Arkadia

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Arkadia

Postautor: rabbi » ndz 18.05.2003 0:10

Czy ktoś z Was grał w tą grę? Jakie wrażenia? Jakie przemyślenia na temat gry?

Dla niewiedzących; Arkadia jest mudem, czyli internetową grą, w której może grać wiele osób na raz. Nie ma tam żadnej grafiki, a gdy chcemy się poruszyć lub wogóle coś zrobić, to wpisujemy nasz ruch w pole komend. Zapraszam na http://www.arkadia.prv.pl i http://www.e.a.prv.pl .
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 18.05.2003 11:53

Najpierw zastanawiałem się czemu tłumaczysz co to MUD, ale w dobie powszechności internetu 3/4 odwiedzających pewnie i tak nie wie co to, więc słusznie postąpiłeś...

Co do Arkadii to grałem kiedyś trochę, ale niezbyt wiele. Gra jest piekielnie wciągająca i wymaga mnóstwa czasu. Który może i miałem, ale nie mogłem tyle na sieci wisieć. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że MUDy wyewoluowały do postaci MMORPG. Raczej stanowią ciekawostkę dla nowych graczy i jedynie starzy wyjadacze, którzy nie potrafią się z nimi rozstać grają w MUD/MOO/MUSH...
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Lubek » pn 26.05.2003 19:26

Swego czasu dużo grałem na Arce, jednak gdy policzyłem sobie, ile godzin jej poświęciłem - zablokowałem sobie postać.

MUD bardzo wciągający, aczkolwiek po pewnym czasie dochodzi się do wniosku (a tak przynajmniej było w moim przypadku), że szukanie innych graczy, którzy przyszli tu na rpg (nie na expienie) jest jak szukanie inteligentnych osób na czatach. Poza tym mnóstwo przyjaźni elfio-krasnoludzkich czy mnóstwo chamstwa na Arce (rozłączanie się na statkach) może zniechęcić.

A co sądzi o Arce założyciel tematu? ;)


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: rabbi » pn 26.05.2003 20:49

Sądzę, że Arkadia jest rozrywką jak każda inna. Prawda, zżera czas jak cholera, lecz dzięki niej poznałem bliżej Warhammera (Imperium, Bretonia) i Ishtar. Nie zgodzę się, że trudno tam znaleźć kogoś ciekawego, spotkałem tam wielu ludzi 'naprawdę' rolejplujących, choć niegrzeszący rozumem też się widziało. Ogólnie podoba mi się, choć ostatnio staram się ograniczać.

Rozmowny Złotowłosy Elf, Garragiel :D
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Orthank » pt 15.08.2003 8:18

Ja w Arkadie nie gralem ale moze zaczne ale chyba RD jest lepsze od tego ? :wink:
Bez podpisu (chyba) :D
Awatar użytkownika
Orthank
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 14.08.2003 19:00
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Otorek » pt 15.08.2003 8:28

GRAŁEM TROCHE ALE BYŁEM CHYBA ZA MŁODY BO ZGUBIŁEM SIĘ W TYM ŚWICIE ::p(już mi się nie chce poprawiać sorry za caps lock :P)
Ja w Arkadie nie gralem ale moze zaczne ale chyba RD jest lepsze od tego ?

Jakie RD masz na myśło bo chyba nie Red Dragon ...
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Orthank » pt 15.08.2003 19:35

RD=no chyba Red Dragon znasz jeszcze cos innego o takim skrocie ?

a fajna jest jeszcze gra EverWars graliscie ?
Bez podpisu (chyba) :D
Awatar użytkownika
Orthank
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 14.08.2003 19:00
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Otorek » sob 16.08.2003 8:08

no to małe pytanie co ma RD do Arkadi bo ja nie widze związku nawet porównawczego... Arkadia to mud CRPG w którym nie ma grafiki wpisujesz tylko komendy i czytasz opisy lub wypowiedzi npc albo graczy. Poruszanie odbywa sięangielskimi skrótami kierunków świata N, S , W , E.
Red dragon jest za to strategią można powiedzieć turową rozgrywaną przez WWW na początku wydaje sięże gra jest naprawde czymś większym niestety wszystko zamyka się do surowej matematyki :/
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron