Czego tu sie slucha...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Klarkash-ton » śr 11.12.2002 23:02

Lechu: jasne ze moze, ale Shizm praktycznie nie slucha metalu, on slucha wlasnie czegos innego wiec dlaczego za metala pragnie uchodzic?

Pozdrawiam :wink:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » śr 11.12.2002 23:10

OK, ciekaw jestem jeszcze jak z jego ideologią w takim razie, ale to on sam niech się wypowie :)

Ja sobie dalej spokojnie poobserwuję tę dyskusję bo w sumie sprawa ciekawa. Dwóch na jednego :twisted: :twisted:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 12.12.2002 10:15

Klarkash-ton pisze:Lechu: jasne ze moze, ale Shizm praktycznie nie slucha metalu, on slucha wlasnie czegos innego wiec dlaczego za metala pragnie uchodzic?


zaraz zaraz jezeli trash, havy to nie metal to co to takiego. Ze wole lajta do sluchania w domciu przy herbatce to nie znaczy ze nic innego mnie nie rajcuje. Ja lubie kapele w stylu Behemot, Viader, ale na imprezach, gdzie sobie moge pogowac do woli. Jak slucham czegos w domu to staram sie ta muzyke rozpatrywac pod katem poprawnosci gry, bo ja sam tez grywam na gitarze. Slucham textow, poszczeglnych instrumetow, wiec cos w stylu wczesniej wspomnianych kapel ( Behemot, Viader) z textami czesto: "GRO GRO GRO ARGH ARGH ARGH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" jak sam przynasz nie jest mozliwe do przeanalizowania chyba ze w kierunku porownywania do odglosow robot drogowych. Jezeli dobry jest lekki metal to go slucham, jak dasz pomysl jakiejs kapeli, ktora robi genijalnie muzyke a nie lomoty, piski i odglosy szlifierki to ja chetnie poslucham, ale takich kapel jest malo.

Wracajac do poczatku to moge nie byc metalem-- dla was -- jestem trash-owcem i havy"metalowcem", mnie to wali i kim ja sie czuje to jest moja sprawa i nie dla was to oceniac bo tak naprawde mnie zbyyt krutko znacie.

Ps: do listy chcem dodac jeszcze acid-ow, o i tyle mojego.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » czw 12.12.2002 10:35

Shizm: bez komentarza.

Wymieniles 1 kapele heavy metalowa i mowisz ze jestes heavy metalowcem - bez komentarza.

Nie wymieniles zadnej kapeli thrash metalowej, a mowisz, ze jestes thrashowcem (a znasz cos takiego jak Slayer juz nic nie mowiac o Sodomie czy reszcie klasyki thrashowej?) - bez komentarza.

Jezeli dobry jest lekki metal to go slucham, jak dasz pomysl jakiejs kapeli, ktora robi genijalnie muzyke a nie lomoty, piski i odglosy szlifierki to ja chetnie poslucham, ale takich kapel jest malo.
- bedac metalem wypowiadasz sie tak o wlasnej muzyce. Pozatym jak mozesz mowic, ze jest ich malo jak Ty malo co wogole znasz z tego co tu widac.
Wychodzi tu Twoja ignorancja i kompletny brak wiedzy - bez komentarza.

Przez takich jak Ty, dawniej wstydzilem sie uznawac za metala.

bez komentarza
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » czw 12.12.2002 12:21

Sorry ale ja nie mam ful czasu na kompa i jak cos pisze to czesto to do konca nie wyraza moich pogladow, jestem tego swiadom, ze moje wypowiedzi nie sa wyczerpujace.

Wiem co to jest Slayer i nie mowie ze jest zle tylko dla mnie malo znane, bo jak pisalem mam kapele (te piec wymienionych) w ktorych zapominam sie ilekroc ich slucham, a cala reszta to poprostu cos o czym nie mowie tylko slucham. Ja mam bardzo ograniczony czas na muzyke, co wynika z mojej aktywnosci w innych dziedzinach i nie moge siedziec 24h na dobe i sluchac. Wiec powiem tak, ze moja muzyka dla ciebie nie jest metalem---twoje zdanie, ale nie wiem co w takim razie tu uwazasz za definicje slowa "muzyka metalowa".

Jestem fanem motocykli i muzyka jakiej slucham jest przez to w jakis sposob generowana. Dla mnie i dla moich znajomych to jest metal, a ich jest wielu, wiec jest twoje zdanie przeciwko ich, a wiec jestes z gory na przegranej pozycji, bo nie ma argymentu, ktorego nie da sie obali i dziala to w obie strony.

Taka rozmowa spelznie na niczym wiec ja przerwijmy zanim sie w jakis sposob poklucimy, napisz tylko co twoim zdaniem znaczy metal, ok :?:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » czw 12.12.2002 13:44

Pisalem juz o tym wyrzej Shizm.

Masz racje, lepiej zostawic ten temat, bo ani ja nie spoczne ani Ty. 8)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » czw 12.12.2002 15:15

A teraz rozpatrujesz "metalostwo" Shizma pod kątem tego jakiej muzy słucha. To jak to w końcu jest bo ja sie już pogubiłem ? Co jest ważniejsze ideologia czy muzyka?

To i to... !!!
Pisalem tam o tym ze nie tylko muzyka jest wazna, ale i sama ideologia !!!
Nie mozna sie uwazac za metala sluchajac samej muzyki... Sa tez pewne wartosci do ktorych trzeba sie w tej ideologii odniesc...
Jedno z drugim sie laczy... To ze jakis "metal" slucha poza metalem innej muzy to wcale nie znaczy ze nim nie jest... Chodzi tu bardziej o to ze glowna muzyka jaka slucha powinien byc wlasnie metal...
Ja tu nie chce ganic Shizma, ale z tego co on pisze, to on bardziej chce uchodzic za metala... Bycmoze jest inaczej, jednak ja tylko wyciagam wnioski...
Pozdrowienia...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » czw 12.12.2002 15:55

Sorden 8) już rozumiem.
Zresztą chłopaki dali sobie spokój. A ty masz zupełną rację, dodam tylko że według mnie ideologia i muzyka tworzą zamknięte koło, a i przeważnie nasza ideologia ma wpływ na to której muzyki słuchamy i odwrotnie, muzyka którą lubimy tworzy nasze podejście do świata. Tak samo jest w moim przypadku, anime jest dla mnie źródłem pewnej filozofii a jednocześnie to jaki jestem sprawiło że interesują mnie te klimaty. Takich rzeczy nie da się rozdzielić.

A mogła być taka piękna kłótnia i wzięli się pogodzili .... ;)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 12.12.2002 16:23

Sorden-->w koncu ktos mnie rozumie i bardzo mnie to cieszy. Fakt, ze chodzi prktycznie tylko o poglady, ale ta dyskusja zaczela sie robic niesmaczna :D nawet przy samej ich wymianie.

Przeciez forum ma do tego sluzyc? chyma mam racje???To dlaczego tak to sie zkonczyla??? cholera cos jest nie tak???
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » czw 12.12.2002 16:30

To dlaczego tak to sie zkonczyla???


I kto to mówi 8)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 12.12.2002 16:37

Lechu, Lechu, przeciez to byl rodzaj sarkazmu, a nie negatywna wypowiec o czymkolwiek.

Po tej rozmowie dokladnie wiem co za muze lubi Klark i to jest celem forum 8)
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » czw 12.12.2002 16:39

Co za muze lubi Klark, bo jestem ciekaw ? :mrgreen:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » czw 12.12.2002 16:42

Shizm, Shizm przeciez to był rodzaj sarkazmu, wiem że nie ma co się użerać.

A ja pojąłem co ma muza do ideologii. I po to też jest forum :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » czw 12.12.2002 16:45

Klarkash-ton pisze:Neofolk (occult/dark/apocalyptic... duzo jest tych odmian folku :D )
*Death In June
*Current 93
*Sol Invictus
*The Moon lay Hidden Beneath A Cloud

Ambient, IDN, muzyka elektorniczna... jak to sobie kto nazwie.
*Future Sound of London (zwlaszcza ISDN, Dead Cities, Papua New Guinea)
*Delerium (stare rzeczy jak spirytual archives)
*Raison d'etre
*Arbre Noir
*Biosphere
*Orb (niektore rzeczy)

troche postindustrialu (znakomity Coil) plus troche innych rzeczy...

Ogolnie klimaty nowafala/neofolk/industrial, ktore dopiero poznaje, a jest co bo to wspaniala i ogromna dziedzina sztuki muzycznej.

Kiedys sluchalem glownie metalu i bylem bardzo ograniczony na tena gatunek :E

Edit: zapomnialem o: Dead Can Dance (zwlaszcza o pierwszej plytce o tytyle takim jak nazwa zespolu oraz o Within The Realm of Dying Sun), o Arcana (zwlaszcza Cantar de Procella), a tazke o Vangelis (zwlaszcza Blade Runner!, 1492:Conquest to paradise, Voices) i o Elend.


O jakos tak pisales :mrgreen:

Zapomnialem dopisac ze pomagaja w statsowaniu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw 12.12.2002 16:47 przez Shizm, łącznie zmieniany 1 raz
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm..

Postautor: Sorden » czw 12.12.2002 16:47

hmm... NIe uwazam zeby forum o muzyce bylo sposobem dowiadywania sie czego dana osoba slucha...
Shizm, mysle ze z tej dyskusji powinienes wyciagnac kilka wnioskow.
A to co slucha klark potraktowac raczej jako ciekawostke :)

p.s. A poza tym tez jestem troche zawiedzony ze to juz koniec... przynajmniej cos sie dzialo !!! :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 12.12.2002 16:50

Shizm: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


NIe uwazam zeby forum o muzyce bylo sposobem dowiadywania sie czego dana osoba slucha...


Sorden: Jak nie jak tak? Ja wiem czego Shizm slucha, Shizm wie czego ja slucham... wiec jak nie? Przeciez sa nawet topiki poswiecone tego jakie dana osoba preferuje style muzyczne/wykonawcow...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » czw 12.12.2002 16:52

Przeciez sa nawet topiki poswiecone tego jakie dana osoba preferuje style muzyczne/wykonawcow...


Jak na przykład ten...
PS: :lol: Miałem dokładnie to samo napisać :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

hmm...

Postautor: Sorden » czw 12.12.2002 16:53

hmm... piszecie tak szybko ze nie nadazam :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: hmm...

Postautor: Klarkash-ton » czw 12.12.2002 16:56

Sorden pisze:hmm... piszecie tak szybko ze nie nadazam :P


Robi sie z tego chat... 8)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » czw 12.12.2002 17:00

No jak jasny gwint chat sie uczynia z topic-u, ale Sorden chcial miec wiecej akcji. Czyz nie? Drogi Sordenie.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » czw 12.12.2002 17:01

hmm... Fakt ten topic jest poswiecony temu zagadnieniu... Jednak wydaje mi sie ze "forum" sluzy do tego aby wyrazac swoje poglady i czytac jakie maja poglady inni... Czasami pod wplywem pogladow tych innych mozna zmienic wlasne poglady...
A to co kto slucha to ja traktuje jako informacja o tym kims...

p.s. Wiem ze sie powtarzam, ale wydaje mi sie ze z zaistnialej klutni mozna wyciagnac leprze wnioski niz to co slucha Klark...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » czw 12.12.2002 17:05

Sorden -> napisałem że muzyka i ideologia są nierozerwalne, zresztą ty tez podobnie uważasz. Dlatego jak dowiaduję sie kto czego słucha mam pewne pojecie jakie ta osoba ma poglądy.
Poza tym lepiej pisac cokolwiek niz wcale ;)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

hmm...

Postautor: Sorden » czw 12.12.2002 17:14

heh... Mi tu chodzilo bezposrednio o ta klutnie Shizma z Klarkiem... Wydaje mi sie ze shizm powinien z tego wyciagnac wnioski...
Widze ze nie do konca sie zrozumielismy, ale coz... i tak bywa :)

p.s. moze przeniesiemy sie na IRCa ?? hehe :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: ynst » czw 12.12.2002 18:57

Dyskusja rozwinela sie na dobre. Az ciezko bylo mi znalezc swojego poprzedniego posta (od ktorego zawsze zaczynam czytac). Z tymi gatunkami muzycznymi to jest naprawde pogmatwane. Kazdy krytyk jest w stanie udownodnic, ze cos tam jest metalem, a cos innego nie. Wszystko zalezy od przyjetej argumentacji. I tak nabardziej smiesza mnie zespoly, ktore chcac zwiekszyc sprzedaz mowia np. gramy hard-pop-rock "??" masakra. A co do metalu to chcialbym Wam zadac pytanie: kiedy zaczal sie metal? Co to byl metal? (chodzi glownie o instrumenty jak wiecie) i wreszcie jakie byly pierwsze kapele metalowe? - ktory z tu "metalowcow" odwazy sie podejecia tematu?
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

hmm...

Postautor: Sorden » czw 12.12.2002 19:25

hehe... temat rzeka... Ja nie jestem w stanie ci odpowiedzic na te pytanie, bo sam slyszalem kilka wersji... Niektore sa bardzij lub mniej plawdopodobne :)
Ja w kazdym razie za poczatek metalu uwazam date powstania Black Sabath... Choc nie jestem co do tego przekonany...

Kiedys nawet slyszalem, ze w poczotki metalu sa zamieszani indianie :)
Poniewaz pewien indianin (nie znam imienia ani nazwiska) aby osiagnac mocniejszy dzwiek na gitarze, specjalnie podziurawil glosniki... I rzeczywiscie mu sie udalo :)
Ta historyjke opowiadal mi wujek ktory siedzi juz w tym temacie hmm... cos okolo 35 lat... Nie wiem czy to prawda !!

Wkazdym razie wszystko sie zaczelo od produkcji corazto mocniejszych wzmacniaczy :D

P.s. Ja sie nie uwazam za metala :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 12.12.2002 19:36

Shizm sie przyznawal, ze jest metalowcem, niech on sie tlumaczy :wink: :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » ndz 15.12.2002 13:03

Ja uważam podobnie jak Sorden że korzenie metalu tkwią w czasach kiedy ludzie zaczęli odczuwać potrzebę mocniejszego brzmienia. Jednym z pierwszych prekursorów był właśnie Black Sabbath chociaż to jeszcze nie był metal. Od tamtej pory pojawiają się kapele, które grają coraz ostrzej, ale nie ma wyraźnej granicy że to już jest metal, a tamto jeszcze nie. To zależy od gustów i środowiska w jakim się obracamy, dla każdego człowieka metal to co innego, ale wszystkich tych ludzi łączy jedno: zamiłowanie do ciężkiego udeżenia.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Shizm » śr 18.12.2002 15:09

Sorry Klarkash-ton, ale ile lat miales jak sie za takich jak ja wstydziles?
Nie bede sie klucil tylko chcalbym wiedziec :)
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 18.12.2002 15:31

Shizm pisze:Sorry Klarkash-ton, ale ile lat miales jak sie za takich jak ja wstydziles?
Nie bede sie klucil tylko chcalbym wiedziec :)


Okolo 16, 17 :mrgreen:

Tez slucham teraz mozniejszego uderzenia, ale bardziej mlodziezowego jak... soad, disturbed, fear factory i takie tam i w zadnym wypadku nie uznaje tego za metal !

Pozdrawiam :wink:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » śr 18.12.2002 15:36

No widzisz Klark, ja sie wychwywalem z osobaki, ktore same graly w kapelach i oni nauczyli mnie tego ze metal dobry nie= sie metal ciezki. Ja staram sie muzyke zrozumiec, a nie tylko sluchac, dla tego pewnie ja uwazam sie za metala i za takiego mnie uwazaja moi znajomi. Dla ciebie metal to co innego niz dla mnie, ale jak wczesniej pisalem opisujac poczatki metalu, nie ma wyraznej granicy.

Napisz gdzie dla ciebie ta granica jest najwyrazniejsza, czyli co ty uwazasz za metal?
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 18.12.2002 22:42

Piszesz Shizm tak:
No widzisz Klark, ja sie wychwywalem z osobaki, ktore same graly w kapelach i oni nauczyli mnie tego ze metal dobry nie= sie metal ciezki


Mnie nikt nie uczyl co mam myslec, tylko sam do tego doszedlem. Kazdy moze sie mylic, ja sie moge mylic (raczej malo prawdopodobne :mrgreen:), moze Twoi kuple sie myla (bardziej prawdopodobne :wink:)... w tej wypowiedz jednak sam sobie zaprzeczasz dlatego, ze - Metal jest Ciezki ! Wlasnie na tym polega ta muzyka, gdyby nie byl ciezki to by nie byl juz metalem ale rockiem czy jeszcze czyms innym, zrozum to wreszcie. Metal to najciezsza ze wszystkich rodzajow muzyki i nie mozna nazwac metalem np. ballad Kata tylko dlatego, ze ta grupa ma na swoim koncie tez ciezsze rzeczy... Metal powinien byc ciezki, ekstremalny, buntowniczy, bluzniacy na wszystkie swietosci... to jest metal !

I nie obrazaj mnie tekstami w stylu - ja staram sie muzyke zrozumiec, a nie tylko sluchac... ja tez Shizm i naprawde interesuje sie muza, poznaje wiele rzeczy i sie zmieniam bo sie caly czas ucze. Pozatym co to znaczy rozumiec muzyke? Muzyke jest dla ludzi, nie ludzie dla muzyki... kazdy dana rzecz pojmuje inaczej i ja to rozumiem bardzo dobrze. Nie rozumiejac tekstu danego zespolu nie mozna zrozumiec muzyki? Moim zdaniem mozna, choc warto cos na ten temat wiedziec... jezeli komus sprawai radosc takie cos, to czemu nie, czy jest gorszy od tego, ktory tekst rozumie? Ale jest druga sprawa, ze czlowiek, nie znajacy sie dobrze na danej dziedzinie muzycznej nie powinien sie na jej temat wymadrzac... i teraz pytanie do Ciebie Shizm, ja kapele, ktore wymieniles znam wszystkie. Czy Ty znasz te, ktore ja napisalem?

p.s. czasami nie wiem po co zaczynam sie klocic, cyba dla zasady :wink:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » czw 19.12.2002 13:59

Ty wymieniles kapele, ktore do mnie nie dotarly (jeszcze). Nie wiem jak ty to rozumiesz ale ja uwazam ze nie ilosc sluchanych kapel o czymkolwiek swiadczy, tylko ich jakosc. Teraz moge powiedziec tylko tyle ze jak masz duzo czasyto mozesz poznac wiele kapel, ja jednak tak nie moge, bo studjuje i w domu pojawiam sie ok. 23, sam rozumiesz--nazeczona,,te takie sprawy"--puzniej troche muzy do nauki i lulu. Jak miv troche zelzeje np. na swieta to podana przez ciebie zespoly obadam i wtedzy ci powiem, ale ztego co tam cytowalem ciebie to ja nie wiem co ma niby byc metalem.
Znam tylko Dead Can Dance i Vangelis z tych przez ciebie wymienionych, ale tylko z sesji, bo tak to zadko tego slucham.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » czw 19.12.2002 14:34

Shizm, chodzi mi o zespoly, ktore wymienilem w tym topiku, a tu ani DCD ani Vangelisa nie wymienialem (tam gdzie je napisalem - czyli w topiku czego slucham, nie ma zadnej kapeli metalowej - jest zreszta opisane nad nimi do jakich kregow muzycznych je zaliczam). Cos Ci sie pomieszalo.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » czw 19.12.2002 16:25

Panowie, panowie... Spokojnie :P
Teraz moge powiedziec tylko tyle ze jak masz duzo czasyto mozesz poznac wiele kapel, ja jednak tak nie moge, bo studjuje i w domu pojawiam sie ok. 23, sam rozumiesz--nazeczona,,te takie sprawy"--puzniej troche muzy do nauki i lulu.

Hmm... Klark, Dal bys mu juz spokoj :P Shizm, ma racje... Aby poznac to co ty poznales, trzeba w tym temacie duzo siedziec i miec mase czasu...

Shizm... chodzi tu bardziej o zespoly :
Behemoth, Burzum, Mayhem, Slayer, Canibal Corps....
Jesli nie znasz tych zespolów to nie powinienes sie uwazac za prawdziwego metala... - bo powinienes miec onich przynajmniej jakies pojecie....
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 19.12.2002 19:32

Chyba Cannibal Corps... przez dwa n kolego :mrgreen: :wink:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości