Ostro i medlodycznie

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Czy lubisz ostra muzyke polaczona z melodycznym (albo chociaz na wysokim poziomie) wokalem

tak
33
92%
nie
3
8%
 
Liczba głosów : 36

Ostro i medlodycznie

Postautor: Shizm » pn 14.04.2003 12:34

Uwielbiam mocne uderzenie, ale wole kiedy wokal jest melodyczny, pokazyje umiejetnosci wokalisty. Nie moge sie przekonac do kapel, w kitorych wokal przypomina darcie sie obdzieranego ze skury swiniaka.

Kto z was lubi taki typ cierzkiego brzmienia? Moze jakies kapelki znacie, o ktorych raczej nie slychac, a sa swietne w takim rodzaju muzyki.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Draven » pn 14.04.2003 13:15

odrazu mi sie nasowa nazwa "The Gathering" dziewczyna tam ma naprawde fajny wokal. polecam tym, ktorzy jeszcze nie slyszeli tej kapeli. choc w to watpie bo jest dosyc znana :)
Karczmarzu wina!!! Pijmy i bawmy sie w ime Liadriel'a!!!
Awatar użytkownika
Draven
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 57
Rejestracja: śr 26.03.2003 14:46
Lokalizacja: Las Loren

Postautor: Chaon » pn 14.04.2003 20:12

VIRGIN BLACK

Brak mi słów aby określić piękno tej muzyki. To jak niezwykła uduchowiona opera, gdzie każdy dźwięk jest uczuciem i opowieścią w których tonie słuchacz... Nieziemski kunszt... Na prawdę warto posłuchać...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Shakal » pn 14.04.2003 23:02

Mi sie od razu Nightwish przypomina, do tego Blind Guardian[Nightfall in Middle Earth szczegolnie]. Jeszcze Therion..

Pozdrawiam

Jakub 'Shakal' Klich
No blood No glody
All pain and Fury
A demonstration
Of domination!!
Shakal
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 63
Rejestracja: sob 05.10.2002 15:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: Draven » wt 15.04.2003 9:47

Nightwish'a wczesniej nie slyszalem, ale wlasnie zaczelem sciagac ich plytke "Ocean Born" i musze przyznac, ze calkiem, calkiem :twisted:

a Therion jak najbardziej.
Karczmarzu wina!!! Pijmy i bawmy sie w ime Liadriel'a!!!
Awatar użytkownika
Draven
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 57
Rejestracja: śr 26.03.2003 14:46
Lokalizacja: Las Loren

Postautor: Sorden » wt 15.04.2003 19:44

A ja wam powiem, ze ja nie trawie metalu powiazanego z chorkami... mi sie to nie podoba !!!
Wole klasyczny metal !!!
Therion i Nightwish jest beeeeeee !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » wt 15.04.2003 20:43

Co kto lubi. Ja akurat nie gardzę klasycznym metalowym darciem się, ale tylko, jeśli ma ono jakieś uzasadnienie. Ale mimo wszystko wolę, kiedy wokalista pokazuje kunszt, a nie stopień zaflegmienia strun głosowych ;)
Oprócz Nightwisha, który posiada świetną technicznie wokalistkę o naprawdę ładnym głosie (choć mogłaby go jeszcze podszkolić, jeśli mam być szczery), mogę wspomnieć o rodzimym Artrosis, którego wokalistka ma spore możliwości wokalne (choć też można by je doszlifować). Całkiem ładnym głosem dysponuje wokalistka Edenbridge. Z zespołów mieszających kunszt wokalny i typowy metalowy ryk mogę polecić bliźniacze Tristanię i Sirenię... Coś mi może jeszcze przyjdzie do głowy.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » śr 16.04.2003 22:59

Hmm... ja bym chcial wam tu przytoczyc pewien przyklad...
Kiedys interesowalem sie Kornem... i sporo o nim wiedzialem...
Pierwsze 4 plytki byly spoko (no moze 4 troche mi sie nie podobala :P)
Ogolnie chodzi mi o to zo ze Jonathan Davis (vocal) zaczal pewnego dnia brac lekcje spiewu (przed nagraniem 5 plytki) i niestety Korn dla mnie stracil swoj urok... Wokal rzeczywiscie stal sie bardziej belodyjny , przyjemny, jednak stracil w sobie to cos... Wokal nie jest juz tak zakrecony jak kiedys... Stal sie zbyt klasyczny...

Reasumujac... Nie zawsze dobry wokalista musi poprawnie spiewac... Bardziej tu chodzi o styl, a nie o technike... !

hmm... wiem ze to nie jest zespol metalowy, ale mysle ze jest to dobry przyklad na to co mysle :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 17.04.2003 7:48

Lubie piekne wokale i chory, ale w muzyce bardziej klasycznej. Takim wlasnie tworem jest dark wave (dla nie zorientowanych, to rodzaj muzyki, a nie wykonawca), w ktorym chory i wrecz anielskie wokale polaczone sa z klasycznymi instrumentami.
Za to metal lubie klasyczny, ma byc ostry, ma byc twardy! Lubie tez wyjatki choc nigdy zadnych Therionow, Gatheringow czy innych pochodnych nie lubilem.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Funeral » czw 17.04.2003 15:33

dla mnie rodzaj wokalu jest obojęctny, może być growl, skrzek, czysty śpiew, gejowski śpiew (vide Pan Halford :D ), głos kobiecy, chórki, itd. itp. ważna jest jedna rzecz, musi być dobry, na wysokim poziomie i musi mi się podobać, tyle!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Lechu » czw 17.04.2003 17:14

Funeral dobrze gada, wokal musi mieć to coś, musi się podobać, Może nie musi koniecznie być perfekcyjny, czysty itp, ale musi się go po prostu przyjemnie słuchać. Przynajmniej ja tak uważam 8)
Chociarz ryków, growlingów i innych cudów nie lubię, wolę czysty wokal, melodyjny, nad którym można pokontemplować, pozachwycać się. Pewnie dlatego gustuję w kobiecych głosach lub chórach :D A najlepszy jest taki który aż przyprawia o dreszcze :D :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Xaos » czw 17.04.2003 20:24

RaF pisze:Nightwisha, który posiada świetną technicznie wokalistkę o naprawdę ładnym głosie (choć mogłaby go jeszcze podszkolić, jeśli mam być szczery)


Właśnie dlatego Nightwish nie wyda żadnej płyty w najbliższym czasie - bo Tarja teraz przesiaduję w przybytku kultury zwanym akademią muzyczną : - ).

Odnośnie samego tematu - zgadzam się ze shizmem. Znacznie lepsze są utwory melodyjne, bez bezsensownych porykiwań. Kiedy słucham muzyki, chce z niej coś wynieść - słuchanie wrzasków nigdy nie było i nie będzie odkrywcze, niezależnie od swej głośności czy długości.
Dopiero piosenka wyraźnie wyrażająca uczucia lub niosąca przesłanie jest wartościowa - a dobry wokalista/tka jedynie polepsza wrażenia.
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: Funeral » pt 18.04.2003 15:23

ale czy muzyka musi być odkrywcza??
oczywiście, kiedy mam ochote na muzyke, z której chce coś wynieć takiej też słucham, ale jeśli mam ochote poprostu posłuchać fajnej muzy, żeby się rozluźnić czy odpocząć (no czy coś w tym stylu) to słucham muzyki niekoniecznie inteligentnej, odwtwórczej czy też niesąca przesłanie!
przykład: Six Feet Under kapela, grobowy growl, prostacki death metal i teksty typowo gore!
nie jest to napewno odtwórcze ale jak fajnie się tego sluzcha np. w samochodzie!

aha, wartościowe to pojęcie względne, dla jednego wartościowe może być Prodigy a dl drugiego Dream Theater!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: RaF » pt 18.04.2003 20:46

Kiedyś gdzieś w jakimś topicu (chyba o techno) pisałem, że dla mnie muzyka to przede wszystkim emocje. Do przenoszenia emocji najlepiej nadaje się wokal "czysty", techniczny. No, growlingiem też da się przenieść pewne emocje, ale raczej zawęża ich spektrum. Trudno np., żeby growlingiem śpiewać radośnie czy melancholijnie ;) Stąd też najbardziej lubię melodyjne wokale.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » ndz 20.04.2003 20:53

lubię naprawdę różne gatunki muzyczne, ich dobór zależy od mojego aktualnego nastroju; odnośnie tematu: taka muzyka TEŻ mi odpowiada...nie jest to coż, bez czego żyć bym nie mógł, ale czasami mam ochotę posłuchać np. nightwisha...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » pn 21.04.2003 11:58

Blind Guardian (jak mówił shakal - Nightfall in Middle Earth). Też System of a Down (Serj ma boski wokal, a jak trzeba to umie i porządnie warknąć; growling niezły ma też Shavo), nieistniejący już Faith No More (Patton ma genialny głos - potrafi zarżnąć gardło, by w sekundę później przejść w melodyjny śpiew, bez zająknięcia, czy chrypy!!!), Artrosis (a co? dobrze grają, a Medeah ma całkiem przyjemny głos), . Można by jeszcze trochę powymieniać (nawet Within Temptation, jak ktoś lubi ;-), ale sens jest taki - ja wolę dobry śpiewany wokal, niż darcie się, rzężenie i nieskładne wycie. Co nie znaczy że nie podoba mi się jak ktoś dobrze gra, a wokal ma growling'owy...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bard » ndz 27.04.2003 10:11

Melodyjność więc wygrywa ?
Hmm...osobiście sam bardzo lubię 'skrzeki' typu Cradle czy Abigor, ale jest kapela, która łączy growling z czystym śpiewem. Chodzi tu mianowicie o Amorphis. Oni jako jedyni - potrafią wpleść w piosenkę tyle uczuć i emocji, że growl wydaje się być całkowicie na miejscu (mowatutaj o np."On Rich And Pour") i nie ujmouje to nic z całej melodyjności.

Nic więc nowego nie wniosłem ;)
Chciałem jednak zauważyć, że KAŻDA muzyka jest warta szacunku, pod warunkiem jednak, że tworzona jest przez ludzi utalentowanych oraz całkowicie jej oddanych...
"The sound of thousand warriors
The fields of thousand battles
Still, in our hearts we can hear
The great hymn of Karelia"
Bard
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: czw 20.02.2003 18:34
Lokalizacja: Druid`s settlement of Hazel`s

Postautor: Funeral » ndz 27.04.2003 10:27

Bard pisze:Chciałem jednak zauważyć, że KAŻDA muzyka jest warta szacunku, pod warunkiem jednak, że tworzona jest przez ludzi utalentowanych oraz całkowicie jej oddanych...


jak najbardziej popieram tą wypowiedź!
masz racje, Amorphis jest zespołem umijętnie łączącym melodyjny śpiew z growlem,ale takich wspaniałych zespołów jest więcej, choćby Agalloch z płytą The Mantel, polecam !!!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: QuaD » ndz 27.04.2003 20:19

Jestem za ładnym wokalem rodem z Najtłisza, mam całą dyskografię ( z czego trzy płyty oryginalne ale i tak słucham z mp3 ;) ) ale nie gardze troche odmiennym stylem np teraz kolekcjonuje dyskografię Hammerfall'a gość nie ma super wokalu, ale nie przeszkada mi to zbyt. Nadrabiają tematyką utworów (przedstawienie "ery metalu"), grą na instrumentach (przemyślana, wpadająca w ucho), i jednym doskonałym kawałkiem (choć stanowczo za krótkim) "Lore of the Arcane".
I can see, what You cannot.
Visions milky, then eyes rot.
When You turn, i will be gone.
Whispering my hidden song...
Awatar użytkownika
QuaD
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: pt 17.01.2003 21:54

Postautor: Sabazios » ndz 27.04.2003 21:44

Głosowałem na tak ponieważ podoba mi się twurczość takich kapel jak
blind guardian
nightwish
dream evill
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Palantir » pn 28.04.2003 11:53

Ludzie słuchajcie BATHORY np. Blood on ice :!: :!: :!: Rasowy Wiking, epic metal. Cudo!!!
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Zoltrain » czw 01.05.2003 22:48

Dla niezdecydowanych polecam Opeth :). Growling i melodyjny glos przeplataja sie przez wszystkie piosenki chyba. A co do Pattona - uwielbiam goscia, jest to jeden z najbardziej cenionych przeze mnie wokalistow, jesli nie wiecie co sie z panem stalo to po nagraniu kilku plyt solo i kilku ze swoim pierwszym zespolem (Mr. Bungle) wzial sie za cos niesamowitego (niekotrzy pewnie poiwedza ze kupa :)) czyli za Fantomasa. Polecam obie plyty, choc roznia sie od siebie sporo. Pan Patton spiewa jeszcze dla kapeli zwacaj sie Tomahawk, która gra cos podobnego do Faith No More, ale niestety jest na sporo nizszym poziomie :(.
Zoltrain

THIS IS MY RIFLE. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life.

http://sechster.dyndns.org
Awatar użytkownika
Zoltrain
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: ndz 27.04.2003 12:12
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Palantir » śr 07.05.2003 17:52

Nie wiem, czy ktoś już wspominał, ale ostro i melodycznie to In Flames się nadaje. Szczególnie płytka Clayman.
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Funeral » śr 07.05.2003 20:42

tak samo jak At The Gates, Hypocrisy, Soilwork, Arch Enemy i cała reszta meledojnego szwedzkiego death metalu! :D
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Palantir » czw 08.05.2003 15:07

Funeral pisze:tak samo jak At The Gates, Hypocrisy, Soilwork, Arch Enemy i cała reszta meledojnego szwedzkiego death metalu! :D


Dobrze powiedziane :D Tylko z Arch Enemy bywa różnie...
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Funeral » pt 09.05.2003 21:23

czemu??? bo laska jest na wokalach?? mnie się ona podoba zarówno muzycznie jak i wizualnie :D
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Palantir » sob 10.05.2003 19:54

Mi się wizualnie też podoba jak najbardziej!!! Różnie bywa u nich z melodycznością.
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: Nepharite » czw 05.06.2003 14:47

Apocaliptyca RULEZZZZZZZZZZZZ Z Z Z Z z z z z z z z z
Awatar użytkownika
Nepharite
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 28.04.2003 12:40
Lokalizacja: Cytadela Yazzahar'a, gdzieś na Wenus (Wa-wa)

Postautor: bejzkik » czw 05.06.2003 14:56

System of a Down
Faith No More

łza się kreci w oku
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: czarna_skała » wt 17.06.2003 12:50

Według mnie oczywiście :arrow: Blind Guardian :D , Rhapsody :) też może być i Sonata Artica :) ...
Awatar użytkownika
czarna_skała
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: czw 08.05.2003 16:20
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Funeral » wt 17.06.2003 15:46

może to zabrzmi jak zaczepka ale ... kapele które wymianiłeś przesadzają z melodyjności sprawiając że brzmi to za słodko!
a o ostrości tej muzyki to raczej można zapomnieć:)
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości