Multiplayer w cRPG

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Multiplayer w cRPG

Postautor: '//iedzmin » sob 23.11.2002 14:27

Jak juz mowa o grach cRPG to chyba najlepszym rozwiazaniem sa gry cRPG w wersji multi. Przeciez nie ma nic fajniejszego niz pograc sobie z kumplami np w Neverwinter (pozdro dla Gorunka) - z ktorym rozpracowalismy jak go uruchomic na piracie :)
Bardzo ciekawa jest rozgrywka w takie gry jak Fallout tactics (choc to nie rpg, ale ma te elementy najwazniejsze :> ), nie mowiac juz o takich gracj jak Ultima Online...
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: borsuq » sob 23.11.2002 22:06

Tiaaaa... W sumie wszystki gry z jako-takim multiplejem bardzo dlugo zyja i sa na topie. Jednak granie ze sztucznym umyslem chocby nie wiem jak dobrym nie bedzie lepsze od chocby idiotycznego prawdziwego gracza.
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: RaF » sob 23.11.2002 22:21

A ja tam wole najlepszy sztuczny umysl od idiotycznego gracza. Z tego prozaicznego powodu, ze glupoty zwyczajnie w ludziach nie toleruje pod zadnym pozorem.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » sob 23.11.2002 22:41

Zgodze sie z RaF'em. Zwlaszcza jak jeszcze taki osobnik psuje zabawe przez oszustwo... jak to mialo miejsce w diablo (wszystkie dupy, hacki itp.). Ciekawe czy w NWN tez cos takiego zaistnieje.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: '//iedzmin » ndz 24.11.2002 2:06

Pomine kwestie zrecznosciowek - patrz DIABLO.
A co do gry to ja wole pograc z czlowiekiem przecietnym niz z najwybitniejszym bn komputerowym. Jaka to zabawa save-load (bo tak zawsze jest w singlu) i zabic przeciwnika w inny sposob dazac az do skutku w petli save-load.

btw: ja gram we Flashpointa po sieci i polecam - zabawa jest PRZEDNIA ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

hmm...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 22:45

Multiplayer...
ja tam wole najlepszy sztuczny umysl od idiotycznego gracza. Z tego prozaicznego powodu, ze glupoty zwyczajnie w ludziach nie toleruje pod zadnym pozorem.


hmm... RaF... no spoko... tepaki sie tez zdarzaja, ale wydaje mi sie , ze ta twoja sztuczna inteligencja, robi wiecej glupot niz taki tepak...
Sa przeciez gierki, co nic ci nie da przejscie jej 50 razy na najtrudniejszym poziomie... i tak znajda sie lepsi na multiplayerze...

Uwazam ze jest to najleprzy rodzaj rozrywki... Oszutwa sa, ale nie koniecznie trzeba grac z oszustami... Nie lepiej pograc chocby z kolega ? Wtedy zabawa jest przednia :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » śr 27.11.2002 22:11

To juz zalezy od gry. JEzeli nastawiona jest na fabule, jak np. Torment, to wole przechodzic ja w samotnosci, bo multiplayer mi tu zupelnie nie pasuje. Jesli chodzi o np. Q3, to przechodzenie jej na singlu jest conajmniej nieporozumieniem :P Kwestia nie tylko gustu :>
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Milten » sob 21.12.2002 19:21

Tryb multiplayer to przyszłość gier cRPG (i nie tylko) w dobie tak szybko rozwijająceg się internetu.
Zawsze fajnie jest mieć wybór czy chce się grać z komputerem czy z innymi graczami a wersja multi to doskonała żecz dla tych którzy przeszli gre.
Pozatym człowiek to zwierze stadne i gra z innymi ludźmi zawsze jest ciekawsza. :D
Milten
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: czw 19.12.2002 18:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » sob 21.12.2002 19:44

Moje połączenie modemiczne nie pozwala mi na zbytnie ekscesy prze internet, ale na szczęście mam założony z 3 osobami LAN (mały ale zawsze weselej w kilku). Pogrywalismy często w Diablo 2 (Wiedzmin nie bij :) ), kumple nie mogli się zmusić do Icewinda ani Baldurów, a mój komp nie mógł się zmusić i udźwignąc NWN. Zresztą i tak nasz Lan przez większość czasu był zdominowany przez Q3.
A czy gram w singla czy w multi zależy od gry, tak jak już zostało powiedziane, są gry stworzone do singla i takie które tylko w multi mają sens. A Q3 ma wyśmienity sens w multi.
W sumie dawno nie graliśmy...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: ynst » sob 21.12.2002 23:48

RaF pisze: Jesli chodzi o np. Q3, to przechodzenie jej na singlu jest conajmniej nieporozumieniem :P Kwestia nie tylko gustu :>


Nie wiedzialem, ze Q3 ma singla. Chyba, ze mowisz o modach SP, ktore jak najbardziej sa warte uwagi.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » ndz 22.12.2002 0:22

ynst --> ma singla. Przechodzisz po kolei wszystkie mapy. Nawet są filmiki pomiędzy kilkoma i ostatni boss :lol: Żenada. Aaa i tylko deathmatch.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości