METAL

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

METAL

Postautor: Rall » wt 07.01.2003 15:53

Black Metal, Death Metal, Doom Metal, Heavy Metal, Speed Metal, Nu Metal, Gothic Metal i inne czyli wszystko co najleprze co o tym myslicie?
Rall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 01.01.2003 20:02
Lokalizacja: Karaz-A-Krak

hmm...

Postautor: Sorden » wt 07.01.2003 17:17

hmm... co ci tu odpowiedziec... postawiles strasznie ogolne pytnie...
Mozesz je sprecyzowac...
Bo te niektore gatunki sie gryza ze soba...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » wt 07.01.2003 17:43

Rall - Wywal Nu Metal, a dodaj Tresh (power ewentualnie tez mozesz :wink:).
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sabazios » wt 07.01.2003 18:48

Myśle, że to odpowiedzni temat aby zadać pytanie czy ktoś tutaj słyszał Wurdulaka. Jeśli tak to czy mogli byście powiedzieć trochę o ich muzyce bo osobiście nie słyszałem ich twórczości a chciałbym wiedzieć czy jest godna uwagi.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Rall » wt 07.01.2003 23:19

Nu metal tez jest dobry np. Korn jest dobrym zespolem. Ale i tak najlepszy jest Black, Speed i Gothic. A co powiecie o swoim ulubionym zespole. Moim jest Children of Bodom.
Rall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 01.01.2003 20:02
Lokalizacja: Karaz-A-Krak

Postautor: '//iedzmin » śr 08.01.2003 10:03

Co to za temat? Mam sie wypowiedziec na temat kazdej kategorii ? :)

Zapomniales dodac Power Metall - ja bardzo lubie Rhapsody z PM - lekka a czasami ostra symfoniczna metalowa muza.

Ciezko jest mi zaliczyc do jakichkolwiek kategorii muze ktora slucham no ale zespoly ktore wymienie chyba naleza do wyzej wymienionych:

Summoning - ciezka muza, i pare swietnych, co ja mowie WYBITNYCH kawalkow (Legend of the master ring, Khazad Dum)

Anathema - lekkie rytmiczne przyspiewki :)

Agathodaimon - ten zespol wypuscil tylko 3 albumy - bardzo mocna muza ale poprostu swietna - polecam album Chapter III

Illusion,Kat - troche Polskiego akcentu w tym piknym swiecie ostrj muzy

DimmuBorgir - chyba nie musze komentowac

Burzum - calkiem milo choc niektore mam w takiej jakosci ze nocomment

To co lubie - jak ktos chce niech to sobie nazwie bo ja sie nie znam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Sabazios » śr 08.01.2003 14:29

No właśnie ja bym tutaj dorzucił jeszcze thrash i ambient.

Nie mam jednego ulubionego zespołu mam kilka z różnych gatunków :
Cradle of filth, Emperor, Akercocke, Evenfall, Limbonic art, Marduk,Anorexia nervosa
six feet under, Nile, Brujeria, Vader, Behemoth, God dethroned
Slayer
Sui generis umbra, Mortiis
Ostatnio zmieniony czw 09.01.2003 16:49 przez Sabazios, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » śr 08.01.2003 14:36

Co ma metal do ambientu ? LOL
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sabazios » śr 08.01.2003 14:45

Ja myślę, że ma chociażby Burzum.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Rall » śr 08.01.2003 16:03

EJ Wiedzmin_666 tam jeszcze jest napisane ,, i inne "
Rall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 01.01.2003 20:02
Lokalizacja: Karaz-A-Krak

Postautor: Klarkash-ton » śr 08.01.2003 17:11

Sabazios pisze:Ja myślę, że ma chociażby Burzum.


Pierwsza plyta Satyricon ma wstawki folkowe to caly folk tez dorzucic? Inne kapele maja troche z rocka czy nawet techno... ale tu rozmawiamy o metalu, a nie o wszystkich gatunkach muzycznych.

Tylko, ze narazie ta dyskusja jest jalowa, a mielismy tu dyskutowac...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » czw 09.01.2003 12:21

Co Klark, kogos do boruty potrzeba :lol:

Ja zawsze gotow i otwarty na pisanie spam-klutniczych postow.

Wiec jazda!!

Ja tam bym trasz dodal bo gites i wogule jest, a ambient to juz nie bo on ty nie podchodzi jako rzekl Klark wiec inne to znaczy jakie bo nie wiemu.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: '//iedzmin » czw 09.01.2003 13:24

Rall pisze:EJ Wiedzmin_666 tam jeszcze jest napisane ,, i inne "


ahaa Rall - czyli disco polo, hi-hop, disco-relax... bosheee - ile masz lat Rall?

Wiesz ja tylko dorzucilem nurt w muzyce metalowej ktory mnie interesuje - nie zaczalem Ci wymieniac jakie sa inne nurty i nie wytykam bledow.
jezzz..
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Sabazios » czw 09.01.2003 16:48

Myśle panowie, że gdyby ambient nie miał nic wspólnego z metalem to nie było by o nim pisane w pismach metalowych. I jeżeli piszecie już u thrash metalu to mogli byście chociaż poprawnie pisać bo trash a thrash to zupełnie dwie inne rzeczy.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Re: METAL

Postautor: Avathar » czw 09.01.2003 16:50

Rall pisze:Black Metal, Death Metal, Doom Metal, Heavy Metal, Speed Metal, Nu Metal, Gothic Metal i inne czyli wszystko co najleprze co o tym myslicie?

Jestem ciemny w matalu ale ciekaw. Czy możecie mi powiedzieć czym różnią się te style ? Bo ja widzę tylko METAL (co robi paciaję z mózgu)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: RaF » czw 09.01.2003 17:08

Tia, metal ma tyle roznych subgatunkow, ze chyba tylko z muzyka klasyczna moze pod tym wzgledem konkurowac (a moze nawet i ja przerasta)... Bo jak widze zamiast okreslen takie kompilacje jak Happy Metal czy Symphonic Epic Hollywood Metal (to z Rhapsody, Wiedźminie :mrgreen:) to az mi sie z krzesla nie chce spadac. :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » czw 09.01.2003 20:59

hehe... ciekaw jestem kto sie tego podejmie... ja osobiscie sluchalem tylko black, death, gothic i nu metalu
Ale np nie slyszalem o Doom metalu...
Speed metal tez jest mi obcy...
Niech ktos poda jakies przyklady tychze gatunkow !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sabazios » czw 09.01.2003 21:39

Nie jestem pewny ale My dying bride to chyba doom. Co do speed to wydaje mi się, że children of bodom mogło by się do tego zaliczać.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Klarkash-ton » czw 09.01.2003 22:16

Children of bodom to w zadnym wypadku nie speed... praktycznie tan gatunek swoje szczyty odnosil okolo roku 80 - to jakby taki bardzo szybki i bardziej ekstremalny hardcore... kapelki w stylu suffocating, immobilizing, neurotic, paranoid.

Doom ciezko okreslic, ale jest najbardziej dolujacym rodzajem metalu. Wolne, ale ciezkie uderzenia gitar, raczej wolna perkuscja i spokojny ale mocny wokal... ja ostatnio z tego rodzaju muzy slucham sobie plytke Cathedral "Forest of Equilibrium".

Ale to nie sa moje klimaty... wole (a raczje wolalem :]) balch/death
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Shizm » pt 10.01.2003 17:38

Rozmowa sie toczy , ale jak kts kiedys madrze zapytal na tym forum: CO TO JEST METAL ??
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » pt 10.01.2003 20:24

Ba, żeby to kto wiedział. Definicji to ma to tyle, że zliczyć trudno. Graniczy z rockiem, to nie ulega wątpliwości, powiedziałbym nawet, że granica ta miejscami się zaciera.
Skłaniam się do opinii, że jest to gatunek charakteryzujący się specyficzną melodyką gitarowo-perkusyjną, z bardziej niż gdziekolwiek indziej rozbudowanymi partiami tych instrumentów, o innym strojeniu pozwalającym wydobyć ostrzejsze i bardziej basowe dźwięki.
To też pewna filozofia - tematyka, jaką podejmuje metal, to głównie ta druga, zła i ciemna strona świata, człowieka etc., do tego dochodzą różne zjawiska metafizyczne hmm... Ogólnie dostrzega to, co złe niźli to, co dobre, i jest chyba najmniej przyziemna spośród innych gatunków. Znakomicie skłania w ten sposób do refleksji.
Dobra, znowu pierniczę trzy po trzy.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rall » sob 11.01.2003 11:00

wydaje mi sie ze doom metal gra Moon spell. Co do Children of bodom to jestem fanem tego zespolu i jestem pewny ze jest to speed metal
Rall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 01.01.2003 20:02
Lokalizacja: Karaz-A-Krak

Postautor: '//iedzmin » sob 11.01.2003 11:12

Rall pisze:wydaje mi sie ze doom metal gra Moon spell. Co do Children of bodom to jestem fanem tego zespolu i jestem pewny ze jest to speed metal


MOONSPELL fanie
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: RaF » sob 11.01.2003 17:23

CoB to raczej power.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sabazios » ndz 12.01.2003 12:41

Nie wydaje mi się żeby był to power już prędzej podchodziłoby mi to pod heavy. Ale czy jest sens zagłębiać się w to jaki to rodzaj? Napewno jakiś gatunek metalu, no i najważniejsze jest to, że chłopaki tworzą ekstra muzykę.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: Shizm » ndz 12.01.2003 13:51

Jakie to rozpatrywanie: SPEED, HEAVY, DOOM, BLACK, GOTHIC, DEATH, NEW, NU, MNIU, MUUUU, SRUU co wy jeszcze wymyslicie.

RaF napisal jedna z lepsiejszych jaka slyszalam definicje METAL-u wiec co to za rozpatrywania czy cos jest ostrzejszym metale od innego metalu i ten slabszy to juz nie metal i ten kto tego slucha to tez nie jest metalem.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: ynst » ndz 12.01.2003 14:52

Czasami wydaje mi sie, ze rodzajow metalu jest tyle samo ile zespolow :D
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sorden » wt 14.01.2003 19:46

To też pewna filozofia - tematyka, jaką podejmuje metal, to głównie ta druga, zła i ciemna strona świata, człowieka etc., do tego dochodzą różne zjawiska metafizyczne hmm... Ogólnie dostrzega to, co złe niźli to, co dobre, i jest chyba najmniej przyziemna spośród innych gatunków. Znakomicie skłania w ten sposób do refleksji.
to juz nie metal i ten kto tego slucha to tez nie jest metalem.


Mi sie tez wydaje ze bycie metalem, to nie tylko muzyka, ale i filozofia zycia... !!! Sposob w jaki podchodzisz do swiata... RaF tu ma racje okreslajac kim jest metal... Powinien byc to czlowiek mroczny... lubiacy te klimaty...
Muza to nie wszystko...
A co do gatunkow... to dla mnie takie szufladkowanie nie ma sensu... ynst tu dobrze prawi... Jest tyle gatunkow ile jest zespolow... !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: borsuq » wt 14.01.2003 20:02

RE up
Prawdę mówiac jest nawet więcej niż zespołów, bo co to za zespół co tylko ciągle to samo gra ? Ano nie niewiele i to są takie siakieś gniociaki.
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Klarkash-ton » wt 14.01.2003 20:08

Sorden pisze:Mi sie tez wydaje ze bycie metalem, to nie tylko muzyka, ale i filozofia zycia... !!! Sposob w jaki podchodzisz do swiata... RaF tu ma racje okreslajac kim jest metal... Powinien byc to czlowiek mroczny... lubiacy te klimaty...
Muza to nie wszystko...
A co do gatunkow... to dla mnie takie szufladkowanie nie ma sensu... ynst tu dobrze prawi... Jest tyle gatunkow ile jest zespolow... !


Mroczny? LOL a coz to znaczy? :]
Prawda jest taka, ze metale sa zazwyczaj smieszni i zalosni, a do mrocznosci im naprawde duzo brakuje.

Dla Ciebie nie ma sensu, ale dla metali ma. Bo wrzucic do jednego worka power i black to jak wrzucic pop i techno... albo blues i jazz..
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sorden » wt 14.01.2003 20:12

Ale dla mnie jest to poprostu niepotrzebne... Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie... i nie chodzi mi tu tylko o metal... Bo to zjawisko widoczne jest wszedzie !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Klarkash-ton » wt 14.01.2003 20:18

Sorden pisze:Ale dla mnie jest to poprostu niepotrzebne... Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie... i nie chodzi mi tu tylko o metal... Bo to zjawisko widoczne jest wszedzie !


No i co to kogo obchodzi? :]

Olej to i nie zwracaj uwagi na szufladkowanie, a Ci ktorzy to lubia niech szufladkuja... proste, nie widze problemu.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sorden » wt 14.01.2003 20:26

Wyrazam swoje zdanie... (chyba na tym to polega) !!!
A tak wogule to dzieki...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sabazios » wt 14.01.2003 20:43

Mi się wydaje, że "meatl" to nie jest żadna subkultura, tylko po prostu ludzie którzy słuchają jakiejś muzyki. Nie wydaje mi się, żeby kierowali się oni jakąś konkretną ideologią. Nie jest to tak jak np w przypadku skinów czy hipisów którzy mają swoje określone poglądy. "Metale" to po prostu fanatycy muzyki metalowej. I nie wydaje mi się, że muszą być oni mroczni czy nawet przyjmować image taki jak ich ulubieńcy z wybranych kapel.
Awatar użytkownika
Sabazios
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 75
Rejestracja: wt 19.11.2002 17:52

Postautor: RaF » wt 14.01.2003 21:12

Klarkash-ton pisze:Dla Ciebie nie ma sensu, ale dla metali ma. Bo wrzucic do jednego worka power i black to jak wrzucic pop i techno... albo blues i jazz..

Wiesz... To tak samo jak z np. operą i symfonią - niby co innego, ale nie przeszkadza to w tym, że oba gatunki (subgatunki) przynależą do muzyki klasycznej.
Zreszta moze nawet nie, bo porownujesz rzeczy nieporownywalne. Co ma pop do poweru, a black do techno?

Sabazios pisze:Mi się wydaje, że "meatl" to nie jest żadna subkultura, tylko po prostu ludzie którzy słuchają jakiejś muzyki. Nie wydaje mi się, żeby kierowali się oni jakąś konkretną ideologią. Nie jest to tak jak np w przypadku skinów czy hipisów którzy mają swoje określone poglądy. "Metale" to po prostu fanatycy muzyki metalowej. I nie wydaje mi się, że muszą być oni mroczni czy nawet przyjmować image taki jak ich ulubieńcy z wybranych kapel.

Jak metal moze nie byc ideologia, ale metale moga byc fanatykami swojej muzyki? :) Metal jest okreslona ideologia, ale bynajmniej nie trzeba wg. niej zyc. I metale wcale nie musza byc tzw. "mroczni" ani upodabniac sie do swoich idoli, bo to raczej wybitnie negatywnie swiadczy o poziomie umylowym takich ludzi... ;)[/quote]
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości