Bjork i te sprawy...: )

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Bjork i te sprawy...: )

Postautor: Altamira » śr 23.04.2003 16:30

Jest tu ktoś kto słucha lub słyszał o Bjork, Tori Amos, PJ Harvey??? Co o nich myslicie?
A może Hedningarna? Jeżeli ktoś lubi Clannad to Hedningarna powinna stać na tej samej półce... :black:
A jedną nóżkę przyszytą miał krzywo... :robot:
Altamira
Lady
Lady
 
Posty: 81
Rejestracja: śr 23.04.2003 15:31

Postautor: Alganothorn » śr 23.04.2003 22:13

słyszał chyba każdy, a słucham np. ja...
btw, a sare maclachlan lubisz?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

: )

Postautor: Altamira » pt 25.04.2003 16:41

niestety nie znam tej kobiety...moze slyszalam ale nie kojarzę nazwiska...
:D
A jedną nóżkę przyszytą miał krzywo... :robot:
Altamira
Lady
Lady
 
Posty: 81
Rejestracja: śr 23.04.2003 15:31

Postautor: Alganothorn » pt 25.04.2003 20:59

to w takim razie polecam;
poza tym loreene mackennit, jeśli lubisz okolice celtów...dalekie, ale zawsze okolice ;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » sob 26.04.2003 12:28

hmm. Bjork i Tori Amos znam...pozostałych niestety nie..postaram sie zdobyć kilka meldoii.
Co do tych ,które znam to Tori Amos & Bjork śpiewają wspaniale , ale w moich oczach (i w tym co słyszałem) ta druga jest ciut "pogięta". Pomimo to uwielbiam ich odrobinę posłuchać bo wtedy wpadam w niesamowity nastrój.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Altamira » sob 26.04.2003 13:21

a Tańcząc w ciemnościach ogladaliście?? z Bjork w roli Selmy??
A jedną nóżkę przyszytą miał krzywo... :robot:
Altamira
Lady
Lady
 
Posty: 81
Rejestracja: śr 23.04.2003 15:31

Postautor: Sorden » sob 26.04.2003 19:37

Hmm... jesli chodzi o Bjork...
Mam jej kilka plyt, ale nie uwazam ich za jakies arcydzielo...
Podoba mi sie jej wokal (albo raczej technika) jednak nie podoba mi sie reszta aranzacji (czyt. muzyka)... Chociaz niektore piosenki mnie uzekly !
p.s. Filmu nie widzialem, ale slyszalem ze dosyc fajny :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

she smiles way too much

Postautor: Lubek » sob 26.04.2003 20:13

Tori Amos słucham bardzo często, zaś Bjork to nie za bardzo ;).
Tori - lubię jej teksty - ma ciekawe podejście do pewnych spraw, powiedziałbym, że bliskie mojemu. Zwłaszcza utwory 'Father Lucifer', 'Blood Roses' czy 'Happy Phantom'. A w innych utworach znajduję 'kobiece spojrzenie' na kilka spraw - 'Hey Jupiter', 'Tear in Your Hand'.
A film mi się nie podobał :P.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Alganothorn » sob 26.04.2003 21:50

tylko odnośnie filmu (choć podchodzę pod inne subforum ;-) ):
dobry, nieźle zagrany, przesłodzony...
pozdrawiam
ps. muzyka, rzecz jasna, bardzo dobra ;-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Altamira » wt 29.04.2003 14:05

Bez Bjork tego filmu nie dałoby sie oglądać.
Mi osobiście baardzo sie podobał, plakalam jak glupia, choć wiem dobrze że nie o to chodzilo w filmie (dlatego "jak głupia" :D), ale na to juz nic nie poradzę :)

Tori Amos....Najbardziej lubię jej pierwsze plyty Little Earthquakes, Under The Pink i Boys For Pele
No i oczywiście musze się pochwalić że byłam na jej koncercie w Poznaniu :D :D :D :D
I stwierdzam że Tori Amos na żywo jest nie do pobicia... : ) : )
A jedną nóżkę przyszytą miał krzywo... :robot:
Altamira
Lady
Lady
 
Posty: 81
Rejestracja: śr 23.04.2003 15:31

i need a big loan

Postautor: Lubek » wt 29.04.2003 21:17

Jak się podoba szanownym forumowiczom "Scarlet's Walk" by Tori Amos? Jak dla mnie - muzyka jest dalej niezła, lecz nie bardzo podoba mi się tematyka. Jest taka... taka... amerykańska ;). Nie mam nic przeciwko USA i w ogóle (a może mam, ale nie o tym mowa ;)), po prostu te teksty nie są mi tak bliskie jak te z wcześniejszych płyt.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Xaos » wt 29.04.2003 22:10

Alganothorn pisze:poza tym loreene mackennit, jeśli lubisz okolice celtów...dalekie, ale zawsze okolice ;-)


Wiesz, co dobre : )
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: Alganothorn » wt 29.04.2003 22:15

xaos, dziekuje za słowa uznania...już czwarta osoba na tym forum wyraża sie o mnie pochlebnie...epidemia...jak SARS...tylko mi nie umierajcie!
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lechu » wt 29.04.2003 22:46

Nie słucham Bjork, jej osoba i jej muzyka działa na mnie odpychająco i po prostu nie trawię jej twórczości. Kwestia gustu widocznie.
Tori Amos słyszałem kilka kawałków, może nie drażni mnie ona tak jak Bjork, ale nie jest również w moim typie.

Pozdrawiam miłośników obu artystek :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » pn 22.12.2003 14:28

Hmm... ja tak chcialbym odswiezyc ten temat, bo zmienilem podejscie do Bjork... Dorwalem plytke "Homogenic"... i to wlasnie za jej sprawa zmienilem zdanie !
Sa utworki leprze i gorsze... wpadajace w ucho ! Bardzo melodyczbe... bardzo dobre tlo muzyczne (zakrecone- czyli takie jak lubie :P) a na dodatek ten zachwycajacy wokal :D
"Alarm Call" poprostu mnie zachwycilo i moge tego sluchac non-stop :D

Nie wiem, moze doroslem do tej muzy, albo zaczolem glupiec na starosc :wink: ale naprawde zaczyna mi sie to coraz bardziej podobac...

Jesli chodzi o film, to musze stwierdzic, ze bardzo smutny... az mi sie lezka zakrecila w oku... Bardzo dobra muzyka, ale moim zdaniem tylko w poloczeniu z filmem... osobno mi sie nie podoba...
~
No nic, to tyle :P
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bjork i te sprawy...: )

Postautor: Hekate » sob 03.01.2004 9:26

Bjoerk lubię bardzo, podoba mi się jej głos, jej ekspresja i estetyka sceniczna, poza tym to niezwykła osobowość. Muzyka oscylująca wokól ambientu i rocka również mi się podoba, a teledyski są jak dzieła sztuki, mnie osobiście podobała się "Joga" i "Human behaviour".
Tori Amos lubię jeszcze bardziej. I wartswa tekstowa i muzyka jest interesująca, jednak chyba największymi atutami Tori są jej niesamowite aranże i wspaniały głos.
Jesli mogę kogoś jeszcze polecić to będzie to nasza polska Anna Maria Jopek, moim zdaniem ma bardzo dobry głos i śpiewa niesamowicie "klimatycznie"
I Lisa Gerrard. Jeśli ktoś słyszał Duality, to wie o czym mówię a jeśli mnie pamięć nie myli to chyba Chaon zrecenzował kilka kawałków. Ja polecam jeszcze wcześniejszy album, The Mirror Pool.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości