Muzyka z gier komputerowych...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Muzyka z gier komputerowych...

Postautor: Avathar » wt 14.01.2003 20:02

Chciałem poruszyć ten temat , gdyż są wśrów w-w wielkie rodzynki. Czy macie jakieś pewne źródła z których można ściągnąć muzykę z gier ?

Oto jeden mój link : http://www.rpgamers.net/Games/Music.cfm - spis serverów FTP
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Sabazios » wt 14.01.2003 20:44

KaZaA :D
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Lechu » śr 22.01.2003 22:48

Patrzę że w innych topicach ten temat jest poruszany dlatego postanowiłem odświeżyć ten topic :D

No to jak kto tam jest VGM maniakiem? Dawaj Avathar zrobimy małą borutę :twisted:

Aha, nie sypcie tylko linkami. Jak ktoś chce jakiś link to na priva, bo zrobimy tu syf niepotrzebny. Poza tym to troche nielegalne :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » śr 22.01.2003 23:02

Jam jest fanem (czyt. maniakiem) VGM ...

Jacy są Wasi ulubieni kompozytorzy VGM ? Do jakich VG tworzyli ??

P.S. Sabazios...KaZaA jest ,jak dla mnie , trochę niedokładna :?

[Edited by Sorden - MOD]
Ostatnio zmieniony czw 23.01.2003 17:11 przez Avathar, łącznie zmieniany 5 razy
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » czw 23.01.2003 0:30

No więc numero uno był jest i będzie Yasunori Mitsuda. To jest geniusz, nic więcej nie trzeba o nim mówić bo każda pochwała to za mało. Głównie jego muzyka ma nieco celtyckie brzmienie i zawsze posiada jakąś taką niespotykaną głębię, dawkę emocji i uczuć.
Co ten człowiek stworzył? Lista jest spora, ale skupmy się na najważniejszych dziełach. Pierwszym i najbardziej znanym jest soundtrack do Chrono Triggera. Cały OST zajmuje 4 płyty i przepełniony jest muzyką o nieco archaicznym brzmieniu (w sumie to SNES) ale za to muzyką niesamowicie różnorodną. Dalej nalezy wspomnieć o soundtracku do Chrono Crossa. Pomimo że jest to sequel wczesniej wspomnianego tytułu, muzyka znacznie się rózni. Jest ona spokojniejsza, delikatniejsza i jednocześnie bardzo uczuciowa.
Odrębną część jego twórczości stanowią dwa kolejne soundtracki. Jak sam Mitsuda stwierdził, jest to właśnie styl muzyki jaki najbardziej preferuje, a płyta na której zawarł esencje tego stylu to Creid, krótka, ale jakże potężna dawka tego co najlepsze. Celtyckie brzmienie, nastrojowe, mistyczne, niosące w sobie całe przesłanie Xenogears. Trudno mi jest opisać słowami jaki nastrój tworzy w moim umyśle ta muzyka, trzeba by znać i cenić sobie fabułę tej gry. A skoro już o Xenogears mowa to na równi z Creidem stoi dwupłytowy OST, którego wspaniałości nie jestem w stanie tu opisać. Po prostu nie wyobrażam sobie lepszej muzyki która ilustrowała by tą grę - historię ludzkości opowiedzianej życiami dwojga ludzi. Ostatni soundtrack to już praktycznie nie OST jaki zazwyczaj towarzyszy znanym nam grom. To muzyka która przekroczyła granicę, która przestała być tylko tłem do gier RPG. Soundtrack z Xenosagi to muzyka która byłaby tak samo perfekcyjna nawet gdyby nie była tylko ścieżką dzwiękową. Zagrany przez Londyńską Orkiestrę dwupłytowy soundtrack to czysta poezja. Mistyczne, głębokie, tajemnicze a jednocześnie doniosłe i potężne brzmienie wspierane pięknym chórem. Polecam, bo kto nie słyszał wiele traci :)

Kolejnym, może robiącym mniejsze wrażenie kompozytorem jest Nobuo Uematsu. Dorobek tego człowieka jest wręcz kolosalny. Zaczynając od pisków i zgrzytów skłądających się na ściezkę dzwiękową do Final Fantasy I i II a na orkiestrowym zakończeniu Final Fantasy X kończąc. Tworząc muzykę do 10 części tych gier Uematsu poruszył chyba każdy znany styl muzyczny - mamy jazz, techno, operę, muzykę radosną, prostą i muzykę poważną, głęboką, nawet coś na kształt metalu w FFX :)
Człowiek ten stworzył kanony w muzyce do jRPG, któż z miłośników tego gatunku nie zna Chocobo Theme, Battle Theme czy najsłynniejszego Prelude? Większość ludzi chyba za to go ceni, z sentymentu do utworów które zna cały świat i dlatego że to przecierz Final Fantasy :) Ostatnio jednak Uematsu chyba ustępuje pola innym kompozytorom, kolejne części FF tworzy na spółkę z innymi, z niektórymi nawet już nie ma nic wspólnego (FFX-2).
Pytanko na koniec: kto wie ile jest wersji Chocobo Theme? :wink:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » czw 23.01.2003 16:14

qźwa Lechu... Ty żeś się rozpisał... ...
Cóz , uważam siebie za osobę jeszcze wmiarę zieloną w TYCH tematach...mam jedynie kilka albumów z gier Xeno- , FF VII , i jeszcze OSt z Syberi i The Longest Journey...i musze wam powiedzieć że Bjorn Arve Lagim , zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jego muzyka ma charakterystyczny klimat i potrafi człowieka przenieść w inny świat...na równi z Bjornem jest Yasunori Mitsuda , który swoją muzyką do Xenogears dosłownie przyspawał mnie do gry na długi czas. Jego OST do Xenosagi także warty jest zdobycia.
Dalej jest Nobuo Uematsu , znany z muzyki do serii FF , i Kenji Kawai , który tworzy "dziwną" muzykę.
Ten pierwszy jest ciekawy ale nie na miarę BAL'a i YM'a .... komponuje fajnie ale bez szaleństw.
Co do KK to jego OST do Ghost In The Sheel i Avalonu (film podobno gniot , ale mi sie podobał i to nawet bardzo) , mają klimat filmów M.Oshi. Tzn. Mroczny , i odrobinę dołujący klimacik świata przyszłości gdzie ludzie są zniewoleni przez maszyny i inne tym podobne Terminatory... ale z tym Kawaiem sie zagalopowałem bo on do gier nie tworzył :)

Odpowiedź na koniec.... Ja nie wiem :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Sabazios » czw 23.01.2003 18:32

Bardzo fajna muza była w quake2 zrobiona przez Sonic Mayhem.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Azirafal » wt 28.01.2003 13:50

Tia, a w Quake przez NIN (Nine Inch Nails, jakby ktoś nie wiedział :-P ). Ja powiem szczerze, że jestem laikiem jeżeli chodzi o twórców muzyki do gier, ale wymienię parę gierek, w których muzyka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, dodawała głębi do gry, bądź doskonale ją uzupełniała - no i oczywiście, gdzie muzyka była po prostu boska! ;-)

Myst, Riven (no dobra, w tych dwóch to akurat autora mogę podać - Robyn C. Miller, jeden z dwóch braci-twórców serii), Heroes of Might and Magic III, Bioforge, Septerra Core, Thief, Warcraft II (sentymenty, sentymenty...), Neverwinter Nights (tak, coś z nowości...) i Doom 3 (nie wiem jak muzyka, ale ambient jest BOSKI!!!). Aha, jeszcze Unreal Tournament (Tomb of Sesmar i Morpheus są genialne)...
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Klarkash-ton » wt 28.01.2003 14:03

Azirafal pisze: Doom3 (nie wiem jak muzyka, ale ambient jest BOSKI!!!).


No fajnie, ze NIN bedzie robil muze, uwazam ze soundtrack do q1 to najlepsze co stworzyl Trent i moze byc podobnie z doomem3. Jednak jego zwykle plyty uwzam za slabe, malo oyginalne, bez polotu.

p.s. Dobrze, ze tu moja milosc nie zaglada zbyt czesto bo za to co napisalem by mnie chyba zatlukla :P
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sorden » wt 28.01.2003 14:30

hmm... a mnie sie tam podoba soundtrack z Diablo 2
Ten klimacik :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: RaF » wt 28.01.2003 16:26

Z gier muzyka hmm... BG2 i IWD (1 bo w 2 nie grałem). Jeśli chodzi o tę drugą grę, to muzyka stworzyła tam genialny wręcz klimat, taki specyficzno baśniowo-epicki, jakiego gdzie indziej nie spotkałem :> Poza tym mam sentyment :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » wt 28.01.2003 16:36

RaF pisze:Z gier muzyka hmm... BG2 i IWD (1 bo w 2 nie grałem). Jeśli chodzi o tę drugą grę, to muzyka stworzyła tam genialny wręcz klimat, taki specyficzno baśniowo-epicki, jakiego gdzie indziej nie spotkałem :> Poza tym mam sentyment :P


Najczesciej dlatego słucham tego typu muzyki, bo powraca do mnie klimat znany mi z gry, no i oczywiście przez sentyment. Przypominam sobie sceny z gry....

A ja wolę z Q2, moze dlatego ze w pierwszego quaka grałem bez muzyki i jakoś samo jej sluchanie mi nie odpowiada. Często tak jest ze muzykę zaczyna sie dopiero doceniac po zagraniu w daną grę, wczesniej jej OST do czlowieka nie dociera tak jak kiedy juz się grę zna. No i dotego to nie moje klimaty, chociarz właśnie w muzyce z Q2 jest wyjątkowe to ze mimo ze nie gustuję w takich brzmieniach, to jednak mi się wyjątkowo ona podoba :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Azirafal » śr 29.01.2003 12:41

NIe przesadzajmy... NIN'che mają niezłe płyty i parę niesamowitych kawałków (słyszałeś kiedyś np.: Pilgrimage?). Soundtracku do q1 przyznam się, że nie słyszałem (grałem w tą s samą wersję co ty - bez muzyki, ale za to jaki klimat był! :) )... W 2 zresztą też bez muzyki, ale ją słyszałem potem, osobno... było naprawdę niezłe - aż sobie na kasetkę przegrałem i słuchałem jednym ciągiem przez dwa tygodnie, dopóki mi uszy nie odpadły :D
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » śr 29.01.2003 12:55

Ja powiem tylko tyle:
Suikoden 2 (polska orkiestra robila muze do filmu poczatkowego :!: )
Xenogears
FF 5,6
Breath of Fire 4
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: rabbi » śr 29.01.2003 16:14

Mi bardzo podobają się soundtracki z IWD i z IWD2, Morrowinda i Carmageddona 2 i TDR.
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: hops » śr 29.01.2003 16:24

Soundtracki z Final Fantasy [wszelakie, nawet te 8bitowe :D], Suikodeny [jak wspomniał kolega Jandar - Warszawska Orkiestra Symfoniczna :)], Hitmana 2 [muzyka z menu :)], ogółem wszystko gdzie jest dobra orkiestra bądź wspaniały chór :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Jander » pn 03.02.2003 17:42

Wlasnie slucham OST z ICO.
Brak mi slow. :shock:
Najlepszy OST (razem z S2) jaki kiedykolwiek z zyciu slyszalem.
Michiru Oshima, S. Geraghty, Pentagon.
Uwielbiam ich.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Jakub Cieślak » pn 03.02.2003 21:08

A jak ktoś lubi pompatyczną żołnierską robotę to zapraszam do posłuchania muzyki Michaela Giacchino z Medal of Honor. Taka muzyka, że się do wojska po prostu chce iść.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lechu » pn 03.02.2003 22:21

Jander, mówisz o ICO - Melody in the Mist? IMHO dziwny soundtrack, większość utworów to ambienty, ale tworzą one niesamowity nastrój. Trzeba bedzie zagrac w koncu w te Ico.

A ja narazie pracuję sobie przy Need for Speed III The Album :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: gre3n » pn 17.02.2003 23:45

A co z muzą z kosmicznych strategii? Tez jest zajebista. Przeważnie stylizowana lub tez wykonywana przez filharmonie, chóry. Uwielbiam muzę z Homeworldów, w Hegemonii muza tez jest niezła. Z dobrą wojenną muzą można się spotkać w grze W40K: Chaos Gate. Powala na kolana (pozytywne znaczenie :) ). A ambient w Unrealu 2003 to jest cos.
"Lepiej umrzeć z rąk halflinga, niż podróżować z rozgadanym krasnoludem."
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.02.2003 17:54

Postautor: Azirafal » wt 18.02.2003 14:12

Racjyję masz co do strategii ogółem, a co do muzy z Homeworld'u, to już na pewno... Wogóle pamiętam jak zagrałem 1szy raz w demko... szczęka mi do podłogi opadła i nie mogłem jej z dywanu wygrzebać! ;-)
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Howler » śr 19.02.2003 13:22

A co sadzicie na temat muzyki z Fallouta (obu)?Oczywiscie,kazdy wybiera muzyke jaka mu sie podoba,ale nierzadko jest tak iz jesli spodobala nam sie gra, to i przychylniejszym okiem patrzymy na muzyke.Nie zawsze, of course,ajedynie czasami,ale trzeba wziac to pod uwage...
Awatar użytkownika
Howler
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: pn 17.02.2003 14:43
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Klarkash-ton » śr 19.02.2003 16:29

Wlasnie slucham muzyki z gry OUTCAST. Sciezke dzwiekowa nagrywala Moskiewska Orkiestra, naprawde bardzo dobre, jezeli ktos ma dostep to polecam.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Detoks » czw 13.03.2003 1:59

ktos to juz napisala ale zarabista muzyka jest z diablo2, swietna muza wystapila takzze w Sacrafice, po prosty swietne, a jeden kawalek moze nie na najwyzszym poziomie ale mily dla ucha popelniono do settlersow4
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: bejzkik » pt 15.08.2003 21:49

Klarkash-ton pisze:
Azirafal pisze: Doom3 (nie wiem jak muzyka, ale ambient jest BOSKI!!!).


No fajnie, ze NIN bedzie robil muze, uwazam ze soundtrack do q1 to najlepsze co stworzyl Trent i moze byc podobnie z doomem3. Jednak jego zwykle plyty uwzam za slabe, malo oyginalne, bez polotu.

p.s. Dobrze, ze tu moja milosc nie zaglada zbyt czesto bo za to co napisalem by mnie chyba zatlukla :P



No no uważaj no sobie bo nie tylko ona ;)

Mam nadzieje że q3 pozostanie w rękach Reznora i myślę również że to jeden z niewielu amerykańskich artystów który trzyma poziom (wystarczy porównać reznora i mansona)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Lilly » pn 13.10.2003 21:46

Wedlug mnie najlepsza muza, jaka zdazylo mi sie spotkac w grze, to byla muzyka z Alicji. Taki klimat towrzylo, ze ja nie odwazylam sie w ta gre zagrac - chyba bym umarla na zawal (poza tym gra jest maksymalnie shizowa). A jak sie przy niej fajnie sesyjke robi :D

Poza tym fajna muza jest przewaznie we wszysktich grach o wampirycznych klimatach (Raven nawet ostatnio w cos takiego gral, ale jakos nie pamietam jak sie ta gra nazywala, ale tez mozna bylo sie niezle zestresowac) :wink:

Widzialam, ze niektorzy wspolmnieli tu o D2 - nie wnikam juz czy bylo to calkiem serio - wiec jako maniaczka D2 chyba powinnam cos dodac od siebie. Otoz muza nawet fajna - szczegolnie 1 i 5 akt. Chociaz ostatnio jak gram, to raczej bez muzy z diablo - wole sobie cos wlasnego w tle na winampie odpalic :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Wampirek » wt 14.10.2003 12:38

Jak dla mnie to muza z FF VII wymiata. Nic lepszego w żadniej innej grze nie spotkałem. To jest po prostu mistrzostwo !! Ciekawe są też melodie z BG 2 bo dają niezły klimacik.
Statsuje ?? Pisz na gg ...
- - - - - - - - - - - -

"...Aniołami nie jesteśmy - aniołami czasem bywamy..."
Awatar użytkownika
Wampirek
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: sob 27.09.2003 18:26
Lokalizacja: Z krainy pomiędzy niebem a ziemią...

Postautor: Sorden » śr 12.11.2003 12:12

A slyszal ktos muzyczke z gry Sim City 4 ?
Jesli nie, to polecam ! Bardzo przyjemna dla ucha !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hifidelic » śr 12.11.2003 12:23

Pisaliśmy o tym na topicu poświęconemu serii simcity.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » śr 12.11.2003 13:23

ależ hifidelicu, to jest element pasujący do obydwu miejsc, a Sorden stara się wychwycić osoby podzielające Jego entuzjazm dla tej serii...
btw, mam kilka utworów z Earth 2140 - jeśli mnie pamięć nie myli, to była gra ;-)
sympatyczne, czasami z miłą chęcią ich słucham;
dynamiczne, elektronika nawet nie razi za bardzo
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » śr 12.11.2003 13:29

Przepraszam Was za OT, ale nie mogę się powstrzymać: Ruscy tam mieli fajny sprzęt, nie? Te światła w padającym śniegu... Chyba jedyny rts, wyjąwszy Twierdzę, w którym zmusiłem się do przejścia trzech, czy czterech misji :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Sztickin » czw 13.11.2003 11:35

Co do soundtrackowych arcydzieł to zaliczam do nich muzykę z Homeworlda (obu części) i z Heroes of Might and Magic III.
Bardzo podoba mi się soundtrack z Diablo II (min. dla niego kupiłem oryginał), fajny klimacik... Ciekawe są też kawałki z Red Alerta, BG II i Gothica. A i wspomnę o grach ze świata Star Wars, ale to już chyba w stronę muzyki filmowej schodzi (konstrukcja zdania jak u Yody :) ).
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Sorden » pn 22.12.2003 14:35

Hmm... wlasnie sciagnolem muze do FF VIII
Jednym slowem "DOBRY" Mialem juz wczesniej z nia stycznosc, ale nie w oryginalnej wersji... (tamte byly grane na pianinie)...
Narazie mam co do niego dziwne odczucia... Jednak musze stwierdzic ze niektore piosenki maja klimat !
Teraz niepozostaje mi nic innego jak dorwac Gre Final Fantasy VIII
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hifidelic » pn 22.12.2003 14:45

Nieco OT: siódemka bardziej mi się podobała, ale i ósemka jest ok.
W necie jest fantastyczny teledysk z 8, zrobiony do muzyki Delerium - utwór silence. Algi twierdzi, że jest do siorbnięcia z Kazy, albo Eosła. Gorąco polecam.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Lechu » pn 22.12.2003 16:29

Hohoho ktoś na moje terytorium muzyczne wkroczył :P
Pozwolę sobie trochę poprzynudzać (jak zwykle)

Sorden pisze:Hmm... wlasnie sciagnolem muze do FF VIII

A mi się nie udało :( Ale i tak mam ten soundtrack :P

Sorden pisze:Narazie mam co do niego dziwne odczucia...

Zagraj w grę. 90% soundtracków z gier jest o 900% lepszych w słuchaniu jak się zna grę. I się kojarzy utwory z odpowiednimi scenami. A w FF8 akurat takich scen jest mnóstwo. Ot chociarzby fenomenalne Fithos Lusec Wecos Vinosec lecące w czasie parady. Niesamowita rzecz właśnie dzięki muzyce. Poza tym FF8 OST to mój ulubiony temat z walki (Don't be Affraid), pierwsza w historii FF śpiewana piosenka (Eyes on Me), a także dwie perły:
Liberi Fatali z intra - najlepsze intro w historii gier wideo, w połowie dzięki temu porażającemu utworowi.
Ending Theme - końcowy, 12 minutowy utwór. Jeden z najlepszych kawałków orkiestrowych (a na pewno mój ulubiony) w historii FF.

Sorden pisze:Teraz niepozostaje mi nic innego jak dorwac Gre Final Fantasy VIII

Polecam. Wg mnie lepszy od FF7. Ale to już dyskusja na inny topik. :P

hifidelic pisze:Nieco OT: siódemka bardziej mi się podobała, ale i ósemka jest ok.

Siódemka ma ten problem, ze to kaszaniaste MIDI. I jedyne co pozwala się rozkoszować tą muzyką, to sentyment do gry, i klimat który przywołuje ten znany z gry. Szkoda, do tej pory większość fanów na świecie nie może wybaczyć Square ze nie wydało aranżacji orkiestrowych. Polecam jedynie Reunion Tracks - gdzie mamy orkiestrową wersję Aeris' Theme, Main Theme of FF7 (niesamowite! melodia z mapy świata) i chyba najbardziej znane One Winged Angel) No i ostatnio ukazało się FF7 Piano Collections - pianinkowe aranżacje wybranych utworów z FF7. Ciekawie się tego słucha, momentami nawet lepiej niż oryginalnego soundtracka.
Poza tym, tak zupełnie na margiensie. FF8 i późniejsze fajnale jak i inne jRPGi na PSone, mają naprawdę dobrą muzykę jak na MIDI. Szkoda że FF7 nie powstało później.
A co do teledysku. I tak Intro plus Liberi Fatali rządzi :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron