Nightwish RULEZ !

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Tyhagara » czw 18.03.2004 19:26

Gvynbleid pisze:... trzeba iść troche na wyczucie i uznać głos większości.

Gvynbleid, albo idziesz za głosem wiekszości (mało oryginalne) albo idziesz na wyczucie, czyli tak jak czujesz, albo tak jak podpowiada ci intuicja (to u kobiet :) ) albo tak jak podpowiada ci instynkt (to u mężczyzn i zwierząt :lol: ).
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: -WasyL- » ndz 21.03.2004 20:36

Osobiscie lubie ten zespol ale za czesto nie slucham ,mam tylko jeden ulubiony utworek (instrumentalny) : Moondance - ten utwor jest the best ,super ,extra ,zajeb*** ,wyczes itd. (jak dobrze pojdzie moze bede umial go garac na gitarce za kilka miechow)
Btw. kojazy ktos taka kapele jak White skull - wyroznia ich kobieta wokal... oni to dopiero nizle graja :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Moondance

Postautor: Hekate » pn 22.03.2004 6:01

Moondance to jedyny utwór Nightwisha, który mi się podoba.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Gorgonus » ndz 06.06.2004 17:26

Haha :!:

Dzisiaj wyszedł nowy album NIGHTWISH - ONCE !!!


:!: Ave Nightwish i wogóle cały symfoniczny metal :!:

Posłuchajcie Wish I had an Angel :!:

To jest power !!!
z sesji: - Coś mówiłeś, ja nie zdążyłem nic powiedzieć i minął mi atak!
Awatar użytkownika
Gorgonus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.02.2004 15:33
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postautor: -WasyL- » pn 07.06.2004 17:30

Nie slyszalem jeszcze innych utworow z tej plyty ale musze przyznac ze ten co lecie teraz w Tv nie jest za specjalny...
Wlasnie zabieram sie za sciaganie tego ktory polecil przedmowca ze szczera nadzieja ze jest leprzy :)

greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » ndz 04.07.2004 16:15

Jestem po przesłuchaniu kilkukrotnym :).
Wspaniała płyta!!

Nemo, Wish I Had an Angel, Dark Chest of Wonders.

Jestem pod wielkim wrażeniem... Może czasem irytował mnie ten męski wokal, ale to nic ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » wt 06.07.2004 13:31

Podoba mi się kierunek, w którym zmierza zespół. Nie boją się eksperymentować (krytykowany skądinąd White Night Fantasy mnie się bardzo podoba za nieszablonowość i cudowną lekkość, bajkowość wręcz), ale mimo wszystkich zabiegów wciąż udaje im się utrzymać swój unikalny styl. To się bardzo chwali. W Once poszli bardziej na drapieżność, gitary stały się cięższe, bardziej drażniące, powiedziałbym nawet: thrashowe. O wiele mniej jest też elektroniki, nie ma tu już tylu wstawek klawiszowych; te zeszły raczej do grania w tle, zaś na pierwszym planie zastąpiła je orkiestra. Muszę przyznać, że Pip Williams (kompozytor partii orkiestrowych) i Holopainen dobrze się zrozumieli, nie ma dysonansu między jednym a drugim, co niestety zdarza się w podobnych przypadkach. Dobre wrażenie zrobił na mnie kawałek Ghost Love Score, gdzie orkiestra ma chyba najwięcej do powiedzenia. Pomimo, że ma przeszło 10 min., wcale się nie dłuży.

Co do wokalu, szczególnie tego męskiego, to... Ja osobiście nie mam do niego jakiejś antypatii. Nadaje się do kawałków metalowych ze względu na tembr głosu, zwłaszcza że w przypadku NW występuje jako drugi wokal i jest łagodzony przez Tarję. Taki kontrast mi się całkiem podoba. Sama Tarja mogłaby jeszcze podszlifować swą technikę, bo trochę potknięć się jej zdarza, na całe szczęście niewielkich i zupełnie nie przeszkadzających w słuchaniu (trzeba się specjalnie wsłuchiwać, żeby je wyłapać). No i brakuje mi popisywania się skalą, bo jak na razie to poza 4 oktawę raczej nie wychodziła ;)

Ale ogólnie płytką jestem usatysfakcjonowany.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lilly » czw 15.07.2004 9:21

Coz. moge powiedziec o nowej plycie. Nightwish jak Nightwish. Zawsze ich lubilam, chciaz obecnie nie zachwycaja mnie, jak kiedys - troszke mi sie znudzili; przynajmniej na tyle, ze nie slucham ich juz non stop. Co jednak nie zmienia faktu, ze nalezy od grona moich ulubionych zespolow.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Louen » sob 17.07.2004 12:09

Nightwish?? nawet nawet... muszę stwierdzić, ze mi się podoba... i muzycznie i wokalnie...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Dragon » ndz 18.07.2004 11:04

Nightwisha cenię już jakiś czas ale to co zrobili na Once mnie najpierw powaliło a potem zafascynowało :) . Wciąż trzymają bajkowy klimat jednak próbują różnych środków i wychodzi im to świetnie.
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Postautor: Vampdey » ndz 18.07.2004 20:41

Świetność płyty to zasługa właśnie bajkowego klimatu :)...
Taki.... Księżycowy?
Teraz po którymś tam przesłuchaniu nie drażni mnie już nawet wokal męski, ten z Wish I had a Angel wręcz wrył się w łeb i slysze go ciągle :).
Czuć i słychać dopracowanie do ostatniego elementu, miód :).

PS. Azi mówił że to zespół dla KinderGotów, brać go! :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości