Mimesis Online

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Mimesis Online

Postautor: Chomski » ndz 25.05.2003 16:41

Czy ktoś miał styczność z tą grą i jest w stanie coś na jej temat napisać?
Dla tych, którym ten tytuł niewiele mówi, wyjaśniam: jest to pierwsza polska gra z gatunku MMORPG robiona przez studio graficzne z Wrocławia.
http://www.mimesisonline.com/
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » ndz 25.05.2003 19:30

Jedyna styczność, jaką z nią miałem, sprowadzała się do lektury w którymś CHIPie, z rok temu czy coś takiego... Ogólnie wszystko zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, screeny również były niczego sobie, grafika jak na MMORPGa wcale ładna. Ale "od wewnątrz", czyli samej rozgrywki się nie wypowiem bo po prostu nie wiem.
Tak czy inaczej - Polacy, do roboty! :twisted:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 25.05.2003 19:37

Gra jest dobra. Kuleje interfejs i to on zniechęca. Klienta pobiera się za free i za free gra (bodaj tydzień). Tannhauser Gate to głównie zajmujący się grafiką (dlatego wygląda poprawnie) absolwenci PWr + lektor angielskiego (native speaker - z którym miałem przyjemność mieć zajęcia). Gra ma ponoć wejść na rynek koreański (IIRC) co być może ją rozkręci. Fabuła jest średni oryginalna. Zderzenie światów, powstanie nowej ziemi. Przybysze, psi, bazooka i miecz. Graczy mało, ale przyjaźnie (nie ma samych PK jak na Ultimie). W sumie to główny mankament gry, ale, jak mówię, zobaczy się. Dość istotne jest to, że nie doczytują się mapy - wszystko idzie płynnie. Chłopaki chwalą się też bazą relacyjną tak szybką, że nie spowolnią jej nawet tysiące użytkowników. Szkoda, że nie ma tylu... :(
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Chomski » ndz 25.05.2003 22:16

Z tego co mi się udało doczytać w międzyczasie, dowiedziałem się, że abonament kosztuje od 9.5$ za miesiąc, co jest jak na polskie warunki sumą astronomiczną. Nawet gdyby to było w złotówkach, to pewnie znaleźliby się tacy, którzy kręciliby głową..
Ja się do tej gry przymierzam, ale nie jestem do końca pewien, jak działa trial, więc wolę go sobie zostawić na po sesji, kiedy będę miał czas przy tym posiedzieć.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron