Symfoniczny black metal i co o nim myslicie.

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Symfoniczny black metal i co o nim myslicie.

Postautor: dani_666 » pt 02.01.2004 15:20

jak dla mnie to the best of miusic.a dla was?zaliczamy do niego np. taki wspanialy zespol jak Cradle of Filth.bluzgajcie na ten zespol i rodzaj muzyki albo chwalcie-WOLNOSC SLOWA.DLA TYCH CO NIE ZNAJA ZESPOLU ZACHĘCAM DO WEJSCIA NA www.cradleoffilth.com
Awatar użytkownika
dani_666
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pt 02.01.2004 14:07

Postautor: Shizm » pt 02.01.2004 15:25

OK stary, a teraz podaj inne kapele z tego gatunku, bo ja CoF nieznosze, ale moze inne kapele mi soe spodobaja. Chyba, ze jest to kolejny gatunek, ktory powstal na potrzeby kapeli i sie nie da dopasowac innych kapel.

Co do samego CoF, to razi mnie ich wizerunek sceniczny i teledyski. Ja tam wrazliwy nie jestem, ale jakies tam poczucie estetyki mam i mnie cos takiego kluje po oczach.
Do tego jest to wyraznie antychrzescijanski zespol, wiec w przedbiegach odpada.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sztickin » pt 02.01.2004 17:05

A jak Dani zapatrujesz się na sprawy ideologiczne związane z CoF?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Chaon » pt 02.01.2004 18:51

Zwykłem słuchać dużo Cradle, ale teraz już praktycznie w ogóle tego nie robię, poznałem wiele lepszych zespołów. W CoF nie podoba mi się tematyka dość tandetnego zła, większość tekstów jest wręcz bez sensu (tak, po angielsku to może fajnie brzmieć, ale przetłumaczcie sobie - co znaczy "gdy księżyc wyłania się zza welonu wdostwa (widowhood) i chmur na biblijną skalę" ? Toż to bełkot. Mądrości w tym zespole nie ma, muzycznie wyróżniają się spośród tłumów blackmetalowych kapel, ale jest naprawdę wiele zespołów które grają lepiej od nich.
Nie przepadam za żadnym black metalem, także symfonicznym. Kiedyś tego słuchałem ale tak było, zanim poznałem zespoły pokroju Dead Can Dance, Virgin Black, Shellyz Raven, Vast i wiele innych. Irytuje mnie blackmetalowa tandetna tematyka, przekaz kiepski, muzyka też nie jest najelpsza, więc nie zwracam już na ten gatunek uwagi. Nie będę bluzgał ani chwalił tego zespołu/rodzaju muzyki bo nie wywołuje we mnie takich emocji, żebym to robił, w przeciwieństwie do niektórych innych zespołów.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Sorden » pt 02.01.2004 19:19

Wlasnie sobie uswiadomilem, ze jest juz temat traktujacy o takiej muzyce :)
Zapraszam do odswierzenia starego tematu:
http://katedra.net.pl/forum/viewtopic.php?t=451&start=0
Ten zamykam !
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości