Chce mi sie...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Twoje zdanie o CoF:

psie szczochy
4
20%
pozerzy
7
35%
idioci
4
20%
dzieci szatana
1
5%
sa mroczni, lubie ich
4
20%
 
Liczba głosów : 20

Chce mi sie...

Postautor: Klarkash-ton » ndz 02.02.2003 19:16

zygac gdy... slysze takie formacje muzyczne jak Cradle of Filth czyli - black gothic unholy romantic true satanic metal. Zastanawiam sie jak mozna tego sluchac, ani to ladne ani oryginalne. Jestem ciekawy zdania zwolennikow tego tworu.
Tak, temat kontrowersyjny, ale takie jest moje zdanie o CoF, a dyskusja moze troche ozywic forum. =]
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: borsuq » ndz 02.02.2003 20:46

Pamietam, kiedyś widziałem teledysk. Taki zimowy z jakimś obleśnym gostkiem co "mrocznym" głosen coś tam nawijał. Potem szła muzyka i byli goscie wymachujący baniakami. Widziałem to kilka razy w roznych kombinacja poczatku, srodka i konca bo zawsze po chwili przełaczałem :)

ps
Podroovka dla Wujka Klarkasza :p
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Sabazios » ndz 02.02.2003 21:51

No ja pier**le co za dziwne podejście. Nie podoba wam się twórczość kapeli więc najlepiej zmieszać ją z błotem. W ogóle nie wiem jak mam zagłosować w tej ankiecie ???? Kpiny typu "są mroczni" są śmieszne. Uważam, że to kapela grająca bardzo fajną muzykę która potrafi dobrze się sprzedać, w czym nie widzę nic złego. Możecie mi powiedizeć czemu uważacie, że to idioci ????? Jestem ciekawy waszych argumentów. W ogóle zabawne jest dla mnie bluzganie lub poniżanie kapel których twórczość mi się nie podoba. Ja np nie lubie twórczości Metallici ale mimo wszystko szanuję tą kapelę za i ch dorobek muzyczny. Nie mówię tu, żę macię szanować twórczość Cradle of filth czy samych członków zespołu, jednak wydaje mi się, że obrażając tą kapelę w pewnym stopniu obrażacie również jej fanów. Nie mogę zagłosować w tej ankiecie bo wszystkie odpowiedzi nastawione są negeatywnie do zespołu, część z nich jest obrażająca w stosunku do zespołu a część szydercza.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Jander » ndz 02.02.2003 22:17

Mnie CoF sie w ogole nie podoba. Taki zbyt kontrowersyjny i muza mi sie nie podoba i wokal (mnie sie wydaje, ze on ma glos jak goblin).
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Klarkash-ton » pn 03.02.2003 1:36

Obrazam wszystkioch fanow CoF bo tak idiotycznej kapeli jeszcze nie wiedzialem i co? Pozkarzysz sie mamie? Moze pojdzisz do ksiedza, co?
Cale CoF to kpina, oni sa smieszni i zalosni a muzyka jaka tworza jest z dupy.

Argumenty:
1. Dani [dla niewtajemniczonych lider tego cyrku na kolkach] to maly smiec i wielki pozer. Zainteresuj sie jego wypowiedziami to zrozumiesz jaki do idiota.
2. Muza jest bardzo malo oryginalna, biedna i grana pod publike nastloatkow [ah ten piekny koguci wokal Daniego... rzygania do mikrofonu zreszta tez nigdy nie tolerowalem], ktorzy chca zaszpanowac prze kolegami jacy to oni sa mroczni i grozni. Piszesz, ze potrafia sie sprzedac... w Polsce disco polo tez dobrze sie sprzedaje, wiec jaki z tego moral?
3. Widac talent CoF po ich teledyskach i filmie. Jednym slowem to farsa. Tam troche wymiocin, tu troche krwi, tam cos mrocznego, a tam na dokladke gola panna dla lepszego efektu wizualnego i jest git no nie?
4. Image zespolu jest taki zabawny... pozuja na szatanasow, a Dani wytapetowal nawet pokoj synka portretami seryjnych zabojcow, oh, ja zaraz zemdleje, ale on oryginalny i fajny. Kurde, to trzeba miec dopiero jaja zeby wymyslic cos tak ekscytujacego.
5. ...
6 ....
...
666. Nie chce mi sie wiecej stzrepic klawiatury.

Podaj argumenty w obronie tego ''zespolu'' bom ciekaw wielce jakie one beda.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sabazios » pn 03.02.2003 17:46

Klarkash-ton ---> Widzde, że dyskusja z tobą do niczego nie prowadzi jesteś jakimś małym niedowartościowanym biednym ludzikiem ale za to bardzo mrocznym lol. Dlatego teraz kpisz z kredek bo oni nie równają się twojej mroczności. Tak kredki nie są na twoim poziomie bo yu jeszcze można dopatrzyć się jakiejś melodi i w ogóle muzyki. TY jesteś tak moroczny, że nie słuchasz tego syfu to nie dla ciebie ty musisz mieć coś ostrzejszego. A to, że kredki są dla gówniarzy, no cuż nie zgodzę się z tobą znam ludzi którzy mają po dwadzieścia parę lat i słuchają Kredek ale nie tylko bo słuchają równierz np Satyricona, Immortala itd. Ale w sumie co ja ci będee mówił pewnie oni nie równają się twojej mroczności. Tak przy okazji to śmieszy mnie twój brak dojrzałości człowieku ile ty masz lat idż do mamusi o jejku no popatrz twe słowa strasznie mnie dotknęły. Może idż sobie łyknąć głębszego to nabierzesz trochę rozumu wtedy będziemy mogli trochę porozmawiać. Ach i jeszce jedno krytykujesz twórczość kredek, w sumie jeśli można to tak nazwać a pewnie sam nigdy w życiu nie trzymałeś gitary w łapach. Pozdrów swoich mrocznych przyjaciół.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » pn 03.02.2003 18:13

Sebazios: wlasnie takiej odpowiedzi sie po Tobie spodziewalem, w ktorej oceniasz mnie tylko po tym ze nie lubie CoF. Gitara stoi 3 metry odemnie i to w dodatku elektryczna... zdzwiko co? Pozatym o metalu wiem duzo, ale go slucham zadko. Jestem bardzo mroczny, siedze wlasnie w niebieskiej koszulce i granatowych szerokicg sztruksach z usmiechem na twarzy... a z glosnikow saczy sie Coil, ale jestem morczniak... mehehehe :mrgreen:

Pozatym kolego naucz sie pisac po Polsku wtedy mozemy podyskutowac bo Twoja wypowiedz wyglada niczym mamrotanie 6-latka, a moze to Twoj mlodszy brat dorwal sie do kompa?
Nie masz zadnych argumentow przeciw mnie. Swoja wypowiedzia probowales mnie obrazic co CI sie niestety nie udalo, lecz nic pozatym. Dalej nie odparles moich zarzutow przeciw tej kapeli, a przeciez wymienilem tylko ich mala czesc.

Znasz kilka osob po 20, ktore sluchaja kredek...? WoW, stary no swietnie. Gratuluje zanjomych, miec tyle lat i byc takim tepakiem to jest dopiero cos. :mrgreen:
Dojrzalos? Heh, a co Ty mozesz o tym wiedziec. Najpierw troche poczytaj i dowiedz sie o swiecie, a najlepiej... znajdz ukojenie w radosnym CHAO.

Pozdrawiam. Czlonek POEE :lol:

p.s. mam nadzieje, ze Eris Cie oswieci i pomoze nakierowac na prawdziwa sciezke.... :mrgreen:
p.s.2. jak Ci sie udala operacje?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sabazios » pn 03.02.2003 18:39

Klarkash-ton ---> No zgodzę się tylko z jedną, żęczą a mianowicie z moją pisownią, ale nawet nie widzę sensu żeby to tłumaczyć. Po drugie sam musisz być niezłym tępakiem jeśli osądzasz ludzi po muzyce której słuchają. Co do gitary to żadne zdziwko bo powiedzieć tak każdy może, a pozatym nawet jeśli to prawda to podejrzewam, że zagrać chociaż tak jak kredki nie potrafisz. W ogóle śmieszny jesteś , uważasz Daniego za idiotę to spoko ja też go nie lubię jego osobamnie irytuje ale to, że on jest taki nie ma nic do muzyki którą tworzą. Co do tej mroczności to trudno mi cokolwiek powiedizeć ale jeśli brechtasz się z COFa, że są mroczni no to qrde w takim razie jaki ty musisz być mroczny. Mówiąc o oryginalności COFa to jedanak wydaje mi się, że mało kapel tworzy naprawdę podobną muzę a zresztą kredki mimo wszystko się wyróżniają. Mówiąc o ich teledyskach i imagu to wiesz co istnieje coś takiego jak pieniążki i oni robią wszystko pod publikę. Ja im niemam tego za złe, że są komercyjni bo naprawdę mało jest dzisiaj niekomercyjnych kapel. Co do obrażania ciebie to myślisz, że mnie to bawi nie mam takiego zamiaru po prostu piszę co myślę. Tak więc ogólnie rzecz biorąc twoje podejście jest dziwne. Oceniasz muzykę kapeli po zachowaniu wokalisty. Równie dobrze mógłbym tak samo jak ty zbluzgać jakąś kapelę tylko dlatego, żę perkusista ma krzywy zgryz.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » pn 03.02.2003 19:05

Widze jednak, ze operacja wyciecia resztek Twojego mozgu udala sie znakomicie. Gratuluje.

Co do gitary to żadne zdziwko bo powiedzieć tak każdy może, a pozatym nawet jeśli to prawda to podejrzewam, że zagrać chociaż tak jak kredki nie potrafisz.


LOL. Po cos sie wiec pytasz skoro mi nie wierzysz? Pozatym co to ma wogole do rzeczy? Sluchajac muzyki kalsycznej musze miec odrazu fortepian, skrzypce i wiolonczele abym mogl sie wypowiadac na jej temat? Na dodatek powinienem jeszcze perfekcyjnie na tym grac... tak, to jest bardzo dobre tlumaczenie.

Po drugie sam musisz być niezłym tępakiem jeśli osądzasz ludzi po muzyce której słuchają


Osadzam ludzi po ich wypowiedziach, a takze po tym po czym mam akurat ochote. Ciebie osadzielm po nicku, ktory jest brzydki.

...że są mroczni no to qrde w takim razie jaki ty musisz być mroczny


Wierz mi ze barrrrrrrzo. Nie chcialbys mnie spotkac. :mrgreen:

Równie dobrze mógłbym tak samo jak ty zbluzgać jakąś kapelę tylko dlatego, żę perkusista ma krzywy zgryz.


A dlaczegoz by nie?

Jednak nie rozumiales mojej poprzedniej wypowiedzi. FNORD.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » pn 03.02.2003 22:58

Obustronny brak zrozumienia, jak widzę. Co gorsza, zanosi się na kłótnię. Radzę obu stronom staranne, ponowne przeczytanie swoich postów.
Sabazios: Klark nigdzie nie napisał, że obraża tych, którzy słuchają CoF - to była twoja subiektywna opinia.
Klark: a ty w tej roli prowokatora reprezentujesz identyczny poziom, co Smuggler z CD-Action.

Wrzućcie na luz...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » pn 03.02.2003 23:25

RaF pisze:Klark: a ty w tej roli prowokatora reprezentujesz identyczny poziom, co Smuggler z CD-Action


Raf, co ty masz do Smugglera, to ja nie wiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:... Gość przymajmniej potrafi rozbawić bardziej niż nie jeden z tych nowych polskich kiczowatych seriali komediowych, a humor niczego sobie ;P
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Klarkash-ton » wt 04.02.2003 1:02

RaF ja jestem luzny :mrgreen: Po prostu ostatnio nuda na forum, a ja sie tak dawno z nikim nie klocilem...:mrgreen:

Pozdrawiam
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » wt 04.02.2003 14:27

Cze Klark-i !!!!

Fajna boruta na forum, DZIEKI !!!

Ja sie zgadzam z Klarkiem co do tych pop........cow, co to uwazaja sie za mrocznych bo na teledysku panienki sie chlastaja, jucha chlapie, ktos to pije, porobane, plonace krzyze.

Takich to kastrowac zaby dzieci nie plodzili (jak sa tyk-raczej czym za kogo-co sie podaja), albo zgnic z popapranego wizerunku dla slaawy.

ANTY CRADLE OF FILTH FRONT
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sabazios » wt 04.02.2003 18:28

Shizm ---> Nie rozumiesz, że oni robią to wszystko dla kasy ?????
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » wt 04.02.2003 18:50

Sabazios pisze:Shizm ---> Nie rozumiesz, że oni robią to wszystko dla kasy ?????


I widze, ze Tobie to wogole nie przeszkadza. Maja w dupie swoich fanow byle tylko zarobic kolejen pieniadze na cpansko, chlansko i tanie dziwki... Tak tez mozna.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » wt 04.02.2003 19:33

Vamp: ależ rozśmieszał, może jeszcze te 5 lat temu :roll:. Teraz to raczej żenuje...
Klark, Sabi: ok, to kłóćcie się na wyższym poziomie, i bez inwektyw, i bez wyrazó wymagających gwiazdkowania, bo będę posty kasował :P:P:P:twisted:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » wt 04.02.2003 19:49

RaF pisze:Klark, Sabi: ok, to kłóćcie się na wyższym poziomie, i bez inwektyw, i bez wyrazó wymagających gwiazdkowania, bo będę posty kasował :P:P:P:twisted:


Ok, juz wiecej Nie bede pisal Cradle of... zamiast tego bede robil gwiazdki. To o te wyrazy chodzi, no nie? :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: RaF » wt 04.02.2003 21:50

No nie :P
A tak do tematu to ja tam CoFu nic nie mam bo ich nie słucham ;) Jak się komu nie podoba to też niech nie słucha i będzie git :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: borsuq » śr 05.02.2003 11:03

RaF a taki fajny topic byl...
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Shizm » śr 05.02.2003 15:23

Ja tam nie moge sie przekonac do tej kapeli chociaz u mnie na uczelni jest kilku zagozalych fanow ich muzyki i podoba im sie ten wizerunek grupy.
Nie chce sie wypowiadac o gustach muzychnych, bo to zawsze wywoluje duze kontrowersje, ale o bezgusciu estetycznym i filozoficzno-zygowatym wizerunku owszem, tak wiec:

Jak mozna miec tak zpaprano mentalnosc zeby dla kasy zrobic z siebie kogos kim sie nie jest, a jezeli kims takim sie jest to nalezy sie leczyc. Podobny wizerunek ma MM ale ja go w jakis tak sposob toleruje, moze chociaz to przez jego muzyke, ktora lubie, ale i nie odrzucam muzyki CoF (tylko wokal zazynanego jamnika--jak go okresla kumpel). Ta muzyka ma cos w sobie ci moze przyciagac choc nie imponuja talentem.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sabazios » śr 05.02.2003 18:34

Klarkash-ton ----> Ja nie mówie, że mi to nie przeszkadza słucham ich bo podoba mi się ich muzyka nic poza tym. A co do zarabiania kasy w taki sposób to bardzo wiele metalowych kapel zarabia w podobny sposób, no ale cuż poradzić.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: ynst » śr 05.02.2003 19:15

Hehe. Az milo poczytac ten topik :twisted:

CoF to faktycznie miernoty (pod wzgledem muzycznym) i kazdy kto kiedykolwiek bawil sie w tworzenie i granie muzy o tym wie.
Podoba sie mlodziezy, bo pokazuja w teledyskach to co oni chca ogladac. Zreszta nie oni jedni.
Nie zgodze sie natomiast z tym, ze sztuke (oczywiscie nie w tym przypadku) mozna oceniac po stylu zycia jej tworcy. Z historii znamy narkomanow, pijakow i erotomanow, ktorzy tworzyli calkiem sycace dziela.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » czw 06.02.2003 17:54

Skoro muz COF jest taka prosta, to czemu tak mało zespołów, które by grały w takim klimacie? Jeżeli uważacie, że jeśeli muzyka jest prosta do zagrania to od razu jest do dupy to żal mi was. Muzyka może być nieskomplikowana, ale fascynująca, tak samo jak baaardzo skomplikowana, ale gówniana. W tym grim_necro_true_scandinavian_satacnic_blackmetalowym trendzie zespołów które grają praktycznie identycznie połaczenie symfonicznego blacku z gotykiem jakie prezentuje CoF jest miłym urozmaiceniem. Ja lubię ten zespół, choć nie podoba mi się ich obecny image i klimat. O ile za czasów Principle, Vempire, Dusk i Cruelty było fajnie, wampirycznie, to obecnie wszystko się zwaliło w jakiś Circus of Horrors w idiotycznych skórzanych kompinezonkach. To że teledyski są beznadziejne (poza From the cradle to enslave) to żaden argument, bo wszystkie blackmetalowe teledyski są beznadziejne i naiwne 8) Co do tego, że CoF słuchają dzieciaki... CoF jest dość znanym zespołem, więc młodzi, którzy dopiero wchodzą w metal trafią najprawdopodobniej na to, co wcale nie znaczy, że starsi nie mogą tego słuchać. Podsumowując:
Ja muzykę CoF, choć nie utożsamiam się z zespołem, stary image mi się podobał, nowy wydaje kiczowaty. Głos daniego też mi się podoba, choć na pierwszych albumach był bardziej mroczny, taki surowy... Dla wielu CoF może być pomostem między metalem a gotykiem, za co już należy sie uznanie temu zespołowi. Takie jest moje zdanie i nie mam zamiaru prowadzić o nim dyskusji w tym temacie z ludźmi, którzy chcą się jedynie pokłócić bo im się nudzi... :/
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Sabazios » czw 06.02.2003 19:12

Chaon ---> bardzo fajna wypowiedż podoba mi się :) Nawiązując do tego co napisałeś to masz rację mówiąc o tym, że aby tworzyć dobrą muzykę wcale nie trzeba być dobrym muzykiem, czego przykładem jest Varg z Burzuma. Tworzył no i w sumie nadal tworzy bardzo fajną lecz zaraem prostą muzykę. Mówiąc o muzyce COFa to szczerze mówiąc mi najbardziej podoba się" Dusk and her ...". Co do imagu to rzeczywiście na początku był on lepszy pamiętam ich stare koncerty jak grali w śmiesznych podchodzących pod szlacheckie wdziankach :D Jedank co do tego, że muzykę tworzą coraz gorszą, się nie zgodzę. Midian jest bardzo dobrą płytką według mnie nawet lepszą od "Principle..." i "Cruetly..." .
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » czw 06.02.2003 20:58

Sabazios: Varg juz od dobrych kilka lat nie tworzy muzyki, nie ma na to czasu gdy caly czas pisze jakies broszury o wyzszczosci aryjczykow nad innymi ludzmi i takie tam bzdury.

Chaon: Dlaczego w Polsce przyjelo sie, ze gotyk to metal? Przeciez gotycki metal jest najmniej "gotycki" ze wszystkich kierunkow. Kto dzis pamieta o takich klasykach jak Bauhaus? Pewnie nieliczni. Uwazanie kredek za gotyk choc w minimalnym sensie to bluznierstwo.

Albo mi sie zdaje ablo metale sa strasznie dretwi... wnioskuje to po wazych wypowiedziach.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sabazios » czw 06.02.2003 22:13

Klarkash-ton ---> Szczerze mówiąc nie wiem od kiedy nie nagrywa, ale wiem, że podczas pobytu w więzieniu wydał (chyba) 2 płytki.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » czw 06.02.2003 22:57

Sabazios pisze:Klarkash-ton ---> Szczerze mówiąc nie wiem od kiedy nie nagrywa, ale wiem, że podczas pobytu w więzieniu wydał (chyba) 2 płytki.


Ano 2 - Hildskjalf (wyd. okolo 97) i Daudi Baldrs (95). Miala byc jeszcze trzecia i stanowic z dwoma poparzednimi trylogie, ale jak juz mowilem Pan Varg zajal sie polityka i rozpowszechanianiem swoich utopinych i idiotycznych pogladow.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chaon » pt 07.02.2003 7:59

Re: Klarkash
Nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś tezę, że w Polsce przyjęło się, że gotyk = metal. Skoro ludzie których znasz (bo przypuszczam że na podstawie takiej obserwacji tak stwierdziłeś) tak uważają to są w błędzie. Moi znajomi nigdy nie uważali gotyku za metal. I nie mieszaj pojęć "gotyk" z "gotycki metal", bo to nie to samo. CoF to w głównej mierze metal, ale jak napisałem zawiera elementy gotyku, które mogą się niektórym spodobać i skłonić do eksploracji tego gatunku.
Bauhausu nigdy nie słyszałem i jakoś nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia.
Tylko proszę, żadnych tekstów typu "xxxxxx to bluźnierstwo", bo to śmieszne. Bluźnierstwo względem czego? :roll: Tak samo jak stwierdzenie "metale są dziwni". Może jakaś argumentacja? Zresztą, każdy jest trochę dziwny.
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Shizm » pn 17.02.2003 17:24

No to zbiegamy do rozwazania problemu czym jest metal, hm.... no kto mi powie bo ja juz nie lapie. Wszystkie te popieprzone okreslenia i inne przydomki jakie musi miec muzyka zeby byc metalem.

Wypiszcie cechy metalu i wszystkie jego gatunki (zesracie sie a nie to zrobicie, bo tego sie nie da, wiec nie wpiprzajcie kilkunastu slow na okreslenie ciezkiej muzyki)

Pewnie zaraz yslysze o tym zebym powiedzial co to ciezka muzyka, wiec was ubiebne i napisze odrazu: ciezka kuzyka to taka ktora powstawala przeciw konwencjonalnym, chamskim kapelkom, ktore powstawaly i powstaja. Kazdy okres ma swoja ciezka muzyke i wy teraz nazywacie obecna ciezka muzyke metalem, ale ona o wiele bardziej odbiegla od korzeni niz sie przeksztalcala w cos lepszego. Uwazam za niemozliwe wskazanie najtrafniejszej definicji metalu, bo onna za kazdym razem moze byc przedstawiana jako definicja ciezkiej muzyki.

A tak poza tym to co w szeregach ACOFF slyczac?

Dla zaostrzenia powiem ze te ich cuchy wygladaja nie fajnie tylko ciotowacie, a i ich twarze nie wygladaja na zbytinteligentne, bo po prawdzie chasajac, to wywiady z nimi potwierdzaja wynik ankiety.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 9:31

Shizm pisze:Pewnie zaraz yslysze o tym zebym powiedzial co to ciezka muzyka, wiec was ubiebne i napisze odrazu: ciezka kuzyka to taka ktora powstawala przeciw konwencjonalnym, chamskim kapelkom, ktore powstawaly i powstaja. Kazdy okres ma swoja ciezka muzyke i wy teraz nazywacie obecna ciezka muzyke metalem, ale ona o wiele bardziej odbiegla od korzeni niz sie przeksztalcala w cos lepszego. Uwazam za niemozliwe wskazanie najtrafniejszej definicji metalu, bo onna za kazdym razem moze byc przedstawiana jako definicja ciezkiej muzyki.


Pierwsze slysze, ze ciezka muzyka powstala przeciw jakims innym kapelom... Co to znaczy kazdy okres ma swoja ciezka muzyke? Jakie sa korzenie? Jaka jest definicja cezkiej muzyki?
Odpowiedz bo z Twojej wypowiedz trudno cos wywnioskowac, a chetnie bym sie poklocil ;]
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 15:24

Rozumiem Klark twoja taktyke, zaczniesz sie czepiac do kazdego przeze mnie napisanego slowa, ale spox jak bede mial czas to sie bede kucil, otoz:

Kazde slowo w ustach innego czlowieka brzbi inaczej, poniewaz je wymawiajac ma czesto inaczej zdefiniowane owo slowo i w ten sposob pojawia sie poroblem. Kazdy ma z nas swoj wlasny slownik ktory musi wreczac innym aby byc zrozumianym i aby zapewnic konwersacje, ktora jest glownym celem forum. Z tego tez powodu musze uscislic swoja wypowiec co bardzo dobrze rozumiem i uwazam za obowiazek kazdego forumowicza jest informowanie swoich kolegow o niescislosciach w ich textach, mogace w konsekwencji doprowadzic do klutni z uzyciem obrazliwych okreslen, a tego nikt z nas chyba nie chce obladac, co wnioskuje z podejscia do topicu BEZ CENZURY.

1) Ciezka muzyka z reguly jest lepsiejsza jezeli nie podlega komercji (chamskie zespoly podlegaja) stawia pewne cele i ich nie sprzeda dla kasy (czesto cele sa dochodowe, to fakt, ale moglyby byc bardziej przez komercjalizacje)

2) Komercja, czy tez komercjalizacja jako slowa uzyte w mojej wypowiedzi oznaczja
TWORCZOSC > KASA

3) > to znaczy wiekszy z matematyki a nie strzalka.

4) Kazdy okres ma swoja ciezka muzyke, czyli taka ktora jest zywsza i ostrzejsza niz to co do tej pory istnialo (czesto tylko ostrzejsza, ale to w obecnych czasach)

5) Uzywajac zwrotu korzenie mialem na mysli kozenie metalu, poczatki kiedy zaczeto cos nazywac metalem, ale jak mniemam malo z obecnym na tym forum osob uwaza te starocia za metal, ktory jest w gruncie rzeczy czescia ciezkiej muzyki. Obecny metal odbiega bardzo od tego pierwotnego brzmienia i nie uwazam ze wszystko to co sie z ta konwencja nie zgadza jest zle, ale nie moze stanowic wyznacznika metalu, bo to w pewnym sensie cos innego.

6)Definicja ciezkiej muzyki jest niemozliwa tak jak definicja metalu (od strony czysto muzycznej); jest to umowne slowo, ktore czest zmienia znaczenie w zaleznosci od wypowiadajacego.

Mam nadzieje ze ta wypowiec cos rozjasnila, a jezeli nie to prosze pisac na PM lub e-mail.
DZIEKUJE

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 16:15

Rozumiem Klark twoja taktyke, zaczniesz sie czepiac do kazdego przeze mnie napisanego slowa, ale spox jak bede mial czas to sie bede kucil.


Nie rozumiesz mojej taktyki, wiec nie pisz, ze ja rozumiesz... =]

Jakbys mogl jeszcze swoja wypoiwiedz o komercializaji poprzec jakimis przykladami to bylbym bardzo wdzieczny. :)
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » śr 19.02.2003 16:25

Iron Maiden (od pirwszego do ostatniego albumu ta sama konwencja i zapal)
Soul Fly (cos co dalo dla Maxa pokazac jego brazyljskosc)
SlipKnot (trzeci album i juz ich nie ma)

To jednak jest tak ze czasami kapele po pewnym czasie sie sprzedaja i zaczynaja tworzyc pod wymogi rynku (Metallica), ale chodzi o okres niesprzedajnosci, wtedy kapele so najlepsze bo graja z milosci do muzyki, a nie pieniedzy.

Mam nadzieje ze wystarczajaco 8)

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » śr 19.02.2003 19:38

Shizm pisze:2) Komercja, czy tez komercjalizacja jako slowa uzyte w mojej wypowiedzi oznaczja
TWORCZOSC > KASA

A nie powinno byc odwrotnie? :P
Tak w ogole to nie rozumiem, czy nie lepiej by bylo sluchac z kazdego gatunku muzycznego akurat tego, co sie podoba, a nie potem klocic sie o jakichs odejsciach od korzeni?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » czw 20.02.2003 16:47

Ja jestem ciety za to jak ludzie sie czepli apropo mojego bycia metalem i spraw zwiazanych z muzyka, ktorej slucham.

Bo jak sie slucha wybranych to sie moze okazac ze jest sie Black-Speed-Heavy-Trash-Romantic-Undeath-Lightmetalowcem :mrgreen: , a to jest za dlugie do wypowiedzenia i mi sie nie podoba i mozna czegos zapomniec i cie ludzie nie zrozumieja, czego sluchasz tez nie beda wiedzieli i jaki jestes i wogle sie z toba ne beda zadawac jak sie wyrazisz ze sluchasz metalu.

Dla tego tez rowniez sie z toba zgadzam, tylko raczej nie rozpowiadaj bo nie beda chcieli ze mna gadac jak czegos zapomne, albo sie nie obkuje.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości