O wyższości baldurs gate i might & magick nad diablo.

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

O wyższości baldurs gate i might & magick nad diablo.

Postautor: olokos » śr 20.11.2002 20:32

diablo jest ograniczone.
olokos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: pn 11.11.2002 10:54
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gallahad » śr 20.11.2002 20:44

Diablo jest po prostu nudne :!:
Taka nawalanka widziana z perspektywy. Tam się w ogóle nie myśli tylko chodzi i zabija. Mam kumpla, który jest fanem Diablo i kiedyś powiedział mi, żebym do niego przyszedł zobaczyć jaką sobie super gierkę sprawił. To było Diablo-od pierwszego spojrzenia wydało mi się po prostu głupie!
Sam mam wszystkie części Baldurów i nie mogę przestać ich zachwalać.
Ktoś kto gra w Diablo niech spróbuje zagrać w Baldur's Gate np.2 , a zobaczy na czym polega różnica. W Baldurach po prostu trzeba czasem pogłuwkować!
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Klarkash-ton » śr 20.11.2002 20:46

Ty jestes ograniczony wypisujac takie cos... a to dlatego, ze porownywanie BG z D2 to jak porwnywanie hiphopu z rockiem. Ja moge powiedziec, ze Baldur jest ograniczony w przypadku do Diablo. I kazdy z nas ma troche racji, bo te gry sa zupelnie inne!
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Klarkash-ton » śr 20.11.2002 20:51

Gallahad pisze:Diablo jest po prostu nudne :!:
Taka nawalanka widziana z perspektywy. Tam się w ogóle nie myśli tylko chodzi i zabija. Mam kumpla, który jest fanem Diablo i kiedyś powiedział mi, żebym do niego przyszedł zobaczyć jaką sobie super gierkę sprawił. To było Diablo-od pierwszego spojrzenia wydało mi się po prostu głupie!
Sam mam wszystkie części Baldurów i nie mogę przestać ich zachwalać.
Ktoś kto gra w Diablo niech spróbuje zagrać w Baldur's Gate np.2 , a zobaczy na czym polega różnica. W Baldurach po prostu trzeba czasem pogłuwkować!


I tu widac, ze wiekszosc Baldurowcow to smieszni i nietolerancyjni ludzie, ktorzy uwazaja fanow Diablo za polgowkow. Twoja wypowiedz jest zalosna i kompletnie pozbawiona jakiejkolwiek logiki. Jak juz mowilem Diablo i BG to kompletnie odmienne gry i nie mozna ich porownywac. Porownujcie sobie BG1 z BG2 czy serie BG z seria IceWind Dale.
Ja sobie moge porownac Szachy z Baldurem i powiem, ze Baldur to tepa gra gdzie sie nie mysli.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chomski » śr 20.11.2002 21:12

Panowie! troche wiecej opanowania :P
zgadzam sie z Klarkash-ton w kwestii porowywania obu tytulow. Diablo jest zupelnie inna gra, z innym klimatem, a caly jej urok moim zdaniem jest dzielem BNu - kto nie przegral kilku nocy grajac na coopie, walczac w duelach, ten nie bedzie wiedzial, o czym pisze.
BG, IWD itp sa dobre, zeby sobie posiedziec w ciagu dnia i polazic po swiecie. Z grami tego typu mam stycznosc od okolo 10 lat i zawsze jedno mnie w nich draznilo - mozliwosc przyciecia sie na ktorejs z 'zagadek', bo druzyna zachowala sie inaczej, niz przewidzieli tworcy. to jednak bolaczka wszystkich gier tego typu z falloutem wlacznie.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » śr 20.11.2002 21:14

Hyhyh... Klark jak zwykle sie obruszyl :mrgreen: Ale nie moge nie przyznać mu po części racji. BG i Diablo to bądź co bądź różne gatunki (czy subgatunki, jak kto woli) i trudno porównywać tu je w całości. Można muzykę, można grafikę, można fabułę... i można wymieniać jeszcze dalej. Ale ogółu nie można. Raczej. :/


Ja sobie moge porownac Szachy z Baldurem i powiem, ze Baldur to tepa gra gdzie sie nie mysli.

To jest błąd logiczny :P:P:P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: borsuq » śr 20.11.2002 21:33

A ja tam gram w Diabełka na zmiane z Baldurem i mi dobrze. To prawda gier nie da porownac... Diablo ma ten plus ze ma takiego fajnego multi playa, Baldur ma swoj klimat oda lubie :)
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Klarkash-ton » śr 20.11.2002 22:41

borsuq pisze:A ja tam gram w Diabełka na zmiane z Baldurem i mi dobrze. To prawda gier nie da porownac... Diablo ma ten plus ze ma takiego fajnego multi playa, Baldur ma swoj klimat oda lubie :)


Prawidlowe podejscie :!:
Sam przeszedlem BG1 ze 2 czy 3 razy, a w BG2 i IWD gralem troche. Ale denerwuje mnie dyskryminowanie serii Diablo. Jak widze sa jednak trzezwo myslacy ludzie 8)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Jander » czw 21.11.2002 13:12

W diablo trzeba podejmowac szybkie decyzje od ktorych zalezy zycie bohatera a w baldurze musisz poglowkowac i mocno sie zastanowic nad jakas wazna rzecza gdyz szybka(i najczesciej glupia) decyzja doprowadzi do rychlej smierci druzynki.Dla mnie te gry sa mniej wiecej rowne i nie ma mowy tutaj o wyzszosci jednej nad druga. Jedni lubia szybka walke inni wola postawic na zmysl taktyczny i prowadzenie druzynki.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: olokos » czw 21.11.2002 20:32

W diablo od bohayera nie zależy nic, jedyny zmienny czynnik w tej grze to ilość potworów (zresztą i tak beznadziejnych :shock: ). Kolega powiedział; "W diablo bohater służy jako środek transportu dla swojego topora". Wnioski sobie sami wyciągnijcie. Diablo może i ma fanów, ale na dłuższą metę nie umywa się do BG, M&M, czy Fallouta. :!:
olokos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: pn 11.11.2002 10:54
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: RaF » czw 21.11.2002 21:04

Powiedziałbym raczej że jest to kwestia gustu. W Diablo (jedynkę!) przegrałem kilka ładnych lat, więc z ową dłuższą metą bywa różnie. A że z wiekiem walkę darzę coraz mniejszym poważaniem na rzecz myślenia, to już inna sprawa ;).

btw - podoba mi się to z tym środkiem transportu :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gallahad » czw 21.11.2002 22:11

Klarkash-ton:Posłuchaj-wcale nie chodziło mi o to, że Ci co grają w Diablo to półgłówki czy coć w tym stylu. Po prostu powiedziałem to co JA :!: myślałem.
Nie uważam też, że Diablo to głupia i bezsensowna gra, ale z mojego punktu widzenia to taka nawalanka-a ja za bardzo takich nie lubię(no chyba, że jakiś FPP) i dlatego napisałem, że w Baldurach trzeba trochę pogłuwkować. A tak przy okazji -nie mów, że jestem śmieszny i nietolerancyjny skoro nawet mnie nie znasz (i wywnioskowałwś to po jednej wiadomości) :wink:
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: EmpE Lathspell » wt 26.11.2002 13:32

Ależ Gal ty przecież jesteś nietolerancyjny ! :) A tak w ogóle to przecież nie ma się co tak nerwować Klark. Podejdź do tego bardziej na luzie. To jest dyskusja o poglądach, jeżeli wiesz co mam na myśli, jak mawiał kłapouchy :). Wiem, że czepisz się Kłapcia, ale ja teraz na temat. :) Wolę baldury, a diablo nie lubię. Miałem (nie) przyjemność być unieruchomiaony przez miech czy dwa i wtedy próbowałem obie gry. Na Diablo zaczepiłem się jeden dzień, a na Baldurach resztę czasu. Tak więc Baldur's Gate to mój ulubiony tytuł i nie zmieni tego pogląd nawet najbardziej zagorzałego fana Diablo, nawet gdyby ten fan miał toporek :). A tak na marginie to graliście w OW (Orginal War). To jest kult tyle, że nie dokładnie wiem do jakiego gatunku go przypisać. Polecam wszystkim, którzy nie zatrzymują się tylko na RPGach.
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Gallahad » wt 26.11.2002 21:48

Aż tak nietolerancyjny to nie jestem :wink: , ale zgodzę się się, że Baldury wciągają bardziej niż Diablo i są przeznaczone na dłuższy okres grania.
To z tym toporkiem naprawdę mi się spodobało :D
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Rallat » pn 02.12.2002 18:57

To mi wygląda na dyskusję "co było pierwsze: jajko, czy kura?". Bezowocne to i jałowe, bo i tak każda ze stron jest święcie przekonana o swoich racjach i samymi słowami nie da się przekonać :?
Niebo świetliste nademną, a prawo moralne we mnie ;)
Awatar użytkownika
Rallat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: pn 21.10.2002 17:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Gallahad » sob 07.12.2002 13:00

Zgadzam się Rallat :!:
A może i ty wypowiesz się po którejś ze stron :wink:
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: '//iedzmin » ndz 08.12.2002 18:36

Skonczcie juz z tym DIABLO 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Gallahad » pn 17.02.2003 21:57

Ale tu ucichło ostatnio. To wiedźmin chyba tak na wszystkich działa :D .
Grałem ostatnio w Diablo ale dwójkę i musze przyznać (chociaż jakoś nie chcę:P) że przypadło mi do gustu :D . O niebo lepsze od wspominanej wcześniej jedynki która tak mi się nie podobała.
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 9:05

Dopiero grajac w Diablo na Battlenecie mozna docenic walory tej gry.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: rabbi » śr 19.02.2003 16:05

A mi szczerze mówiąc bardziej podoba się Diablo 2 od Baldura. Diablo 2 to prostu i ciekawa gra, w której nasze szrae mogą sobie trochę odpocząć. Baldur wogóle mi się nie podobał (dziwne, bo IWD bardzo :roll: ), brak IMO klimatu i głupawe questy. W Might & Magic nie grałem, ale chyba będzie tak dalej (Morrowind rulzz :D ).
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Gallahad » śr 19.02.2003 22:10

Hmmm...w Morrowinada grałem i rzeczywiście cooool :D
Ale muszę spróbować Diablo 2 na battlenecie i zobaczyć jak jest.
A Baldury trzeba dobrze zrozumieć i czytać wszystko po kolei bo inaczej mogą Ci się zdać głupie. Jak będziesz dokładnie czytał( chociaż trochę tego jest:P) to myślę że jakoś lepiej będą Ci "podchodziły" . Mi cały czas się podobają:P. Ale szkoda że nie mogę grać w Neverwintera :cry: .
Słyszałem że po prostu wystrzałowy. Ale cóż trzeba poczekać na lepszy sprzęcior :)
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Lechu » śr 19.02.2003 22:32

Dobra, to i ja coś dorzucę od siebie. I chyba nic dziwnego nie napiszę, bo porównywanie D2 i BG to bezsens. Pomijając sprawę że gier najlepiej nie porównywać, chyba że rózne części tej samej serii (możemy się np kłócić który BG był lepszy), to tym bardziej nie porównuję BG i D2. Dlaczego? Bo to dwie różne gry. O co innego chodzi w BG, o co innego w Diablo. Ktoś chce trochę inteligentnej rozgrywki, gra w BG, ktoś chce trochę zabawy i relaksu, gra w D2. Ja osobiście stawiam te gry na równi, z tego względu że każda ma swoje wady i zalety. BG jest rozbudowane, wymaga pomyślenia, za to Diablo ma świetny klimat, jest relaksujące no i ma świetny multiplayer. A zresztą ani BG ani D2 nie jest najlepsze, bo jak już coś to wolę Diablo 1 :) To były czasy ...

A jesli chodzi o gry na Infinity, to już wolę Icewinda, miał o wiele lepszy klimat niż BG, BG po prostu było strasznie rozlazłe i jakieś takie mdłe, mi się bardziej podobała zabawa w ekstremalnych klimatach Doliny :P
_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: .hack//SIGN OST.1 - Key of the Twilight
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 23:52

Lechu pisze:Dobra, to i ja coś dorzucę od siebie. I chyba nic dziwnego nie napiszę, bo porównywanie D2 i BG to bezsens. Pomijając sprawę że gier najlepiej nie porównywać, chyba że rózne części tej samej serii (możemy się np kłócić który BG był lepszy), to tym bardziej nie porównuję BG i D2. Dlaczego? Bo to dwie różne gry. O co innego chodzi w BG, o co innego w Diablo. Ktoś chce trochę inteligentnej rozgrywki, gra w BG, ktoś chce trochę zabawy i relaksu, gra w D2.


Ale to juz bylo powiedziane 2 miechy temu :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » śr 19.02.2003 23:57

Klark, rozumiem że zaraz 500 postów i takie tam :wink: , ale po pierwsze ostatnio ten topic się ożywił, po drugie jeszcze w nim nie pisałem. Co z tego że ktoś to powiedział, ja tylko przedstawiłem swoją opinię. Wolisz zebym napisał "Zgadam się z ......" i tyle?
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Klarkash-ton » czw 20.02.2003 0:04

Lechu pisze:Klark, rozumiem że zaraz 500 postów i takie tam :wink: , ale po pierwsze ostatnio ten topic się ożywił, po drugie jeszcze w nim nie pisałem. Co z tego że ktoś to powiedział, ja tylko przedstawiłem swoją opinię. Wolisz zebym napisał "Zgadam się z ......" i tyle?


Co 500 postow ma do rzeczy :wink:
Dobra, dobra, powiedzialem sobie, ze jak stuknie mi 500 robie sobie dluga przerwe :P

Niech Ci bedzie juz :mrgreen:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Gallahad » czw 20.02.2003 18:10

Mnie jakoś nie przekonałeś że zrobisz sobie długa przerwę :D .
A co do gier to Lechu ma trochę racji. Obydwie gry sa dobre i i tak każdy fan zawsze będzie uważał że akurat ta gra jest lepsza od tej drugiej. A załapałem się na battleneta i stwierdzam że Diablo jest tam Coool
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Klarkash-ton » czw 20.02.2003 18:41

Gallahad pisze:A załapałem się na battleneta i stwierdzam że Diablo jest tam Coool


Do Ciebie i wszystkich innych zainteresowanych d2 na bn...
Jezeli gracie na Twierdzy to mozecie mnie poszukac... moje konto nazywa sie Dirus. 8)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Gallahad » czw 20.02.2003 19:01

Zobaczę, zobaczę a jakże :D . Może kiedyś zagramy nawet razem :wink:
Ne invoces expellere non posis
(Nie przyzywaj tego, czego nie zdołasz pokonać)
Gallahad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: wt 19.11.2002 20:11
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: '//iedzmin » śr 12.03.2003 1:06

closed
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości