Led Zeppelin

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Led Zeppelin

Postautor: ...::Gaumat::... » pn 19.04.2004 13:59

Lubicie zespół Led Zeppelin? Darzycie sympatią, a może kochacie jakieś ich piosenki? Wypowiedzcie się na ten temat. Osobiście sądze, iż niektóre kawałki zwalają z nóg, np.: Stairway to Heaven
"Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro"
J.W. Goethe "Faust"
...::Gaumat::...
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: sob 17.04.2004 13:18
Lokalizacja: Krotek

Postautor: Durendal Waldergrave » pn 19.04.2004 17:16

Powiem krótko. Znam ich jedna piosenke "Stairway to heaven" i bardziej nie zaglebialem sie w ten zespol, lecz to wystraczy mi przynajmniej.

I na koniec 1998r. zostala przeprowadzony konkurs w ktorym zasiadlo ok. 200 jurorow, ktorzy prawie jednoglosnie oglosili, ze ta Piosenka Jest
NAJLEPSZA NA SWIECIE !! Cos w tym jest ! Jest swietna, ale dla mnie nie az tak ??

A co Wy o tym sadzicie, Drodzy Forumowicze? Czy waszym zdaniem sluszna decyzje podjelo jury ?? :twisted: A moze inna piosenka tego zespolu jest o tej lepsza ?? :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: pt 02.01.2004 20:30
Lokalizacja: Krotoszyn ( Wlkp. )

Postautor: RaF » pn 19.04.2004 19:04

Nie znać Zeppelinów? Toż to grzech, mości panowie ;) Dobra, żarty na bok. Nie da się podważyć faktu, że to jest klasyka - i to przez duże 'K' nawet. Stairway to Heaven to faktycznie jedna z ulubionych piosenek wszechczasów na mojej prywatnej liście, a czy najlepsza na świecie? No, tyle piosenek mi się podoba, i to różnie w zależności od nastroju, że nie skłoniłbym się do wysuwania takich wniosków :P Poza tym bardzo sobie cenię takie kawałki, jak np. Down by the Seaside, Night Flight, Ten Years Gone czy krótki, gitarowy Bron-yr-aur.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » wt 20.04.2004 8:49

spłycanie Zeppelinów do jednej piosenki jest dość krzywdzące, tak jak i np. spłycenie Deep Purple do 'Smoke on the water', o której można wiele powiedzieć, ale nie to, że jest reprezentatywna dla ich twórczości...
lubię ich dlatego, że prezentują stary układ piosenek rockowych z przyzwoitym tekstem, niezłą muzyką, ale przede wszystkim znakomitą gitarą i świetnymi solówkami;
dzisiejsza muzyka ucieka od solówek z banalnego powodu - mało kto potrafi już tak dobrze grać (nie 'nikt', ale 'mało kto', tak dla jasności), a u Zeppelinów odnaleźć można znakomite solówki, paluszki lizać
:-)
czy 'Stairway' są najlepsze? jak dla mnie nie, ale są w czołówce...
dla mnie najlepsza część twej piosenki do końcówka - początek jest nieco zbyt rozwlekły, zwłaszcza, kiedy słyszy się ją dość częśto, najczęściej ze wszystkich utworów tej grupy
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Altamira » wt 20.04.2004 18:49

Led Zeppelin, jeden z moich ulubionych zespołów, zaraziła mnie nim moja starsza siostra, byłam wtedy mała, a ona mnie katowała ich muzyką, dopiero po latach to doceniłam i mimo wszystko bardzo miło mi sie kojarzy ten czas : )
A boli mnie jak ktoś pytany o ten zespół mówi, że go nie zna, nie mieści mi się to w głowie... ale cóż, tak niestety bywa, ostatnio moja koleżanka miala wątpliwości co do Beatlesów! stwierdziła, że: "no.... coś kiedyś słyszałam..." ale to nie na temat : )

Co do 'Stairway' to nie jest to mój ulubiony utwór, żeby go za piosenkę wszechczasów uznawać to też nie koniecznie, są inne które bardziej mi sie podobają np. "For your life" czy "Royal orleans" i jeszcze "Hots on for nowhere"
A jedną nóżkę przyszytą miał krzywo... :robot:
Altamira
Lady
Lady
 
Posty: 81
Rejestracja: śr 23.04.2003 15:31

Postautor: Lilly » sob 24.04.2004 9:39

Lubie Zeppelinow, choc wspomniane wczesniej Deep Purple chyba bardziej - jesli chodzi o ogol tworczosci. Natomiast Stairway to Heaven to dla mnie hit wszechczasow z trzech powodow:
:arrow: zanim zdazylo mi sie ja uslyszec po raz pierwszy dostalam w rece nuty: wokal, gitara, klawisze i chyba cos jeszcze. Dlugo nie trzeba mnie bylo prosic. Najpierw mama zagrala mi pare razy poczatek i tak mi sie spodobalo, ze sie zawzielam i odczytalam calosc. Niektore fragmenty z koniecznosci musialam zinterpretowac ciut inaczej, bo w koncu pianino to nie gitara :wink: Jaka bylam szczesliwa, kiedy wreszcie udalo mi sie uslyszec orginalne wykonanie - moglam do mojej interpretacji dodac co nieco. I dlugo mialam sie czym chwalic :D Teraz niestety dawno sobie StH nie gralam, wiec musialabym znowu wygrzebac nuty, zeby sobie przypomniec...
:arrow: to jest nasza piosenka (chyba wiadomo o co chodzi :wink:)
:arrow: po prostu, utwor jest genialny sam w sobie i to jest wystarczajace...

Ale ogolnie mam jedna kasete Zeppelinow, a poza tym jeszcze kojarze kilka piosenek. Kashmir to tez jeden z moich przebojow (a Puff Daddy zrobil na nim zbrodnie :?). Ich muzyka ogolnie wpada w ucho, fajnie sie slucha, ale jakos nie znalazlam jakichs innych kawalkow, ktore by mnie powalaly, czyli takich, ktore moglabym sluchac w kolko przez kilka tygodni :D Ale jakos calosc jest to poziom sam w sobie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

led zeppelin

Postautor: rockman999 » wt 04.05.2004 13:28

Uważam , że to świetna kapela.
Uwielbiam takie kawałki jak: stairway to heaven ,
baby i'm gonna leave you
i oczywiście
achilles last stand
Pozdrowienia dla wszystkich faów tej kultowej kapeli!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :lol
rockman999
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pn 26.04.2004 7:29

-

Postautor: Cyrograf » ndz 24.02.2008 17:53

Ubóstwiam ich! Odkryłam ten zespół niedawno oglądając ich teledysk na MTV.
Słysząć dźwięki piosenki Stairway to heaven odrazu przybiegł mój ojciec i zaczął opowiadać jak to "chodził ze swoim radiem przy uchu, słuchając tego klasyku".
Zakochałam się w nich dzięki tej piosence!
Może to trochę dziwne, bo wielu moich rówieśników słucha komercyjnej muzyki, która jest puszczana w radiu. Madonna, Rihanna, Akon czy Sugarbabies. Nikt nie interesuje się zespołami z lat 70, 80 i 90 i ich muzyką, a właśnie, przynajmniej tak mi się wydaję, były one o wiele lepsze od dzisiejszej.

W mojej klasie nikt nie słyszał o Republice. Niektóre osoby o Queen zaś mały odsetek o Freddim Mercury. Sama nie wiem co o tym myśleć... Może przesadzam? Może nie potrafię się dostosować..?
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: RaF » ndz 24.02.2008 18:22

A mnie się Zeppelini już przejedli. Nie wiem czemu, aż tak mocno ich nie eksploatowałem, ale teraz to co ich sobie zapuszczę, to zaraz zmieniam.

Ech, powszednienie :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości