Smocza Muzyka

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Smocza Muzyka

Postautor: Magness » wt 19.11.2002 21:08

Ludziska, jeśli nie słyszeliście 1492-Conquest of Paradise, to gorąco polecam - ta płyta Vangelisa zmieniła moje spojrzenie na świat i nas smoki. Dlaczego na smoki? Czytając tetralogię Dragonlance (przez niektórych z góry uznawane niesłusznie za kicz) słuchałem tej płyty dziesiątki razy (w kółko :) - teraz, gdy słucham Conquest of Paradise widzę setki smoków przesłaniające niebo.... :P
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Klarkash-ton » wt 19.11.2002 21:57

Plyta jest rzeczywiscie niesamowita, piekna i wspaniala co do tego nie mam zadnych watpliwosci. Kazdy tez moze ja sobie kojarzyc z czym chce... ale smoki? :P
Mi tam ona kojarzy sie z wodom, dzikoscia, natura, pieknem, szczesciem, czyms nieuchwytnym...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » wt 19.11.2002 21:58

Ciekawy post... Vangelis jest super...a plyta "1492-Conquest of Paradise" rowniez... Niestety ja tu nie mam skojarzenia ze smokami...:)
No coz, moze sie myle... zaraz sprawdze :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » śr 20.11.2002 16:10

Ja mam skojarzenia identyczne do Klarka :) ale to już indywidualna kwestia. Jeżeli czytałeś DL przy akompaniamencie tej muzyki, to się nie dziwię :)) (a z tym DL to jakaś aluzja? :P)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Magness » śr 20.11.2002 19:04

Klarkash-ton pisze:Plyta jest rzeczywiscie niesamowita, piekna i wspaniala co do tego nie mam zadnych watpliwosci. Kazdy tez moze ja sobie kojarzyc z czym chce... ale smoki? :P
Mi tam ona kojarzy sie z wodom, dzikoscia, natura, pieknem, szczesciem, czyms nieuchwytnym...


No właśnie - mnie się smoki kojarzą z "wodą, dzikością, naturą, pięknem, czymś nieuchwytnym" :)
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Shizm » ndz 24.11.2002 15:53

JA mam taki same fazy, np: Władcę Pierścieni czytalem przy Iron Maden "Powerslave", a Hobbita przy Silver Chair, z kolei Koło Czasu przy Metallica-"S&M"

Tak więc teraz słuchając tych albumów przypominają mi się one, to na prawde fazuje
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: -WasyL- » śr 17.11.2004 15:18

Błagam o pomoc ,do jutra wieczora potrzbuje min. dwoch utworow w klimacie podobnym do 1492-Conquest of Paradise ,Wladcy pierscieni itp.
I mam do was pytanie o tytuly ktore podchodzily by pod te kryteria (moze to byc muzyka filmowa ,klasyczna ,chory byle bez wyraznego wokalu) ,wykonawca obojetny ,jednego potrzebuje w klimacie dosc podnioslym drogiego nieco luzniejszym ale wyborem to juz sie zajme ,mam poprostu bardzo duzo roboty i brakuje mi czasu na siedzenie przy kompie i przesluchiwanie kilkunastu plyt...

Z gory dzieki :)
Greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » śr 17.11.2004 20:34

Tak się zastanawiam... Adiemus się nada? Jeśli nie słuchałeś (choć pewnie i tak kiedyś obił ci się o uszy kawałek tego, hm, zespołu, o takiejż samej nazwie - "Adiemus ;)), to zapraszam.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości