"przepraszam, dopiero zaczynamy..."

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

"przepraszam, dopiero zaczynamy..."

Postautor: małgoś » wt 16.03.2004 12:46

Zaczyna się zwyczajnie: dwóch kumpli dogaduje się ze sobą, jeden będzie grał na gitarze, drugi na basie, szukają kogoś na perkusję, potem grają w garażu i wydeptują ścieżki do lokalnych działaczy kultury, w końcu dostają salkę dwa na dwa i zaczynają 'na poważnie'... Grają w knajpach za 'piwko i frytki', znani są tylko w mieście własnym i okolicy, czasem zagrają 'gdzieś w Polsce', pokażą się w TV... Młodzi, uzdolnieni (albo i nie...), ambitni, pełni plnów i zapału... W każdym mieście jest przynajmniej jedna lokalna kapela... Znacie ich? Co grają? Dobrzy są? Pochwalcie się, może kiedyś cała Polska o nich usłyszy... A może sami gracie?

W moim małym mieście są co najmniej cztery takie kapele, trzy metalowe i jedna bóg-wie-jaka. Ta ostatnia zyskała miano sztandarowego zespołu, tzn. żadna impreza w promieniu paru km nie może się bez nich odbyć... Ogólnie teraz poziom grania młodych zepsołów z mojego miasta oceniam na niski. Nic nowego nie wnoszą, odtwarzają rytmy zasłyszane. Jeszcze nie tak dawno było lepiej, dużo lepiej. Ale ludzie porozjeżdżali się na studia, za chlebem, poszli do pracy, stracili chęć i czas... Szkoda.
Awatar użytkownika
małgoś
Lady
Lady
 
Posty: 76
Rejestracja: pn 15.03.2004 12:19

Postautor: RaF » śr 17.03.2004 20:04

Hm. Mam dwóch znajomych, z czego jeden grał i nawet udało się jego paczce zgarnąć jakieś nagrody (wybaczcie mi moją ignorancję, ale to dawne dzieje i niestety mało to już pamiętam, acz ze dwie mp3 jeszcze mam ;)); drugi dopiero się w zespół pakuje, więc trudno cokolwiek mi powiedzieć.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości