Naleciałości w muzyce wspólczestej

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Naleciałości w muzyce wspólczestej

Postautor: Shizm » wt 10.01.2006 1:04

Temat poświecony różnym zabiegom adaptacyjnym, które rozbudowują Wasz świat muzyki. Chodzi mi tu głównie o wymienianie kapel i klimatów z jakich te czerpią, jak również o odpowiedz na pytanie, komu to wyszło na dobre.

SoulFly - wykożystanie instrumentów brazylijskich, jak również tamtejszych rytmów, które współtworzą ciekawą, doś ciężką mieszankę
Finntroll - cieżkie do sprecyzowania; niekiedy jakieś indiańskie przyśpiewki, kiedy indziej karczmienne przygrywki, czasem tylko jakis instument nadaje pewniej charakter... tego trzeba posłuchac, żeby zrozumieć :D
TYR - wyraźna fascynacja Wikingami kapeli z Islandii
Estampie - trochę uwspółcześnione klimaty średniowieczne
EdenBridge - chwytają się różnych zabiegów (choć nie w każdym kawałku), najczęsciej wplatając jakiś ciekawy instrument; ogólnie tworzą dość ciekawy nastrój fantasy

Z w/w kapel najczesciej słucham Estampie, chociaż swego czasu Edenbridge namietnie meczyłem, bo świetnie się przy tym czyta.
Finntroll i TYR to metal, który mi się za bardzo oklepeł, czekam na nowe albumy.
Soulfly czasem z sentymentu włącze, ale gust mi się ciągle zmienia w kwestiach muzycznych, wiec może jeszcze kiedyś nastapi wielki powrót.

Pozdrawiam!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Azirafal » wt 10.01.2006 13:44

Dead Can Dance - zespół chyba najlepiej i najciekawiej wykorzystujący wszelkie motywy etniczne i klimaty obce nowoczesnemu europejskiemu uchu. Przeskakiwanie na jednej płycie od tradycyjnych pieśni irlandzkich, poprzez motywy celtyckie, średniowieczne przygrywki, chorały, perskie, arabskie, indyjskie, indiańskie, wschodnie, itp. klimaty robi naprawdę ogromne wrażenie, a przyjemność ze słuchania tak zróżnicowanych melodii, dźwięków i głosów jest olbrzymia.

Jeśli ktoś interesuje się 'naleciałościami' i 'etnicznym brzmieniem' to to jest pierwszy zespół od którego należy zaczynać! 8)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości