J-Music

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

J-Music

Postautor: _UFO_ » pt 16.07.2004 12:34

zastanawiam się, czy ktoryś z obecnych tutaj forumowiczów słucha japońskiej muzyki? nie chodzi mi tutaj o o.s.t.-y z anime, lecz jpop, jrock. osobiście przepadam za muzyką kraju kwitnącej wiśni, interesuje mnie, co wy myślicie na jej temat ^.~.
In this city where the cheesy healing songs
are playing yet again,
if you're soothed by our noise,
then you're the same monster as me.

By morning you'll be flying for sure!
You're more beautiful and grotesque than anyone else.
_UFO_
Lady
Lady
 
Posty: 10
Rejestracja: pt 16.07.2004 8:28
Lokalizacja: Warszafffka

Postautor: Dragon » pt 16.07.2004 14:35

Na razie niestety nic nie myślę ale chętnie bym poznał kilka kapel. Masz jakieś warte uwagi to zapodaj. Im cięzsze tym lepiej :) .
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Postautor: _UFO_ » pt 16.07.2004 14:53

im cięższe powiadasz... z LEPSZYCH kapel grających ciężką muzykę w japonii oczywiście na największą uwagę zasługuje dir en grey, ich ostatnia płyta VULGAR jest zdecydowanie najcięższa (i najlepsza ^.~). od siebie polecam mniej ciężki, ale genialny Pierrot. ciekawym zespołem jest Kagrra,. starają się oni łączyć 'europejskie' brzmienie z enką. lżejszym, ale pełnym energii zespołem z kobietą w roli wokalistki na czele był the brilliant green - jeden z moich ulubionych. wspomnieć można też oczywiście znane wszystkim X Japan, ale to już daruję... bardzo ciekawe (miejscami mocne, miejscami liryczne) kawałki presentuje FAKE?, oczywiście też Luna Sea zasługuje na wzmiankę. polecam ex-członka tej grupy a aktualnie świetnego solistę - J. poza tym na pewno B'z oraz dokonania solowe Koshi'ego Inaba'y. niektórzy lubią też GLAY, ja osobiście nie przepadam... ciekawy na pewno jest Miyavi, ale to też jednym się podoba innym nie. ciekawa na pewno jest Kana, jedna z niewielu wokalistek na scenie j-rock - genialna! jeżeli chodzi o kobiety, polecam też ex-członkinię koreańskiego zespołu Cherry Filter - Youjeen, obecnie śpiewającą po japońsku (na razie nagrała dwa albumy). warty uwagi jest BLOOD, który to zespół wystąpi na jesieni także w naszym pięknym kraju. nie wolno zapomnieć o znanym i lubianym L'Arc~en~Ciel i ciekawym soliście Hyde z tegoż zespołu. poza tym uwielbiany przez kobiety Gackt ;], moje nowe odkrycie czyli zespół fra-foa, d'espairs ray, Vidoll, Shiina Ringo, Schwarz Stein, /\ucifer i to chyba wszystko co mogę subiektywnie polecić bez wyrzutów sumienia z J-rocka ^.~.
In this city where the cheesy healing songs
are playing yet again,
if you're soothed by our noise,
then you're the same monster as me.

By morning you'll be flying for sure!
You're more beautiful and grotesque than anyone else.
_UFO_
Lady
Lady
 
Posty: 10
Rejestracja: pt 16.07.2004 8:28
Lokalizacja: Warszafffka

Postautor: Alganothorn » pt 16.07.2004 15:03

kolejny post świadczący o tym, że nie czyta się forum...
powoli przestaje to bawić, przyanjmniej mnie;
jeśli ktoś nie umie sprawdzać, czy o czymś było coś pisane, to polecam metodę 'szukaj' i wpisanie, np. j-pop...
polecam, w tym wypadku, topic pt:
http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=454
wymagam zbyt wiele?
chyba nie, przecież szukanie to chwila, a przynajmniej osoby, które już się wypowiadały nie dojdą do wniosku, że po co mają pisać - za pół roku pojawi się nowy user, za da to samo pytanie nie przejmując się tym, czy już padło, więc lepiej poczekać i napisać kilku osobom na raz...
pozostawiam pod rozwagę
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: _UFO_ » pt 16.07.2004 15:55

czytałam ten topic do tego momentu:
Tak więc ludziska, od tej pory ten topik jest poświęcony zgodnie z nazwą "Muzyce z Anime".

po prostu chciałam dostosować się do tych słów ^^" przepraszam, jeżeli chcesz to może mógłbyś przenieść te posty do tamtego topicu, ale osobiście uważam, że topic o muzyce z anime i topic o muzyce japońskiej to coś innego...
In this city where the cheesy healing songs
are playing yet again,
if you're soothed by our noise,
then you're the same monster as me.

By morning you'll be flying for sure!
You're more beautiful and grotesque than anyone else.
_UFO_
Lady
Lady
 
Posty: 10
Rejestracja: pt 16.07.2004 8:28
Lokalizacja: Warszafffka

Postautor: Alganothorn » pt 16.07.2004 16:02

primo: nie mam takich mocy tajemnych
;-)
secundo: tamten topic o tym traktuje, przynajmniej z tego co wiem
nic się nie stało, potraktuj moją reakcję jako sugestię odnoszącą się do przyszłości...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » pt 16.07.2004 17:40

hmm... algi... sorki, ale uwazam ze j-music jest na tyle rozwinieta muzyka, ze nie nawiazuje tylko do anime...
Jesli o mnie chodzi to temat ten pozostaje aktywny... i zapraszam do dyskusji o J-Music na tym topicu...
Ostatnio zmieniony pt 16.07.2004 21:53 przez Sorden, łącznie zmieniany 3 razy
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » pt 16.07.2004 17:42

Algi ma rację, nie widzę przeszkody żeby tamten topik w M&A był również o j-music (sam conieco j-popu słucham, ale że nie było chętnych do dyskusji to i nie był on poruszany w tamtym topiku) :)

A jak Sorden (on w Muzyce rządzi) będzie chciał o J-Music mieć topik u siebie (w sumie bardziej tu pasuje), to niech ten zostaje, tylko żeby nie było bałaganu i muzyka z anime została na moim subforum (M&A), a j-pop i j-rock i inne j-cosie niech sobie będą tu. Bez różnicy dla mnie :)

Bo taki już odwieczny problem z klasyfikacją T_T

EDIT - Sordi mnie wyprzedził :P
No i też tak myślę, j-music niech będzie tu, OSTy do anime w topiku na M&A :)

EDIT 2 - Skoro topik zostaje to ja coś na temat naprodukuję (bo głupio taki posta sam zostawić ;P )
Słucham japońskiej muzyki i praktycznie TYLKO japońskiej muzki. Chociaż jej 90% to soundtracki do anime i gier (wole jednak instrumentalne utwory) to zdaża mi się o j-pop zahaczyć. J-rocka nie słuchałem i nie mam zamiaru, raz że nie lubię tego typu muzyki a dwa że nie lubię męskich wokali (a z tego co mi się wydaje j-rockowe zespoły to głównie dziwni faceci ;) ).
Jeśli chodzi o sam j-pop. Słuchałem sporo Ayumi Hamasaki, ale potem mi się znudziła - jej pierwsze albumy były fajne, jej remixy (duuuuużo remixów) też były fajne, ale potem zaczęło się to dla mnie robić strasznie wtórne i nieciekawe. Ale stare płyty jej słucham i mi się podobają. Lubię też jej głos, mimo że dziwny i dla niektórych denerwujący, mi się podoba. Do tego zdaża mi się posłuchać jakichś pojedyńczych singli, ale przeważnie to są utowry typu "ładna pani śpiewa słabo", więc słucham tylko jak chce posłuchać niczym nie wyróżniajaćych się, ale i nie drażniacych wokali (no i zawsze są wersje karaoke :) ). Poza tym jakąś szczególną sympatią dażę Ayę Ueto i Mikuni Shimokawę (pierwszą bo ma fajne piosenki drugą bo ma wyjątkowy wokal).
Z zespołów j-popowych - The Indigo, Angela i See-Saw. Indigo jest spokojniejsze, balladowe nieco, Angela za to gra o wiele żywiej, wokalistka ma mocny, ciekawy głos, i instumentalnie powalają (The End of The World z "Uchu no Stellvia" to jedna z najlepszych piosenek jakie słyszałem :) ). A See-Saw to Yuki Kajiura, najgenialniejsza kompozytorka świata i Chiaki Ishikawa, która perfekcyjnie śpiewa w utworach Yuki.
Słucham też openingów, endingów i innych tego typu utworów z anime - tu króluje niepodzielnie Maaya Sakamoto, kobieta której wokal ubóstwiam i czczę, i której mogę słuchać bez końca. Poza nią każda pani która śpiewała do utworów Yuki Kajiury - było ich trochę, między innymi Saeko Chiba, Yuuka Nanri, Yuriko Kaida, i cała reszta.
Poza tym cała reszta piosenkarek (jedyny piosenkarz którego uwielbiam to Steve Conte) z anime, od groma ich jest i większośc to metoda: inna piosenka - inna piosenkarka, więc nie ma co tu wpychać potęznej listy "niewiele" znaczących nazwisk :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » ndz 18.07.2004 2:27

Pokaze Wam jedno...
http://blah.iglu.cz/mikomiko.swf
Z tym mi sie kojarzy większość J-Music (wsich gatunków), dlatego nie słucham.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » ndz 18.07.2004 7:44

OMFG Kitajce śpiewają!

Drogi Avatharze, jedno proste pytanie:
Co to jest wg Ciebie J-Music?

PS Jak ktoś koniecznie chce obejrzeć tego flasza, to potrzebna jest najnowsza wersja plugina, u mnie IE się wykrzaczał zanim go nie doinstalowałem.
Inna sprawa że ten flasz jest tak samo gupi jak Avek, więc się nie fatygujcie ;)

PS2 Wiem jak się pisze "głupi" :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » ndz 18.07.2004 9:37

Lechu pisze:Co to jest wg Ciebie J-Music?

Tak szczerze - to jest to wszystko co jest ino po japońsku, ale nie zalicza sie do moich ulubionych soundtracków :P Znaczy się poprostu jakieś japońskie Madonny i Michaele Jacksony :P Nie wiem czemu ale j-music kojarzy mi sie z banalną melodyjnością i jako takim wokalem. Ale moze to dlatego, ze tak stosunkowo niewiele (naprawde mało :P) j-music słyszałem, lecz wypowiadam sie na podstawie tego co słyszałem.

Lechu pisze:Inna sprawa że ten flasz jest tak samo gupi jak Avek, więc się nie fatygujcie ;)

PS2 Wiem jak się pisze "głupi" :P


Jak ja Cie kocham kawale szynki :P

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » ndz 18.07.2004 9:56

Avathar pisze:Tak szczerze - to jest to wszystko co jest ino po japońsku, ale nie zalicza sie do moich ulubionych soundtracków :P

Pierwsza część zdania - prawda (powiedzmy), druga - byzydura :P

Avathar pisze:Znaczy się poprostu jakieś japońskie Madonny i Michaele Jacksony :P Nie wiem czemu ale j-music kojarzy mi sie z banalną melodyjnością i jako takim wokalem.

To mówisz o j-popie Avuś. Zabierz "J-" z początku i będziesz miał zwykły pop tylko po japońsku. Albo zwykły rock, tylko po japońsku, albo zwykły hiphop, tylko po japońsku. A może powinniśmy zacząć mówić "J-soundtrack", co? :P


Avathar pisze:Ale moze to dlatego, ze tak stosunkowo niewiele (naprawde mało :P) j-music słyszałem, lecz wypowiadam sie na podstawie tego co słyszałem.

Kolejny raz: mało J-popu. J-music słyszałeś od groma i trochę (tak mi się wydaje przynajmniej :P )
Nie kojarz J-music z typowym poglądem na j-pop (kitajki piszczące w rytm dennej muzyczki), bo to tak jakbyś muzykę amerykańską kojarzył z rapem i niggasami. A przecież to też soundtracki do filmów, metal, pop, jazz, itd. Dlatego spytałem czy wiesz co to J-music :P
A J-music to w sumie cała muzyka japońska czy też robiona przez japończyków.
Yuki Kajiura to też j-music :)

Avathar pisze:Jak ja Cie kocham kawale szynki :P

Ja Ciebie też, paróweczko :P
Let's have hot monkey sex!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » ndz 18.07.2004 10:03

Lechu pisze:A może powinniśmy zacząć mówić "J-soundtrack", co?

Nie - ja nie chce :P Za duzo pisania by było :P
Lechu pisze:Nie kojarz J-music z typowym poglądem na j-pop (kitajki piszczące w rytm dennej muzyczki), bo to tak jakbyś muzykę amerykańską kojarzył z rapem i niggasami.

Aaa !! Jestem ofiarą złudnego stereotypu ! :shock: Właśnie z tym mi się kojarzy jpop i muza z juesej ! :shock:
Lechu pisze:Yuki Kajiura to też j-music :)

Aaa! Kocham J-Music !!! :] :]
Lechu pisze:
Avathar pisze:Jak ja Cie kocham kawale szynki :P

Ja Ciebie też, paróweczko :P
Let's have hot monkey sex!

Oh you turn me on!! For the love of the butterfly dildos let's do it!!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pn 19.07.2004 9:29

w zaistniałej sytuacji przepraszam za swoją pochopną reakcję - trza było pozostawić reagowaniem modom...
po raz kolejny Algi wyskakuje przed orkiestrę
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Argael » śr 09.08.2006 10:23

Ja od jakiegoś czasu słucham prawie tylko japońskiej muzyki. Moi ulubieni wykonawcy to Gackt (rewelacyjny głos), Hamasaki Ayumi, zwłaszcza jej najnowsze osiągnięcia (od My Story) - uważam, że jej muzyka ewoluuje w dobrym kierunku, choć faktem jest, że kiedyś była bardziej charakterystyczna, a kolejne albumy bardziej się różniły między sobą (najlepszy dla mnie to "I am...") oraz Koda Kumi. Bardzo lubię też głos Utady Hikaru. Aha, zapomniałbym o moim najnowszym odkryciu, jakim jest Tsuchiya Anna. Co prawda śpiewa chyba więcej po angielsku niż po japońsku, ale to i tak J-Pop. A umie śpiewać, zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Argael
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 09.08.2006 8:58
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Sango » ndz 08.03.2009 11:15

No to odświeżając staaaryyy temat, właściwie to słucham tylko j-pop :) Moją ulubioną piosenkarką jest Hitomi Shimatani (tak, tak, wiem że jestem w mniejszości :P ) jej piosenek mogę słuchać godzinami, i nigdy mi się nie znudzą ;) oprócz tego słucham jeszcze (czasami :P ) Hikaru Utada, Megumi Ogatę (uwielbiam ja za Dear My Angel^^) i Kodę kumi (a właściwie to lubię tylko z 5 jej piosenek :P ) Z zespołów lubię Every Little Thing, i Dream (chociaż i tak nikt i nic nie przebije Hitomi^^) Nie znoszę Ayumi Hamasaki (chociaż kiedyś słuchałam jej piosenek ;) ) j-rocka też nie lubię :P ja ogólnie nie lubię rocka (i znowu wiem że jestem w mniejszości :P )
Obrazek
Awatar użytkownika
Sango
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: sob 12.04.2008 19:10
Lokalizacja: Celes ^^

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 08.03.2009 11:53

Moim podstawowym programem radiowym jest internetowe "Streaming Soundtracks". W pracy chodzi na okrągło. Wszystko, co leci, jest wybierane przez słuchaczy. I dużo wybieranych jest japońskich kawałków, a to osty do animów, a to utwory różne ilustrujące i inspirowane japońskimi obrazkami. Generalnie Japończycy są... hałaśliwi, lubią elektronikę. Nie mój styl, nie mój gust. Najlepszy OST do animacji (pseudo) japońskiej to muzyka z "Steamboy'a" napisana przez.... Steve'a Jablonsky'ego. ;)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości