Eurowizja 2003

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Eurowizja 2003

Postautor: Vampdey » sob 25.01.2003 14:53

Jak patrze na te konkursy, i co gorsze - polskie przygotowania do nich to nie wiem czy śmieć się czy smucić... W tamtym roku Piasek pokazał całej Europie polską klasę ;P... A jak widze tegorocznych kandydatów tesh przzykro mi... Ich Troje i ten ich występ pacyfizmu :P... Brakuje tam tylko alicji janosz i równym kitem.... W tym roku zapowiada sie większa klapa niż ostatnio... Co wy o tym sądzicie? Jakie są wasze typy wygranej? :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sabazios » sob 25.01.2003 15:40

Vampdey ---> Nam się Ich Troje nie podoba ale zauważ ile ludzi w Polsce szaleje za tym zespołem. Co by nie mówić Ich Troje wpada w ucho , tak więc myślę, że na Ekurowizji mają jednak jakąś szansę, oczywiście dla mnie byłoby słodko gdyby Polska wysłała np Vadera albo Behemotha ale te kapele n apewno miałyby dużo mniejsze szanse niż Ich Troje.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Sorden » sob 25.01.2003 20:54

Ja tam nie wiem...
Wydaje mi sie ze na Eurowizje powinny jechac zespoly ktore maja cos do pokazania... ktorych muzyka i slowa sa na dobrym poziomie... Jezeli juz slowa nie sa po angielsku, to niech przynajmniej muzyka sie dobrze prezentuje... melodyjnosc.... Poprostu zeby to bylo oryginalne... a nie nastepny polski chlam....
A "Ich Troje", moim zdaniem nic soba nie reprezentuja... Ani tego ani tamtego... choc z pewnymi wyjatkami... ale to kiedy indziej ;P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: borsuq » sob 25.01.2003 21:50

No to wasze prognozy sie sprawdzily - ich 3 wygralo :evil:
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Azirafal » ndz 26.01.2003 18:22

Ja się teraz nie martwię, że oni w Rydze przegrają. Ja się boję, że oni tam wygrają!
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ynst » pn 27.01.2003 19:15

Zebys sie nie okazal zlym prorokiem :?
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » pn 27.01.2003 20:56

Ja sie zdziwilem bo ogladalem eurowizje i kilku wykonawcow mi sie spodobalo...

Blue Cafe - wokalistka ma bardzo oryginalny i fajny wokal.
Bracia Cugowscy - ogolnie fajnie graja :)

Wygrany Ich 3 nie skomentuje bo o gustach sie nie rozmawia... 8]
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Azirafal » wt 28.01.2003 13:32

Blue Cafe było świetne muzycznie (nie, żebym na codzień słuchał tego typu muzyki, ale...), ale wokal jest paskudny! Chyba ktoś kiedyś jej wspomniał, że ma głos podobny do Anastacii i się głupia przekwalifikowała na miałczenio-piszczenie, brrrr! Fajnie zagrali też Zdobywcy Pewnych Oscarów. A takprawdę mówiąc, to najlepiej zaśpiewała Kozidrak ;-) (ale to było poza konkursem, a szkoda, bo by pewnie wygrała "Szklanką Wody" :-) ).
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » wt 28.01.2003 16:23

Wygrałaby, uważaj ;) Dawno temu przeczytałem gdzieś jakąś opinię, że po nieszczęśliwym zajęciu przez Edytę Górniak 2 miejsca w jednym z konkursów Eurowizji TVP przeraziła się, że jak tak dalej pójdzie to będzie musiała zorganizować kolejne jej wydanie na własny koszt i teraz boi się puszczać lepszych wykonawców ;);)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » śr 29.01.2003 12:37

Też czytałem tę opinię i myślę, że sporo w niej racji... A co do Kozidrak to ja nie żartowałem! W Polsce ona by wygrała w cuglach, a na Eurowizji mogłaby zrobić furorę! Bajm powstał w czasach, kiedy Polska muzyka nie była lansowana w stronę zachodu ;-), co było ich nieszczęściem, bo gdyby powstali teraz, to wystarczyłby lekki marketing i pchnięcie ich na zachód, a sukcesy przyszłyby same... Ale nevermind, nie gadajmy o Bajm'ie! ;-) Pogadajmy o Systemiku, czy Dead Can Dance, czy Apollo 440, czy NIN, czy coś... :D
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » czw 30.01.2003 3:23

Azirafal pisze:Pogadajmy o Systemiku, czy Dead Can Dance, czy Apollo 440, czy NIN, czy coś... :D


Ty bluznierco! J :D Jak mozna wrzucac tak wszystko do jednego worka.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Azirafal » pt 31.01.2003 15:55

Ha! Sorry jeżeli uraziłem Twój zmysł estetyczny, ale chciałem zaprezentować różnorodość moich muzycznych zainteresowań ;-) Hej - zawsze mogłem dopisać jeszcze Sting'a, Mike'a Oldfield'a, Prodigy, Blind Guardian'a, Acid Velvet Christ, Agressivę 69, itp.! Tak że ciesz się, iż tego nie uczyniłem :D
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ynst » ndz 02.02.2003 17:14

A czy konkurs Eurowizji nie ma przypadkiem okreslonego rodzaju muzyki, jaki moze byc wykonywany?
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » śr 05.02.2003 15:34

ynst-->muzyka ogranicza sie do gustow wiekszosci z krajow wystawiajacych zespoly na Eurowizje i dla tego u nas przeszlo Ich3 a KAT-a nawet nie bylo (chociaz o nim nie jest tak glosno) czy SN, co by sie nam spodobalo, ale nie Europejczykom, ktorzy to wlanie wybieraja laureata, wiec pozostaje nam czekac na konkurs pod nazwa Darkwizja lub Hardwizja :mrgreen:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: ynst » śr 05.02.2003 19:03

Wlasnie dlatego sie dziwie, ze wsrod wszystkich utworow sa takie same popy. Myslalem, ze jest to z gory narzucone. Jesli nie, to tylko swiadczy o Eurowizji jako o "konkursie piosenki zolnierskiej". Bez urazy soldaten :)
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » pt 07.03.2003 20:58

Narzekaliśmy na polską eurowizję...
Jednak nie troche bez uzasadnienia...
Oglądam własnie niemiecką, to dopiero żenada !!
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sorden » sob 08.03.2003 0:24

Dokładnie... beznadzieja jakich mało...
Ale powiedzcie mi jedno... co tam robił M. Wiśniewski... bo nie wiem ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » sob 08.03.2003 9:57

m wiśniewski ma dwa obywatelstwa, polskie i niemieckie, moze śpiewać tu i tam... Ale radujmy sie, nie był nawet w pierwszej trójce :)... Czyli polacy tylko widzą jego niezaprzeczalny talent :P.
Co do niemieckich piosenek, mi wszystkie one takie same sie wydawały...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sorden » czw 17.04.2003 0:08

hmm.. Byla juz ta Eurowizja czy nie ???
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » czw 17.04.2003 7:50

Nie, dopiero bedzie.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Lechu » czw 17.04.2003 9:49

Będzie 25 maja jesli się nie myle.

Ale coś wam powiem a propos tej dyskusji.

Vampdey pisze:Czyli polacy tylko widzą jego niezaprzeczalny talent

Niemcy wcale lepszego gustu nie mają. Cieszcie się że nie widzieliście tej pokraki co wygrała niemieckie eliminacje. Szczerze, to ja już wolę Wiśniewskiego.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: RaF » czw 17.04.2003 21:11

Ja ją widziałem :D I rzeczywiście, Wiesiu to przy niej znakomity śpiewak ;) Coś mi się widzi, że tegoroczna Eurowizja będzie warta obejrzenia, bynajmniej nie w celach muzycznych tylko bardziej komediowych ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » sob 24.05.2003 22:09

Panowie, fanal to żenada. Wszystkie piosenki to typowowe radosne przeboje dla nastolatków, dla mnie żadne sie niczym nie różni. Prowadzący szytwni, szuczni, ograni... Chala. czekam na wyniki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » sob 24.05.2003 22:42

Dokładnie, żygać sie chce od tych miłosnych, hepi piosenek. Michaś przynajmniej co innego zaśpiewał i żeby nie jego koszmarny wokal na pewno lepiej by wypadli. Zauważcie że I3 dostawało przeważnie 10-12 punktów (od krajów w których Michaś był), albo 0, teraz jakoś 4-5 punktów dostaje. Ale i tak nieźle :D
A ruskie lesby to najgorsze co widziałem - już ten idiota z Austrii był lepszy.

No i Polska 7 miejsce.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Draven » ndz 25.05.2003 9:37

idiota z Austrii powalil mnie na kolana :lol:
zrobil sobie jaja i nawet wysoko sie uklasowal....
Karczmarzu wina!!! Pijmy i bawmy sie w ime Liadriel'a!!!
Awatar użytkownika
Draven
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 57
Rejestracja: śr 26.03.2003 14:46
Lokalizacja: Las Loren

Postautor: Chaon » ndz 25.05.2003 9:39

Ale Belgowie byli świetni (chociaż gościu z akordeonem wyglądał na nawiedzonego :wink: ) ich wokalistka (ta po prawej) też była niezła :D
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Draven » ndz 25.05.2003 9:42

o tak Belgowie jak najbardziej. juz myslalem, ze wygraja a tu w ostatnij chwili Turcja dostala glosy i wygrala. szczerze mowiac to nawet nie pamietalem co oni spiewali i nie chcialo mi sie tego slucha 2 raz, wiec wyszedlem na piwko :evil:

Belgia powinna wygrac...
Karczmarzu wina!!! Pijmy i bawmy sie w ime Liadriel'a!!!
Awatar użytkownika
Draven
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 57
Rejestracja: śr 26.03.2003 14:46
Lokalizacja: Las Loren

Postautor: Avathar » ndz 25.05.2003 14:15

Vampdey pisze:Panowie, fanal to żenada. Wszystkie piosenki to typowowe radosne przeboje dla nastolatków, dla mnie żadne sie niczym nie różni. Prowadzący szytwni, szuczni, ograni... Chala. (...)


Oficjalnie ogłaszam iż Eurowizja 2003 jest dla mnie największą porażką w historii muzyki...gdzie te czasy kiedy Górniakowa ( God Bless Her ) wspaniale śpiewała ... z klasą. A tu wyskakują z jakimiś FIKI-MIKI i sie cieszą. Moi faworyci : Polska , Szwecja i Belgia. Jedynie miejszcem Belgii jestem zadowolony. Najwiekszy SZOK : AUSTRIA !! CO ONI KURWA ROBIA TAK WYSOKO!!! STOI FACET I ZGINA KOLANA A LUDZIE GŁOSUJĄ...no i te Rosyjskie pindy na 3... NIE LUBIE RUSKICH !!!!!!!!

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: RaF » ndz 25.05.2003 19:56

Tia, EV2003 to była porażka. W zasadzie wszystkie piosenki to była papka, przy której poskakać nawet było trudno. Nieliczne wyjątki (bardzo ładny występ Portugalii, Grecja miała się czym pochwalić, intrygująca Belgia, całkiem przyjemna Francja) nie uratowały całości. Pseudo-luzackie zachowanie prowadzacych dopełniało pokazu kiczu. Ich3 i tak naprawdę nieźle się spisało, przynajmniej widać (i słychać) było u nich jakieś emocje. Większość występujących wokalistek poubierała się skąpo, pewnie po to by odwrócić uwagę od swoich mizernych umiejętności. Do tego tragiczna realizacja dźwięku (instrumentów praktycznie przez cały czas było ledwo słychać!!). Ładnie pracowały kamery, ładnie wykonana scena, ale... No fakt, miała to być Eurowizja. Proponowałbym, żeby zamiast co chwila zmieniać regulamin, zmienić nazwę na Eurofonia, bo to co teraz się wyprawia to jest żenada.
Co do zwycięskiej Turczynki... Komentator powiedział to, o czym myślałem po pierwszych dźwiękach - Tarkan. Ogółem piosenka bardzo nierówna, refren ładnie zaśpiewany, ale reszta to takie radosne bziumkanie do mikrofonu.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zuhar » pn 26.05.2003 11:22

Mile jestem zaskoczony występem I3. Dało się tego słuchać. Zwłaszcza w porównaniu z resztą. Nawiasem mówiąc byłem pewien 12 punktów od Niemców. W końcu to była jedyna piosenka w tym języku (częściowo).
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Shizm » wt 27.05.2003 13:44

Ja odnioslem wrazenie, ze to impreza Disco-polo, przeciez kilka zaspolow to nawet gorsza od tego byla. Fuckt, ze kilka osob naprawde cos soba reprezentowalo.

Najwiecej radosci sprawialo mi gdy I3 nie dostawali punktow :P , cieszylem sie jak dziecko :lol:
Co do samego show to musze powiedziec, ze sie o wiele mniej spodziewalem po Rydze.

No niestety nie ma nadal zadnych wiesci o Metalwizji, lub Hardwizji, ale czekam, moze ktos sie odwazy :roll:

Pozdrawiam!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » wt 27.05.2003 13:59

Shizm pisze:Najwiecej radosci sprawialo mi gdy I3 nie dostawali punktow :P , cieszylem sie jak dziecko :lol:

Taaa, a potem taki idiota z Austrii zajmuje 5 miejsce. Ich Troje przynajmniej tak wysoko jak on powinni zajść jak nie wyżej. Na pewno lepiej wypadli niż wielu którzy zajęli wyższe miejsce.
A wszystko to dlatego, że zaśpiewali po niemiecku i polsku, i niestety niewielu zrozumiało przesłanie piosenki. A najbardziej Wiśniewski rozpaczał że Niemcy dali nam 12, a my im chyba 3, czy nawet 0. Biedny Michaś chyba nie zrozumiał że w Polsce nikomu nie podobała się ruda baba śpiewająca "let's be happy let's be gay".
Bo ostatecznie wyszło na to, że ta Eurozwija to wzajmne włażenie sobie w dupy, po sąsiedzku. Cypr dał Grecji 12, Grecja Cyprowi tak samo, Izrael i Turcja też się skumali, itd. A rezultaty widać - porządna piosenka Ich Troje na 7, a idiota z Austrii na 5. Że o ruskich lesbach nie wspomnę, które pokazały syf straszliwy, ale i tak 3 miejsce dostały.
Zgniłem za to kiedy Orłoś przeczytał że lesby dostają od Polski 3 punkty, a na widowni rozległo się głośne buuuuuuuu.

Ale Shizm dobrze gada, mi też to się jawnie z Disko z pola skojarzyło.
Aha, i RaF, to sie nazywa nie EV2003, tylko o ile sie nie mylę Eurovision Sound Contest, w skrócie ESC - czyli escape while you can :mrgreen:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » wt 27.05.2003 14:14

Ruskie na 3 miejscu byly, bo one spiewaja cialami nie gardlami i znane sa jak cholera na calym swiecie.
Co do Michasia to uwazam, ze nie byl taki swietny (uwazam ze byl denny) i na polu tej dennoty wychodzily konszachty miedzykrajowe. I jak tu wierzyc, ze to sami wizowie glosowali, a moze im troszke pomagano, ot tak dla pewnosci i tak Turcja startowala w Izraelu z podwojona liczba glosow, a Izraelczycy dostali 10000 glosow gratizzzzz :lol:

Pozdrawiam!!!!

Ps: Eurowizja to siema!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Nepharite » czw 29.05.2003 12:01

Eurowizja jest do D***!!!

Po występie Austriaków zwątpiłem we wszystkie wartości moralne :(
Awatar użytkownika
Nepharite
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 28.04.2003 12:40
Lokalizacja: Cytadela Yazzahar'a, gdzieś na Wenus (Wa-wa)

Postautor: hmhm » śr 04.06.2003 10:06

Eurowizje ogladalem, bo niektore chorki byly mmmm , no wiecie :D.
hmhm
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 15.05.2003 11:38


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron