MM

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

MM

Postautor: Shizm » pn 17.02.2003 17:26

Co myslicie o Marilinie Mansonie?

Proste banalne pytanie pelne kontrowersi :twisted:

Pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony ndz 09.03.2003 15:38 przez Shizm, łącznie zmieniany 1 raz
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jander » pn 17.02.2003 18:07

Krotkie pytanie- krotka odpowiedz :P .
Fajna muza, fajna kontrowersja (odpowiednio dobrana- co kto lubi).
Jest Cool (byle by nie byl jak Kredki).
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Sabazios » wt 18.02.2003 15:48

Manson robi fajną muzykę. Co do jego osoby to nie ma chyba co komentować.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: D.Kain » wt 18.02.2003 16:44

Muza - może być, ale gdyby nie kontrowersje, prawdopodobnie nie zostałaby zauważona. No i nie wszystkim odpowiada ta cała "otoczka" wokół zespołu i samego MM. Mnie to nie przeszkadza. Czytał ktoś z was jego biografię - "Droga z piekła"? - jedna z bardziej zabawnych pozycji (nie kupiłem, ale trochę przeczytałem w Empiku), zabawne sposoby na stwierdzenie czy jest się ćpunem, gejem itd. Plus świetne plotki, np. "Marilyn Manson na swoim koncercie zgwałcił albo zabił kota, nie wiem co dokładnie zrobił, ale raczej to pierwsze..." "podobno Manson wyciął sobie żebra i zaczął nimi grać na perkusji" "Manson wyjął sobie oko i sprzedał szatanowi, żeby sprzedać więcej płyt" "Ja go nie słucham, bo on regularnie molestuje swojego chomika..." tego typu rzeczy... Jest tam parę śmiesznych tekstów. :)
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 9:25

Tez nie mam nic do MM, zwlaszcza jego tworczosc do Antichrist Superstar. Ta plyta to bylo cos, pozniej niestety juz jest coraz gorzej. Obecnie Pan Manson nie robi nic interesujacego, pomysly mu sie chyba skonczyly.
Ogolnie, muza MM nie jest zla, choc nie jest tak oryginalna jak probuja to lansowac wielonakladowae gazety muzyczne czy programy typu mtv. Praktycznie nie slucham MM, ale nic do niego nie mam.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Azirafal » śr 19.02.2003 9:36

Dokładnie - muzyka bardzo dobra (on jest po prostu bardzo zdolnym muzykiem!), a "postać pełna kontrowersji" jest nieźle działającym chwytem marketingowym i służy wyłącznie przyciągnięciu uwagi. Inna sprawa, że on, jako osoba, do mnie nie "przemawia", a inna, że jest naprawdę inteligentnym kolesiem, który po prostu wie jak zdobyć popularność...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 15:35

Widze ze wszyscy sie do tej pory zgadzaja ze jego muzyka jest niezla, ale czy jego image jest tylko kwestia sprzedajnosci plyt?
Jak pisal Azirafal, MM jest cholernie inteligentny i uzdolniony muzycznie, wiec czy czlowiek, ktory ma wszystko ok pod czacha by postawil na taki wizerunek. Przeciez jakby mu chodzilo o kase to by jakis badziew z Jenifer lub Britney gral i tez by kase tluk. Wiec...., jak to jest?
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 16:24

Shizm pisze:Przeciez jakby mu chodzilo o kase to by jakis badziew z Jenifer lub Britney gral i tez by kase tluk. Wiec...., jak to jest?


Moze chcial trafic do innej grupy odbiorcow? Jest na swoj sposob oryginalny, a kolejny klon Britney taki nie jest...
Moze lubi to co robi? Lubi swoje spektakle, szokowanie ludzi itp.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 16:48

Czyli zdaje sobie sprawe ze jest pierd....niety i mu to nie przeszkadza.
Lubi to co robi (gwalt na kocie), nie wem do kogo to trafia.
Robienie loda gitarzyscie (to dopiero imponujace)

Jest chory i tyle, ale muze ma swietna.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 16:51

Shizm pisze:Czyli zdaje sobie sprawe ze jest pierd....niety i mu to nie przeszkadza.
Lubi to co robi (gwalt na kocie), nie wem do kogo to trafia.
Robienie loda gitarzyscie (to dopiero imponujace)

Jest chory i tyle, ale muze ma swietna.

Pozdrawiam!!!


Gwaltu na kocie nie dokonal.
Robienie loda innemu mezszczyznie to nic nowego, tyle pedalow wokolo.
...
Ale co to ma do rzeczy ?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 17:05

Do jakiej innej grupy odbiorcow chcial trafic, przez swoje zachowanie i image? Bo jak ja jestem ta inna to do mnie tylko jego muza trafia, a nie wyglad i zachowanie (pod tym wzgledem jest jebniety)

POzdRAwiAM!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: D.Kain » czw 20.02.2003 16:36

Jego wygląd ma przyciągać uwagę, tylko i wyłącznie, on sam o tym pisze. Od dziecka lubił się malować, przebierać itd. On chce być celowo trochę kiczowaty, żeby stworzyć kreację prawdziwej gwiazdy rocka, kolorowej, naćpanej, ogólnie - z kosmosu.
"Robienie koledze loda to przyjacielski gest, tak jak podanie ręki. Jeżeli kumpel jest smutny, to czemu bym mu nie miał obciągnąć" - coś takiego napisał w biografii.
Ale jeżeli lubicie muzę, to co was obchodzi wygląd? Jeżeli któs fajnie gra, to wali mnie, czy jest fioletowy, różowy, brzydki czy ładny, czy rżnie się z wiewiórkami czy nie. Trzeba oddzielać dzieło od artysty.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Shizm » czw 20.02.2003 16:53

A mi chodzi wlasnie o artysta, po co z siebie takiego debila robi?
A moze on jest debile??
A moze powinien sie leczyc i przez to ze jest slawny to ci z warjatkowa nie moga go zgarnac???

Sam lubie jego muzyke, ale jak pisal D.Kain
Trzeba oddzielać dzieło od artysty.


Mi wlasnie chodzi o artyste. Co w jego glowie dalo mu tai pomysl na zycie i czy to wymaga leczenia.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » czw 20.02.2003 18:36

Ty Shizm postrzegasz to tak, ze on robi z siebie debila. Moze on sam widzi to inaczej?
Jego zachowanie to przemyslany i zaplanowany image i to wlasnie dzieki niemu tacy ludzie jak my teraz o tym dyskutuja...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » pt 21.02.2003 11:45

Wlasnie tego nie rozumiem jak czlowiek o takim talecie muzycznym (bo tego Mansonowi nie mozna odmowic) moze z siebie zrobic takie cos, choc jego muzyki sluchaja osoby, ktorym jego wizerunek albo nie pomaga, albo wrecz przeszkadza w odbiorze.
Np jego album Last tour on earth (niejestem dobry z inglisza wiec za bledy wybaczta :mrgreen: ), jest swietny, ale jego texty pomiedzy wystepami sa beznadziejne, np. chce przeliterowac slowo BOG w sposob nastepujacy:
Give me a "D"
Give me a "R"
Give me a "U"
Give me a "G"
Give me a "S"


Ciekawe co nie??
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: D.Kain » pt 21.02.2003 16:13

Uczyłem się o czymś takim na studiach. Ludzie, którzy w jakiś sposób odbiegają od normy są postrzegani jako debile, chorzy psychicznie itd. Niektórzy z nich, gdy już zostaną tak ocenieni, postanawiają całkowicie pogłebić się w swojej roli społecznej i robią z siebie kompletnych świrów. Może Manson właśnie w ten sposób "ewoluował"? Ale tu raczej chodzi o kasę i o wkurwianie ludzi. Mówienie, że narkotyki są Bogiem ma za zadanie denerwować amerykańskie organizacje chrześcijańskie, które są w tym kraju naprawdę upierdliwe. W Europie w ogóle nie ma czegoś takiego, ale w Stanach wszystko jest oceniane przez ludzi z tych organizacji (polskie odpowiedniki - Radio Maryja, Liga Polskich Rodzin... tyle że w stanach takie organizacje są znacznie potężniejsze).
No i Manson chodził do szkoły katolickiej, gdzie była duża dyscyplina, a dzieci cały czas straszono piekłem. Może dlatego teraz atakuje Chrześcijaństwo i Kościół.
Ale to chyba nie jest najistotniejsze. Muzyków ocenia się za muzykę.
Manson miał być takim błaznem, jacy byli w średniowieczu, czyli miał wygłupiać się i zabawiać ludzi, a jednocześnie mówić im coś ważnego. Teraz niestety robi z siebie karykaturę, bo niepotrzebnie jeszcze bardziej radykalizuje swój przekaz i wizerunek, a robi to tylko dla kasy.
Najlepiej było przy "Antichrist superstar". Od tej pory jest raczej coraz gorzej. Nowa płyta za miesiąc lub dwa. Skład zespołu trochę zmieniony. Zobaczymy, co to będzie...
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

hmm....

Postautor: Sorden » sob 22.02.2003 19:52

hmm... Manson....
Jakby to powiedziec... Ja rowniez wole oddzielic tworczosc od artysty...
Mnie ten jego image nie podnieca...
Jednak jesli chodzi o muze, to uwazam ze ma do tego smykalke...
Antichrist Superstar- Miodzio :!:

Tez nie mam nic do MM, zwlaszcza jego tworczosc do Antichrist Superstar. Ta plyta to bylo cos, pozniej niestety juz jest coraz gorzej. Obecnie Pan Manson nie robi nic interesujacego, pomysly mu sie chyba skonczyly.


Chcialbym tylko zauwazyc ze pan Manson skomponowal kilka kawalkow do filmu "Resident Evil" I nawet mu to wyszlo :!: Polecam :icecream:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pt 07.03.2003 14:52

Jakos ciezko od was wyciagnac jednoznaczna odpowiec na banalne pytanie Czy Manson jet popieprzony, czy tylko udaje???

Muze ma swietna i to mu sie chwali, ale jego stosynek do Boga i ludzi mnie mierzi i wq**ia, za co ma taka kreche ze szok.

Pozdrawiam
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Zuhar » pt 07.03.2003 15:55

To chyba nie kwestia tego czy trudno jest wyciągnąć odpowiedź, czy nie. Myślę, że jednoznaczna odpowiedź nie istnieje, ponieważ zależy od tego w jaki sposób na to spojrzeć i diametralnie się wtedy różni.

Muzykę gościa lubię w przeciwieństwie do np. Korn, ale z facetem nie chiałbym miec do czynienia.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Klarkash-ton » pt 07.03.2003 15:57

Zuhar pisze:Muzykę gościa lubię w przeciwieństwie do np. Korn, ale z facetem nie chiałbym miec do czynienia.


Co masz do Korna ?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Zuhar » pt 07.03.2003 16:02

Nie trawię, a słuchałem nawet Wermachtu. Poza tym teledyski (wiem, teledysk to nie muzyka :P) maja w sobie cos czego nie trawię. Nie potrafię tego ując. Jest czasem coś czego nie akceptujesz i nie wiesz dlaczego. Tak u mnie jest z Kornem. Moje klimaty to: Theatre of Tragedy, Manowar, White Skull, Rhapsody (pewnie znowu zrąbałem pisownie :P). Bywał też Troll. O Metallice nie oge nie wspomnieć. Ale nie Korn. Hough!
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Shizm » ndz 09.03.2003 15:42

Ja tam KORN-a lubie na imprezy i tyle, tak jak MM i nie neguje, ale i nie bronie. To po pierwsze.

A po drugie to Klark chuba boruty szuka, bo jakos ostatnimi czasy jakies zastoje :mrgreen:

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » ndz 09.03.2003 20:45

Shizm pisze:Ja tam KORN-a lubie na imprezy i tyle, tak jak MM i nie neguje, ale i nie bronie. To po pierwsze.

A po drugie to Klark chuba boruty szuka, bo jakos ostatnimi czasy jakies zastoje :mrgreen:


Cisza przed burza... :wink:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: $zl@pol » ndz 12.10.2003 10:33

MM niezbyt ciekawy gość. Szczerze mowiąc nie lubie go troche zboczony chłopak jest :D. Już bardziej trawie Slipknota. Ale jak juz mówiłem to jest chory gość z obsesją.
"...And peace will be every where..." John Lennon
$zl@pol
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pn 11.08.2003 9:32
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Shizm » pn 13.10.2003 9:04

Ostatnimi czasy jakos go nie slychac, ciekawe czy nowy material przygotowuje, czy tez po prostu da sobie spokoj, bo przeciez nie budzi juz tylu kontrowersji.

Chcialbym nawiazac jeszcze do stylu ubierania MM, nie wiem czy widzieliscie go jak wystempowal w 30 ton, wyskoczyl w gajerku i meloniku no i musze przyznac, ze niezle mu w tym bylo.

Jak wy uwazacie, MM lagodnieje na stare lata????????

Pozdrawiam!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lilly » pn 13.10.2003 21:32

Bardzo mi sie podoba jego muzyka - nie jestem moze jakas zagorzala fanka, ale lubie takie klimaty.

Jesli chodzi o jego kontrowersyjnosc, to uwazam, ze facet po prostu lubi szokowac i robi to dobrze. Mnie to osobiscie nie przeszkadza. Zreszta jestem zwolenniczka indywidualizmu, wiec dopoki nikomu nie zagraza, niech robic co mu sie podoba...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Sztickin » wt 14.10.2003 21:01

Ani muzyka Mansona, ani jego image mnie nie przyciągają. A wręcz przeciwnie.
Podoba mi się tylko 1 jego piosenka (z 3 może 4, które słyszałem) This is a new shit. Dla mnie to raczej Pedson... choć może to określenie by ucieszyło tego pozerka i zakomplexionego tchórza.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Klarkash-ton » wt 14.10.2003 21:08

Sztickin pisze:Ani muzyka Mansona, ani jego image mnie nie przyciągają. A wręcz przeciwnie.
Podoba mi się tylko 1 jego piosenka (z 3 może 4, które słyszałem) This is a new shit. Dla mnie to raczej Pedson... choć może to określenie by ucieszyło tego pozerka i zakomplexionego tchórza.


Jak mozesz sie wypowiadac o muzyce kogos slyszac 3 czy 4 utwory. Paranoja.
Pozatym pisesz ze z 3,4 utworow podoba Ci sie 1. Jesli tak to wyszlo by ze jakbys przesluchal calej dyskgrafi Mansona to spodobaloby Ci sie mniej wiecej dwie plyty, to juz calkiem niezle.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sztickin » śr 15.10.2003 7:20

Hmm, po czymś trzeba ocenić, chociąż może według Ciebie trzeba się zaopatrzyć w połowę dyskografii i wysłuchać wszytkich demówek... Nie będę marnował czasu na ściąganie większej ilości tej muzyki. Może to pech sprawił, że trafiłem na takie utwory... ale cóż. Poza tym wspomniany image i opinie znajomych też mają wpływ na mój negatywny stosunek do MM. Rapanoja.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Angbandrider » pt 17.10.2003 9:48

Mi tam jego muzyka się podoba i chyba nie tylko mi bo zwróćcie uwagę do ilu filmów MM robi muzykę (chociażby oba Matrixy).
Co do jego image'u - gość jest zdrowo szurnięty, niech sobie jest - fakt wole go słuchać niż oglądać, ale nie jest aż tak tragicznie, Kiss i Immortal wywołują u mnie większe podrażnienie błony żołądkowej.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Lilly » pt 17.10.2003 12:49

Angbandrider pisze:Mi tam jego muzyka się podoba i chyba nie tylko mi bo zwróćcie uwagę do ilu filmów MM robi muzykę (chociażby oba Matrixy).


No tutaj musze koniecznie wspomniec jeszcze o przerobce "Sweet Dreams" w wykonaniu Mansona do filmu "House on the hounted hill". Zarowno film jak i przerobka sa nieziemskie - wersje Mansona nawet wole od orginalu; jest tak niesamowicie hipnotyczna
Ostatnio zmieniony pt 17.10.2003 13:36 przez Lilly, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Angbandrider » pt 17.10.2003 13:28

Nie należy zapominać o ścieżce dzwiękowej do Królowej Potępionych i piosence do Blair Wich Project, gdzie wraz z Johnatanem Davisem nakręcili taką muzę że włos jerzy się na głowie (autentycznie boję się tego utworu, piosenka ma ten sam tytuł co film).
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Re: MM

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 15:26

Szanuję Marilyna jako artystę, muzycznie- niekoniecznie.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: bejzkik » ndz 16.11.2003 15:37

no i powoli sie mm skończył
show jdnego sezonu
tym różni się właśnie od reznora
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: insane » czw 06.12.2007 12:57

uwielbiam Mienso uwilbiam
uwilbiam Reznora który go "spłodził"
M.J Keenana też też

http://pl.youtube.com/watch?v=38rAqc_MlqQ
prorodzinnie

co tworzy wielka trójca która sie prznika
Awatar użytkownika
insane
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 05.12.2007 20:05

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości