Ensiferum

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Ensiferum

Postautor: -WasyL- » sob 06.11.2004 12:25

Zna ktos te kapele ?
Ten dosc mlody zespol powstal w na przelomie lat 95-96 bo teksty rodzily sie wczesniej(jak jeszcze niektorzy dzisiejsi czlonkowie zespolu grali gdzie indziej) w Helsinkach...
Pierwszy ich album byl moim zdaniem bardzo dobry (szczerze moge polecic takie utwory jak "Guardians of Fate" ,"Battle Song" i "Old Man") doskonale lacza szybkie granie i ostry wokal z melodyjnymi choralnymi refrenami i dobrymi tekstami.
Drugiego albumu nie znam w calosci ale podobno jest tak samo dobry jak popszedni wiec mozna oczekiwac przynajmniej kilku nieprzecietnych nagran.
Co sadzicie o Ensiferum ,jak wam sie podobaja poszczegolne plyty ?
dodatkowo mozecie napisac wasze Ensiferum'owe top4 :)
moje by wygladalo mniej wiecej tak :
1 - Battle song
2 - Guardians of fate
3 - Into the battle
4 - Old man
Ps. Jezeli ktos chcialby poznac tworczosc kapeli to raczej nie polecam tych kawalkow ze strony oficjalnej ,sa zbyt krotkie i kiepsko dobrane(moim zdaniem) lepiej sciagnac na wlasna reke...
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » sob 06.11.2004 20:29

Swego czasu Dragon męczył mnie na IRC-u, więc żeby mieć święty spokój przesłuchałem sobie obie płyty. Teoretycznie ma to być melodyjny black, chociaż jak dla mnie więcej tu deathu niż blacku... No ale dość już o tym, nie ma co wszczynać jałowych dyskusji o szufladkach. ;)

Generalnie takie tam przyjemne do posłuchania od czasu do czasu, ale jak dla mnie nic zachwycającego. Proste, wpadające w ucho melodie, patosu ze dwie tony, teksty standardowe przy takich produkcjach - ale chciałbym czegoś więcej.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » pt 12.11.2004 23:33

Za sprawą Dragona i jego wspaniałego ftpa zapoznałem się pare dni temu :).
I od tamtego czasu Ensiferum nie przestało brzmieć w moich glośniczkach. W swoich kategoriach kawał solidnej muzy :). Chociaż żeby się wypowiedzieć szerzej musiałbym jeszcze bardziej się wsłuchać... Jak narazie poprostu odpowiada, typ muzyki, który lubie :)

patosu ze dwie tony,

Bynamniej i to plus :). Ale o dwie tony za mało do pelni szczęścia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Dragon » pt 28.01.2005 1:39

Zespołem Ensiferum zainteresowałem się szukając kapel grających podobnie do Finntrolla. Usłyszałem wiele dobrych opinii, więc zostało mi tylko posłuchać. Już na początku zdałem sobie sprawę, że nie uświadczę w tym wypadku tak folkowych motywów jak u Finntrolla. Zespoł tenże gra szybciej i posiada bardzo ułożoną kompozycję ale IMHO nie nudzi :) . Ogólnie bardzo melodyjnie i "miękkim" wykopem ;) .

BTW wokalista z Ensiferum niedawno nagrał płytę w zespole Wintersun. Gitary przypominają w pewnym sensie Children of Bodom ale wokal od razu daje się rozpoznać gdy słuchało się choć trochę Ensiferum.
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Postautor: Sztickin » pt 28.01.2005 17:09

Może by było to i fajne, gdyby to trochę zwolnić. Kwestia gustu. Linie melodyczne marnują się trochę, a są całkiem calkiem.
Poza tym mi się growl bm-owy w takim otoczeniu nie podoba. Nie chcę nic stwierdzać autoratywnie, ale czy normalny śpiew nie byłby lepszy?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości