Evanescence :)

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Evanescence :)

Postautor: Jusi » sob 10.01.2004 18:49

Co sądzicie o tym zespole? Jak go oceniacie?
Moim zdaniem zespół jest genialny :)))) Świetna muzyka,teksty też są super :) Szczególnie przypadła mi do gustu piosenka "My Immortal" wyróżniająca sie z ich płyty :)

Mam nadzieję,ze wątek takowy się nie pojawił :) Przynajmniej go nie znalazłam,ale mogłam cos przeoczyć :)
Pozdrawiam wszystkich^^
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » sob 10.01.2004 19:47

Przesłuchałem (już dosyć dawno zresztą, bo chyba w wakacje) ich płytkę i niespecjalnie przypadła mi do gustu. Wszystko robione jakby na jedno kopyto, bez większego polotu, brzmieniowo też zupełnie nie na moje uszy. W rezultacie po skończeniu słuchania byłem raczej znużony, tak więc nie powiem, że zespół polubiłem :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jesussan » sob 10.01.2004 20:00

tez calos wydala mi sie raczej srednia, bo nie lubie kapel, ktore bazuja na tym ze kazdy utworek opiera sie na jednym pomysle. lubie progresje. :)

ale wspomniany przez Ciebie Jusi 'My Immortal' bardzo mi sie spodobal... zwlasza z teledyskiem anime (Hoshi No Koe)... jest bardzo wzruszajace jak samo anime zreszta... ;)
jesussan
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 23.12.2003 20:51

Postautor: SaraniX » sob 10.01.2004 22:41

nowy Nightwish ;] to juz standard, ten zespol zniknie, bedzie kolejny...
fajny glosik, i dobrze w studio plytke poskaldali... oczywiscie gitarki przyciszone musza byc, bo ludziska by sluchac nie mogli inaczej! a kobieta na wokalu to absolutne minimum! mistrzostwo!

lubie i nie cierpie zarazem...
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » ndz 11.01.2004 10:52

Nie lubie... Nie cierpie! :P
Kolejny zaspół na topie, który przeminie szybciutko. Nie lubie tego zjawiska, nastolatek (eh, moja klasa ;)), zachwycających się tym cudem (boski linkin, boskie evanescence)...
Sama muzyka też mało do mnie przemawia, znam lepsze
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Chaon » ndz 11.01.2004 11:00

Zdanie mam podobne do przedmówców - moda, która minie. Może mają oryginalne brzmienie, ale robią na nie wszystkie utwory za mało urozmaicając, a to się prędziej czy później znudzi.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: SaraniX » ndz 11.01.2004 11:03

Chaon pisze:Zdanie mam podobne do przedmówców - moda, która minie. Może mają oryginalne brzmienie, ale robią na nie wszystkie utwory za mało urozmaicając, a to się prędziej czy później znudzi.
Pozdrawiam


no to mala riposta:
CoF -> przeminal? i najlepsze...
caly black -> przeminal?

ps. posluchajcie chociaz jednego utworu z imprezy z niemiec... gee, ta dziewczyna kompletnie spiewac nie potrafi ;D
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » ndz 11.01.2004 13:22

kolejny zespół, który składa ze znanych elementów swoje oblicze i próbuje sie przebić...
puszczany na okrągło, aż do znudzenia, powoduje tylko narastającą irytację, a nie zainteresowanie;
czy, jak chcą tego piszący powyżej, przeminie? nie mam pojęcia, jakoś mało mnie to interesuje: są zespoły, któe o tym samym śpiewają dużo lepiej, są takie, które śpiewają jeszcze gorzej, a się utrzymały;
zespół, jako taki, jest dla mnie śmieszny i komercyjny na potęgę: stara się trafić do kolejnych grup swoimi kolejnymi piosenkami, zamiast zająć się kreacją włąsnego, skonkretyzowanego wizerunku;
są zespoły, które miały świetne debiuty, gdzie wpisały się w bardzo konkretny nurt, a potem się nie mogły odnaleźć i stały się parodią swojego sukcesu (vide Offspring)...jeśli Evanescence też tak zrobi, to niestety nie zostawi nawet dobrej pierwszej płyty...
dla jasności: kiepska płyta też może się podobać, ja np. lubię 'Ommadawn', a to raczej kiepska płyta Oldfielda...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 11.01.2004 13:51

SaraniX pisze:nowy Nightwish ;]


Najtłisz? A to ciekawe porównanie i takoż chybione. Moda, fakt, ale podobnie jak 'moda' pt. Linkin może się troszkę utrzymać. Zresztą - niech sobie dziewczyna zarobi, póki może. :)
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: SaraniX » ndz 11.01.2004 20:04

Ryan O'Connell pisze:Najtłisz? A to ciekawe porównanie i takoż chybione. Moda, fakt, ale podobnie jak 'moda' pt. Linkin może się troszkę utrzymać. Zresztą - niech sobie dziewczyna zarobi, póki może. :)

takoż niechybne powiadasz? A to ciekawe, zwłaszcza po tym, jak napisales o tej dziewczynie ktora "niech sobie zarobi, póki może"...
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hatebreeder » ndz 11.01.2004 21:38

jak słysze pierdolenie, że cokolwiek nu-metalowego jest genialne, to mi się żygać chce. Muza marniutka, słaba, chcesz tru dark rocka, to posłuchaj Alice In Chains, albo czegoś cięższego Moonspell... nawet blacku możesz słuchnąć... teksty: "Ajmm gołing tu andeeeeerrrr", faktycznie, zajebiście genialne, "Ajmm gołing foreeeever", no po prostu Mickiewicz......
I am on the top
Sitting with a Jah
Looking for the Babilon
Hey Mr. Blue
What do you do
In your rotten brain
In your rotten soul
hatebreeder
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: wt 06.01.2004 13:20
Lokalizacja: co tu się pisze??

Postautor: jesussan » ndz 11.01.2004 21:56

tez nie twierdze ze Evanescence jest genialne ale... mozna chyba uzyc troche innych slow w komentowaniu... ;) takie slowa lepiej zostawic na jakies gorsze pozycje... chyba... ;)
jesussan
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 23.12.2003 20:51

Postautor: Jusi » śr 14.01.2004 7:14

Moim zdaniem jesteście przewrażliwieni na punkcie mody :wink: Nie koniecznie to co modne musi być złe. Poza tym Evanescence :oops: :wink:
Pozdrawiam
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chaon » śr 14.01.2004 10:37

hatebreeder pisze: nawet blacku możesz słuchnąć... teksty: "Ajmm gołing tu andeeeeerrrr", faktycznie, zajebiście genialne


:shock:

Vobiscum Satanas
Cursed nazarene, impotent king
Behold great Satanas
As he drives his nails deeper
Into thy hands


Dark Funeral

Spatter the stars
Douse their luminosity
With our amniotic reich
Promulgating the birth
Of another hell on earth
Shadows gather poisoned henna for the flesh


Cradle of filth

Tremble with fear for the banner of our kings
War now calls heed to the battle
Hear our swords clinging in the wind
Men cast from their saddles horses roar and scream
Descendants of wrath and the kingdoms of fear...
The might we possess burn like fire
The will remain in our northern hearts...
More scalps to be won - an eye for an eye


Immortal

No i może mi powiesz, że w blacku są lepsze teksty? :P A żeby nie było że tylko sam black przytaczam:

have chosen night to be my guide
When the daylight strikes I hide in my trench and die
I'm the warheart I'm dying to win the battle I live everyday
One for all, all for me, I'm an animal, better set me free


Children of Bodom

Niektóre zespoły neometalowe są genialne, posłuchaj sobie Orgy - ich muzyka przebija właściwie wszelkie blackmetalowe kapele jakie słyszałem.
"Słuchnąć"... no po prostu Mickiewicz :twisted:
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: SaraniX » śr 14.01.2004 17:57

ot btw: co dobrego napisal Mickiewicz poza przekladem Giaura z mistrza Byrona? bo nie rozumiem do konca powolywania sie na te osobistosc..
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 14.01.2004 18:02

wydaje mi się, że to pytanie raczej na literaturę winno być skierowane...
...ale, jako, że mój post kwalifikuje sie i tak na kasację, odpowiem:
- sonety, któe są jednymi z lepszych polskojęzycznych, jeśli nie najlepszymi
- opis dworku w 'Panu Tadeuszu' - jedno z lepszych nawiązań do Homera w literaturze światowej ever...no - jak do tej pory
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » czw 15.01.2004 22:01

Jusi pisze:Moim zdaniem jesteście przewrażliwieni na punkcie mody :wink: Nie koniecznie to co modne musi być złe. Poza tym Evanescence :oops: :wink:
Pozdrawiam

Moda, nie moda, słuchać można wszystkiego, byleby się podobało. A że mi się niespecjalnie podoba, to nie słucham :D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Evanescence :)

Postautor: Hekate » pt 16.01.2004 13:42

Evanescence... Generalnie zespołu nie lubię. Zarówno pod względem samej muzyki jak i tekstów są bardzo ubodzy. Muzycznie - cała płyta nagrana na jedno kopyto; tekstowo - "liryki" typu "wylałam wiele łez, ty nie słyszysz mnie, spadam na dno" to moim zdaniem poziom piętnastolatków, którzy pieją o tym jakby tu odebrać sobie życie. Dla mnie nic specjalnego. Klimat również mi nie odpowiada.
O ile grupy nie lubię to nie mogłabym jednak nie stanąć w jej obronie. Etykietkę "komercyjni" Evanescence zdobyło głównie dzięki mediom. Kreowani przez brukowce na "gwiazdy gotyku" są obiektem drwin gothów, którzy jakiekolwiek pojęcie o gatunku mają. Chociaż oni sami, jak czytamy w wielu wywiadach, wcale sie w gotycką szufladkę nie pakują.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Alganothorn » pn 09.02.2004 9:38

zespół dostał Grammy za debiut roku...
nie powiem, żeby akurat ich uważał za godnych tej nagrody, ale niewątpliwie fani się ucieszą
;-)
pozdrawiam
PS. a Grammy za 'Bring me back to life' w kategorii Herd Rock pozostawiam bez komentarza, bo to już dla mnie za dużo...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: fullmoon » czw 12.02.2004 22:06

Evanesence... Nie przpadam za kapelką ale głos tej panienki w połączeniu z fortepiankiem w My Immortal sprawia że zawsze pogłaśniam telewizor gdy słyszę ten utwór(bo radia to ja nie słucham a i nie miałem ochoty tego kupywać czy chociażby zassać). Przyznaje że w tym utworze coś jest.
Awatar użytkownika
fullmoon
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 30.01.2004 1:46
Lokalizacja: ściana wschodnia

Postautor: Sorden » śr 03.03.2004 9:23

Hmm... mimo niecheci, zostalem zmuszony (przez plec piekna:P) do sciagniecia Evanesece... i musze stwierdzic ze nawet przyjemnie sie tego slucha, jednak traktuje to jako muzyke ktora jest u mnie tlem do wykonywania jakistam czynnosci... Ogolnie nic specjalnego poza pewnymi wyjatkami...
Jesli chodzi o wokal, to przyznam, zejest dobry... jednak wszystkie kompozycje sa na jedno kopyto... Nie zwrcilem jeszcze uwagi na teksty :P Nawet mi sie nie chce :P

Podsumowujac: Jest to taka sobie mlodziezowa kapelka :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Pampi-rampi » pn 05.04.2004 17:27

Vampdey pisze:Kolejny zaspół na topie, który przeminie szybciutko.


Tia, moge sie podpisac pod tym co powiedział ten Pan :). Zespół długo trwać nie będzie... Póki co jego muza tez nie jest zniewalająca, podoba mi sie jedynie "My Immortal", a reszta.... ehh.. wole Pink Floydów =P.

Pozdro
Awatar użytkownika
Pampi-rampi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pn 05.04.2004 16:32
Lokalizacja: Navarro (:))

Postautor: RaF » pn 05.04.2004 20:21

Zapuściłem sobie jeszcze raz ichnią płytkę i rzeczywiście, My Immortal jest całkiem ok. Takie to ckliwe nieco, ale melodyjka fajna, zaangażowanie jest, miło posłuchać jak się chce trochę w melancholię popaść :) Pozostałe utwory nadal mi się nie podobają.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Raven » pn 05.04.2004 22:07

Za Evanescence nie przepadam aczkolwiek zgadzam się że My Immortal to najlepsze nagranie z tej płyty. Co do porównywania ich do Nightwisha to kolega chyba raczy żartowac - tu nie ma co porównywać . Zacznijmy od tego że wokalistka Nightwisha śpiewa świetnym operwoy głosem i skończyła konserwatorium myzyczne. Po drugie kolejna śmieszna rzecz
SaraniX pisze:takoż niechybne powiadasz? A to ciekawe, zwłaszcza po tym, jak napisales o tej dziewczynie ktora "niech sobie zarobi, póki może"...

kolega chyba bardzo słabo się zna na danym gatunku muzycznym. Podobnych zespołów jest spro - Lacuna Coil, Whitin Temptation, Flowing Tears, Beseech - to tylko kilka najpopularniejszych z nich. Więc nijak wg. mnie ma sie to tylko do Nightwisha. Aczkolwiek Evanescence to nadal Nu Metal a te powyżej wymienione to jendak Gothic Metal.

Co do moich preferencji muzycznych jednak dalej niekwestionowanym liderem pozostaje heavy/powet/epic - czyli kapele takie jak Running Wild, Blind Guardian, Cathedral, Gamma Ray, Holly Knights, Grave Digger i wiele wiele innych z tego gatunku.
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Marycha » pt 20.06.2008 20:49

Ten zespół to jeden z moich ulubionych. Wg mnie ikoną zespołu jest piosenka "Bring me to life".
Marycha
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 65
Rejestracja: pt 20.06.2008 20:39
Lokalizacja: Gniezno


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości