Wplyw muzyki na zycie czlowieka...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Wplyw muzyki na zycie czlowieka...

Postautor: Sorden » śr 13.11.2002 14:04

Ciekawi mnie to gdyz zauwazylem pewna prawidlowosc...
Czlowiek zaczynajacy sluchac zalozmy hip hopu zmienia wyglad... sposob mowienia... caly swoj image...

Co to ty sadzicie ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » śr 13.11.2002 16:55

Tak samo jest z literatura, filmem czy takze innymi aspektami sztuki i nie tylko sztuki w mniejszym lub wiekszym stopniu. Kazda z tych rzeczy wplywa na czlowieka. Muzyka ma jednak wplyw na najwieksza liczbe ludzi bo nawet gdy nie chcemy jestesmy czesto zmuszeni jej sluchac - jest wszedzie. Na dodatek jest w pewnym stopniu najlatwiejsza w odbiorze i nic nie trzeba robic aby ja slyszec. Np. aby czytac trzeba wykazac sie pewnym wysilkiem, ktory jednak dla wiekszosci ludzi w dzisiejszych czasach jest zbyt trudny. A wbrew pozorom literatura moze miec taki sam wplyw na czlowika lub nawet wiekszy niz muzyka. (np. jak na mnie mitologia cthulhu :) )
Temat jest bardzo szeroki i gleboki, mozna dlugo o nim pisac, ale puenta jest prosta: w dzisiejszych czasach ze wszystkich dziedzin sztuki muzyka ma najwiekszy wplyw na wiekszosc (nie na wszytskich) ludzi.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » śr 13.11.2002 20:34

Obok muzyki postawiłbym jeszcze w takim razie X muzę, szczególnie w wydaniu telewizyjnym :). Rozpustna kobieta :P
Co do muzyki... Nie jestem pewien dlaczego, ale wytworzył się tu taki jakiś dziwny system, że w danym towarzystwie należy słuchać to a to, a słuchanie tego a tamtego to obciach. Wydaje mi się, że to ze względu na próby wkręcenia się w mniej lub bardziej inteligentne towarzystwo ludzie się zmieniają i zmieniają swoje preferencje muzyczne, na odwrót jest coraz rzadziej... Zresztą - mądry człowiek (czyli taki, któremu się CHCIAŁO wysilić) patrzy głównie w kategoriach dobra muzyka - zła muzyka, a nie disco polo to szajs, techno rulez, metale do piachu a coś innego jeszcze gdzie indziej :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » śr 13.11.2002 20:42

Nie jestem pewien dlaczego, ale wytworzył się tu taki jakiś dziwny system, że w danym towarzystwie należy słuchać to a to, a słuchanie tego a tamtego to obciach. Wydaje mi się, że to ze względu na próby wkręcenia się w mniej lub bardziej inteligentne towarzystwo ludzie się zmieniają i zmieniają swoje preferencje muzyczne, na odwrót jest coraz rzadziej


Wytworzyl sie niestety tez taki system, ze ludzie sie kompletnie nie znaja na muzie... nie wiem czy to dobrze czy nie, ale ja np. lubie wiedziec czego slucham i caly czas sie tym zajmuje. Jednak wiekszosc spoleczenstwia po prostu idzie za moda i slucha tego co leci w radiach/tv i na dyskotekach samemu nie poszukujac zadnych nowych sciezek...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » czw 14.11.2002 17:09

Dlatego napisałem "Zresztą - mądry człowiek (czyli taki, któremu się CHCIAŁO wysilić) (...)" :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: borsuq » czw 14.11.2002 21:27

Ale tez trzeba zauwazyc ze ludzie sluchajacy podobnej muzy trzymaja sie razem i czesto dobrze rozumieja ( przykladow nie trzeba podawac). Mam tu na mysli ludzi ktorzy sluchaja takiej a takiej muzyki bo im ise podoba :)
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

hmm...

Postautor: Sorden » czw 14.11.2002 22:04

lubie wiedziec czego slucham i caly czas sie tym zajmuje. Jednak wiekszosc spoleczenstwia po prostu idzie za moda i slucha tego co leci w radiach/tv i na dyskotekach samemu nie poszukujac zadnych nowych sciezek...

To nie jest problem tego typu, ze nikomu sie nie chce...! Zauwaz, ze ty szukajac cos o danym zespole odrazu wchodzisz na internet i szukassz...
Tak samo jest z szukaniem nowych sciezek... ty tego szukasz kozystajac z neta... Wiele rzeczy mozna znalesc na necie, a poza netem cholernie malo...! Tu sie naprawde trzeba wysilic...!!!
Klark- prosty przyklad... ELEND ! Znajdz to w sklepach...zeby chocby przesluchac...!

Niepokoi mnie natomiast ze niektorzy ludzie probuja sluchac czegos na sile ! Bo akurat nic innego nie wypada(bo koledzy tego sluchaja)... Zauwazcie,ze my (ludzie przed 30 bo powyzej sa juz wyjatki :P) nie sluchamy np disco polo ! I tu juz nie chodzi o to ze to jest beznadziejne... Ale poprostu nie wypada... ! Mnie to osobiscie zwisa co inni mowia, ale wiekrzosc biorze to pod uwage...

A wynika z tego tylko jedno :ludzie nie sa tolerancyjni :D
Gdybysmy nie mysleli o tym jak nas postrzegaja inni to nie bylo by tego problemu...!

Ale tez trzeba zauwazyc ze ludzie sluchajacy podobnej muzy trzymaja sie razem i czesto dobrze rozumieja ( przykladow nie trzeba podawac). Mam tu na mysli ludzi ktorzy sluchaja takiej a takiej muzyki bo im ise podoba

Towazystwo tez wplywa na poglady :!:

Chyba troche namieszalem ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » czw 14.11.2002 23:43

Yyy... Mniej więcej :mrgreen:

Tak, ze znajdowaniem dobrej muzyki to się zgadzam. Co prawda można by zarzucić, że przecież delikwent jak wybierze sobie jakiś nowy zespół celem przetestowania (bo nie znaczy to, że w sklepach w ogóle nie ma dobrej muzyki!) to raz odsłucha, dojdzie do wniosku że szajs i odstawi na niedostępną półkę (i to z tyłu). Ale że gusta przecież się wyrabia, to trudno jest wyrobić sobie dobry gust, gdy ma się do dyspozycji nieciekawe muzyczki.

Co do tolerancji... Hm. Zależy. U mnie na wydziale są osoby o tak przeróżnych i niekiedy skrajnych gustach muzycznych, że można się za głowę łapać, a jednak nikt nikomu nie powie nawet złego słowa :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

hmm...

Postautor: Sorden » czw 21.11.2002 0:16

Hmm...
bo nie znaczy to, że w sklepach w ogóle nie ma dobrej muzyki

Dzisiaj poszedlem sobie do sklepu muzycznego (najwiekrzego w Gliwicach) i zapytalem sie o Elend... Wiecie co mi wlasciciel odpowiedział...
Ze nie maja tego typu muzyki, bo ona sie nie sprzedaje :!: Jesli chce to moge zamowic, ale tez nie obiecuje... Hmm... Wiec czy w sklepach jest dobra muzyka ? Pewnie jest... ale zadko mozna znalesc w sklepie cos ambitniejszego... Szczeze mowiac gdyby nie internet i kilku kumpli, to pewnie dalej bym sie podniecal schzami KoRna...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » czw 21.11.2002 21:25

powiedzialem "nie znaczy to że nie ma w ogóle" a nie że nie ma wcale :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

hmm...

Postautor: Sorden » czw 21.11.2002 23:30

Ale ja sobie pozwole stwierdzic, ze w polsce jest naprawde malo sklepow gdzie mozna by bylo znalesc cos ambitniejszego... (procz wysylkowych)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 21.11.2002 23:53

Poszukaj sobie rzeczy, ktorych jak slucham jak np. neofolk... Nie znajdziesz nigdzie ani jednej plyty! Ani zaden sklep normalny ani wysylkowy nie ma nic takiego, aby cos dostac trzeba znac "podziemne" wydawnicta i miec znajomosci... :?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » pt 22.11.2002 14:03

Wiesz co do plyt w sklepach wysylkowych... Jak odpowiednio z ludzmi zagadasz to ci to znajda... Wiec sprobuj, bo napewno gdzies to jest... Jak nie w polsce to za granica !

Ale nie o to mi chodzi gdzie co mozna znalesc...
A raczej o to, ze zludzi ktorzy maja "predyspozycje" co do takiej muzy...
Naprawde garstka ja odkryje... :(

Internet ma tu durzy plus... Dzieki niemu mamy dostep dao takiej muzy i nie musimy kupowac na slepo...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » sob 23.11.2002 14:53

Czlowiek nieobeznany, ktory nie trafi na jakas zadkosc przez przypadek albo ktos mu o tym nie powie nie ma szans tego znalesc. [Mi samemu pomogl net.]

Czemu sie przejmujesz, ze garstka osob tylko odkryje jakis rodzaj muzyki, a dla wiekszosci jest on nieznany? Zrozum, ze wiele wykonawcow nie pragnie swiatowej slawy. Che aby to co zrobili podobalo sie istota, ktore naprawde to zrozumia i ktore same na to trafia wiec po co kogos uswiadamiac?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » sob 23.11.2002 22:30

nie chodzi o uswiadamianie. chodzi chyba o to ze potencjalny czlowiek, ktory moglby zostac milosnikiem ambitnej muzyki nigdy sie o niej nie dowie... :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » sob 23.11.2002 22:44

Jego strata :twisted:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 14:31

Hmm... klark... z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze To co fajne to nieznane... A to co znane to juz masowa...
A przeciez tu nie o to chodzi...
Muzyka z zalozenia jest dla ludzi... Przeciez nie po to dany zespol nagrywa plyte zeby sie nia cieszyc... robi to dla pewnej grupy sluchaczy...
A chyba lepiej jesli tych prawdziwych sluchaczy jest wiecej... !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » wt 26.11.2002 14:40

Wcale nie uwazam, ze czym mniej ludzi slucha danego rodzaju muzyki tym lepiej.

Dlaczego lepiej, ze sluchaczy jest wiecej? Przeciez to smieszne, muzyka jest dla Ciebie wiec co sie przejmujesz innymi? Po co uswiadamiac szare masy? Nie ma to najmniejszego sensu.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

hmm...

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 14:56

Mi tu nie chodzi o to zeby bylo juz jak najwiecej szluchaczy, ale bardziej o uswiadomienie ludzi ze taka muza wogole istnieje...
A wogole czemu inni nie mieli by o tym wiedziec ? Przeciez to nie jest zakazane....!!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » wt 26.11.2002 15:10

...to nie jest zakazane, ale po kiego to robic? Po co? Dlaczego ludzi uswiadamiac? Moze oni chca tak zyc i sluchac tego co jest teraz na topie? Moze nie chca sie zastanawiac nad jakimis ambitniejszymi rodzajami muzyki... moze nie chac szukac? Jakby chcieli to by sami znalezli co w dzisiejszych czasach juz nie jest takim problem jak kiedys.
Zreszta rob jak chcesz, zaczepiaj ludzi na ulicy, rob strony w internecie, zatrudnij sie w radiu/tv i promuj nowe style muzyczne... :shock:
Mysle, ze mozna cos polecic znajomymy/przyjaciolom i na tym powinno sie to konczyc.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sorden » wt 26.11.2002 15:28

hmm... Wczesniej juz pisalem, ze nie chodzi mi o wszystkich... Chodzi mi raczej o to ze ludzie ktorzy maja predyspozycje do takij muzy, pewnie nawet nie wiedza o jej istnieniu....
A co do problemu z szukaniem... moze nie jest to juz taki wielki problem jak kiedys, ale dalej jest to problemem... Teraz mamy internet... ale nie wszyscy... Ludzie ktorzy sporadycznie sa na necie, w zyciu sie nie zainteresuja takim tematem...

I jeszcze jedno mi tu nie chodzi, ze mamy robic cos w mediach... to nie my mamy sie tym martwic... Mozemy co najwyzej powiedziec o tym koledze... (jak juz stwierdziles)

Mnie porostu wkurza to, ze nie jest to muzyka dla kazdego... nie chodzi mi tu o to ze kazdy powinien jej sluchac, ale o to ze nie kazdy ma do niej dostep... !

P.s. Ale o tym wszystkim juz pisalem wczesniej...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Howler » śr 19.02.2003 13:46

Spotkalem kiedys dziewczyne,ktora stwierdzila: "nie slucham zadnej muzyki"(czy jakos tak,dawno to bylo,ale o to mniej wiecejchodzilo)Do czego dąże - mylila sie.Wedlug mnie nie da sie ucec przed muzyka.Mozesz zamknac sie na cztery spusty w pustym domu,100 km. od jakiejkolwiek cywilizacji,a i tak muzyka bedzie przy tobie.Nie mowie o discmenach itd. Chodzi mi o to,ze sam nasz organizm wytwarza pewna muzyke.Mowie serio.Nasz puls,bicie serca itd.Bedac sam we wspomnianym pokoju slyszysz wlasnie bicie serca.Jest to moze i dziwne stwierdzenie,ale tak jest. Poza tym przeciez kazdy ma jakis swoj wewnetrzny rytm.U osoby spokojnej - powolny, u berserka - bardzo szybki i nerwowy. Sadze ze wiecie o czym mowie, right? 8)
Awatar użytkownika
Howler
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: pn 17.02.2003 14:43
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: RaF » śr 19.02.2003 19:31

Ale czy to aby na pewno jest "muzyka"?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 19:56

Najedz sie fasoli, a potem siadz na klopie i muzykuj ile wlezie... lol.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » śr 19.02.2003 22:19

No cóż bicie serca to bardzo ciekawa muzyka, szczególnie jak się siedzi samemu. No bo jeszcze jak przynajmniej się ten rytm zmienia czasem, to można posłuchać, ale tak to raczej strasznie zmulający kawałek. I długi...
Chociarz rozumiem sens tej teorii, może nie tyle muzyka, co jej część czyli rytm, otacza nas cały czas. I nie tylko dzwieki naszego ciała (dziwnie to brzmi :) ) ale też i dzwięki otoczenia, cykanie świerszczy, śpiew ptaków...

Klark -> :rofl:
_____________________________________
Obrazek Aktualnie słucham: Coś ciekawszego niż bicie serca :)
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości