Czego tu sie slucha...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Czego tu sie slucha...

Postautor: Sorden » ndz 17.11.2002 22:23

Panowie, czego wy sluchacie... ? Jakiego rodzaju muzy... bo nie wiem o czym tu pisac :)
Wiec chwalcie sie :!:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » pn 18.11.2002 0:56

Neofolk (occult/dark/apocalyptic... duzo jest tych odmian folku :D )
*Death In June
*Current 93
*Sol Invictus
*The Moon lay Hidden Beneath A Cloud

Ambient, IDN, muzyka elektorniczna... jak to sobie kto nazwie.
*Future Sound of London (zwlaszcza ISDN, Dead Cities, Papua New Guinea)
*Delerium (stare rzeczy jak spirytual archives)
*Raison d'etre
*Arbre Noir
*Biosphere
*Orb (niektore rzeczy)

troche postindustrialu (znakomity Coil) plus troche innych rzeczy...

Ogolnie klimaty nowafala/neofolk/industrial, ktore dopiero poznaje, a jest co bo to wspaniala i ogromna dziedzina sztuki muzycznej.

Kiedys sluchalem glownie metalu i bylem bardzo ograniczony na tena gatunek :E

Edit: zapomnialem o: Dead Can Dance (zwlaszcza o pierwszej plytce o tytyle takim jak nazwa zespolu oraz o Within The Realm of Dying Sun), o Arcana (zwlaszcza Cantar de Procella), a tazke o Vangelis (zwlaszcza Blade Runner!, 1492:Conquest to paradise, Voices) i o Elend.
Ostatnio zmieniony śr 20.11.2002 20:41 przez Klarkash-ton, łącznie zmieniany 1 raz
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » pn 18.11.2002 16:18

Wszystko co da sie ujac w ramy pojecia "dobrej muzyki" :) Ostatnio przeważnie w moim czytniku lądują płytki metalowe, rockowe i poważne. Chociaż coraz częściej także folk.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » pn 18.11.2002 21:25

metal, rock, Jazz, szanty - to tyle, jeśli chodzi o mnie.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Klarkash-ton » wt 19.11.2002 15:02

Co tak ogolnikowo Panowie? To ja skrocilem swoje do maksymalnie malej ilosci, a Wy tu po dwa wyrazy piszecie... Moze cos bardziej szczegolowo?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » wt 19.11.2002 16:10

Jakbym zaczął wymieniać wszystko, czego słucham, to by miejsca na serwerze zabrakło :P:P:P
A tak w telegraficznym skrócie:

rock - Dire Straits, Pink Floyd, Budka Suflera (tylko stara!), Perfect, Lombard (stary!), Lady Pank, Kult, Queen
metal - Blind Guardian, Summoning, Moonspell, Nightwish, Gamma Ray, Artrosis, Bathory (Blood on Ice, Twilight of Gods, Hammerheart), My Dying Bride, Therion
klasyka - Beethoven, Kilar, Wagner, Brahms, Haydn, Liszt, Mozart

starczy? :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

hmm...

Postautor: Sorden » śr 20.11.2002 19:36

Jezeli o mnie chodzi to ja slucham naprawde roznych rzeczy...
Słucham poprostu tego co mi sie podoba... A to czy mi sie cos w danej chwili podoba to zalezy jaki mam chumor...
Wiec:
-Jesli mam ochote na impreze... to slucham szczegolne muzyki klubowej..
-Jesli mam ochote pomyslec ta wlaczam takie zespoly jak: Elend, Summoning, Profanum, Eric Serra, Vangelis, A. M. Jopek, Daft Punk, Bjork, Enigma, Dead Can Dance (ostatnio poznany)... i wiele innych o ktorych teraz nie pamietam :)
- A jesli mam ochote na rozpierdol... hmm... Słucham W szczegolnosci Metalu... Vader, Samael, Iron Maiden, In Flames, Slayer, a nawet Korn, SOAD, Prodigy, (choc tych trzech ostatnich do metalu nie mozna zaliczyc)... i jeszcze tego troche jest, ale nie chce mi sie tego wypisywac... :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: borsuq » śr 20.11.2002 21:44

Ja glownie tego czego mam plytki :) a wiec:
metal - Iron Maiden, Metallica, Rotting Christ, Apocalyptica (no dobra...)
rock - Kult, Jimi Hendrix, Pink Floyd, Kazik (patrz tez KnŻ)
troszke blues - Shakin' Dudi Orchestra
i classic - Kilar i Beethoven
inne - Prodigy, Kazik (patrz tez KnŻ)
Prawde mowiac malo tego ale tam, po prostu tak jest :)
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Shizm » śr 27.11.2002 16:03

Ja tam preferuje metal pod kazda postacia, chociaz nie wykluczam hardcoru i muzyki w stylu OST z Akiry, Ghost in the shell, itp.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » czw 28.11.2002 0:02

muzyki w stylu OST z Akiry

hmm... moglbys to rozwinac ? !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Winter » czw 28.11.2002 11:26

Słucham wszystkiego, co mi się podoba :D: Cranberries, Nirvana, Enya, Kilar, HIM, Vangelis, Red Hot Chilli Peppers, Dżem, czasem Lady Pank, George Michael, Stare Dobre Małżeństwo, Czajkowski, Beethoven, niektóre kawałki jazzowe, Dire Straits, Simply Red.... Poza tym jeszcze wielu rzeczy... Chyba ograniczę się do pierwszego stwierdzenia :D
pozdrawiam
Winter
Winter
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 21.11.2002 10:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Kraina Cieni

Postautor: Pikel » czw 28.11.2002 19:08

Słucham w 99% Rock, Punk-Rock, Heavy Metal.
Zespoły: Blink182, Sum41, SOAD, U2, czasem Nirvana, Jimmy eat World, Box Car Racer a także...STRAIT JACKET i APOSTAZJA (nie znacie - zespoły moich qmpli, ale 1 klasa. Może niedługo na strone wrzuce jako mp3;)). Nie lubie disco-polo. Po prostu nie trawię; nie znosze tang mojego taty z lat 70 :).
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Lechu » pt 06.12.2002 22:25

Moja muza... musze przyznać że zamiłowanie do anime i gier "nieco" spaczyło moją orientację muzyczną, no ale że mi się to podoba więc tego słucham :)
Najpierw dla wyjaśnienia nie ograniczam się do scisłego stylu czy też nie odrzucam danego rodzaju muzyki ("bo to techno to tego nie lubię")
A teraz część kluczowa tego postu:

Po pierwsze: muzyka z anime.
I wykonawcy tacy jak Yoko Kanno (Cowboy Bebop, Brain Powered), Kenji Kawai (GitS, Patlabor), Sagisu Shiro (Evangelion), Joe Hisaishi (filmy Miyazakiego) czy też ubóstwiana przeze mnie Yuki Kajiura za muzykę do Noir czy .hack//SIGN.

Po drugie: muzyka z gier (bez róznicy - PC czy konsola)
Tu na pierwszym miejscu wymienić należy Yasunori Mitsudę. Muzyka w Xenogears, Xenosaga, Chrono Cross i Chrono Trigger to jego dzieła. Dalej jest Nobuo Uematsu, twórca scieżek dzwiekowych do wszystkich części Final Fantasy. Kto grał ten wie a kto nie grał niech posłucha tematu koncowego z FF10 czy głownego tematu z FF6.
Oprócz tych dwóch głownych twórców, na mojej liscie mozna znaleźć muzykę z takich gier jak (kolejnosc przypadkowa): saga BG czy ID, obie czesci MGS, OST z Quaka 2, czy cała gama utworów towarzyszących nam w starym dobrym Unrealu, UT czy Deus Ex. jest tu też muzyka z Silent Hill czy Resident Evil, i (przepraszam za okreslenie) kupa innych znanych lub mniej znanych gier.

Oczywiscie nie jest to na zasadzie: co tylko slychac w anime czy grze to od razu mi sie podoba. Są utwory wrecz oszałamiające ale jest i też kompletne dno zresztą tak samo jak wśród mediów z których one pochodzą. Są filmy dobre i złe. Są gry kultowe i badziewne. Tak samo jest z muzyką do nich. Co oczywiscie nie znaczy ze dobre anime/gra = dobra muzyka. Potrafi być denny, głupi film o wspaniałej wręcz oprawie muzycznej czy pożądna gra której OST nie jest nawet warty przesluchania jednej sciezki.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: larel » sob 07.12.2002 13:23

Chomski pisze:metal, rock, Jazz, szanty - to tyle, jeśli chodzi o mnie.

Jak ty mozesz sluchac szanty i metal jednoczesnie. To sie nie laczy. Ty chyba wogule nie jestes metalem. Po prostu powiedz jakie sluchasz zespoly metalowe, bo ci nie wierze. Ja tam slucham... Powiem pozniej pierwszy ty odpowiedz.
the fool must die
larel
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pt 22.11.2002 19:01
Lokalizacja: niewiadome pochodzenie

Postautor: RaF » sob 07.12.2002 13:40

Hm... bardzo ciekawa wypowiedź :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: hmm...

Postautor: Shizm » sob 07.12.2002 13:41

Sorden pisze:hmm... moglbys to rozwinac ? !


Jak tego nie widziałeś to żałuj bo ja od kiedy objżałem to mi się troche we łbie poprzestawiało, a to za sprawą klimatu tworzonego przez obraz i właśnie tą muzykę, dla tego wryło mi się w mój umysł.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » sob 07.12.2002 13:49

larel pisze:Jak ty mozesz sluchac szanty i metal jednoczesnie. To sie nie laczy. Ty chyba wogule nie jestes metalem. Po prostu powiedz jakie sluchasz zespoly metalowe, bo ci nie wierze. Ja tam slucham... Powiem pozniej pierwszy ty odpowiedz.


A co to ma do rzeczy wielki METALU ?
Jestes smieszny, zalosny i przedewszystkim ograniczony, co ma jedno do drugiego? jezeli chce sluchac szant i metalu, to co nie moze? Muzyka jest dla ludzi, a nie ludzie dla muzyki. Zastanow sie nad tym kolego :shock: :shock: :shock:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: larel » ndz 08.12.2002 9:24

No tak ale w koncu te dwa rodzaje sa ze soba zwiazane 0%. No dobra moze w 0.1%.
the fool must die
larel
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pt 22.11.2002 19:01
Lokalizacja: niewiadome pochodzenie

Postautor: RaF » ndz 08.12.2002 13:52

I co w związku z tym? Tutaj naprawdę nie wszyscy mają gust ograniczony tylko do jednego gatunku i jemu pokrewnych.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

hmm...

Postautor: Sorden » ndz 08.12.2002 22:35

Jak ty mozesz sluchac szanty i metal jednoczesnie. To sie nie laczy. Ty chyba wogule nie jestes metalem. Po prostu powiedz jakie sluchasz zespoly metalowe, bo ci nie wierze. Ja tam slucham... Powiem pozniej pierwszy ty odpowiedz.

eeeee... Kto powiedzial, ze jak sie slucha metalu to sie jest odrazu metalem ? Metal to nie tylko muzyka, ale i ideologia...
Ja nie jestem metalem, a slucham metalu... i nie tylko...
Heh... dziwne co nie :roll: :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: ynst » wt 10.12.2002 13:11

Zaraz sie pobijecie :D Kazdy kto slucha jedengo rodzaju muzyki jest w pewnien sposob "ograniczony". I nie jest to obrazliwe pojecie w stylu glupi, tylko ograniczony dlatego, ze nie konfrontuje tego co zna z tym czego nie zna i tyle. Kazdy metal, punk itp. nie slucha innej muzy niz wlasna z zasady. A ja nie lubie zasad i slucham wszystkiego.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » wt 10.12.2002 13:40

Podejscie ynst-a jest chyba najbardziej trafne, bo sluchac mozna wszystkiego w kazdym zestawieniu, ale wtedy nie mozna podawac sie za czlonka (bez skojazen :) ) jakiejs subkultury zwiazanej bezposrednio z jakas muzyka. Jest prawda w takim razie, ze ja terz jestem "ogrniczony" i nie czuje sie urazony---wprost przeciwnie---jest mi z tym dobrze. :D
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » wt 10.12.2002 16:41

Szkoda jedynie, ze wiekrzosc tych "ograniczonych" czepia sie tych "nieograniczonych" i odwrotnie...

Kazdy metal, punk itp. nie slucha innej muzy niz wlasna z zasady.

Teoretycznie tak powinno byc... ale czy tak jest :?: :?: :?:
Jeszcze raz chcialbym tu jednak stwierdic ze czlonkiem subkultury nie zostaje sie sluchajac danej muzy, ale dochodzi do tego rowniez ideologia... Wiec nie zgadzam sie ztym, ze rozszezajac "zakres" sluchanej muzyki odrazu przestaje do danej subkultury nalezec.
p.s.
Ja jestem przeciwko wszelkim ograniczeniom... czlowiek powinien sie rozwijac... Nie mozna przez cale zycie isc w jednym kierunku z przyslowiowymi "klapkami na oczach" - i to sie tyczy rowniez muzyki, bo jeslitak sie bedzie robic, to mozna przegapic cos naprawde ciekawego...!!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » śr 11.12.2002 13:18

Sorden--> kombinujesz w zla strone, nie ograniczasz sie do jednego typu muzyki, tylko akurat ten, z ktorym sie utorzsamiasz, preferujesz. Jak pisalem jestem metalem i o zespolach z tego gat. moge rozmawiac, ale sa tez kapele i albumy (jak jakies OST-ki), ktore tez lubie ale mnie nie fascynuja i taka jest roznica. I DLA TEGO JESTEM OGRANICZONY, BO: NIE UMIEM SIE WYPOWIEDZIEC O INNEJ MUZYCE, A NIE ZE JEJ NIE SLUCHAM :x
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 11.12.2002 13:51

Shizm: a czego dokladnie sluchasz? Wymien jakies kapele, bo sam sluchalem duzo metalu i jestem ciekaw :mrgreen:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » śr 11.12.2002 15:55

Sorden--> kombinujesz w zla strone, nie ograniczasz sie do jednego typu muzyki, tylko akurat ten, z ktorym sie utorzsamiasz, preferujesz

No dobra... jesli sie utozsamiasz z jakas subkultura to fak t jest to pewne ograniczenie, ale z wyboru... i niekoniecznie zle...

I DLA TEGO JESTEM OGRANICZONY, BO: NIE UMIEM SIE WYPOWIEDZIEC O INNEJ MUZYCE, A NIE ZE JEJ NIE SLUCHAM

Widze Shizm, ze wzeles to bardzo do siebie :P
I dobrze ze sie nie wypowiadasz... jednak to nie znaczy ze jestes ograniczony...

Sa ludzie ktorzy nie sluchaja czegos z zalozenia, bo tak nie wypada... to jest dla mnie ograniczenie...
Naszczescie jest coraz mniej takich ludzi :)
Ja niestety mam takiego wujka :(
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » śr 11.12.2002 19:58

Klarkash-ton pisze:Shizm: a czego dokladnie sluchasz? Wymien jakies kapele, bo sam sluchalem duzo metalu i jestem ciekaw :mrgreen:


A przeczytaj topic o plytach, ktore toba wstrzasnely :D
A jeszcze slucham:
SLIPKNOT
SEPULTURA
CLOSTERKELER--TYZ LUBLU
SOAD
KORN
MEGADETH
ANATHEMA
DOG EAT DOG--ALE JEDEN KAWALEK ROCKY
KAT--BALLADY, SZCZEGOLNIE "PURPUROWE GODY"
THERION
QVO VADIS
ENYA
VANGELIS

OST:
GITS
AKIRA
KRUK
DRACULA 2000
LAST MOHICANIN
GLADIATOR


Chyba wystarczy :?: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony śr 11.12.2002 20:57 przez Shizm, łącznie zmieniany 1 raz
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 11.12.2002 20:07

Troche malo metalu w tych wykonawcach, ktorych wymieniles.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » śr 11.12.2002 20:32

Ja 7 wymienilem z tego gatunku, kilka z ciezszego brzmienia, no i jeszcz tamte z 5 ulubionych plyt to niby malo :?:

Napisz czego ty sluchasz, a o czym nie mozesz sie szezej wypowiedziec. Bo ja tylko o metalu moge polemizowac chociaz jak sam ztwierdziles---nie wszysko to metal.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

hmm...

Postautor: Sorden » śr 11.12.2002 20:54

hmm... Metal...
Bez urazy ale Klark ma racje... malo tu metalu, wrecz znikoma ilosc...
Mozesz napisac ktore z wymienionych kapel graja metal ???
Tak poprostu jestem ciekaw :twisted:
p.s. eeee... Klark, czekam na twoja odpowiedz :twisted: :twisted: :twisted:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » śr 11.12.2002 21:03

podkreslilem w przedpoprzednim poscie metal +:
METALLICA-KILL'EM ALL
IRON MAIDEN-POWERSLAVE
BLACK SABBATH-BLACK SABBATH
NIGHTWISH-WISHMASTER

G'n'R (nie mylic z R'n'G)-APPETIT FOR DESTRUCTION (czarny z krzyzem)-a to to cos co nie wiem jak okreslic, ale jest to takie ciezsze brzmionko.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 11.12.2002 22:03

Slipknot to dla mnie w zadnym wypadku nie grupa metalowa.

Reszte mozna wpakowac do tej polki... ale to wszystko jest raczej "lajtowe", ze tak powiem. Dla mnie metal to ekstremalne, ciezkie brzmienie. Dla mnie metal to Venom, Death, Deicide, Immortal, Gorgoroth, Burzum (stary), Mayhem (stary), Marduk, Bathory, Darkthrone... czy takie polskie hordy jak Witchmaster, Azarath. Plus wiele wiele innych. Tak to jest prawdziwa esencja metalu.

Mowiac szczerze dla mnie Shizm, nie jestes "metalem" dlatego, ze wszystkie kapele, ktore wymieniles tak naprawde maja malo wspolnego z ta subkultura. Chetnie podyskutuje na ten temat, bo w tej dziedzinie muzycznej wiedze mam calkiem niezla. 8)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Klarkash-ton » śr 11.12.2002 22:24

Shizm pisze:Ja 7 wymienilem z tego gatunku, kilka z ciezszego brzmienia, no i jeszcz tamte z 5 ulubionych plyt to niby malo :?:


Ja Ci wymienie 30 kapel, ktore sluchalem namietynie, ktorych kazda plyte znam na pamiec a, kolejne 100 ktore lubilem od czasu do czasu sobie posluchac... i nie chodzi oto, ze chce sie tu przechwalac. Bylem po prostu pewny, ze nazywajac siebie metalem zaswiecisz tu przykladem, a Ty wymienieasz marne 7 grup muzycznych, z ktorych prawde powiedziawszy malo co mozna nazwac prawdziwym metalem.
Ballady Kata to ballady rockowe...
Clostelker to rock gotycki...
Therion - wiecej tam muzyki powaznej niz metalu (mowie o tym nowym)
Reszta to leciuchny metal, no ale metal niech Ci bedzie :mrgreen:.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » śr 11.12.2002 22:41

hehehehe.... Wiedzialem ze to sie tak skonczy...
Shizm... wybacz, ale klark ma racje... zespoly te mozna wpakowac do metalu jednak jest to typowy "lajcik" (jak to klark ujal:))
Rdzennym metalem tez dla mnie nie jestes... Predzej chcesz za takiego uchodzic :)
Jednak wszystko jeszcze przed toba... Uwierz mi warto sie zaglebic w ten temat :)
Powodzenia...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: hmm...

Postautor: Lechu » śr 11.12.2002 22:57

Wczesniej Sorden napisałeś:

Sorden pisze:Jeszcze raz chcialbym tu jednak stwierdic ze czlonkiem subkultury nie zostaje sie sluchajac danej muzy, ale dochodzi do tego rowniez ideologia...


A teraz rozpatrujesz "metalostwo" Shizma pod kątem tego jakiej muzy słucha. To jak to w końcu jest bo ja sie już pogubiłem ;) ? Co jest ważniejsze ideologia czy muzyka? Czy to znaczy że wzorowy metal to taki co słucha tylko i wyłacznie metalu i do tego wyznaje taką ideologię? Czemu metal nie może sobie czasem posłuchać czegoś innego?

Wybaczcie że nie rozumiem, ale temat metalu jest mi raczej obcy a chciałbym wiedzieć jak to z tym jest :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości