DCD i podobne dzwieki...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

DCD i podobne dzwieki...

Postautor: Klarkash-ton » wt 25.03.2003 14:20

Temat poswiecony wspanialej muzyce Dead Can Dance i roznym podobnym dzwiekom...
Zapraszam do opini, opisywania swoich ulubionych plyt itp. :D
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Funeral » wt 25.03.2003 16:29

tttaaaa Dead Can Dance mam jedną płytke, "Into The Labirynth" się zwie, no i co tu dużo mówić jest wspaniała, szczególnie piosenka nr.2 !!!
hhmmmmm a z podobnych klimatów ???
czy ja wiem, DCD jest jedyny w swoim rodzaju, no ale skoro na mus trzeba coś podać :D to zaproponował bym Massive Attack, może Vangelis, hmmm napewno Tricky, chociaż ten ostatni to bardziej do MA podobny, no i pewnie mase innych :D
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Azirafal » wt 25.03.2003 20:15

skoro na mus trzeba coś podać to zaproponował bym Massive Attack, może Vangelis, hmmm napewno Tricky, chociaż ten ostatni to bardziej do MA podobny, no i pewnie mase innych


Hmmm... Massive Attack? Bo ja wiem, to jest bardziej trip hop, czy ambient, a DCD są raczej "ethnic", bardziej instrumentalni niż elektryczni (to samo do Tricky'ego). Inna sprawa, że MA są super - Mezzanine jest ekstra, z nowej płyty już tylko Special Cases... Vangelis już raczej! Boskie są kawałki do 1492: Return to Paradise i Odysei Kosmicznych...

Co do DCD, to już pisałem w temacie "Muzyka filmowa". Słuchałem ich głównie po Empikach i pożyczałem parę płyt. Słuchałem Towards the Within (bez cienia wątpliwości polecam - świetne Oman, Yulunga, American Girl, i kilka innych), Spleen & Ideal (również polecam, choć mniej - dla Mesmerism i Enigma of the Absolute), Spiritchaser (ogólnie dobre [typowo DCD'owe ;-], ale nic specjalnego, oprócz Indus - jest super!) oraz trzy ostatnie kawałki z Into the Labirynth ([tak miała koleżanka nagrane :-] - boskie Emmeleia i The Spider's Strategem).
Ostatnio zmieniony śr 23.04.2003 20:24 przez Azirafal, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » wt 25.03.2003 21:27

Ogolnie lubie wszystko co slyszalem Dead Can Dance, ale jak juz bym mial wybrac najbardziej ukochane to byly by to te:
-within the realm of a dying sun - to jedna z najwspanialszych plyt wszechczasow, cudowna muzyka, pelna glebi. Zadko sie zdarza takie arcydzielo. Ci ktorzy nie sluchali tego jak najszybciej niech to nadrobia.
-dead can dance - bardzo lubie ta plytke za jej surowosc i dosyc specyficzny klimat. Zreszta praktycznie kazda plyta DCD jest inna i bardzo trudno je ze soba porownywac. Trudno tez okreslic rodzaj muzyki jaka graja, to jest po prostu DCD. :)

Dla mnie podobny nastroj do plyty Within the realm of a dying sun maja Elend oraz Arcana. Jest to w sumie typowy dark wave. Niestety reszta plyt ma bardzo duzo wstawek etnicznych, a na tym nie znam sie wogole. Dlatego nawet nie bede staral sie porownywac ich do czegokolwiek. Napewno bym tego nie robil do Massive Attack czy Vangelis. Nie widze tu zadnych podobienstw, jedynie roznice.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Funeral » wt 25.03.2003 21:33

no tu akurat musze się zgodzić że DCD i MA to odmienne gataunki muzyczne, ale nawet pomimo tego czy znasz jakąś kapele która mogła by być porównana do DCD???
MA podałem dlatego że ma wiele wspólnych akcentów z muzką DCD, ale równie dobrze mógłbym tu podać chociażby Clannad, ze względu na lekką nutke, hhhhm takiego powiedzmy, średniowiecznego grania!
heheheh ale i tak bardziej lubie MA, a Mezzanine to już totalnie!!

aha, nie wiem czemu DCD kojaży mi się z Sisters of Mercy!!
może przez ten głęboki męski wokal?? nie wiem!???
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Klarkash-ton » wt 25.03.2003 21:36

Funeral: sam mowiles, ze slyszales tylko jedna plyte. Jak zapoznasz sie z innymi plytami DCD (a jest ich troche) to pogadamy. :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Funeral » wt 25.03.2003 21:43

hmmmmmmm no fakt, ale biorąc pod uwage tą jedną płyte to mam jednak sporo racji :D

ale, po raz kolejny zadaje pytanie, czy znasz jakąś kapele która mogła by być porównana do DCD???
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Klarkash-ton » wt 25.03.2003 21:51

Funeral pisze:hmmmmmmm no fakt, ale biorąc pod uwage tą jedną płyte to mam jednak sporo racji :D

ale, po raz kolejny zadaje pytanie, czy znasz jakąś kapele która mogła by być porównana do DCD???


Juz pisalem na ten temat troche wyzej.

Ogolnie to trudno mi cos znalesc bardzo mocno pasujacego klimatem do DCD.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chaon » śr 26.03.2003 8:21

DCD jest jedyne w swoim rodzaju, nie znam żadnego zespołu, który by grał muzykę taką jak oni. Mam wszystkie ich albumy - "A passage in time","Into the labirynth" i "Spleen and ideal" mam na kasetach, resztę jako MP3. DCD to najzdolniejszy zespół jaki znam, zupełnie unikatowy, niepowtarzalny i piękny...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » śr 26.03.2003 19:14

Czy ktoś z interesujących się DCD posiada album A Passage in Time, mieszka w Warszawie (bądź okolicy) i chciałby mi go pożyczyć? :D
"Zainteresowanych" proszę o kontakt na Wiadomość Prywatną lub na adres azirafal@interia.pl

EDIT: No dobra, może być chociaż The Realm of the Dying Sun albo/i Aion... :?:
Ostatnio zmieniony czw 03.04.2003 21:48 przez Azirafal, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: borsuq » czw 03.04.2003 20:16

Ja DCD sluchalem z nieuporzadkowych blizej mp3 kumpla mojego brata :>. To sa chyba te Indus albumy bo tego najwiecej i prawde mowiac jak tego slucham to od razu splywa na mnie jakas energia i przemyslenia same przychodza do glowy, uspokaja mnie to i jakos dziwnie mi sie robi.
Uwazam tez zespol (tak jak wszyscy powyzej) za unikatowy i niepowtarzalny. No nie wiem co jeszcze dodac.
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Sorden » pn 07.04.2003 13:51

hmm... DCD... szczeze, to ciezko mi o takiej muzyce pisac... Poniewaz nigdy sie nie zastanawialem nad jej pochodzeniem, czy nawet przeslaniem... Mnie to poprostu uspokaja... albo czasami nawet podsyca dolka :P... Wkazdym razie ich tworczosc szanuje !
p.s. nie mam ulubionej plyty, bycmoze dlatego ze wszystko mi sie podoba !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sasha » śr 23.04.2003 13:18

DCD jest jedyne w swoim rodzaju, nie znam żadnego zespołu, który by grał muzykę taką jak oni.


DCD mam wszystkie LP, za wyjątkiem "Into the Labirynth"
Co do podobnej muzy - wydaje mi się że jest sporo takich zespołów:

    1. Solowa twórczość Lisy Gerard
    2. Love is colder than death (podobna muza i nawet covery DCD robią!, AFAIR)
    3. Black tape for a blue girl
    4. Autumn Tears
    5. Arcana
    6. .. może coś jeszcze ale nie przychodzi mi do głowy
qui nos rodunt, confundantur
et cum iustis non scribantur
Awatar użytkownika
Sasha
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: sob 22.03.2003 1:29
Lokalizacja: Gleiwitz

Postautor: Zoltrain » czw 01.05.2003 22:56

Kocham DCD - moge ich sluchac calymi dniami, a szczegolnie piosenke "In The Kingdom Of The Blind The One-Eyed Are Kings". A dzieki piosence "Fortune presents gifts not according to the book" mam piątke z Angielskiego i znam jej historie na pamięć :).

Jesli chodzi o MA, to najbardziej mi sie wlasnie podoba 100th Window, jednak jest to cos zupelnie innego od DCD, to nie ulega watpliwosci. Zastanawiam sie teraz, ktora piosenka z ich najnowszej plyty pojawi sie na chociaz dwoch Soundtrackach z filmow. Antistar? Special Cases? Ciekawe. Angel chyba i tak nie przebija - sam wiem o 3 filmach w ktorych ja wykorzystano :D.
Zoltrain

THIS IS MY RIFLE. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life.

http://sechster.dyndns.org
Awatar użytkownika
Zoltrain
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: ndz 27.04.2003 12:12
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Azirafal » sob 03.05.2003 17:38

Jesli chodzi o MA, to najbardziej mi sie wlasnie podoba 100th Window, jednak jest to cos zupelnie innego od DCD, to nie ulega watpliwosci. Zastanawiam sie teraz, ktora piosenka z ich najnowszej plyty pojawi sie na chociaz dwoch Soundtrackach z filmow. Antistar? Special Cases? Ciekawe. Angel chyba i tak nie przebija - sam wiem o 3 filmach w ktorych ja wykorzystano.


I w paru reklamach również ;-) . A co do 100th Window, to powiem szczerze, że mnie płytka rozczarowała. Zeszli bardziej na elektronikę, a oddalili od zajebistego trip hopa, który był ich cechą charatkerystyczną. Special Cases jest boska! Jedyna piosenka z płyty, która mi się podoba w całości. Również 1 utwór na płycie jest ekstra, ale tylko sama muzyka, bo niepotrzebnie dali głoś "elektryczny" - lepszy byłby właśnie trip hopowy wokal...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości