-=FaSoLkI=- ;D

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

-=FaSoLkI=- ;D

Postautor: Solarin de Qarion » pn 19.04.2004 21:36

Elko ludziska :)) Czy dobrze trafilem jesli zapytam czy zna ktos takie cos jak Fasolki??:D Pamietam gdy mialem 4 lata, mialem taki fajofy magnetofon typu jamnik (zepsol sie://) i zapuszczalem sobie fasolki, ale teraz juz nie mam do nich dojscia :| Bylbym rad gdyby ktos wypisal mi tytuly fasolek ;] Musze je dostac. Fasolki rulez :)))
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: wt 13.04.2004 14:13
Lokalizacja: Abbor Alz

Postautor: RaF » pn 19.04.2004 22:15

O maj gad... u mnie w uczelnianym radiowęźle często puszczają ichnie przeboje :D Muszę przyznać że fajnie jest popatrzeć na podrygujących w takt profesorów :lol:
Tytułów niestety nie pomnę :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » pn 19.04.2004 22:24

hola hola... to jest temat do mojego subforum... a nie na offtopici :D
Jasne ze sie pamieta fasolki... ale ja bardziej pamietam Natalie Kukulska... i pioseneczke cos w stylu "Puszek Okruszek" to chyba bylo o pieski... nawet mam jeszcze ta plyte winylowa (czy jakos tak :P) tylkoz e nie mam na czym jej odsluchac :(
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » wt 20.04.2004 8:34

boże, co za smarkacze!
nie pamiętać takich hiciorów jak 'ogórek', czy 'mydło lubi zabawę'!
albo 'kiedy wracam ze szkoły'!
mam tego ze sześć sztuk na dysku, świetna sprawa, jak sobie śpiewamy ze znajomymi...
tak samo jak i inne przeboje z tik-taka czy teleranka, bo ciuchcia to już degrengolada, nie ten poziom...
ale fakt - to temat do muzyki, niech odpowiednie władze się tym zajmą
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Tullaris » wt 20.04.2004 19:04

wiecie co szczeże musze się wam przyznać ż eniewiem o czym mówicie , tik taka znam ale o fasolkach nigdy nie słyszałem - co to takiego ??
tylko mnie nie roznieście na widłach , ja poprostu chce wiedzieć o czym sięrozmawia :P
Stan : "Oh my God! They killed Kenny"
Kyle : "You bastards!"
Awatar użytkownika
Tullaris
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 70
Rejestracja: czw 10.04.2003 18:25
Lokalizacja: Cynazja

Postautor: Alganothorn » śr 21.04.2004 8:10

fasolki to kultowy w pewnych kręgach zespół z lat 80;
grupa dzieci śpiewałą różne piosenki dla...dzieci;
stare ramole, jak np. ja, wzruszają się wspominając jak miało się lat kilka, a nie dwadzieściakilka...
:D
były jeszcze i fasolinki, jeszcze młodsze dla jeszcze młodszych, ale to epizod
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Biały Orzeł » śr 21.04.2004 17:53

Hey!
Ja o "Fasolkach" usłyszałam dopiero rok temu :lol: . Chodzę na dod. angielski, zajęcia prowadzą nam lektorzy z innych krajów, nie znający polskiego. Na jednej lekcji (była tak trochę o muzyce)lektorka z Usa, która pierwszy raz była w Polsce spytała, czy lubimy "Fasolki" (nazwa po Polsku :) )My nigdy o nich nie słyszeliśmy, a ona nam mówi, że "Fasolki" są bardzo popularne na Florydzie :wink:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Zaothong Shamo » pn 26.04.2004 21:08

Nie wiem czemu ale ostatnio dość często spotykam się z piosenkami z dzieciństwa. Ot choćby przykład (dzieci poniżej 18 prosze o wciśniecie krzyżyka w prawym górnym rogu):
Idę sobie do domku z sylwestra, towarzyszą mi jakieś osoby, ktorych do dziś wstanie nie jestem sobie przypomnieć (nie pytać dlaczego) i ktoś tam zaczął śpiewać:
,,Ogórek, ogórek, ogórek
zielony ma garniturek
i czapkę i sandaaaaaaaaaaaaaaaaaaały
zielony zielony jest cały"

Na domiar tego ostatnio ktoś ostatnio przerabiał te zwrotki na troche niecenzuralny sposób, nie ........ nie zacytuje - nie zrobie wam tej przyjemności

No i najlepsze, że kumple z klasy (już LO) na lekcji polskiego zaczeli śpiewać ''Mydełko Fa''

SIABADA SIABADA..............

no i tym miłym akcentem kończe ten poscik :)
Słowa są tylko zwykłymi dźwiękami
w rzeczywistości nic nie znaczą.
_________________
Miecz jest śmiercionośną bronią. Sztuka władania mieczem jest sztuką zadawania śmierci.
Awatar użytkownika
Zaothong Shamo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz 25.04.2004 17:33

Postautor: Lechu » pn 26.04.2004 21:47

Hej, ale "Mydełko Fa" to raczej nie Fasolki, oni mieli "Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję, mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące" :lol:

A co do samego zespołu, to się słuchało (trudno było nie słyszeć będąc w przedszkolu/podstawówce), chociaż fanem nie byłem :P Natalkę też się słuchało (aż strach patrzeć co z niej wyrosło), słuchało się też takiego włoskiego zespołu "Piccolo cośtam cośtam", ich kaseta była moją pierwszą w życiu kasetą 8)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Solarin de Qarion » pn 26.04.2004 21:52

"nie pamiętać takich hiciorów jak 'ogórek', czy 'mydło lubi zabawę'"
Alganothorn- Wielki uklon :D Prosze osoby o nieznajomosci tych 2 max super hiper mega hiciorow o nie udzielanie sie w rozmowie :D A macie ktos spis wiecej tytulow? :P Konia dam albo nie konia, osla za tytuly!!

Ogorek, Ogorek, Ogorek !!!!!!!
P.S. Moge sie nagrac na mikrofonie i wyslac komu sie zechce mnie sluchac w wersji solowej Ogorka :P
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: wt 13.04.2004 14:13
Lokalizacja: Abbor Alz

Postautor: Alganothorn » wt 27.04.2004 8:58

Lechu pisze: (...)słuchało się też takiego włoskiego zespołu "Piccolo cośtam cośtam", ich kaseta była moją pierwszą w życiu kasetą 8)

Piccolo d'oro dell'Antoniano jeśli mnie pamięć nie myli (a biorąc pod uwagę, że po włosku to zdanie ma sens, to pewnie dobrze pamiętam ;-) );
to byłą chyba moja druga, albo trzecia płyta winylowa...pierwszą było 'Abbey Road'
:D
co do tytułów: nie wiem jakie są tytuły, ja pamiętam mniej więcej teksty...
a więc mieliśmy poza 'ogórkiem zielonym' i 'mydłem lubiącym zabawę' hiciory o 'szczotce, paście, kubku i cieplej wodzie' (swoją drogą przerabianym na kilka sposobów), wspominane solowe dokonanie o 'powrocie ze szkoły' (i witaniem zwierzaków rozmaitych), ja dodatkowo wysoko sobie cenię 'zająca poziomkę'...aha, jest jeszcze piosenka o ufoludkach (dla niekojarzących: 'zielone włosy, zielone butki, całe zielone są ufoludki')
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » wt 11.05.2004 20:09

Mój Boze !! Wy pamietacie to coś ? Jak ostatnio usłyszałem Fasolki to wybuchłem śmiechem i umarłem... dlatego tu jestem :P

Pioseneczki przyjemne :-P Ale ja chyba oczekuje troche wiecej przemyślen... Ale cóz jak bede miał dzieciaka to mu Fasolki puszcze :P

Az sie spiewac chce ! Ogórek, ogórek, ogórek ...

Pozdrawiam garniturek !
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Solarin de Qarion » pt 14.05.2004 13:30

Buu ;) Wiesz co Avathar'ze odczulem delikatna ironie w Twojej wypowiedzi! Fasolki to jeden z wiecznie zywych, zeby nie powiedziec LEGENDARNYCH zespolow hardogorkowych ;]
"Jak ostatnio usłyszałem Fasolki to wybuchłem śmiechem i umarłem... " rozumiem ze z wrazenia?!?! Poza 2Pac'iem i moja kobieta Fasolki sa 3 rzecza, ktora naprawde lubie i szanuje ;]
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: wt 13.04.2004 14:13
Lokalizacja: Abbor Alz

Postautor: Alganothorn » pt 14.05.2004 13:47

Fasolki są dla mnie idealnym spoosbem na poprawianie humoru...
jak mnie coś, że się tak eufemistycznie wyrażę, poirytuje a z równowagi wyprowadzi, kilka taktów dowolnej piosenki tego zespołu przywraca mi dobry humor
:-)
pozdrawiam
ps. tak na marginesie:
Solarin de Qarion pisze: Poza 2Pac'iem i moja kobieta Fasolki sa 3 rzecza, ktora naprawde lubie i szanuje ;]

a jedynie o swojej kobiecie piszesz z małej litery :D
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » pt 14.05.2004 15:47

Avathar pisze:Pioseneczki przyjemne :-P Ale ja chyba oczekuje troche wiecej przemyślen... Ale cóz jak bede miał dzieciaka to mu Fasolki puszcze :P


Coz... ilosc przemyslen w piosenkach Fasolek jest moim zdaniem odpowiednia, biorac pod uwage glowne audytorium tego zespolu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Solarin de Qarion » śr 19.05.2004 18:32

"a jedynie o swojej kobiecie piszesz z małej litery"
Nie plawda ;p jakbym napisal Luizka z malej litery moglbys prawic zem niechybnie zbladzil! Aczkolwiek Fasolki i 2Pac sa nazwami, ze tak powiem wlasnymi a kobieta jak wiadomo podzespol ludzkich mozliwosci, wiec nie widze potrzeby nadmiernego wlewania im autorytetu :P
OGOREK, OGOREK, OGOREK ZIELONY MA GARNITUREK
I CZAPKE I SANDALY!
ZIELONY ZIELONY JEST CALY!!!!!
Te slowa codziennie rano zamiast modlitwy z przyzwyczajenia wymawiam, nie wiem czemu, tylko nie mowcie ze jestem dziwny :D
What Would You Do When I Ask You, If I Can Take Your Soul...
Awatar użytkownika
Solarin de Qarion
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: wt 13.04.2004 14:13
Lokalizacja: Abbor Alz

Postautor: beacri » ndz 05.02.2006 17:56

Ja mam Fasolki. Trzymam je, aby od czasu do czasu przypomnieć sobie stare dobre czasy przedszkola :D
beacri
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 19.12.2005 15:47


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości