawarlem tutaj:
http://forum.nast.pl/viewtopic.php?t=6279
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Postautor: Gavein » czw 20.12.2007 13:18

Half Life 2 to jedna z gier, którym wybacza się potknięcia, np. w rodzaju mglistej, niezbyt precyzyjnej fabuły - rewelacyjny orwellowski (wschodnioeuropejski?) klimat i perfekcyjne wykonanie rekompensują je z nawiązką. 10/10.
Awatar użytkownika
Gavein
Lord
Lord
 
Posty: 1132
Rejestracja: pn 19.11.2007 12:41
Lokalizacja: Anamasobia

Postautor: Usagi » czw 20.12.2007 23:01

Wczoraj zdobyłem HF2 i kawałek zagrałem (z tego dworca wyszedłem). Chciałem tylko sprawdzić co i jak, bez zagłębiania się w fabułę. Sprzęt się zmieniło, trzeba nadrabiać...
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: Jakub Cieślak » pt 21.12.2007 9:17

Lepiej późno niż wcale. ;-) Od razu Orange Box'a kupiłeś, czy tylko podstawkę?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Usagi » pt 21.12.2007 11:57

Mam tylko zwykły. Z tego co wiem, to są jeszcze dwa dodatki i coś tam jeszcze. Teraz jednak muszę zainwestować w kupno Quake Wars.
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Poprzednia

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron